Enosis - Ethnikos Achna: statisticile meciului
Enosis prezintă o formă dezastruoasă pe teren propriu, cu o rată de victorii de 0% și 100% înfrângeri în meciurile de acasă, marcând în medie doar 0.2 goluri pe meci, cu 90% dintre meciuri fără gol marcat. Ethnikos Achna, în ciuda formei slabe în deplasare (0% victorii în deplasare), deține parametri ofensivi mult mai buni, cu o medie de 0.7 goluri pe meci în deplasare și un xG mai mare (1.14 vs 0.79). Gazdele au pierdut toate ultimele 10 meciuri de acasă, ceea ce le face cea mai slabă echipă a competiției pe stadionul propriu. Ethnikos Achna are avantaj în posedarea mingii (47% vs 44%), în acuratețea șuturilor (TS% 8% vs 3%) și în media loviturilor direct către poartă (2.7 vs 1.6). Diferența de gol a ambelor echipe este negativă, dar Enosis are un indicator mult mai slab (-15 în meciurile de acasă vs -20 Ethnikos în deplasare), iar oaspeții au o șansă reală de a-și rupe seria proastă din deplasare împotriva celei mai slabe gazde din ligă. Luând în considerare toate statisticile, oaspeții sunt un favorit clar al acestei întâlniri.
Enosis - Ethnikos Achna: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Enosis a jucat împotriva Ethnikos Achna în First Division (Cipru). Meciul s-a jucat la data de 7 februarie 2026. Scor final: 0:2.
Forma actuală
Enosis: 0-0-5, 0.00 puncte/meci. Ethnikos Achna: 1-0-4, 0.60 puncte/meci.
Statistici goluri
Enosis marchează 0.25 si primește 2.45 goluri pe meci. Ethnikos Achna marchează 0.95 si primește 1.80. Media ligii: 2.54 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Enosis 20%, Ethnikos Achna 40%. Over 2.5: Enosis 45%, Ethnikos Achna 60%. Nivel liga: BTTS 37%, Over 2.5 47%.
xG, șuturi și stil
Ethnikos Achna are xG mai mare: 1.19 față de 0.75. Enosis: 5.3 șuturi pe meci, Ethnikos Achna: 9.6.
Reprizele meciului
Enosis: conduce la pauză în 5%, goluri în repriza a doua 0.10. Ethnikos Achna: conduce la pauză în 25%, goluri în repriza a doua 0.50.
Goluri pe minute
Enosis: 0-15 (2 goluri). Ethnikos Achna: 31-45+ (6 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
First Division: 2.54 goluri pe meci, BTTS 37%, Over 2.5 47%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 1 dueluri directe anterioare: 0-0-1. Medie goluri 6.00, BTTS 100%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Enosis prezintă o formă dezastruoasă pe teren propriu, cu o rată de victorii de 0% și 100% înfrângeri în meciurile de acasă, marcând în medie doar 0.2 goluri pe meci, cu 90% dintre meciuri fără gol marcat. Ethnikos Achna, în ciuda formei slabe în deplasare (0% victorii în deplasare), deține parametri ofensivi mult mai buni, cu o medie de 0.7 goluri pe meci în deplasare și un xG mai mare (1.14 vs 0.79). Gazdele au pierdut toate ultimele 10 meciuri de acasă, ceea ce le face cea mai slabă echipă a competiției pe stadionul propriu. Ethnikos Achna are avantaj în posedarea mingii (47% vs 44%), în acuratețea șuturilor (TS% 8% vs 3%) și în media loviturilor direct către poartă (2.7 vs 1.6). Diferența de gol a ambelor echipe este negativă, dar Enosis are un indicator mult mai slab (-15 în meciurile de acasă vs -20 Ethnikos în deplasare), iar oaspeții au o șansă reală de a-și rupe seria proastă din deplasare împotriva celei mai slabe gazde din ligă. Luând în considerare toate statisticile, oaspeții sunt un favorit clar al acestei întâlniri.
Vezi prezentarea statisticăPe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Enosis | Ethnikos Achna | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 36% | 33% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.14 | 0.12 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.13 | 0.30 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Ethnikos Achna stă cu 280% mai bine la: goluri marcate pe meci.
0.25 goluri / meci - Enosis · 0.95 goluri / meci - Ethnikos Achna
Ethnikos Achna stă cu 36% mai bine la: goluri primite pe meci.
2.45 goluri / meci - Enosis · 1.8 goluri / meci - Ethnikos Achna
Enosis marchează în 20% dintre meciuri (4 din 20 meciuri), iar Ethnikos Achna păstrează poarta curată în 15% (3 din 20 meciuri).
Ethnikos Achna marchează în 50% dintre meciuri (10 din 20 meciuri), iar Enosis păstrează poarta curată în 0% (0 din 20 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Enosis
Over / Under - Ethnikos Achna
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Ethnikos Achna stă cu 144% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
0.45 pct / meci - Enosis · 1.1 pct / meci - Ethnikos Achna
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Enosis - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 5% dintre meciuri și câștigă 0%. Uneori pierde avantajul după pauză.
Primește cu 0.3 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Ethnikos Achna - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 25% dintre meciuri și câștigă 25%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.7 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.20 | 0.40 |
| Goluri marcate / meci | 0.0 | 0.2 |
| Goluri primite / meci | 1.4 | 1.6 |
| Media golurilor pe meci | 1.4 | 1.8 |
| 1 gol | 80% | 60% |
| 2 goluri | 40% | 60% |
| 3 goluri | 20% | 20% |
| Poartă intactă | 20% | 40% |
| Fără gol | 100% | 80% |
| Golaveraj | -7 | -7 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.00 | 0.40 |
| Goluri marcate / meci | 0.2 | 0.2 |
| Goluri primite / meci | 0.6 | 0.8 |
| Media golurilor pe meci | 0.8 | 1.0 |
| 1 gol | 60% | 80% |
| 2 goluri | 20% | 20% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 60% | 20% |
| Fără gol | 80% | 80% |
| Golaveraj | -2 | -3 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (2 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (11). Bilanț final (76-90): -10 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (6 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (13). Bilanț final (76-90): -8 - finalurile de meci sunt un punct slab.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Enosis
Ethnikos Achna
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (First Division).
Echipele vs liga
| Enosis | Liga | Ethnikos Achna | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▲ 2.70 | 2.54 | ▲ 2.75 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 20% | 37% | ▲ 40% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 45% | 47% | ▲ 60% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 0% | 34% | ▼ 15% |
| Gol înainte de pauză | • 70% | 71% | • 70% |
| Gol după pauză | ▼ 75% | 81% | ▲ 85% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Contextul arbitrului
Mediile sezonului și distribuția rezultatelor în meciurile conduse de acest arbitru.
Meciuri directe
Meci anterior: Enosis 0 - 0 - 1 Ethnikos Achna. Media golurilor 6.00, ambele echipe au marcat in 100% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Enosis - Ethnikos Achna?
Meciul din First Division s-a încheiat Enosis 0:2 Ethnikos Achna. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Enosis - Ethnikos Achna?
Enosis marchează în medie 0,25 goluri pe meci, iar Ethnikos Achna 0,95. Media în First Division este de 2,54 goluri, cu Over 2.5 în 47% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 20% din meciurile Enosis și 40% din cele ale Ethnikos Achna.
În ce formă sunt Enosis și Ethnikos Achna?
În ultimele 5 meciuri Enosis are un bilanț de 0-0-5 (0,00 puncte pe meci), iar Ethnikos Achna 1-0-4 (0,60 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Enosis - Ethnikos Achna?
Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.


