România - Liga IStadionul MunicipalDate actualizate la 20 octombrie 2026

Botoşani - Petrolul 52: statisticile meciului

Argumentare:

Analiza completă și pontul în aplicație

Vezi analiza pentru pariuri, pontul, value bet-ul și argumentarea completă pentru acest meci.

Vezi analiza și pontul

Botoşani - Petrolul 52: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Botoşani joacă împotriva Petrolul 52 în Liga I (România). Meciul este programat pentru 23 octombrie 2026. Stadion: Stadionul Municipal.

Forma actuală

Botoşani: 2-1-2, 1.40 puncte/meci. Petrolul 52: 2-2-1, 1.60 puncte/meci.

Statistici goluri

Botoşani marchează 1.33 si primește 1.17 goluri pe meci. Petrolul 52 marchează 1.25 si primește 1.33. Media ligii: 2.64 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Botoşani 50%, Petrolul 52 42%. Over 2.5: Botoşani 42%, Petrolul 52 42%. Nivel liga: BTTS 47%, Over 2.5 47%.

xG, șuturi și stil

Petrolul 52 are xG mai mare: 1.44 față de 1.40. Botoşani: 13.3 șuturi pe meci, Petrolul 52: 13.2.

Reprizele meciului

Botoşani: conduce la pauză în 25%, goluri în repriza a doua 0.58. Petrolul 52: conduce la pauză în 33%, goluri în repriza a doua 0.50.

Goluri pe minute

Botoşani: 0-15 (3 goluri). Petrolul 52: 0-15 (4 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Liga I: 2.64 goluri pe meci, BTTS 47%, Over 2.5 47%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 3 dueluri directe anterioare: 0-2-1. Medie goluri 1.00, BTTS 33%.

Inainte de meci

Cote 1X2

(2.32)
(3.00)
(2.97)

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

BotoşaniPetrolul 52
1.33Goluri marcate / meci1.25
BotoşaniPetrolul 52
1.17Goluri primite / meci1.33
BotoşaniPetrolul 52
53%Posesie medie44%
BotoşaniPetrolul 52
3.92Șuturi pe poartă / meci4.42
BotoşaniPetrolul 52

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

13.25Șuturi pe meci13.17
BotoşaniPetrolul 52
3.92Șuturi pe poartă4.42
BotoşaniPetrolul 52
10.1%Conversia șuturilor9.5%
BotoşaniPetrolul 52
53%Posesie44%
BotoşaniPetrolul 52
1.4xG pentru1.44
BotoşaniPetrolul 52
1.71xG împotrivă1.85
BotoşaniPetrolul 52

Calitatea șuturilor

Botoşani: EchilibratăPetrolul 52: Echilibrată
BotoşaniPetrolul 52
Precizie (șuturi pe poartă)30%34%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.110.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.340.28

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Petrolul 52 stă cu 14% mai bine la: forma ultimelor 5.

1.4 pct / meci - Botoşani · 1.6 pct / meci - Petrolul 52

Botoşani
WDLWL
Distribuția rezultatelor
25% V42% E33% I
Sezon (V-E-Î)
3-5-4
1.17 pct / meci · golaveraj +2
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-1-2
1.40 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
3-2-0
Ultimele 5 acasă
3-2-0
DDWWW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.8Goluri primite: 1.2xG: 1.22xG advers: 1.56BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Petrolul 52
WDWLD
Distribuția rezultatelor
50% V17% E33% I
Sezon (V-E-Î)
6-2-4
1.67 pct / meci · golaveraj -1
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-2-1
1.60 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
2-1-3
Ultimele 5 în deplasare
2-1-2
LWWDL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.6Goluri primite: 1.2xG: 1.49xG advers: 1.86BTTS: 60%Over 2.5: 40%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Botoşani stă cu 6% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1.33 goluri / meci - Botoşani · 1.25 goluri / meci - Petrolul 52

Botoşani stă cu 14% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.17 goluri / meci - Botoşani · 1.33 goluri / meci - Petrolul 52

Profil ofensiv Botoşani: solid

Botoşani marchează în 75% dintre meciuri (9 din 12 meciuri), iar Petrolul 52 păstrează poarta curată în 33% (4 din 12 meciuri).

Profil ofensiv Petrolul 52: solid

Petrolul 52 marchează în 75% dintre meciuri (9 din 12 meciuri), iar Botoşani păstrează poarta curată în 42% (5 din 12 meciuri).

16Goluri marcate (sezon)15
BotoşaniPetrolul 52
14Goluri primite (sezon)16
BotoşaniPetrolul 52
2.5Media golurilor pe meci2.58
BotoşaniPetrolul 52
9Goluri marcate (ultimele 5)8
BotoşaniPetrolul 52
6Goluri primite (ultimele 5)6
BotoşaniPetrolul 52

Cât de des marchează cel puțin...

75%1 gol75%
BotoşaniPetrolul 52
33%2 goluri42%
BotoşaniPetrolul 52
8%3 goluri8%
BotoşaniPetrolul 52
8%4 goluri0%
BotoşaniPetrolul 52

Cât de des primește cel puțin...

58%1 gol67%
BotoşaniPetrolul 52
42%2 goluri42%
BotoşaniPetrolul 52
17%3 goluri17%
BotoşaniPetrolul 52
0%4 goluri8%
BotoşaniPetrolul 52

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

47%
Media ligii

Tipare de goluri

17%BTTS la pauză42%
BotoşaniPetrolul 52
17%BTTS în ambele reprize8%
BotoşaniPetrolul 52
25%Gol în ambele reprize33%
BotoşaniPetrolul 52

BTTS și numărul de goluri

33%Min. 3 goluri și BTTS33%
BotoşaniPetrolul 52
8%Min. 3 goluri fără BTTS8%
BotoşaniPetrolul 52
40%BTTS - ultimele 560%
BotoşaniPetrolul 52

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

58%Min. 1 gol înainte de pauză83%
BotoşaniPetrolul 52
42%Min. 2 goluri înainte de pauză50%
BotoşaniPetrolul 52
8%Min. 3 goluri înainte de pauză25%
BotoşaniPetrolul 52

Repriza 2

75%Min. 1 gol după pauză67%
BotoşaniPetrolul 52
50%Min. 2 goluri după pauză33%
BotoşaniPetrolul 52
8%Min. 3 goluri după pauză0%
BotoşaniPetrolul 52

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Botoşani - starea la pauză
25% conduce58% egal17% condusă
Petrolul 52 - starea la pauză
33% conduce33% egal33% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.33Puncte pe meci (repriza 1)1.33
BotoşaniPetrolul 52
0.75Goluri marcate (repriza 1)0.75
BotoşaniPetrolul 52
0.42Goluri primite (repriza 1)0.83
BotoşaniPetrolul 52
1.17Media golurilor (repriza 1)1.58
BotoşaniPetrolul 52
67%Poartă intactă înainte de pauză42%
BotoşaniPetrolul 52
58%Fără gol înainte de pauză33%
BotoşaniPetrolul 52

După pauză (repriza 2)

1.25Puncte pe meci (repriza 2)1.42
BotoşaniPetrolul 52
0.58Goluri marcate (repriza 2)0.5
BotoşaniPetrolul 52
0.75Goluri primite (repriza 2)0.5
BotoşaniPetrolul 52
1.33Media golurilor (repriza 2)1
BotoşaniPetrolul 52
50%Poartă intactă după pauză67%
BotoşaniPetrolul 52
42%Fără gol după pauză58%
BotoşaniPetrolul 52

Botoşani - rezultatele reprizei a 2-a

25% V50% E25% I
16
Puncte la pauză
9
Goluri la pauză
+4
Golaveraj (repriza 1)
15
Puncte în repriza a 2-a
-2
Golaveraj (repriza 2)
1.33
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului100%

Conduce la pauză în 25% dintre meciuri și câștigă 25%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.3

Primește cu 0.3 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Petrolul 52 - rezultatele reprizei a 2-a

33% V42% E25% I
16
Puncte la pauză
9
Goluri la pauză
-1
Golaveraj (repriza 1)
17
Puncte în repriza a 2-a
0
Golaveraj (repriza 2)
1.33
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului152%

Conduce la pauză în 33% dintre meciuri și câștigă 50%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză-0.3

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Botoşani - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.601.20
Goluri marcate / meci1.20.6
Goluri primite / meci0.40.8
Media golurilor pe meci1.61.4
1 gol60%80%
2 goluri60%60%
3 goluri20%0%
Poartă intactă80%40%
Fără gol60%40%
Golaveraj+4-1
Pauză: 40% conduce - 40% egal - 20% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 60% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 6
Petrolul 52 - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.002.00
Goluri marcate / meci0.80.8
Goluri primite / meci1.00.2
Media golurilor pe meci1.81.0
1 gol80%80%
2 goluri60%20%
3 goluri40%0%
Poartă intactă40%80%
Fără gol20%40%
Golaveraj-1+3
Pauză: 20% conduce - 40% egal - 40% condusă
Repriza 2: 60% câștigată - 20% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 60% - Total goluri la pauză: 4

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Botoşani
MarcatePrimite
3
2
0-15
3
2
16-30
3
1
31-45
1
2
46-60
3
2
61-75
3
5
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (3 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (5). Bilanț final (76-90): -2 - finalurile de meci sunt un punct slab.

Petrolul 52
MarcatePrimite
4
4
0-15
1
5
16-30
4
1
31-45
2
3
46-60
4
1
61-75
0
2
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (4 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (5). Bilanț final (76-90): -2 - finalurile de meci sunt un punct slab.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.54
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.3 : 1.2
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
96%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
46%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-61%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
56%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
6%
Risc de 0:0
circa 1 din 17 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Botoşani

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.31
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.47
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-6.4 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.07
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.54
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
77%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
129%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.23
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.2
Goluri în final
19% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 19% vin în primul sfert de oră.
19%

Petrolul 52

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.41
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.33
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+3.2 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.19
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.52
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
137%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
77%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.07
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.3
Goluri în final
0% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 27% vin în primul sfert de oră.
0%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Liga I).

Echipele vs liga

BotoşaniLigaPetrolul 52
Media golurilor pe meci▼ 2.502.64• 2.58
Ambele echipe au marcat▲ 50%47%▼ 42%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▼ 42%47%▼ 42%
Meciuri fără gol primit▲ 42%30%▲ 33%
Gol înainte de pauză▼ 58%65%▲ 83%
Gol după pauză▼ 75%78%▼ 67%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.64
Media golurilor pe meci
47%
Ambele echipe au marcat
47%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
30%
Meciuri fără gol primit
1.73
Goluri acasă / meci
0.91
Goluri în deplasare / meci
+90%
Avantajul gazdelor în atac
+47%
Avantajul gazdelor în apărare
+33%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
65%
1 gol
32%
2 goluri
15%
3 goluri
4%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
78%
1 gol
47%
2 goluri
16%
3 goluri
6%
4 goluri

Meciuri directe

Meciuri recente (3): Botoşani 0 - 2 - 1 Petrolul 52. Media golurilor 1.00, ambele echipe au marcat in 33% meciuri.

Întrebări frecvente

Când joacă Botoşani și Petrolul 52?

Botoşani întâlnește Petrolul 52 pe 23 octombrie 2026 în Liga I pe Stadionul Municipal. Ora exactă în fusul tău orar este afișată în partea de sus a paginii meciului.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Botoşani și Petrolul 52?

În ultimele 3 întâlniri directe Botoşani a câștigat 0, Petrolul 52 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 1,00 goluri, ambele echipe marcând în 33%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Botoşani - Petrolul 52?

Botoşani marchează în medie 1,33 goluri pe meci, iar Petrolul 52 1,25. Media în Liga I este de 2,64 goluri, cu Over 2.5 în 47% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 50% din meciurile Botoşani și 42% din cele ale Petrolul 52.

În ce formă sunt Botoşani și Petrolul 52?

În ultimele 5 meciuri Botoşani are un bilanț de 2-1-2 (1,40 puncte pe meci), iar Petrolul 52 2-2-1 (1,60 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Botoşani - Petrolul 52?

Aici verifici cifrele dinaintea meciului Botoşani - Petrolul 52: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.