Turcia - 1. LigBolu Atatürk StadyumuDate actualizate la 15 octombrie 2026

Boluspor - Antalyaspor: statisticile meciului

Boluspor crest
Boluspor
0 : 1pauza 0:0
Antalyaspor crest
Antalyaspor

Boluspor - Antalyaspor: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Boluspor a jucat împotriva Antalyaspor în 1. Lig (Turcia). Meciul s-a jucat la data de 10 octombrie 2026. Stadion: Bolu Atatürk Stadyumu. Scor final: 0:1.

Forma actuală

Boluspor: 0-1-4, 0.20 puncte/meci. Antalyaspor: 3-0-2, 1.80 puncte/meci.

Statistici goluri

Boluspor marchează 0.38 si primește 2.50 goluri pe meci. Antalyaspor marchează 1.75 si primește 1.63. Media ligii: 2.60 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Boluspor 38%, Antalyaspor 63%. Over 2.5: Boluspor 50%, Antalyaspor 75%. Nivel liga: BTTS 52%, Over 2.5 45%.

xG, șuturi și stil

Antalyaspor are xG mai mare: 1.32 față de 0.93. Boluspor: 9.5 șuturi pe meci, Antalyaspor: 11.4.

Reprizele meciului

Boluspor: conduce la pauză în 13%, goluri în repriza a doua 0.13. Antalyaspor: conduce la pauză în 50%, goluri în repriza a doua 1.13.

Goluri pe minute

Boluspor: 0-15 (1 goluri). Antalyaspor: 31-45+ (4 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

1. Lig: 2.60 goluri pe meci, BTTS 52%, Over 2.5 45%.

Meciuri directe

Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Antalyaspor este favorita: a câștigat 3 dintre ultimele 5 meciuri, în timp ce Boluspor a înregistrat în această perioadă o remiză și 4 înfrângeri. Gazdele au marcat doar 3 goluri pe parcursul sezonului și au primit 20; în ultimele 5 partide au încasat, în medie, 2,6 goluri. Pe teren propriu, Boluspor înscrie în medie 0,5 goluri și primește 2, în timp ce Antalyaspor marchează și încasează câte 1 gol pe meci în deplasare. Și calitatea ocaziilor este de partea oaspeților: xG-ul lor în deplasare este de 1,44, față de 0,91 pentru Boluspor pe teren propriu, iar aceștia expediază, în medie, 3,67 șuturi pe poartă, comparativ cu 1,5 în cazul gazdelor. Deși eficiența lui Antalyaspor în deplasare nu este ridicată, cele 2 victorii obținute în 3 astfel de meciuri contrastează cu faptul că Boluspor nu a câștigat niciun meci pe teren propriu.

Vezi prezentarea statistică
BTTS - vor marca ambele echipe?

Deși BTTS s-a înregistrat în 80% dintre meciurile lui Boluspor, la partidele lui Antalyaspor procentul este de doar 33%, ceea ce slăbește argumentul pentru goluri de ambele părți. Cea mai mare incertitudine o reprezintă eficiența actuală a gazdelor: în ultimele 5 meciuri au înscris în medie 0,4 goluri, în timp ce xG-ul lor a fost de 0,92. Antalyaspor a marcat în această perioadă în medie 1,6 goluri și poate profita de faptul că Boluspor a încasat până la 2,6 goluri pe meci. Cum oaspeții au primit recent în medie doar 1,0 goluri, scenariul ceva mai probabil este ca Antalyaspor să înscrie, iar Boluspor să rămână fără gol — Ambele echipe marchează (GG): Nu / BTTS No.

Vezi statisticile BTTS
Over/Under - analiza numărului de goluri

Opțiunea Peste 1,5 goluri este susținută de faptul că acest prag a fost depășit în 100% dintre meciurile lui Boluspor și în 67% dintre meciurile lui Antalyaspor. În ultimele cinci partide, Boluspor a marcat în medie doar 0,4 goluri, dar a primit nu mai puțin de 2,6, ceea ce le oferă oaspeților șansa de a înscrie mai multe goluri. Antalyaspor a marcat în aceeași perioadă în medie 1,6 goluri, iar xG-ul său a fost de 1,28, față de 1,81 xG permis de gazde. Pronosticul de 2,77 goluri oferă un semnal mai clar pentru pragul de 1,5 decât pentru cel de 2,5, mai ales că meciurile oaspeților s-au încheiat cu Peste 2,5 goluri în doar 33% din cazuri.

Vezi statisticile Over/Under
HT/FT - scenariul la pauză și la final

În ultimele cinci meciuri, Boluspor era condusă la pauză de patru ori, iar Antalyaspor conducea de trei ori, ceea ce susține scenariul în care oaspeții vor fi în avantaj după 45 de minute. În această perioadă, gazdele au marcat în medie 0,4 goluri și au primit 2,6, în timp ce oaspeții au înscris 1,6 și au primit 1,0. Boluspor nu a câștigat niciuna dintre aceste cinci partide, iar Antalyaspor a câștigat trei, astfel că oaspeții au și argumente mai solide pentru a-și menține avantajul după pauză. Un risc pentru selecția Pauză/Final îl reprezintă rezultatele în funcție de locul disputării meciului: Boluspor conducea la pauză în 3 din 5 partide de acasă, iar Antalyaspor era condusă în 2 din 3 deplasări. Cu toate acestea, diferența clară de formă actuală dintre cele două echipe face ca Antalyaspor să fie în avantaj la pauză și să câștige la final — 2/2 — să fie scenariul cel mai probabil.

Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprize

Pe reprize

0 : 0
Prima repriza
0 : 1
A doua repriza

Statisticile meciului

35Posesie (%)65
BolusporAntalyaspor
9Suturi10
BolusporAntalyaspor
4Suturi pe poarta4
BolusporAntalyaspor
1.03xG1.26
BolusporAntalyaspor
1Cornere5
BolusporAntalyaspor
25Atacuri periculoase46
BolusporAntalyaspor
13Faulturi17
BolusporAntalyaspor
2Cartonase3
BolusporAntalyaspor

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

BolusporAntalyaspor
0.38Goluri marcate / meci1.75
BolusporAntalyaspor
2.5Goluri primite / meci1.63
BolusporAntalyaspor
38%Posesie medie57%
BolusporAntalyaspor
2.38Șuturi pe poartă / meci3.25
BolusporAntalyaspor

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

9.5Șuturi pe meci11.38
BolusporAntalyaspor
2.38Șuturi pe poartă3.25
BolusporAntalyaspor
3.9%Conversia șuturilor15.4%
BolusporAntalyaspor
38%Posesie57%
BolusporAntalyaspor
0.93xG pentru1.32
BolusporAntalyaspor
1.67xG împotrivă1.27
BolusporAntalyaspor

Calitatea șuturilor

Boluspor: EchilibratăAntalyaspor: Finalizare eficientă
BolusporAntalyaspor
Precizie (șuturi pe poartă)25%29%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.100.12
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.160.54

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Antalyaspor stă cu 800% mai bine la: forma ultimelor 5.

0.2 pct / meci - Boluspor · 1.8 pct / meci - Antalyaspor

Boluspor
LLLDL
Fără victorie în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
0% V13% E88% I
Sezon (V-E-Î)
0-1-7
0.13 pct / meci · golaveraj -17
Ultimele 5 (V-E-Î)
0-1-4
0.20 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
0-1-3
Ultimele 5 acasă
0-1-3
LLLD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.4Goluri primite: 2.6xG: 0.95xG advers: 1.84BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Antalyaspor
LWLWW
Distribuția rezultatelor
50% V0% E50% I
Sezon (V-E-Î)
4-0-4
1.50 pct / meci · golaveraj +1
Ultimele 5 (V-E-Î)
3-0-2
1.80 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
2-0-1
Ultimele 5 în deplasare
2-0-1
LWW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.6Goluri primite: 1.0xG: 1.28xG advers: 1.07BTTS: 60%Over 2.5: 80%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Antalyaspor stă cu 361% mai bine la: goluri marcate pe meci.

0.38 goluri / meci - Boluspor · 1.75 goluri / meci - Antalyaspor

Antalyaspor stă cu 53% mai bine la: goluri primite pe meci.

2.5 goluri / meci - Boluspor · 1.63 goluri / meci - Antalyaspor

Profil ofensiv Boluspor: neuniform

Boluspor marchează în 38% dintre meciuri (3 din 8 meciuri), iar Antalyaspor păstrează poarta curată în 25% (2 din 8 meciuri).

Profil ofensiv Antalyaspor: foarte solid

Antalyaspor marchează în 88% dintre meciuri (7 din 8 meciuri), iar Boluspor păstrează poarta curată în 0% (0 din 8 meciuri).

3Goluri marcate (sezon)14
BolusporAntalyaspor
20Goluri primite (sezon)13
BolusporAntalyaspor
2.88Media golurilor pe meci3.38
BolusporAntalyaspor
2Goluri marcate (ultimele 5)8
BolusporAntalyaspor
13Goluri primite (ultimele 5)5
BolusporAntalyaspor

Cât de des marchează cel puțin...

38%1 gol88%
BolusporAntalyaspor
0%2 goluri50%
BolusporAntalyaspor
0%3 goluri25%
BolusporAntalyaspor
0%4 goluri13%
BolusporAntalyaspor

Cât de des primește cel puțin...

100%1 gol75%
BolusporAntalyaspor
88%2 goluri63%
BolusporAntalyaspor
25%3 goluri25%
BolusporAntalyaspor
13%4 goluri0%
BolusporAntalyaspor

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

13%BTTS la pauză13%
BolusporAntalyaspor
0%BTTS în ambele reprize0%
BolusporAntalyaspor
0%Gol în ambele reprize25%
BolusporAntalyaspor

BTTS și numărul de goluri

25%Min. 3 goluri și BTTS63%
BolusporAntalyaspor
25%Min. 3 goluri fără BTTS13%
BolusporAntalyaspor
40%BTTS - ultimele 560%
BolusporAntalyaspor

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

100%Min. 1 gol înainte de pauză100%
BolusporAntalyaspor
50%Min. 2 goluri înainte de pauză25%
BolusporAntalyaspor
25%Min. 3 goluri înainte de pauză0%
BolusporAntalyaspor

Repriza 2

75%Min. 1 gol după pauză88%
BolusporAntalyaspor
13%Min. 2 goluri după pauză63%
BolusporAntalyaspor
0%Min. 3 goluri după pauză25%
BolusporAntalyaspor

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Antalyaspor stă cu 329% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

0.38 pct / meci - Boluspor · 1.63 pct / meci - Antalyaspor

Boluspor - starea la pauză
13% conduce0% egal88% condusă
Antalyaspor - starea la pauză
50% conduce13% egal38% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

0.38Puncte pe meci (repriza 1)1.63
BolusporAntalyaspor
0.25Goluri marcate (repriza 1)0.63
BolusporAntalyaspor
1.75Goluri primite (repriza 1)0.63
BolusporAntalyaspor
2Media golurilor (repriza 1)1.25
BolusporAntalyaspor
13%Poartă intactă înainte de pauză50%
BolusporAntalyaspor
75%Fără gol înainte de pauză38%
BolusporAntalyaspor

După pauză (repriza 2)

0.38Puncte pe meci (repriza 2)1.38
BolusporAntalyaspor
0.13Goluri marcate (repriza 2)1.13
BolusporAntalyaspor
0.75Goluri primite (repriza 2)1
BolusporAntalyaspor
0.88Media golurilor (repriza 2)2.13
BolusporAntalyaspor
25%Poartă intactă după pauză38%
BolusporAntalyaspor
88%Fără gol după pauză50%
BolusporAntalyaspor

Boluspor - rezultatele reprizei a 2-a

0% V38% E63% I
3
Puncte la pauză
2
Goluri la pauză
-12
Golaveraj (repriza 1)
3
Puncte în repriza a 2-a
-5
Golaveraj (repriza 2)
0.38
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului0%

Conduce la pauză în 13% dintre meciuri și câștigă 0%. Uneori pierde avantajul după pauză.

Apărarea după pauză-1.0

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Antalyaspor - rezultatele reprizei a 2-a

38% V25% E38% I
13
Puncte la pauză
5
Goluri la pauză
0
Golaveraj (repriza 1)
11
Puncte în repriza a 2-a
+1
Golaveraj (repriza 2)
1.63
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului100%

Conduce la pauză în 50% dintre meciuri și câștigă 50%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.4

Primește cu 0.4 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Boluspor - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.600.40
Goluri marcate / meci0.20.2
Goluri primite / meci1.80.8
Media golurilor pe meci2.01.0
1 gol100%80%
2 goluri40%20%
3 goluri20%0%
Poartă intactă20%20%
Fără gol80%80%
Golaveraj-8-3
Pauză: 20% conduce - 0% egal - 80% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 40% egal - 60% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 1
Antalyaspor - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci2.001.40
Goluri marcate / meci0.80.8
Goluri primite / meci0.40.6
Media golurilor pe meci1.21.4
1 gol100%80%
2 goluri20%60%
3 goluri0%0%
Poartă intactă60%60%
Fără gol20%60%
Golaveraj+2+1
Pauză: 60% conduce - 20% egal - 20% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 20% egal - 40% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 4

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Boluspor
MarcatePrimite
1
3
0-15
0
5
16-30
1
6
31-45
1
1
46-60
0
1
61-75
0
4
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (1 goal). Primește cel mai mult în 31-45 (6). Bilanț final (76-90): -4 - finalurile de meci sunt un punct slab.

Antalyaspor
MarcatePrimite
1
1
0-15
0
3
16-30
4
1
31-45
2
3
46-60
4
2
61-75
3
3
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (4 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (3). Bilanț final (76-90): 0.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

3.13
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.0 : 2.1
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
120%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
51%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-100%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
33%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
8%
Risc de 0:0
circa 1 din 13 meciuri
2-3
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Boluspor

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.74
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-1.38
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+0.5 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.55
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.83
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
26%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
219%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.07
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.1
Goluri în final
0% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 33% vin în primul sfert de oră.
0%

Antalyaspor

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.05
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.07
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-0.9 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.43
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.36
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
154%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
112%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.30
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.5
Goluri în final
21% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 7% vin în primul sfert de oră.
21%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (1. Lig).

Echipele vs liga

BolusporLigaAntalyaspor
Media golurilor pe meci▲ 2.882.60▲ 3.38
Ambele echipe au marcat▼ 38%52%▲ 63%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 50%45%▲ 75%
Meciuri fără gol primit▼ 0%27%▼ 25%
Gol înainte de pauză▲ 100%75%▲ 100%
Gol după pauză▼ 75%79%▲ 88%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.60
Media golurilor pe meci
52%
Ambele echipe au marcat
45%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
27%
Meciuri fără gol primit
1.45
Goluri acasă / meci
1.14
Goluri în deplasare / meci
+27%
Avantajul gazdelor în atac
+21%
Avantajul gazdelor în apărare
+4%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
75%
1 gol
33%
2 goluri
12%
3 goluri
4%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
79%
1 gol
39%
2 goluri
8%
3 goluri
4%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. AntalyasporCartonaș galbenBünyamin Balcı
  2. BolusporCartonaș galbenTolunay Artuç
  3. BolusporSchimbareIntră: Jose Martin Hosue Diaz LopezIese: Tolunay Artuç
  4. AntalyasporGolSander van de StreekPasă decisivă: Doğukan Sinik
  5. AntalyasporCartonaș galbenPedro Filipe Barbosa Moreira
  6. AntalyasporCartonaș galbenSander van de Streek
  7. BolusporCartonaș galbenFurkan Metin
  8. BolusporSchimbareIntră: Ege ÖzkayımoğluIese: Muhammet Zeki Dursun
  9. AntalyasporSchimbareIntră: Hasan Yakub İlçinIese: Sander van de Streek

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Boluspor - Antalyaspor?

Meciul din 1. Lig s-a încheiat Boluspor 0:1 Antalyaspor. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Boluspor - Antalyaspor?

Boluspor marchează în medie 0,38 goluri pe meci, iar Antalyaspor 1,75. Media în 1. Lig este de 2,60 goluri, cu Over 2.5 în 45% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 38% din meciurile Boluspor și 63% din cele ale Antalyaspor.

În ce formă sunt Boluspor și Antalyaspor?

În ultimele 5 meciuri Boluspor are un bilanț de 0-1-4 (0,20 puncte pe meci), iar Antalyaspor 3-0-2 (1,80 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Boluspor - Antalyaspor?

Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.