Corinthians - Vasco da Gama: statisticile meciului
Corinthians - Vasco da Gama: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Corinthians a jucat împotriva Vasco da Gama în Serie A (Brazilia). Meciul s-a jucat la data de 26 aprilie 2026. Scor final: 1:0.
Forma actuală
Corinthians: 0-3-2, 0.60 puncte/meci. Vasco da Gama: 2-2-1, 1.60 puncte/meci.
Statistici goluri
Corinthians marchează 0.67 si primește 0.92 goluri pe meci. Vasco da Gama marchează 1.50 si primește 1.50. Media ligii: 2.62 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Corinthians 42%, Vasco da Gama 92%. Over 2.5: Corinthians 17%, Vasco da Gama 67%. Nivel liga: BTTS 56%, Over 2.5 48%.
xG, șuturi și stil
Vasco da Gama are xG mai mare: 1.84 față de 1.05. Corinthians: 10.1 șuturi pe meci, Vasco da Gama: 17.5.
Reprizele meciului
Corinthians: conduce la pauză în 8%, goluri în repriza a doua 0.33. Vasco da Gama: conduce la pauză în 17%, goluri în repriza a doua 1.08.
Goluri pe minute
Corinthians: 16-30 (3 goluri). Vasco da Gama: 46-60 (5 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Serie A: 2.62 goluri pe meci, BTTS 56%, Over 2.5 48%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 2-0-0. Medie goluri 4.00, BTTS 50%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Meciul se anunță echilibrat: Corinthians marchează în medie doar 0.67 goluri acasă, în timp ce Vasco da Gama are 1.4 goluri în deplasare și un xG mediu de 1.43 pe meci, indicând o ofensivă mai puternică a oaspeților. Gazdele au însă avantaj defensiv — Corinthians primesc în medie 1.0 gol acasă, au 33% clean sheets pe teren propriu și în ultimele 5 meciuri de acasă nu au încasat niciun gol (goluri primite în ultimele 5 meciuri acasă: 0), în timp ce Vasco încasează în medie 1.8 goluri în deplasare și nu a înregistrat clean sheet-uri afară (0%). În ofensivă Vasco generează mai multe acțiuni: în medie 14.8 șuturi și 3.8 șuturi pe poartă în deplasare cu o conversie de 9%, versus 11.83 șuturi și 3.17 pe poartă la Corinthians cu o conversie de 6% și xG 1.19 — ceea ce explică diferența de goluri medii 1.4 față de 0.67. În plus, Corinthians prezintă o formă punctuală mai bună în ultimele 5 meciuri (în medie 2.2 puncte față de 1.6 pentru Vasco), oferindu-le un ușor avantaj în ciuda problemelor de eficacitate. Din aceste motive cel mai probabil rezultat este egal — anticipez un meci strâns, cu puține goluri.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Indicatorii sezonieri pentru Ambele echipe marchează (GG) sunt foarte ridicați: Corinthians au 86% meciuri cu gol de ambele părți, iar Vasco da Gama 100%, ceea ce reprezintă un semnal puternic pentru „Ambele marchează”. Statisticile de goluri confirmă — Corinthians marchează în medie 1.57 și încasează 1.29 pe meci, iar Vasco marchează 1.40 și încasează 1.80, deci ambele echipe generează și permit goluri în mod constant. Indicii de calitate a ocaziilor susțin, de asemenea, golurile: Corinthians au xG 2.14 față de xG advers 1.40 pentru Vasco, iar Vasco are xG 1.43 față de xG advers 1.18 pentru Corinthians; în plus, media șuturilor pe direcție 6.29 pentru Corinthians vs 3.8 pentru Vasco sugerează un număr suficient de situații. De asemenea, ambele echipe au 0% meciuri cu poartă intactă în sezon, iar liga are BTTS 56% și o medie de 2.62 goluri pe meci, ceea ce întărește scenariul Ambele marchează; singurul avertisment este 0% BTTS pentru Corinthians în ultimele 5 meciuri versus 60% pentru Vasco în ultimele 5. Pe baza acestor date, alegerea optimă este „yes” — evaluez probabilitatea la 88% pentru BTTS și 12% pentru Nu marchează (NG).
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Modelul bazat pe xG și statistici disponibile indică goluri așteptate totale ≈3.08: xG gazde 2.14 și xG contra oaspeților 1.40 rezultă în ~1.77 goluri așteptate pentru Corinthians, iar xG oaspeți 1.43 și xG contra gazdelor 1.18 rezultă în ~1.31 pentru Vasco. Corinthians înregistrează în medie 19.43 șuturi și 6.29 pe poartă pe meci, Vasco 14.8 șuturi și 3.8 pe poartă, iar la conversie 8% vs 9% susține o activitate ofensivă mai mare a gazdelor. Indici sezonieri arată Over 1.5 în 86% din meciurile Corinthians și 100% din cele ale lui Vasco, iar Peste 2.5 în 71% respectiv 60% — ceea ce se traduce prin probabilitate ridicată pentru depășirea a 1.5 și moderată pentru 2.5. În plus BTTS este 86% pentru Corinthians și 100% pentru Vasco, deci ambele echipe marchează regulat; prin urmare, ca opțiune cea mai sigură aleg Peste 1.5 (evaluările mele: Over1.5 ~93%, Over2.5 ~66%, Over3.5 ~17%).
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Cel mai probabil scenariu este egal la pauză și victorie a lui Corinthians după 90 de minute (X/1). În ultimele 5 meciuri Corinthians au fost la egalitate la pauză în 80% dintre partide, iar Vasco a avut egal la pauză în 60% dintre meciuri, ceea ce amplifică semnificativ probabilitatea pentru P/F = X. Corinthians au un avantaj clar în crearea situațiilor de gol: xG pentru gazde 2.14 față de 1.43 pentru oaspeți, în medie 19.43 șuturi față de 14.8 și 6.29 șuturi pe poartă față de 3.8, iar punctele pe meci pe sezon sunt 1.86 vs 0.6 și procentajul victoriilor 57% vs 0%, astfel ei câștigă mai des în final. În plus, gazdele marchează multe goluri după pauză (4 goluri în minutele 61–75 și 3 goluri în 76–90), în timp ce Vasco este mai activ mai devreme (2 goluri în 16–30 și 3 goluri în 46–60), ceea ce crește șansa revenirii Corinthians după pauză; ambele echipe însă de obicei marchează (BTTS 86% pentru gazde și 100% pentru oaspeți).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Corinthians | Vasco da Gama | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 28% | 30% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.10 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.24 | 0.29 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Vasco da Gama stă cu 167% mai bine la: forma ultimelor 5.
0.6 pct / meci - Corinthians · 1.6 pct / meci - Vasco da Gama
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Vasco da Gama stă cu 124% mai bine la: goluri marcate pe meci.
0.67 goluri / meci - Corinthians · 1.5 goluri / meci - Vasco da Gama
Corinthians stă cu 63% mai bine la: goluri primite pe meci.
0.92 goluri / meci - Corinthians · 1.5 goluri / meci - Vasco da Gama
Corinthians marchează în 58% dintre meciuri (7 din 12 meciuri), iar Vasco da Gama păstrează poarta curată în 0% (0 din 12 meciuri).
Vasco da Gama marchează în 92% dintre meciuri (11 din 12 meciuri), iar Corinthians păstrează poarta curată în 42% (5 din 12 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Corinthians
Over / Under - Vasco da Gama
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Vasco da Gama stă cu 11% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
0.83 pct / meci - Corinthians · 0.92 pct / meci - Vasco da Gama
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Corinthians - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 8% dintre meciuri și câștigă 17%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Vasco da Gama - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 17% dintre meciuri și câștigă 33%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.80 | 0.80 |
| Goluri marcate / meci | 0.2 | 0.2 |
| Goluri primite / meci | 0.6 | 0.4 |
| Media golurilor pe meci | 0.8 | 0.6 |
| 1 gol | 40% | 40% |
| 2 goluri | 40% | 20% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 60% | 60% |
| Fără gol | 80% | 80% |
| Golaveraj | -2 | -1 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.60 | 1.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.6 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 0.4 | 0.8 |
| Media golurilor pe meci | 1.0 | 1.6 |
| 1 gol | 60% | 80% |
| 2 goluri | 20% | 60% |
| 3 goluri | 20% | 20% |
| Poartă intactă | 60% | 40% |
| Fără gol | 60% | 40% |
| Golaveraj | +1 | 0 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (3 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (4). Bilanț final (76-90): 0.
Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (5 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (5). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Corinthians
Vasco da Gama
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Serie A).
Echipele vs liga
| Corinthians | Liga | Vasco da Gama | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 1.58 | 2.62 | ▲ 3.00 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 42% | 56% | ▲ 92% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 17% | 48% | ▲ 67% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 42% | 24% | ▼ 0% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 58% | 74% | • 75% |
| Gol după pauză | ▼ 42% | 76% | ▲ 83% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
- Vasco da GamaSchimbareIntră: Arilson Edgardeline Fernandes CamatiIese: Paulo Henrique de Oliveira Alves
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Contextul arbitrului
Mediile sezonului și distribuția rezultatelor în meciurile conduse de acest arbitru.
Meciuri directe
Meciuri recente (2): Corinthians 2 - 0 - 0 Vasco da Gama. Media golurilor 4.00, ambele echipe au marcat in 50% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Corinthians - Vasco da Gama?
Meciul din Serie A s-a încheiat Corinthians 1:0 Vasco da Gama. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Corinthians și Vasco da Gama?
În ultimele 2 întâlniri directe Corinthians a câștigat 2, Vasco da Gama 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 4,00 goluri, ambele echipe marcând în 50%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Corinthians - Vasco da Gama?
Corinthians marchează în medie 0,67 goluri pe meci, iar Vasco da Gama 1,50. Media în Serie A este de 2,62 goluri, cu Over 2.5 în 48% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 42% din meciurile Corinthians și 92% din cele ale Vasco da Gama.
În ce formă sunt Corinthians și Vasco da Gama?
În ultimele 5 meciuri Corinthians are un bilanț de 0-3-2 (0,60 puncte pe meci), iar Vasco da Gama 2-2-1 (1,60 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Corinthians - Vasco da Gama?
Fundalul statistic pentru Corinthians - Vasco da Gama — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


