Deportivo Pereira - Once Caldas: statisticile meciului
Deportivo Pereira - Once Caldas: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Deportivo Pereira a jucat împotriva Once Caldas în Categoria Primera A (Columbia). Meciul s-a jucat la data de 10 aprilie 2026. Scor final: 0:0.
Forma actuală
Deportivo Pereira: 0-2-3, 0.40 puncte/meci. Once Caldas: 1-3-1, 1.20 puncte/meci.
Statistici goluri
Deportivo Pereira marchează 0.93 si primește 1.93 goluri pe meci. Once Caldas marchează 1.73 si primește 1.27. Media ligii: 2.50 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Deportivo Pereira 53%, Once Caldas 87%. Over 2.5: Deportivo Pereira 53%, Once Caldas 47%. Nivel liga: BTTS 56%, Over 2.5 48%.
xG, șuturi și stil
Once Caldas are xG mai mare: 1.50 față de 0.94. Deportivo Pereira: 8.9 șuturi pe meci, Once Caldas: 13.6.
Reprizele meciului
Deportivo Pereira: conduce la pauză în 33%, goluri în repriza a doua 0.60. Once Caldas: conduce la pauză în 27%, goluri în repriza a doua 0.93.
Goluri pe minute
Deportivo Pereira: 31-45+ (3 goluri). Once Caldas: 76-90+ (7 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Categoria Primera A: 2.50 goluri pe meci, BTTS 56%, Over 2.5 48%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 4 dueluri directe anterioare: 1-1-2. Medie goluri 2.50, BTTS 75%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Deportivo Pereira joacă foarte slab acasă — 0 victorii pe stadion în sezon, 43% egaluri și 57% înfrângeri acasă și doar 0.4 puncte pe meci în ultimele cinci partide (formă ddlll). Once Caldas arată mai stabil: în deplasare are 29% victorii, 57% egaluri și 14% înfrângeri, marchează în medie 1.29 goluri în deplasare cu doar 1.00 gol primit și înregistrează 1.2 puncte pe meci în ultimele cinci. Din punct de vedere ofensiv ambele echipe au xG apropiat: 1.15 pentru Pereira și 1.16 pentru Once Caldas, dar Pereira șutează 10.71 ori acasă cu o conversie de 11% și nu marchează în 43% din meciuri, în timp ce Once Caldas are conversie 13% și 0% meciuri fără gol în deplasare. Defensiv avantajul oaspeților este clar — Pereira primește în medie 1.86 goluri acasă (xG Against 1.53) versus 1.00 gol primit de Once Caldas în deplasare (în ciuda xG Against 1.59), ceea ce sugerează că oaspeții gestionează mai bine ocaziile adversarului. În consecință, pronostichez victoria oaspeților ('2'); estimez șansele astfel: gazde 15%, egal 30%, oaspeți 55%, deoarece lipsa victoriilor Pereira acasă (0) și forma recentă slabă (0.4 puncte pe meci) oferă un avantaj clar pentru Once Caldas.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Ambele echipe au indicatori BTTS sezonieri foarte ridicați: Deportivo Pereira 88% și Once Caldas 86%, mult peste media de ligă de 56%. Deportivo marchează în medie 2.13 goluri pe meci cu xG 1.79, iar Once Caldas 1.29 goluri cu xG 1.16, deci ambele echipe generează potențial real de gol (1.79 vs 1.16 xG). Clean sheet-urile sunt rare — 13% pentru gazde și 14% pentru oaspeți — iar în ultimele 5 meciuri Once Caldas a avut BTTS 100% față de 60% la Pereira; în plus, în aceste 5 meciuri ambele echipe au primit în medie câte 1.8 goluri. Datele despre șuturi subliniază caracterul ofensiv al confruntării: Pereira are 17.0 șuturi și 6.0 pe poartă în medie, Once Caldas 9.71 șuturi și 4.0 pe poartă, iar xG contra oaspeților este 1.59, ceea ce indică șanse pentru gazde și risc de primire a golurilor de către oaspeți. Având în vedere 88% vs 86% BTTS, procentele scăzute de 13%/14% clean sheet și BTTS 100% la oaspeți în ultimele 5 meciuri, pariez Ambele echipe marchează (GG) cu probabilitate 85% (Nu marchează (NG) 15%).
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Statisticile indică un meci deschis: xG medii de 1.79 pentru Deportivo Pereira și 1.16 pentru Once Caldas, iar prin combinarea xG ofensiv al gazdelor cu xG defensiv al oaspeților obținem goluri așteptate 1.69 (gazde) și 1.25 (oaspeți), total 2.94. Ambele echipe au în sezon 100% meciuri peste 1.5 goluri, iar procentajul meciurilor în care ambele echipe au marcat este 88% (Pereira) și 86% (Once Caldas), ceea ce susține puternic scenariul cu goluri de ambele părți. În plus, Pereira înscrie în medie 2.13 goluri la 17 șuturi și 6 pe poartă, iar Once Caldas 1.29 goluri la 9.71 șuturi și 4 pe poartă, deci gazdele generează mai multe situații de gol. Modelul Poisson pentru xG total ≈2.94 oferă aproximativ 56% șanse pentru Peste 2.5 goluri și aproximativ 34% pentru Peste 3.5 goluri, iar over-urile istorice peste 2.5 sunt 63% pentru gazde și 29% pentru oaspeți, confirmând avantajul pentru over. Întrucât există 100% rezultate peste 1.5 gol și xG total ridicat, recomand pariul pe Peste 1.5 goluri ca fiind semnalul cel mai puternic.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Deportivo Pereira are avantaj încă din prima repriză: gazdele au condus la pauză în 38% din meciuri și au o medie de goluri în prima repriză de 1,00 față de 0,57 la Once Caldas, ceea ce indică un semnal puternic HT pentru Pereira. Pe final de joc gazdele câștigă 50% din meciuri, cu 38% egaluri și 13% înfrângeri, iar xG-ul lor de 1,79 față de 1,16 al oaspeților, precum și media șuturilor 17 vs 9,71 și cele trimise pe poartă 6 vs 4 confirmă superioritatea ofensivă, astfel că menținerea avantajului până la final este probabilă. Totuși, ambele echipe marchează frecvent (BTTS 88% la Pereira și 86% la Once Caldas), motiv pentru care am acordat o pondere semnificativă și scenariilor cu goluri după pauză (X/1 22% și X/X 18%). Având în vedere cele 38% conduceri ale gazdelor la pauză, 50% victorii ale gazdelor pe total meci și avantajul în xG/șuturi, aleg 1/1 ca semnalul cel mai puternic (27%), cu risc scăzut de răsturnări complete (1/2 și 2/1 câte 2% fiecare și 2/2 6%).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Deportivo Pereira | Once Caldas | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 41% | 37% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.26 | 0.34 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Once Caldas stă cu 200% mai bine la: forma ultimelor 5.
0.4 pct / meci - Deportivo Pereira · 1.2 pct / meci - Once Caldas
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Once Caldas stă cu 86% mai bine la: goluri marcate pe meci.
0.93 goluri / meci - Deportivo Pereira · 1.73 goluri / meci - Once Caldas
Once Caldas stă cu 52% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.93 goluri / meci - Deportivo Pereira · 1.27 goluri / meci - Once Caldas
Deportivo Pereira marchează în 53% dintre meciuri (8 din 15 meciuri), iar Once Caldas păstrează poarta curată în 13% (2 din 15 meciuri).
Once Caldas marchează în 100% dintre meciuri (15 din 15 meciuri), iar Deportivo Pereira păstrează poarta curată în 7% (1 din 15 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Deportivo Pereira
Over / Under - Once Caldas
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Once Caldas stă cu 10% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.27 pct / meci - Deportivo Pereira · 1.4 pct / meci - Once Caldas
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Deportivo Pereira - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 33% dintre meciuri și câștigă 0%. Uneori pierde avantajul după pauză.
Primește cu 0.6 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Once Caldas - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 27% dintre meciuri și câștigă 40%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.40 | 0.80 |
| Goluri marcate / meci | 0.4 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 0.6 | 1.2 |
| Media golurilor pe meci | 1.0 | 2.0 |
| 1 gol | 80% | 80% |
| 2 goluri | 20% | 60% |
| 3 goluri | 0% | 60% |
| Poartă intactă | 60% | 20% |
| Fără gol | 60% | 40% |
| Golaveraj | -1 | -2 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.20 | 0.80 |
| Goluri marcate / meci | 0.8 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 0.6 | 1.2 |
| Media golurilor pe meci | 1.4 | 2.0 |
| 1 gol | 80% | 60% |
| 2 goluri | 60% | 60% |
| 3 goluri | 0% | 40% |
| Poartă intactă | 40% | 40% |
| Fără gol | 40% | 40% |
| Golaveraj | +1 | -2 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (3 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (8). Bilanț final (76-90): -5 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (7 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (6). Bilanț final (76-90): +1 - câștigă finalurile de meci.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Deportivo Pereira
Once Caldas
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Categoria Primera A).
Echipele vs liga
| Deportivo Pereira | Liga | Once Caldas | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▲ 2.87 | 2.50 | ▲ 3.00 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 53% | 56% | ▲ 87% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▲ 53% | 48% | • 47% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 7% | 26% | ▼ 13% |
| Gol înainte de pauză | ▲ 73% | 70% | ▲ 73% |
| Gol după pauză | • 80% | 79% | ▼ 67% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Contextul arbitrului
Mediile sezonului și distribuția rezultatelor în meciurile conduse de acest arbitru.
Meciuri directe
Meciuri recente (4): Deportivo Pereira 1 - 1 - 2 Once Caldas. Media golurilor 2.50, ambele echipe au marcat in 75% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Deportivo Pereira - Once Caldas?
Meciul din Categoria Primera A s-a încheiat Deportivo Pereira 0:0 Once Caldas. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Deportivo Pereira și Once Caldas?
În ultimele 4 întâlniri directe Deportivo Pereira a câștigat 1, Once Caldas 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 2,50 goluri, ambele echipe marcând în 75%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Deportivo Pereira - Once Caldas?
Deportivo Pereira marchează în medie 0,93 goluri pe meci, iar Once Caldas 1,73. Media în Categoria Primera A este de 2,50 goluri, cu Over 2.5 în 48% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 53% din meciurile Deportivo Pereira și 87% din cele ale Once Caldas.
În ce formă sunt Deportivo Pereira și Once Caldas?
În ultimele 5 meciuri Deportivo Pereira are un bilanț de 0-2-3 (0,40 puncte pe meci), iar Once Caldas 1-3-1 (1,20 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Deportivo Pereira - Once Caldas?
Aici verifici cifrele dinaintea meciului Deportivo Pereira - Once Caldas: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.


