Burgos CF - Real Sociedad II: statisticile meciului
Burgos CF - Real Sociedad II: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Burgos CF a jucat împotriva Real Sociedad II în Segunda División (Spania). Meciul s-a jucat la data de 31 august 2026. Stadion: Estadio Municipal de El Plantío. Scor final: 2:2.
Forma actuală
Burgos CF: 1-0-1, 1.50 puncte/meci. Real Sociedad II: 1-0-1, 1.50 puncte/meci.
Statistici goluri
Burgos CF marchează 1.50 si primește 1.50 goluri pe meci. Real Sociedad II marchează 1.00 si primește 1.00. Media ligii: 2.29 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Burgos CF 50%, Real Sociedad II 50%. Over 2.5: Burgos CF 50%, Real Sociedad II 50%. Nivel liga: BTTS 39%, Over 2.5 39%.
xG, șuturi și stil
Burgos CF are xG mai mare: 1.06 față de 0.99. Burgos CF: 10.0 șuturi pe meci, Real Sociedad II: 8.0.
Reprizele meciului
Burgos CF: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.50. Real Sociedad II: conduce la pauză în 50%, goluri în repriza a doua 0.00.
Goluri pe minute
Burgos CF: 16-30 (1 goluri). Real Sociedad II: 0-15 (1 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Segunda División: 2.29 goluri pe meci, BTTS 39%, Over 2.5 39%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 1-1-0. Medie goluri 0.50, BTTS 0%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Burgos CF prezintă o tendință mai bună în ultimele cinci meciuri: a câștigat 3 partide și a marcat în medie 1,2 goluri, în timp ce Real Sociedad II a înregistrat doar 1 victorie, 1 remiză și 3 înfrângeri, cu 4 goluri înscrise. Gazdele au câștigat până acum 100% dintre meciurile disputate pe teren propriu, marcând în medie 3 goluri, iar oaspeții au câștigat și ei singurul meci disputat în deplasare, însă media lor de goluri este de 2. Burgos expediază mai multe șuturi, 13 față de 12, și are o eficiență mai ridicată la finalizare, 23% față de 17%, deși Real Sociedad II înregistrează ușor mai multe șuturi pe poartă pe meci, 6 față de 5. Defensivele ambelor echipe permit numeroase ocazii, aspect evidențiat de valorile ridicate ale xG împotriva lor: 2,27 pentru Burgos și 2,03 pentru oaspeți, astfel că un gol al lui Real Sociedad II reprezintă un scenariu realist. Avantajul gazdelor provine însă din forma recentă net superioară și din atacul mai eficient, ceea ce susține victoria lor la limită.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Cel mai puternic semnal este eficiența ofensivă foarte slabă a echipei Burgos: pe teren propriu, formația nu a marcat încă niciun gol, înregistrând doar 0,63 xG, 4 șuturi și 1 șut pe poartă pe meci. Gazdele nu au marcat în 100% dintre meciurile disputate acasă până acum, iar procentul meciurilor în care ambele echipe au marcat este de 0%, în timp ce media ligii este de doar 41%. Real Sociedad II are potențial ofensiv, cu o medie de 2,0 goluri, 1,34 xG și 6 șuturi pe poartă, însă în ultimele cinci meciuri a marcat doar 0,8 goluri pe partidă. Niciuna dintre cele două defensive nu a păstrat poarta intactă, însă producția ofensivă slabă a lui Burgos și faptul că doar 20% dintre ultimele sale cinci meciuri s-au încheiat cu goluri de ambele părți sporesc șansa ca cel puțin una dintre echipe să nu marcheze. Scenariul BTTS nu este exclus din cauza valorii ridicate de 1,71 xG primite în medie de Burgos în ultimele cinci meciuri, dar rămâne mai probabil un rezultat în care marchează o singură echipă.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Pronosticul de 2,44 goluri rezultă din superioritatea clară a indicatorilor ofensivi ai oaspeților: Real Sociedad II expediază în medie 12 șuturi, dintre care 6 pe poartă, cu un xG de 1,34. Burgos creează mult mai puțin, cu o medie de 4 șuturi și 1 șut pe poartă, iar xG-ul actual este de doar 0,63, deși apărarea oaspeților le permite adversarilor un xG de 2,03. În ultimele cinci meciuri, ambele echipe au înregistrat partide cu Peste 2.5 goluri în doar 40% dintre cazuri, iar media ligii este de 2,27 goluri, un nivel moderat. În același timp, niciuna dintre echipe nu a depășit pragul de 3,5 goluri în datele disponibile din acest sezon, astfel că Sub 3.5 are cea mai solidă acoperire și lasă loc pentru rezultate precum 1:1, 1:2 sau 2:1.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Cel mai probabil scenariu este ca Burgos să conducă la pauză și să își mențină victoria, deoarece gazdele au câștigat 3 dintre ultimele 5 meciuri, în timp ce Real Sociedad II a pierdut 3 din 5. Burgos a fost în avantaj la pauză în 50% dintre ultimele meciuri și a marcat înainte de pauză, în medie, 1,25 goluri, în timp ce oaspeții erau conduși după prima repriză în nu mai puțin de 60% dintre cazuri, marcând atunci doar 0,4 goluri pe meci. Superioritatea gazdelor este evidentă și în ceea ce privește calitatea jocului ofensiv din ultimele partide: Burgos marchează în medie 1,2 goluri pe meci, în timp ce echipa oaspete primește 1,4. Alternativa rămâne remiză la pauză și victoria lui Burgos, însă eficiența foarte slabă a lui Real Sociedad II în primele reprize consolidează varianta 1/1.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Burgos CF | Real Sociedad II | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 30% | 44% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.12 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.50 | 0.29 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Burgos CF stă cu 50% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.5 goluri / meci - Burgos CF · 1 goluri / meci - Real Sociedad II
Real Sociedad II stă cu 50% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.5 goluri / meci - Burgos CF · 1 goluri / meci - Real Sociedad II
Burgos CF marchează în 50% dintre meciuri (1 din 2 meciuri), iar Real Sociedad II păstrează poarta curată în 0% (0 din 2 meciuri).
Real Sociedad II marchează în 50% dintre meciuri (1 din 2 meciuri), iar Burgos CF păstrează poarta curată în 0% (0 din 2 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Burgos CF
Over / Under - Real Sociedad II
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Real Sociedad II stă cu 200% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
0.5 pct / meci - Burgos CF · 1.5 pct / meci - Real Sociedad II
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Burgos CF - rezultatele reprizei a 2-a
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Real Sociedad II - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 50% dintre meciuri și câștigă 50%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.50 | 2.00 |
| Goluri marcate / meci | 1.0 | 0.5 |
| Goluri primite / meci | 1.5 | 0.0 |
| Media golurilor pe meci | 2.5 | 0.5 |
| 1 gol | 100% | 50% |
| 2 goluri | 50% | 0% |
| 3 goluri | 50% | 0% |
| Poartă intactă | 0% | 100% |
| Fără gol | 50% | 50% |
| Golaveraj | -1 | +1 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.50 | 0.50 |
| Goluri marcate / meci | 1.0 | 0.0 |
| Goluri primite / meci | 0.5 | 0.5 |
| Media golurilor pe meci | 1.5 | 0.5 |
| 1 gol | 100% | 50% |
| 2 goluri | 50% | 0% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 50% | 50% |
| Fără gol | 50% | 100% |
| Golaveraj | +1 | -1 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (1 goal). Primește cel mai mult în 0-15 (2). Bilanț final (76-90): +1 - câștigă finalurile de meci.
Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (1 goal). Primește cel mai mult în 0-15 (1). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Burgos CF
Real Sociedad II
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Segunda División).
Echipele vs liga
| Burgos CF | Liga | Real Sociedad II | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▲ 3.00 | 2.29 | ▼ 2.00 |
| Ambele echipe au marcat | ▲ 50% | 39% | ▲ 50% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▲ 50% | 39% | ▲ 50% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 0% | 37% | ▼ 0% |
| Gol înainte de pauză | ▲ 100% | 58% | ▲ 100% |
| Gol după pauză | ▼ 50% | 65% | ▼ 50% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (2): Burgos CF 1 - 1 - 0 Real Sociedad II. Media golurilor 0.50, ambele echipe au marcat in 0% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Burgos CF - Real Sociedad II?
Meciul din Segunda División s-a încheiat Burgos CF 2:2 Real Sociedad II. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Burgos CF și Real Sociedad II?
În ultimele 2 întâlniri directe Burgos CF a câștigat 1, Real Sociedad II 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 0,50 goluri, ambele echipe marcând în 0%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Burgos CF - Real Sociedad II?
Burgos CF marchează în medie 1,50 goluri pe meci, iar Real Sociedad II 1,00. Media în Segunda División este de 2,29 goluri, cu Over 2.5 în 39% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 50% din meciurile Burgos CF și 50% din cele ale Real Sociedad II.
În ce formă sunt Burgos CF și Real Sociedad II?
În ultimele 5 meciuri Burgos CF are un bilanț de 1-0-1 (1,50 puncte pe meci), iar Real Sociedad II 1-0-1 (1,50 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Burgos CF - Real Sociedad II?
Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.


