Brazilia - Serie BEstádio Governador Plácido Aderaldo CasteloDate actualizate la 06 septembrie 2026

Ceará - Botafogo SP: statisticile meciului

Ceará crest
Ceará
0 : 1pauza 0:0
Botafogo SP crest
Botafogo SP

Ceará - Botafogo SP: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Ceará a jucat împotriva Botafogo SP în Serie B (Brazilia). Meciul s-a jucat la data de 20 iunie 2026. Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo. Scor final: 0:1.

Forma actuală

Ceará: 2-1-2, 1.40 puncte/meci. Botafogo SP: 1-1-3, 0.80 puncte/meci.

Statistici goluri

Ceará marchează 1.15 si primește 1.15 goluri pe meci. Botafogo SP marchează 1.00 si primește 1.00. Media ligii: 2.31 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Ceará 62%, Botafogo SP 54%. Over 2.5: Ceará 38%, Botafogo SP 38%. Nivel liga: BTTS 51%, Over 2.5 44%.

xG, șuturi și stil

Ceará are xG mai mare: 1.56 față de 1.37. Ceará: 13.9 șuturi pe meci, Botafogo SP: 12.5.

Reprizele meciului

Ceará: conduce la pauză în 31%, goluri în repriza a doua 0.54. Botafogo SP: conduce la pauză în 23%, goluri în repriza a doua 0.46.

Goluri pe minute

Ceará: 31-45+ (5 goluri). Botafogo SP: 31-45+ (5 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Serie B: 2.31 goluri pe meci, BTTS 51%, Over 2.5 44%.

Meciuri directe

Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Prevăd victoria gazdelor (1). Ceará are un avantaj ofensiv clar pe teren propriu: în medie 1.43 goluri pe meci și xG 1.9 cu 6 șuturi pe poartă și 16.86 șuturi totale, în timp ce Botafogo SP în deplasare marchează doar 0.43 goluri pe meci, are xG 1.25 și doar 2.43 șuturi pe poartă, cu 71% din meciuri fără gol. Indicatorii de eficiență favorizează de asemenea gazdele – eficiența șuturilor 8% față de 4% a oaspeților – iar oaspeții pierd 57% din deplasări, având doar 14% victorii în afara propriului stadion. Defensivele sunt asemănătoare din perspectiva meciurilor fără gol (14%), dar Ceará are cifre mai bune recente: 7 goluri în 5 meciuri și în medie 1.4 puncte pe meci în această serie, în timp ce Botafogo are 3 goluri și 0.8 puncte și un bilanț negativ în deplasare (-3). Având în vedere avantajul în numărul de situații clare (xG 1.9 vs 1.25, 6 șuturi pe poartă față de 2.43) și procentul ridicat de meciuri fără gol la oaspeți, probabilitatea mai mare este pentru victoria Ceará.

Vezi prezentarea statistică
BTTS - vor marca ambele echipe?

Cel mai puternic semnal împotriva Ambele echipe marchează (GG) vine de la Botafogo SP: media de goluri în deplasare este doar 0.43, echipa nu a marcat în 71% din meciurile din deplasare, iar ponderea meciurilor cu gol de ambele părți în acest sezon este de doar 29%. Ceará, însă, are o tendință clară spre meciuri cu gol de ambele părți — 83% în sezon și 100% în ultimele 5 meciuri — și acasă marchează în medie 1.67 goluri, cu xG de 1.52, ceea ce indică crearea de ocazii. Deși Botafogo generează xG de 1.25 (1.43 în ultimele 5), eficiența lor ofensivă în deplasare este foarte scăzută: în medie 2.43 șuturi pe poartă și o rată de conversie de 4%, ceea ce explică discrepanța dintre xG și golurile reale. Ceará șutează în medie 5.33 pe poartă și recent primește în medie 1.4 goluri pe meci, dar tocmai această eficiență scăzută a oaspeților (71% din meciuri fără gol) este factorul decisiv. Prin urmare, aleg 'Nu marchează (NG)' cu probabilitate 70% față de 30% pentru 'Ambele echipe marchează (GG)'.

Vezi statisticile BTTS
Over/Under - analiza numărului de goluri

Modelul prevede 1.46 goluri pentru Ceará și 1.16 pentru Botafogo SP, în total 2.62 goluri. Ceará, acasă, are 100% meciuri Peste 1.5 goluri, marchează în medie 1.67 goluri și generează xG 1.52 cu 5.33 șuturi pe poartă, în timp ce Botafogo, în deplasare, are doar 29% meciuri >1.5 și 2.43 șuturi pe poartă în medie. Diferența în conversie (13% pentru Ceará vs 4% pentru Botafogo) și faptul că Botafogo primește în medie xG contra de 1.40 cresc șansele pentru reușitele gazdelor. Deoarece Ceará are 67% meciuri acasă Peste 2.5 (Botafogo 14%) și prognoza totală este 2.62 goluri, acord aproximativ 60% pentru Peste 2.5, în timp ce Peste 3.5 este puțin probabil (acasă 17%, deplasare 0%) și îl evaluez la ~22%. Cel mai puternic semnal este Peste 1.5 (side: over, line: 1.5) având în vedere 100% meciurilor acasă ale Ceară >1.5, avantajul în xG și SOT și prognoza de 2.62 goluri.

Vezi statisticile Over/Under
HT/FT - scenariul la pauză și la final

Analiza statistică arată un avantaj al Ceará în prima repriză: marchează în medie 1,00 gol la pauză față de 0,14 pentru Botafogo, iar gazdele au condus la pauză în 3 din 6 meciuri (50%). Pe parcursul meciului, Ceará are în medie 1,67 goluri, xG 1,52 şi 5,33 şuturi pe poartă, faţă de Botafogo cu 0,43 goluri, xG 1,25 şi 2,43 şuturi pe poartă; rata de conversie 13% vs 4% favorizează clar gazdele. De asemenea, media golurilor până la pauză (AVGHT 1,5 vs 0,43) şi eficienţa mai scăzută a oaspeţilor sugerează că conducerea gazdelor este probabilă şi ar putea fi menţinută până la final. Pe de altă parte, meciurile de acasă ale Ceará au BTTS ridicat de 83% şi 33% remize finale pentru gazde, astfel încât admit un risc moderat pentru rezultatul X/1 (11%) sau X/X (12%), însă consider scenariul P/F 1 pauză / 1 final ca semnalul cel mai puternic.

Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprize

Pe reprize

0 : 0
Prima repriza
0 : 1
A doua repriza

Statisticile meciului

55Posesie (%)45
CearáBotafogo SP
11Suturi14
CearáBotafogo SP
2Suturi pe poarta5
CearáBotafogo SP
1.24xG1.5
CearáBotafogo SP
7Cornere5
CearáBotafogo SP
56Atacuri periculoase36
CearáBotafogo SP
18Faulturi17
CearáBotafogo SP
2Cartonase2
CearáBotafogo SP

Profil înainte de mecice spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

1.15Goluri marcate / meci1
CearáBotafogo SP
1.15Goluri primite / meci1
CearáBotafogo SP
49%Posesie medie50%
CearáBotafogo SP
4.85Șuturi pe poartă / meci3.77
CearáBotafogo SP

Statistici echipecine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

13.92Șuturi pe meci12.46
CearáBotafogo SP
4.85Șuturi pe poartă3.77
CearáBotafogo SP
8.3%Conversia șuturilor8%
CearáBotafogo SP
49%Posesie50%
CearáBotafogo SP
1.56xG pentru1.37
CearáBotafogo SP
1.37xG împotrivă1.24
CearáBotafogo SP

Calitatea șuturilor

Ceará: EchilibratăBotafogo SP: Echilibrată
CearáBotafogo SP
Precizie (șuturi pe poartă)35%30%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.110.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.240.27

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelorcine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Ceará stă cu 75% mai bine la: forma ultimelor 5.

1.4 pct / meci - Ceará · 0.8 pct / meci - Botafogo SP

Ceará
WLLWD
Distribuția rezultatelor
31% W38% R31% P
Sezon (V-E-Î)
4-5-4
1.31 pct / meci · golaveraj 0
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-1-2
1.40 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
3-2-2
Ultimele 5 acasă
2-1-2
DLWLW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.4Goluri primite: 1.4xG: 1.50xG advers: 1.45BTTS: 100%Over 2.5: 80%
Botafogo SP
LLDLW
Distribuția rezultatelor
23% W31% R46% P
Sezon (V-E-Î)
3-4-6
1.00 pct / meci · golaveraj 0
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-1-3
0.80 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
1-2-4
Ultimele 5 în deplasare
0-2-3
DLLDL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.6Goluri primite: 1.0xG: 1.44xG advers: 1.25BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Goluricum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Ceará stă cu 15% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1.15 goluri / meci - Ceará · 1 goluri / meci - Botafogo SP

Botafogo SP stă cu 15% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.15 goluri / meci - Ceará · 1 goluri / meci - Botafogo SP

Profil ofensiv Ceará: foarte solid

Ceará marchează în 77% dintre meciuri (10 din 13 meciuri), iar Botafogo SP păstrează poarta curată în 15% (2 din 13 meciuri).

Profil ofensiv Botafogo SP: solid

Botafogo SP marchează în 62% dintre meciuri (8 din 13 meciuri), iar Ceará păstrează poarta curată în 23% (3 din 13 meciuri).

15Goluri marcate (sezon)13
CearáBotafogo SP
15Goluri primite (sezon)13
CearáBotafogo SP
2.31Media golurilor pe meci2
CearáBotafogo SP
7Goluri marcate (ultimele 5)3
CearáBotafogo SP
7Goluri primite (ultimele 5)5
CearáBotafogo SP

Cât de des marchează cel puțin...

77%1 gol62%
CearáBotafogo SP
31%2 goluri23%
CearáBotafogo SP
8%3 goluri8%
CearáBotafogo SP
0%4 goluri8%
CearáBotafogo SP

Cât de des primește cel puțin...

77%1 gol85%
CearáBotafogo SP
31%2 goluri15%
CearáBotafogo SP
8%3 goluri0%
CearáBotafogo SP
0%4 goluri0%
CearáBotafogo SP

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

15%BTTS la pauză15%
CearáBotafogo SP
0%BTTS în ambele reprize0%
CearáBotafogo SP
0%Gol în ambele reprize15%
CearáBotafogo SP

BTTS și numărul de goluri

38%Min. 3 goluri și BTTS31%
CearáBotafogo SP
0%Min. 3 goluri fără BTTS8%
CearáBotafogo SP
100%BTTS - ultimele 540%
CearáBotafogo SP

Număr de goluri (Over/Under)cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

62%Min. 1 gol înainte de pauză62%
CearáBotafogo SP
23%Min. 2 goluri înainte de pauză23%
CearáBotafogo SP
8%Min. 3 goluri înainte de pauză8%
CearáBotafogo SP

Repriza 2

85%Min. 1 gol după pauză77%
CearáBotafogo SP
46%Min. 2 goluri după pauză31%
CearáBotafogo SP
0%Min. 3 goluri după pauză0%
CearáBotafogo SP

Reprizele meciuluiîn ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Ceará stă cu 12% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.38 pct / meci - Ceará · 1.23 pct / meci - Botafogo SP

Ceará - starea la pauză
31% conduce46% egal23% condusă
Botafogo SP - starea la pauză
23% conduce54% egal23% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.38Puncte pe meci (repriza 1)1.23
CearáBotafogo SP
0.62Goluri marcate (repriza 1)0.54
CearáBotafogo SP
0.38Goluri primite (repriza 1)0.38
CearáBotafogo SP
1Media golurilor (repriza 1)0.92
CearáBotafogo SP
62%Poartă intactă înainte de pauză62%
CearáBotafogo SP
62%Fără gol înainte de pauză62%
CearáBotafogo SP

După pauză (repriza 2)

1.15Puncte pe meci (repriza 2)1.08
CearáBotafogo SP
0.54Goluri marcate (repriza 2)0.46
CearáBotafogo SP
0.77Goluri primite (repriza 2)0.62
CearáBotafogo SP
1.31Media golurilor (repriza 2)1.08
CearáBotafogo SP
46%Poartă intactă după pauză46%
CearáBotafogo SP
62%Fără gol după pauză62%
CearáBotafogo SP

Ceará - rezultatele reprizei a 2-a

31% W23% R46% P
18
Puncte la pauză
8
Goluri la pauză
+3
Golaveraj (repriza 1)
15
Puncte în repriza a 2-a
-3
Golaveraj (repriza 2)
1.38
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului100%

Conduce la pauză în 31% dintre meciuri și câștigă 31%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.4

Primește cu 0.4 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Botafogo SP - rezultatele reprizei a 2-a

23% W38% R38% P
16
Puncte la pauză
7
Goluri la pauză
+2
Golaveraj (repriza 1)
14
Puncte în repriza a 2-a
-2
Golaveraj (repriza 2)
1.23
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului100%

Conduce la pauză în 23% dintre meciuri și câștigă 23%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.2

Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Ceará - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.401.20
Goluri marcate / meci0.80.6
Goluri primite / meci0.60.8
Media golurilor pe meci1.41.4
1 gol100%100%
2 goluri40%40%
3 goluri0%0%
Poartă intactă40%40%
Fără gol40%60%
Golaveraj+1-1
Pauză: 40% conduce - 20% egal - 40% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 0% egal - 60% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 4
Botafogo SP - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.401.20
Goluri marcate / meci0.00.6
Goluri primite / meci0.60.4
Media golurilor pe meci0.61.0
1 gol60%60%
2 goluri0%40%
3 goluri0%0%
Poartă intactă40%60%
Fără gol100%60%
Golaveraj-3+1
Pauză: 0% conduce - 40% egal - 60% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 60% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 0

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minutecând apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Ceará
MarcatePrimite
2
2
0-15
1
3
16-30
5
0
31-45
2
6
46-60
2
3
61-75
3
1
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (5 goals). Primește cel mai mult în 46-60 (6). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.

Botafogo SP
MarcatePrimite
2
1
0-15
0
2
16-30
5
2
31-45
3
3
46-60
1
3
61-75
2
2
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (5 goals). Primește cel mai mult în 46-60 (3). Bilanț final (76-90): 0.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelorce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.15
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.1 : 1.1
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
93%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
58%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-100%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
48%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
9%
Risc de 0:0
circa 1 din 11 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Ceará

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.19
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.19
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-2.5 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.41
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.22
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
93%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
106%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.09
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.1
Goluri în final
20% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 13% vin în primul sfert de oră.
20%

Botafogo SP

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.13
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.13
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-6.5 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.37
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.24
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
93%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
81%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.20
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.1
Goluri în final
15% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 15% vin în primul sfert de oră.
15%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligăeste o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Serie B).

Echipele vs liga

CearáLigaBotafogo SP
Media golurilor pe meci 2.312.31 2.00
Ambele echipe au marcat 62%51% 54%
Min. 3 goluri (Over 2.5) 38%44% 38%
Meciuri fără gol primit 23%30% 15%
Gol înainte de pauză 62%62% 62%
Gol după pauză 85%77% 77%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.31
Media golurilor pe meci
51%
Ambele echipe au marcat
44%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
30%
Meciuri fără gol primit
1.23
Goluri acasă / meci
1.08
Goluri în deplasare / meci
+14%
Avantajul gazdelor în atac
+12%
Avantajul gazdelor în apărare
+8%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
62%
1 gol
27%
2 goluri
6%
3 goluri
1%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
77%
1 gol
41%
2 goluri
11%
3 goluri
4%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. Botafogo SPCartonaș galbenYuri Felipe Santos da Conceição
  2. Botafogo SPCartonaș galbenPedro Henrique Souza do Nascimento
  3. CearáCartonaș galbenEder Ferreira Graminho
  4. Botafogo SPSchimbareIntră: Erik Rebello de CastroIese: Rafael Gustavo Meneghel Gava
  5. CearáCartonaș galbenLucca Holanda Sampaio Tavares

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Ceará - Botafogo SP?

Meciul din Serie B s-a încheiat Ceará 0:1 Botafogo SP. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Ceará - Botafogo SP?

Ceará marchează în medie 1,15 goluri pe meci, iar Botafogo SP 1,00. Media în Serie B este de 2,31 goluri, cu Over 2.5 în 44% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 62% din meciurile Ceará și 54% din cele ale Botafogo SP.

În ce formă sunt Ceará și Botafogo SP?

În ultimele 5 meciuri Ceará are un bilanț de 2-1-2 (1,40 puncte pe meci), iar Botafogo SP 1-1-3 (0,80 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Ceará - Botafogo SP?

Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.