Cuiabá - São Bernardo: statisticile meciului
Cuiabá - São Bernardo: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Cuiabá a jucat împotriva São Bernardo în Serie B (Brazilia). Meciul s-a jucat la data de 1 noiembrie 2026. Stadion: Arena Pantanal. Scor final: 1:2.
Forma actuală
Cuiabá: 1-1-3, 0.80 puncte/meci. São Bernardo: 2-1-2, 1.40 puncte/meci.
Statistici goluri
Cuiabá marchează 0.91 si primește 0.80 goluri pe meci. São Bernardo marchează 1.40 si primește 1.11. Media ligii: 2.34 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Cuiabá 31%, São Bernardo 60%. Over 2.5: Cuiabá 23%, São Bernardo 49%. Nivel liga: BTTS 47%, Over 2.5 43%.
xG, șuturi și stil
Cuiabá are xG mai mare: 1.52 față de 1.33. Cuiabá: 14.3 șuturi pe meci, São Bernardo: 12.4.
Reprizele meciului
Cuiabá: conduce la pauză în 20%, goluri în repriza a doua 0.57. São Bernardo: conduce la pauză în 17%, goluri în repriza a doua 0.91.
Goluri pe minute
Cuiabá: 61-75 (12 goluri). São Bernardo: 76-90+ (16 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Serie B: 2.34 goluri pe meci, BTTS 47%, Over 2.5 43%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 1 dueluri directe anterioare: 0-1-0. Medie goluri 4.00, BTTS 100%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Cuiabá are un ușor avantaj datorită defensivei solide de pe teren propriu: primește în medie 0,59 goluri pe meci și păstrează poarta intactă în 53% dintre partide, în timp ce São Bernardo încasează 1,06 goluri în deplasare și înregistrează 29% meciuri fără gol primit. Gazdele creează și ocazii de o calitate superioară, cu un xG mediu de 1,78 față de 1,31 pentru oaspeți, însă transformă aceste ocazii în doar 1,12 goluri pe meci. São Bernardo este mai eficientă în fața porții adverse — înscrie în medie 1,59 goluri în deplasare și a marcat 9 goluri în ultimele 5 partide, în timp ce Cuiabá a înscris doar 2 în aceeași perioadă. Forma recentă mai slabă a gazdelor, care au pierdut 3 dintre ultimele 5 meciuri, reduce gradul de certitudine al pronosticului, însă defensiva solidă și avantajul în privința calității ocaziilor create justifică un favoritism ușor pentru Cuiabá.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
În acest sezon, ambele echipe au marcat în 56% dintre meciurile lui Cuiabá și în 65% dintre partidele lui São Bernardo, ceea ce susține varianta „Da”. Totuși, ultimele cinci meciuri ale gazdelor indică contrariul: au înscris doar 2 goluri în total, iar în niciunul dintre aceste meciuri nu au marcat ambele echipe. Cuiabá a primit doar 3 goluri în această perioadă, deși São Bernardo a înscris în medie 1,8 goluri pe meci, iar în 4 dintre cele 5 partide ale sale au marcat ambele echipe. Nu este un pronostic puternic, deoarece xG-ul gazdelor în ultimele cinci meciuri a fost de 1,98 pe partidă, însă eficiența lor scăzută și numărul redus de goluri primite oferă un ușor avantaj scenariului BTTS „Nu” (NG) — adică cel puțin una dintre echipe nu va marca.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Cel mai puternic indiciu este Sub 3,5 goluri: acest prag nu a fost depășit în 78% dintre meciurile lui Cuiabá și în 76% dintre partidele lui São Bernardo. Deși mediile golurilor marcate sunt de 1,22 și, respectiv, 1,59, ambele echipe primesc în medie puțin peste un gol pe meci: 1,17 și 1,06. Ultimele cinci apariții indică însă tendințe diferite: în meciurile lui Cuiabá s-a marcat în medie 1,0 gol, iar în partidele lui São Bernardo, 3,4 goluri. Acest lucru reduce încrederea într-un pariu pe linia inferioară de 2,5 goluri, mai ales că oaspeții au depășit-o în 59% dintre meciuri. Pronosticul de 2,57 goluri și rezultatele din sezon ale ambelor echipe oferă un avantaj mai clar selecției Sub 3,5 goluri.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Cel mai probabil scenariu este egal la Pauză și victoria lui São Bernardo la finalul meciului (X/2). Cuiabá a fost la egalitate la pauză în 72% dintre meciuri, iar São Bernardo în 47%; ambele echipe au marcat în prima repriză, în medie, puțin: 0,50, respectiv 0,47 goluri. După pauză, avantajul oaspeților este mai evident: aceștia înscriu în medie 1,12 goluri, față de 0,72 pentru gazde, și au pierdut repriza a doua în doar 6% dintre meciuri, comparativ cu 39% în cazul lui Cuiabá. Și ultimele cinci meciuri susțin acest deznodământ — São Bernardo a marcat după pauză, în medie, 1,4 goluri, în timp ce Cuiabá a înscris doar 0,2. Riscul pentru acest pronostic îl reprezintă apărarea oaspeților, care permite adversarilor un xG mediu de 1,73, astfel că scenariul unui egal după 90 de minute rămâne, de asemenea, relevant.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Cuiabá | São Bernardo | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 30% | 35% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.21 | 0.32 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
São Bernardo stă cu 75% mai bine la: forma ultimelor 5.
0.8 pct / meci - Cuiabá · 1.4 pct / meci - São Bernardo
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
São Bernardo stă cu 54% mai bine la: goluri marcate pe meci.
0.91 goluri / meci - Cuiabá · 1.4 goluri / meci - São Bernardo
Cuiabá stă cu 39% mai bine la: goluri primite pe meci.
0.8 goluri / meci - Cuiabá · 1.11 goluri / meci - São Bernardo
Cuiabá marchează în 54% dintre meciuri (19 din 35 meciuri), iar São Bernardo păstrează poarta curată în 26% (9 din 35 meciuri).
São Bernardo marchează în 80% dintre meciuri (28 din 35 meciuri), iar Cuiabá păstrează poarta curată în 40% (14 din 35 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Cuiabá
Over / Under - São Bernardo
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Cuiabá stă cu 5% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.17 pct / meci - Cuiabá · 1.11 pct / meci - São Bernardo
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Cuiabá - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 20% dintre meciuri și câștigă 31%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
São Bernardo - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 17% dintre meciuri și câștigă 37%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.00 | 1.20 |
| Goluri marcate / meci | 0.2 | 0.2 |
| Goluri primite / meci | 0.4 | 0.2 |
| Media golurilor pe meci | 0.6 | 0.4 |
| 1 gol | 60% | 40% |
| 2 goluri | 0% | 0% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 60% | 80% |
| Fără gol | 80% | 80% |
| Golaveraj | -1 | 0 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.60 | 1.80 |
| Goluri marcate / meci | 0.4 | 1.4 |
| Goluri primite / meci | 0.8 | 0.8 |
| Media golurilor pe meci | 1.2 | 2.2 |
| 1 gol | 80% | 80% |
| 2 goluri | 40% | 80% |
| 3 goluri | 0% | 40% |
| Poartă intactă | 20% | 20% |
| Fără gol | 60% | 20% |
| Golaveraj | -2 | +3 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (12 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (8). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (16 goals). Primește cel mai mult în 61-75 (10). Bilanț final (76-90): +9 - câștigă finalurile de meci.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Cuiabá
São Bernardo
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Serie B).
Echipele vs liga
| Cuiabá | Liga | São Bernardo | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 1.71 | 2.34 | ▲ 2.51 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 31% | 47% | ▲ 60% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 23% | 43% | ▲ 49% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 40% | 31% | ▼ 26% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 51% | 67% | • 66% |
| Gol după pauză | ▼ 66% | 74% | ▲ 80% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meci anterior: Cuiabá 0 - 1 - 0 São Bernardo. Media golurilor 4.00, ambele echipe au marcat in 100% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Cuiabá - São Bernardo?
Meciul din Serie B s-a încheiat Cuiabá 1:2 São Bernardo. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Cuiabá - São Bernardo?
Cuiabá marchează în medie 0,91 goluri pe meci, iar São Bernardo 1,40. Media în Serie B este de 2,34 goluri, cu Over 2.5 în 43% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 31% din meciurile Cuiabá și 60% din cele ale São Bernardo.
În ce formă sunt Cuiabá și São Bernardo?
În ultimele 5 meciuri Cuiabá are un bilanț de 1-1-3 (0,80 puncte pe meci), iar São Bernardo 2-1-2 (1,40 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Cuiabá - São Bernardo?
Fundalul statistic pentru Cuiabá - São Bernardo — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


