CD Tondela - Porto II: statisticile meciului
CD Tondela - Porto II: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
CD Tondela a jucat împotriva Porto II în LigaPro (Portugalia). Meciul s-a jucat la data de 5 septembrie 2026. Stadion: Estádio João Cardoso. Scor final: 3:0.
Forma actuală
CD Tondela: 1-0-3, 0.75 puncte/meci. Porto II: 1-0-3, 0.75 puncte/meci.
Statistici goluri
CD Tondela marchează 0.50 si primește 1.50 goluri pe meci. Porto II marchează 0.50 si primește 2.00. Media ligii: 2.22 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: CD Tondela 25%, Porto II 25%. Over 2.5: CD Tondela 25%, Porto II 50%. Nivel liga: BTTS 39%, Over 2.5 36%.
xG, șuturi și stil
CD Tondela are xG mai mare: 1.30 față de 1.25. CD Tondela: 11.5 șuturi pe meci, Porto II: 11.0.
Reprizele meciului
CD Tondela: conduce la pauză în 25%, goluri în repriza a doua 0.00. Porto II: conduce la pauză în 25%, goluri în repriza a doua 0.00.
Goluri pe minute
CD Tondela: 16-30 (1 goluri). Porto II: 16-30 (1 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
LigaPro: 2.22 goluri pe meci, BTTS 39%, Over 2.5 36%.
Meciuri directe
Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
CD Tondela are un ușor avantaj pe teren propriu: în meciurile de acasă marchează în medie 1,0 goluri la un xG de 1,17, în timp ce Porto II înscrie doar 0,5 goluri pe meci în deplasare. Gazdele creează, de asemenea, mai multe ocazii, expediind în medie 10,5 șuturi față de 9, iar xG împotriva lor este de 1,25, clar mai mic decât valoarea de 1,65 permisă de Porto II. Totuși, ambele echipe sunt instabile defensiv, deoarece Tondela nu a păstrat încă poarta intactă acasă, iar în ultimele cinci meciuri a primit 9 goluri. Porto II vine după o serie ușor mai bună în ceea ce privește punctele, cu 2 victorii în ultimele 5 partide față de 1 a celor de la Tondela, însă oaspeții nu au marcat în 50% dintre deplasări. Eficiența scăzută a ambelor formații și bilanțurile similare acasă-deplasare cresc probabilitatea unui rezultat de egalitate, dar producția superioară de ocazii a celor de la Tondela susține o victorie la limită a gazdelor.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Semnalul pentru BTTS „Nu” / Nu marchează (NG) este clar, deoarece Porto II a avut BTTS în doar 0% dintre meciurile disputate până acum, iar în ultimele cinci partide ale celor două echipe procentele sunt de numai 40% pentru Tondela și 20% pentru oaspeți. Ambele echipe înscriu în medie doar câte 0,5 goluri pe sezon, în timp ce în ultimele cinci etape mediile sunt de 0,6 și, respectiv, 0,8 goluri. Porto II a păstrat poarta intactă în 50% dintre meciuri, în timp ce Tondela nu a marcat în 50% dintre apariții, ceea ce limitează semnificativ șansele gazdelor de a înscrie. Tondela creează totuși mai mult, cu un xG mediu de 1,49 față de 1,02 pentru Porto II, însă eficiența scăzută, de doar 4% la conversia șuturilor, reduce importanța acestui argument. Liga are un procent BTTS de numai 39% și o medie de 2,22 goluri pe meci, astfel că este mai probabil scenariul în care cel puțin una dintre echipe nu va marca.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Pronosticul de aproximativ 2.50 goluri rezultă din coroborarea valorilor xG recente: Tondela a creat în medie 1.27, iar Porto II 1.18, în timp ce au permis adversarilor 1.29, respectiv 1.72 xG. În ultimele cinci meciuri, ambele echipe au înregistrat câte 40% dintre partide cu cel puțin trei goluri, ceea ce nu oferă argumente solide pentru a anticipa un meci deschis. Porto II a păstrat poarta intactă în 50% dintre meciurile disputate până acum, iar doar 20% dintre ultimele sale cinci partide s-au încheiat cu goluri marcate de ambele echipe. Linia Sub 3.5 are un avantaj suplimentar deoarece niciuna dintre echipe nu a depășit pragul de patru goluri într-un meci în datele actuale ale sezonului, iar media ligii este de doar 2.22 goluri.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Porto II are un bilanț net superior în meciurile disputate până acum în acest tip de configurație: obține în medie 1,5 puncte pe meci, în timp ce Tondela nu a acumulat încă niciun punct și a pierdut 100% dintre partide. Gazdele încasează nu mai puțin de 3,0 goluri pe meci, iar Porto II doar 1,0, echipa oaspete păstrând poarta intactă în 50% dintre meciuri. La pauză, Tondela nu a fost niciodată în avantaj, în timp ce Porto II a condus în 50% dintre partide, ceea ce susține varianta avantajului oaspeților încă din prima repriză. În ultimele cinci apariții, Porto II a câștigat 40% dintre meciuri, față de 20% în cazul Tondelei, iar gazdele înscriu după pauză doar 0,2 goluri și primesc 1,2. Deși Tondela înregistrează o medie xG ușor mai ridicată, 1,49 față de 1,02, apărarea sa foarte slabă și seria de înfrângeri indică în principal scenariul în care Porto II conduce la pauză și câștigă la final (P/F: 2/2).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| CD Tondela | Porto II | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 17% | 30% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.25 | 0.15 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
CD Tondela stă cu 33% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.5 goluri / meci - CD Tondela · 2 goluri / meci - Porto II
CD Tondela marchează în 25% dintre meciuri (1 din 4 meciuri), iar Porto II păstrează poarta curată în 25% (1 din 4 meciuri).
Porto II marchează în 50% dintre meciuri (2 din 4 meciuri), iar CD Tondela păstrează poarta curată în 0% (0 din 4 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - CD Tondela
Over / Under - Porto II
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
CD Tondela stă cu 25% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.25 pct / meci - CD Tondela · 1 pct / meci - Porto II
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
CD Tondela - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 25% dintre meciuri și câștigă 25%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.5 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Porto II - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 25% dintre meciuri și câștigă 25%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.25 | 0.25 |
| Goluri marcate / meci | 0.5 | 0.0 |
| Goluri primite / meci | 0.5 | 1.0 |
| Media golurilor pe meci | 1.0 | 1.0 |
| 1 gol | 50% | 75% |
| 2 goluri | 25% | 25% |
| 3 goluri | 25% | 0% |
| Poartă intactă | 50% | 25% |
| Fără gol | 75% | 100% |
| Golaveraj | 0 | -4 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.00 | 0.25 |
| Goluri marcate / meci | 0.5 | 0.0 |
| Goluri primite / meci | 1.0 | 1.0 |
| Media golurilor pe meci | 1.5 | 1.0 |
| 1 gol | 100% | 75% |
| 2 goluri | 50% | 25% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 25% | 25% |
| Fără gol | 50% | 100% |
| Golaveraj | -2 | -4 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (1 goal). Primește cel mai mult în 16-30 (2). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (1 goal). Primește cel mai mult în 16-30 (2). Bilanț final (76-90): -2 - finalurile de meci sunt un punct slab.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
CD Tondela
Porto II
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (LigaPro).
Echipele vs liga
| CD Tondela | Liga | Porto II | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 2.00 | 2.22 | ▲ 2.50 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 25% | 39% | ▼ 25% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 25% | 36% | ▲ 50% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 0% | 33% | ▼ 25% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 50% | 72% | ▲ 100% |
| Gol după pauză | • 75% | 75% | • 75% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul CD Tondela - Porto II?
Meciul din LigaPro s-a încheiat CD Tondela 3:0 Porto II. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de CD Tondela - Porto II?
CD Tondela marchează în medie 0,50 goluri pe meci, iar Porto II 0,50. Media în LigaPro este de 2,22 goluri, cu Over 2.5 în 36% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 25% din meciurile CD Tondela și 25% din cele ale Porto II.
În ce formă sunt CD Tondela și Porto II?
În ultimele 5 meciuri CD Tondela are un bilanț de 1-0-3 (0,75 puncte pe meci), iar Porto II 1-0-3 (0,75 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru CD Tondela - Porto II?
Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.


