CA Osasuna - Rayo Vallecano: statisticile meciului
CA Osasuna - Rayo Vallecano: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
CA Osasuna a jucat împotriva Rayo Vallecano în La Liga (Spania). Meciul s-a jucat la data de 19 septembrie 2026. Stadion: Estadio El Sadar. Scor final: 1:1.
Forma actuală
CA Osasuna: 2-0-3, 1.20 puncte/meci. Rayo Vallecano: 2-1-2, 1.40 puncte/meci.
Statistici goluri
CA Osasuna marchează 0.83 si primește 2.00 goluri pe meci. Rayo Vallecano marchează 1.67 si primește 2.50. Media ligii: 3.07 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: CA Osasuna 33%, Rayo Vallecano 100%. Over 2.5: CA Osasuna 50%, Rayo Vallecano 83%. Nivel liga: BTTS 57%, Over 2.5 57%.
xG, șuturi și stil
Rayo Vallecano are xG mai mare: 1.42 față de 1.19. CA Osasuna: 9.3 șuturi pe meci, Rayo Vallecano: 12.5.
Reprizele meciului
CA Osasuna: conduce la pauză în 17%, goluri în repriza a doua 0.67. Rayo Vallecano: conduce la pauză în 33%, goluri în repriza a doua 0.67.
Goluri pe minute
CA Osasuna: 46-60 (2 goluri). Rayo Vallecano: 46-60 (4 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
La Liga: 3.07 goluri pe meci, BTTS 57%, Over 2.5 57%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 2-0-0. Medie goluri 3.00, BTTS 50%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Osasuna beneficiază de avantajul terenului propriu: în cele trei meciuri disputate acasă a primit în medie doar 0,67 goluri și a păstrat poarta intactă în 67% dintre partide. Rayo a pierdut toate cele trei deplasări, primind nu mai puțin de 3,67 goluri pe meci, iar media golurilor așteptate împotriva sa este foarte ridicată, de 2,29. Gazdele creează acasă ocazii evaluate la o medie de 1,37 xG, aproape identică cu cea a lui Rayo în deplasare (1,36), însă adversara are o organizare defensivă considerabil mai slabă. Osasuna are probleme la finalizare, deoarece nu a înscris în 67% dintre meciurile de acasă și marchează acolo doar 0,33 goluri pe meci, astfel că remiza rămâne un scenariu realist. Cu toate acestea, seria de trei înfrângeri consecutive în deplasare a lui Rayo și golaverajul de -7 în meciurile disputate în deplasare susțin clar o victorie la limită a gazdelor.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Cel mai puternic argument pentru Ambele echipe marchează (GG) este reprezentat de faptul că în 100% dintre meciurile ambelor echipe din sezonul actual s-a marcat de ambele părți, concomitent cu absența meciurilor fără gol primit și a meciurilor în care una dintre echipe nu a înscris. Osasuna marchează acasă în medie 2,00 goluri, iar Rayo primește în deplasare nu mai puțin de 3,67 goluri pe meci, ceea ce crește clar șansele gazdelor de a înscrie. Rayo marchează în medie 1,33 goluri, în timp ce Osasuna le permite adversarilor, în medie, 1,50 goluri; aceste aspecte sunt confirmate și de valorile xG: 1,36 pentru Rayo în atac, comparativ cu 1,39 xG primite de Osasuna. În ultimele cinci meciuri, gazdele au avut Ambele echipe marchează (GG) în doar 40% dintre partide și au înscris câte 1,0 goluri, ceea ce reprezintă principalul risc pentru acest pronostic, însă apărarea lui Rayo rămâne foarte vulnerabilă, cu o medie de 2,8 goluri primite. Având în vedere că procentul meciurilor cu gol de ambele părți în campionat este de 56% și indicatorii defensivi ai oaspeților sunt deosebit de slabi, scenariul în care ambele echipe vor înscrie este mai probabil.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Osasuna creează acasă ocazii în valoare medie de 1.53 xG, iar Rayo permite în deplasare până la 3.67 goluri și 2.29 xG pe meci, ceea ce crește semnificativ potențialul ofensiv al gazdelor. Oaspeții generează în medie 1.36 xG, foarte aproape de cele 1.39 xG primite de Osasuna, astfel că ar trebui să aibă, de asemenea, șanse reale de a marca. În ultimele cinci meciuri, Rayo a primit în medie 2.8 goluri, iar 80% dintre partidele sale au depășit pragul de 2.5 goluri. Ambele echipe au marcat și au primit gol în fiecare meci disputat până acum în condițiile indicate, cu un procent de 0% de partide fără gol primit. Cea mai solidă opțiune rămâne Peste 1.5 goluri, deoarece prognoza de 3.12 goluri oferă o marjă largă peste această linie, în timp ce forma ofensivă mai slabă recent a Osasunei, de 1.0 gol pe meci, limitează încrederea în pragurile superioare.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Cel mai probabil scenariu este egal la pauză, urmat de victoria Osasunei, deoarece gazdele au fost la egalitate la pauză în 2 din 2 meciuri disputate acasă, în timp ce Rayo a fost condusă la pauză în 2 din 3 partide în deplasare. După pauză, Osasuna înscrie în medie 1,0 goluri și primește doar 0,5 pe teren propriu, în timp ce Rayo încasează până la 2,0 goluri în această repriză, în deplasare. Superioritatea gazdelor este vizibilă și în rezultatele meciurilor întregi: Osasuna înscrie în medie 2,0 goluri acasă și are 2,0 puncte pe meci, în timp ce Rayo a pierdut toate meciurile din deplasare, primind în medie 3,67 goluri. xG-ul Osasunei este de 1,53, iar Rayo le permite adversarilor un xG de 2,29, ceea ce susține scenariul în care gazdele preiau inițiativa după o primă repriză prudentă. Rayo poate fi periculoasă, deoarece media sa xG este de 1,36, astfel că egalul la pauză este mai realist decât un avantaj rapid al Osasunei, însă defensiva slabă a oaspeților le reduce șansele de a menține un rezultat favorabil până la final. Tipul recomandat pe piața Pauză/Final (P/F) este X/1.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| CA Osasuna | Rayo Vallecano | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 43% | 40% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.13 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.21 | 0.33 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Rayo Vallecano stă cu 17% mai bine la: forma ultimelor 5.
1.2 pct / meci - CA Osasuna · 1.4 pct / meci - Rayo Vallecano
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Rayo Vallecano stă cu 101% mai bine la: goluri marcate pe meci.
0.83 goluri / meci - CA Osasuna · 1.67 goluri / meci - Rayo Vallecano
CA Osasuna stă cu 25% mai bine la: goluri primite pe meci.
2 goluri / meci - CA Osasuna · 2.5 goluri / meci - Rayo Vallecano
CA Osasuna marchează în 50% dintre meciuri (3 din 6 meciuri), iar Rayo Vallecano păstrează poarta curată în 0% (0 din 6 meciuri).
Rayo Vallecano marchează în 100% dintre meciuri (6 din 6 meciuri), iar CA Osasuna păstrează poarta curată în 33% (2 din 6 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - CA Osasuna
Over / Under - Rayo Vallecano
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Rayo Vallecano stă cu 99% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
0.67 pct / meci - CA Osasuna · 1.33 pct / meci - Rayo Vallecano
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
CA Osasuna - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 17% dintre meciuri și câștigă 33%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Rayo Vallecano - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 33% dintre meciuri și câștigă 33%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.60 | 1.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.2 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 1.2 | 1.2 |
| Media golurilor pe meci | 1.4 | 2.0 |
| 1 gol | 100% | 60% |
| 2 goluri | 40% | 60% |
| 3 goluri | 0% | 40% |
| Poartă intactă | 20% | 60% |
| Fără gol | 80% | 60% |
| Golaveraj | -5 | -2 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.00 | 1.00 |
| Goluri marcate / meci | 1.0 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 1.4 | 1.2 |
| Media golurilor pe meci | 2.4 | 2.0 |
| 1 gol | 80% | 100% |
| 2 goluri | 80% | 60% |
| 3 goluri | 60% | 20% |
| Poartă intactă | 40% | 20% |
| Fără gol | 40% | 20% |
| Golaveraj | -2 | -2 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (2 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (3). Bilanț final (76-90): -2 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (4 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (4). Bilanț final (76-90): -4 - finalurile de meci sunt un punct slab.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
CA Osasuna
Rayo Vallecano
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (La Liga).
Echipele vs liga
| CA Osasuna | Liga | Rayo Vallecano | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 2.83 | 3.07 | ▲ 4.17 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 33% | 57% | ▲ 100% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 50% | 57% | ▲ 83% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 33% | 25% | ▼ 0% |
| Gol înainte de pauză | ▲ 83% | 67% | ▲ 83% |
| Gol după pauză | ▼ 50% | 80% | ▲ 100% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (2): CA Osasuna 2 - 0 - 0 Rayo Vallecano. Media golurilor 3.00, ambele echipe au marcat in 50% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul CA Osasuna - Rayo Vallecano?
Meciul din La Liga s-a încheiat CA Osasuna 1:1 Rayo Vallecano. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre CA Osasuna și Rayo Vallecano?
În ultimele 2 întâlniri directe CA Osasuna a câștigat 2, Rayo Vallecano 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 3,00 goluri, ambele echipe marcând în 50%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de CA Osasuna - Rayo Vallecano?
CA Osasuna marchează în medie 0,83 goluri pe meci, iar Rayo Vallecano 1,67. Media în La Liga este de 3,07 goluri, cu Over 2.5 în 57% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 33% din meciurile CA Osasuna și 100% din cele ale Rayo Vallecano.
În ce formă sunt CA Osasuna și Rayo Vallecano?
În ultimele 5 meciuri CA Osasuna are un bilanț de 2-0-3 (1,20 puncte pe meci), iar Rayo Vallecano 2-1-2 (1,40 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru CA Osasuna - Rayo Vallecano?
Fundalul statistic pentru CA Osasuna - Rayo Vallecano — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


