Džiugas Telšiai - Sūduva: statisticile meciului
Džiugas Telšiai - Sūduva: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Džiugas Telšiai a jucat împotriva Sūduva în A Lyga (Lituania). Meciul s-a jucat la data de 17 august 2026. Stadion: Telšių centrinis stadionas. Scor final: 0:2.
Forma actuală
Džiugas Telšiai: 2-2-1, 1.60 puncte/meci. Sūduva: 4-1-0, 2.60 puncte/meci.
Statistici goluri
Džiugas Telšiai marchează 1.48 si primește 1.08 goluri pe meci. Sūduva marchează 1.61 si primește 0.74. Media ligii: 2.66 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Džiugas Telšiai 44%, Sūduva 52%. Over 2.5: Džiugas Telšiai 44%, Sūduva 52%. Nivel liga: BTTS 50%, Over 2.5 54%.
xG, șuturi și stil
Sūduva are xG mai mare: 1.45 față de 1.31. Džiugas Telšiai: 11.5 șuturi pe meci, Sūduva: 12.0.
Reprizele meciului
Džiugas Telšiai: conduce la pauză în 20%, goluri în repriza a doua 0.92. Sūduva: conduce la pauză în 35%, goluri în repriza a doua 0.91.
Goluri pe minute
Džiugas Telšiai: 76-90+ (10 goluri). Sūduva: 76-90+ (11 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
A Lyga: 2.66 goluri pe meci, BTTS 50%, Over 2.5 54%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 6 dueluri directe anterioare: 1-2-3. Medie goluri 2.67, BTTS 67%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Sūduva vine într-o formă actuală net superioară: în ultimele cinci meciuri a obținut 13 puncte, câștigând 4 partide și remizând 1, cu un golaveraj de 12:4. În aceeași perioadă, Džiugas Telšiai a acumulat 8 puncte și a marcat doar 6 goluri, deși defensiva sa a primit, de asemenea, doar 5 goluri. Oaspeții creează mai multe ocazii de calitate în deplasare, cu un xG mediu de 1,44 față de 1,20 pentru gazde, și expediază totodată mai multe șuturi pe poartă pe meci: 5,09 față de 3,31. Avantajul terenului propriu al lui Džiugas este important, deoarece gazdele câștigă 54% dintre astfel de meciuri și păstrează poarta intactă în 54% dintre ele, însă Sūduva a pierdut doar 3 din 23 de partide de campionat în întregul sezon. Mediile apropiate de goluri acasă și în deplasare, de 1,46 și, respectiv, 1,45 goluri, cresc șansa unei remize, însă forma actuală și superioritatea ofensivă a lui Sūduva înclină ușor balanța în favoarea oaspeților.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Pronosticul „Nu” este susținut în primul rând de defensiva foarte solidă a celor de la Džiugas Telšiai, care primește în medie doar 0,50 goluri pe meci și păstrează poarta intactă în 58% dintre partide. Sūduva înscrie, într-adevăr, în medie 1,45 goluri, iar în ultimele cinci meciuri a marcat chiar 2,4, însă xG-ul său din această perioadă este de doar 1,29, în timp ce gazdele le permit adversarelor un xG de 1,00. Džiugas nu este nici o garanție că va înscrie: ambele echipe au marcat în doar 42% dintre meciurile sale, iar formația nu a reușit să înscrie în 33% dintre partidele sezonului. Sūduva are un procentaj sezonier BTTS mai ridicat, de 64%, însă apărarea sa a primit doar 0,8 goluri pe meci în ultimele cinci etape și le-a permis adversarelor un xG de 0,94. Prin urmare, cel mai probabil scenariu este acela în care cel puțin una dintre echipe nu marchează.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Cel mai puternic semnal este pariul Sub 3.5, deoarece meciurile lui Džiugas Telšiai s-au încheiat sub această limită în 75% dintre cazuri, iar în cazul celor de la Sūduva procentul ajunge la 91%. Gazdele încasează în medie doar 0.50 goluri pe meci și păstrează poarta intactă în 58% dintre partide, ceea ce limitează potențialul ofensiv al adversarei, în ciuda mediei acesteia de 1.45 goluri marcate. Ambele echipe creează situații de o calitate similară, cu un xG mediu de 1.47 pentru Džiugas și 1.44 pentru Sūduva, însă ultimele cinci meciuri indică valori mai scăzute ale calității ocaziilor: 1.18 și, respectiv, 1.29 xG. Sūduva a marcat, într-adevăr, 12 goluri în ultimele cinci partide, însă Džiugas doar 6, iar totalul prognozat de 2.40 goluri rămâne clar sub pragul de patru goluri.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Un rezultat de egalitate la pauză reprezintă un scenariu realist, deoarece Džiugas a fost la egalitate după 45 de minute în 8 din cele 12 meciuri disputate pe teren propriu, adică în 67% dintre cazuri, iar media golurilor marcate de gazde în prima repriză este de doar 0,75. Totuși, Sūduva este clar mai puternică în ceea ce privește forma actuală: a câștigat 4 dintre ultimele 5 meciuri, marcând în medie 2,4 goluri și primind doar 0,8. Oaspeții încep bine meciurile, fiind în avantaj la pauză în 60% dintre ultimele cinci partide, însă defensiva solidă a lui Džiugas, care primește în medie 0,17 goluri înainte de pauză în acest sezon, crește probabilitatea unui rezultat de egalitate după prima repriză. După pauză, superioritatea de formă a celor de la Sūduva ar trebui să fie mai evidentă, deoarece aceștia marchează în medie 1,2 goluri în reprizele secunde ale ultimelor cinci meciuri, în timp ce gazdele înscriu doar 0,4. Prin urmare, cea mai probabilă variantă Pauză/Final (P/F) este X/2.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Džiugas Telšiai | Sūduva | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 32% | 39% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.12 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.40 | 0.35 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Sūduva stă cu 63% mai bine la: forma ultimelor 5.
1.6 pct / meci - Džiugas Telšiai · 2.6 pct / meci - Sūduva
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Sūduva stă cu 9% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.48 goluri / meci - Džiugas Telšiai · 1.61 goluri / meci - Sūduva
Sūduva stă cu 46% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.08 goluri / meci - Džiugas Telšiai · 0.74 goluri / meci - Sūduva
Džiugas Telšiai marchează în 76% dintre meciuri (19 din 25 meciuri), iar Sūduva păstrează poarta curată în 43% (10 din 23 meciuri).
Sūduva marchează în 74% dintre meciuri (17 din 23 meciuri), iar Džiugas Telšiai păstrează poarta curată în 44% (11 din 25 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Džiugas Telšiai
Over / Under - Sūduva
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Sūduva stă cu 31% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.2 pct / meci - Džiugas Telšiai · 1.57 pct / meci - Sūduva
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Džiugas Telšiai - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 20% dintre meciuri și câștigă 48%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Sūduva - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 35% dintre meciuri și câștigă 48%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.60 | 1.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.8 | 0.4 |
| Goluri primite / meci | 0.4 | 0.6 |
| Media golurilor pe meci | 1.2 | 1.0 |
| 1 gol | 60% | 60% |
| 2 goluri | 20% | 20% |
| 3 goluri | 20% | 20% |
| Poartă intactă | 60% | 60% |
| Fără gol | 60% | 60% |
| Golaveraj | +2 | -1 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 2.00 | 2.20 |
| Goluri marcate / meci | 1.2 | 1.2 |
| Goluri primite / meci | 0.2 | 0.4 |
| Media golurilor pe meci | 1.4 | 1.6 |
| 1 gol | 80% | 80% |
| 2 goluri | 40% | 60% |
| 3 goluri | 20% | 20% |
| Poartă intactă | 80% | 60% |
| Fără gol | 40% | 20% |
| Golaveraj | +5 | +4 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (10 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (6). Bilanț final (76-90): +5 - câștigă finalurile de meci.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (11 goals). Primește cel mai mult în 61-75 (5). Bilanț final (76-90): +7 - câștigă finalurile de meci.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Džiugas Telšiai
Sūduva
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (A Lyga).
Echipele vs liga
| Džiugas Telšiai | Liga | Sūduva | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 2.56 | 2.66 | ▼ 2.35 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 44% | 50% | ▲ 52% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 44% | 54% | ▼ 52% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 44% | 31% | ▲ 43% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 56% | 71% | ▼ 61% |
| Gol după pauză | ▲ 84% | 76% | ▼ 70% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (6): Džiugas Telšiai 1 - 2 - 3 Sūduva. Media golurilor 2.67, ambele echipe au marcat in 67% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Džiugas Telšiai - Sūduva?
Meciul din A Lyga s-a încheiat Džiugas Telšiai 0:2 Sūduva. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Džiugas Telšiai și Sūduva?
În ultimele 6 întâlniri directe Džiugas Telšiai a câștigat 1, Sūduva 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 2,67 goluri, ambele echipe marcând în 67%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Džiugas Telšiai - Sūduva?
Džiugas Telšiai marchează în medie 1,48 goluri pe meci, iar Sūduva 1,61. Media în A Lyga este de 2,66 goluri, cu Over 2.5 în 54% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 44% din meciurile Džiugas Telšiai și 52% din cele ale Sūduva.
În ce formă sunt Džiugas Telšiai și Sūduva?
În ultimele 5 meciuri Džiugas Telšiai are un bilanț de 2-2-1 (1,60 puncte pe meci), iar Sūduva 4-1-0 (2,60 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Džiugas Telšiai - Sūduva?
Fundalul statistic pentru Džiugas Telšiai - Sūduva — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


