Correcaminos UAT - Tapatío: statisticile meciului
Correcaminos UAT - Tapatío: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Correcaminos UAT a jucat împotriva Tapatío în Ascenso MX (Mexic). Meciul s-a jucat la data de 15 august 2026. Stadion: Estadio Olímpico Ing. Marte R. Gómez. Scor final: 2:3.
Forma actuală
Correcaminos UAT: 2-1-0, 2.33 puncte/meci. Tapatío: 1-1-1, 1.33 puncte/meci.
Statistici goluri
Correcaminos UAT marchează 3.00 si primește 1.67 goluri pe meci. Tapatío marchează 1.00 si primește 1.00. Media ligii: 2.96 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Correcaminos UAT 100%, Tapatío 33%. Over 2.5: Correcaminos UAT 100%, Tapatío 33%. Nivel liga: BTTS 42%, Over 2.5 54%.
xG, șuturi și stil
Correcaminos UAT are xG mai mare: 1.64 față de 1.28. Correcaminos UAT: 13.3 șuturi pe meci, Tapatío: 12.7.
Reprizele meciului
Correcaminos UAT: conduce la pauză în 33%, goluri în repriza a doua 2.00. Tapatío: conduce la pauză în 33%, goluri în repriza a doua 0.67.
Goluri pe minute
Correcaminos UAT: 76-90+ (4 goluri). Tapatío: 46-60 (2 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Ascenso MX: 2.96 goluri pe meci, BTTS 42%, Over 2.5 54%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 0-2-0. Medie goluri 4.00, BTTS 100%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Correcaminos UAT are un avantaj clar pe teren propriu: a câștigat 100% dintre meciurile disputate acasă, marchează în medie 3 goluri pe meci și are 7 șuturi pe poartă, față de cele 2 goluri și 3 șuturi pe poartă reușite de Tapatío în deplasare. Gazdele sunt, de asemenea, mai eficiente în crearea ocaziilor, având un xG mediu de 1,77, în timp ce oaspeții au doar 1,10. Tapatío are, într-adevăr, 61% posesie în meciurile din deplasare, dar a pierdut singura partidă disputată până acum pe teren străin și primește acolo până la 3 goluri pe meci, cu un xG împotriva de 1,97. Forma din ultimele cinci meciuri este, de asemenea, ușor de partea lui Correcaminos, care a acumulat 7 puncte, în timp ce Tapatío a obținut doar 5. Niciuna dintre defensive nu a păstrat poarta intactă, astfel că oaspeții au argumente pentru a marca, însă intensitatea și eficiența superioare ale gazdelor indică o victorie a acestora.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Cel mai puternic argument în favoarea golurilor de ambele părți este forma actuală a echipei Correcaminos: în ultimele 5 meciuri, echipa a marcat în medie 2,2 goluri, a primit 2,2 și opțiunea Ambele echipe marchează (GG) s-a confirmat în 100% dintre partide. În aceeași perioadă, Tapatío a marcat doar 0,8 goluri pe meci, însă Correcaminos le permite adversarilor un xG mediu de 1,91, ceea ce crește clar șansele oaspeților de a înscrie. Gazdele ar trebui, de asemenea, să-și creeze ocazii, deoarece xG-ul lor mediu este de 1,35, iar defensiva lui Tapatío le permite adversarilor un xG de 1,38 și nu a păstrat poarta intactă în meciurile disputate în deplasare până acum. Rata sezonieră BTTS a lui Tapatío este de 100%, în timp ce media ligii este de 43%; prin urmare, în ciuda eficienței mai slabe a oaspeților, scenariul în care marchează ambele echipe este ușor mai probabil.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
În ultimele 5 meciuri, Correcaminos a marcat în medie 2,2 goluri și a primit tot atâtea, ceea ce se traduce printr-o medie foarte ridicată de 4,4 goluri în partidele sale. În aceeași perioadă, Tapatío a înregistrat cifre mai scăzute, cu o medie de 0,8 goluri marcate și 1,0 gol primit, însă media sa xG este de 1,34. Gazdele își creează ocazii în valoare de 1,35 xG în medie, iar apărarea oaspeților le permite adversarilor 1,97 xG, astfel că Correcaminos ar trebui să aibă șanse reale de a marca cel puțin un gol. Ultimele cinci meciuri ale lui Correcaminos s-au încheiat în proporție de 100% cu Peste 2,5 goluri, în timp ce media ligii este de 3,04 goluri pe meci. Cel mai puternic semnal rămâne însă Peste 1,5: prognoza de 2,70 goluri oferă un avantaj clar acestei linii, chiar și în cazul unei eficiențe mai prudente a lui Tapatío.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Cel mai probabil scenariu este remiză la pauză și victorie pentru Correcaminos la final, deoarece Tapatío a marcat în medie doar 0,2 goluri înainte de pauză în ultimele cinci meciuri, iar în 80% dintre acestea nu a înscris în prima repriză. Gazdele nu domină nici ele încă de la început, întrucât în 3 dintre ultimele 5 meciuri erau conduse la pauză, însă media lor de 0,8 goluri înainte de pauză rămâne clar superioară celei a adversarilor. După pauză, Correcaminos marchează în medie 1,4 goluri, în timp ce Tapatío înscrie doar 0,6, ceea ce susține ideea că un meci echilibrat se va înclina în favoarea gazdelor. În ansamblul ultimelor cinci partide, Correcaminos a marcat 2,2 goluri pe meci, față de 0,8 goluri pentru Tapatío, iar oaspeții au remizat în repriza a doua în toate cele 5 meciuri. Un argument suplimentar în favoarea golului gazdelor îl reprezintă xG-ul superior, 1,37 față de 1,10, precum și defensiva slabă a lui Tapatío în deplasare, care permite în medie adversarilor un xG de 1,97.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Correcaminos UAT | Tapatío | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 45% | 18% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.12 | 0.10 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.50 | 0.43 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Correcaminos UAT stă cu 75% mai bine la: forma ultimelor 5.
2.33 pct / meci - Correcaminos UAT · 1.33 pct / meci - Tapatío
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Correcaminos UAT stă cu 200% mai bine la: goluri marcate pe meci.
3 goluri / meci - Correcaminos UAT · 1 goluri / meci - Tapatío
Tapatío stă cu 67% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.67 goluri / meci - Correcaminos UAT · 1 goluri / meci - Tapatío
Correcaminos UAT marchează în 100% dintre meciuri (3 din 3 meciuri), iar Tapatío păstrează poarta curată în 67% (2 din 3 meciuri).
Tapatío marchează în 67% dintre meciuri (2 din 3 meciuri), iar Correcaminos UAT păstrează poarta curată în 0% (0 din 3 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Correcaminos UAT
Over / Under - Tapatío
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Correcaminos UAT - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 33% dintre meciuri și câștigă 67%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Tapatío - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 33% dintre meciuri și câștigă 33%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.3 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.33 | 2.33 |
| Goluri marcate / meci | 1.0 | 2.0 |
| Goluri primite / meci | 1.0 | 0.7 |
| Media golurilor pe meci | 2.0 | 2.7 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 goluri | 67% | 67% |
| 3 goluri | 33% | 67% |
| Poartă intactă | 0% | 67% |
| Fără gol | 33% | 0% |
| Golaveraj | 0 | +4 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.33 | 1.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.3 | 0.7 |
| Goluri primite / meci | 0.3 | 0.7 |
| Media golurilor pe meci | 0.7 | 1.3 |
| 1 gol | 67% | 33% |
| 2 goluri | 0% | 33% |
| 3 goluri | 0% | 33% |
| Poartă intactă | 67% | 67% |
| Fără gol | 67% | 67% |
| Golaveraj | 0 | 0 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (4 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (2). Bilanț final (76-90): +3 - câștigă finalurile de meci.
Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (2 goals). Primește cel mai mult în 61-75 (2). Bilanț final (76-90): 0.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Correcaminos UAT
Tapatío
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Ascenso MX).
Echipele vs liga
| Correcaminos UAT | Liga | Tapatío | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▲ 4.67 | 2.96 | ▼ 2.00 |
| Ambele echipe au marcat | ▲ 100% | 42% | ▼ 33% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▲ 100% | 54% | ▼ 33% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 0% | 33% | ▲ 67% |
| Gol înainte de pauză | ▲ 100% | 63% | ▲ 67% |
| Gol după pauză | ▲ 100% | 75% | ▼ 33% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (2): Correcaminos UAT 0 - 2 - 0 Tapatío. Media golurilor 4.00, ambele echipe au marcat in 100% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Correcaminos UAT - Tapatío?
Meciul din Ascenso MX s-a încheiat Correcaminos UAT 2:3 Tapatío. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Correcaminos UAT și Tapatío?
În ultimele 2 întâlniri directe Correcaminos UAT a câștigat 0, Tapatío 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 4,00 goluri, ambele echipe marcând în 100%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Correcaminos UAT - Tapatío?
Correcaminos UAT marchează în medie 3,00 goluri pe meci, iar Tapatío 1,00. Media în Ascenso MX este de 2,96 goluri, cu Over 2.5 în 54% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 100% din meciurile Correcaminos UAT și 33% din cele ale Tapatío.
În ce formă sunt Correcaminos UAT și Tapatío?
În ultimele 5 meciuri Correcaminos UAT are un bilanț de 2-1-0 (2,33 puncte pe meci), iar Tapatío 1-1-1 (1,33 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Correcaminos UAT - Tapatío?
Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.


