Danemarca - 1st DivisionBlue Water ArenaDate actualizate la 15 octombrie 2026

Esbjerg - AaB: statisticile meciului

Esbjerg crest
Esbjerg
3 : 3pauza 2:2
AaB crest
AaB

Esbjerg - AaB: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Esbjerg a jucat împotriva AaB în 1st Division (Danemarca). Meciul s-a jucat la data de 10 octombrie 2026. Stadion: Blue Water Arena. Scor final: 3:3.

Forma actuală

Esbjerg: 0-1-4, 0.20 puncte/meci. AaB: 1-3-1, 1.20 puncte/meci.

Statistici goluri

Esbjerg marchează 1.11 si primește 2.11 goluri pe meci. AaB marchează 1.22 si primește 1.22. Media ligii: 2.75 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Esbjerg 67%, AaB 56%. Over 2.5: Esbjerg 67%, AaB 56%. Nivel liga: BTTS 61%, Over 2.5 54%.

xG, șuturi și stil

AaB are xG mai mare: 1.54 față de 1.43. Esbjerg: 12.4 șuturi pe meci, AaB: 14.3.

Reprizele meciului

Esbjerg: conduce la pauză în 22%, goluri în repriza a doua 0.56. AaB: conduce la pauză în 56%, goluri în repriza a doua 0.56.

Goluri pe minute

Esbjerg: 46-60 (4 goluri). AaB: 0-15 (4 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

1st Division: 2.75 goluri pe meci, BTTS 61%, Over 2.5 54%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 1-1-0. Medie goluri 1.50, BTTS 50%.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

AaB ocupă locul 5, iar Esbjerg locul 12; în ultimele cinci meciuri, oaspeții au pierdut o singură dată, în timp ce gazdele au suferit trei înfrângeri. În deplasare, AaB înscrie în medie 1,75 goluri și are 5 șuturi pe poartă pe meci, față de 1 gol și 3,5 șuturi pe poartă pentru Esbjerg pe teren propriu. Diferența de eficiență este confirmată de procentajul de transformare a șuturilor: 14% pentru oaspeți și 8% pentru gazde, deși mediile xG sunt mai apropiate: 1,46 față de 1,35. Esbjerg primește în medie 1,75 goluri pe teren propriu și nu a păstrat poarta intactă acolo, ceea ce favorizează o victorie în deplasare a lui AaB. Egalul rămâne un rezultat plauzibil, deoarece trei dintre ultimele cinci meciuri ale oaspeților s-au încheiat la egalitate.

Vezi prezentarea statistică
BTTS - vor marca ambele echipe?

AaB înscrie în deplasare în medie 1,75 goluri și nu a încheiat niciun astfel de meci fără să marcheze, așadar golul său este destul de probabil. Esbjerg ridică mai multe semne de întrebare: pe teren propriu înscrie în medie doar 0,8 goluri, iar în 40% dintre meciuri nu a marcat deloc. Cu toate acestea, gazdele își creează acasă un xG de 1,61, în timp ce AaB le permite adversarilor un xG mediu de 1,54, ceea ce îi oferă lui Esbjerg șanse reale să înscrie. Ambele echipe au marcat (GG) în 75% dintre meciurile din deplasare ale lui AaB, dar doar în 40% dintre partidele de acasă ale lui Esbjerg, astfel că înclinarea spre „Da” este moderată, nu categorică.

Vezi statisticile BTTS
Over/Under - analiza numărului de goluri

Cea mai solidă opțiune este Peste 1,5 goluri: acest prag a fost depășit în 100% dintre meciurile lui AaB și în 60% dintre partidele lui Esbjerg. Oaspeții înscriu în medie 1,75 goluri pe meci și au marcat în fiecare dintre partidele disputate, în timp ce gazdele primesc în medie 1,2 goluri. Esbjerg înscrie doar 0,8 goluri pe meci, însă media xG este de 1,61, iar AaB le permite adversarilor ocazii cu o medie xG de 1,54, ceea ce le oferă gazdelor șansa de a marca. În ultimele cinci meciuri, ambele echipe au înscris câte 1,4 goluri pe partidă, iar în 60% dintre aceste meciuri ale fiecărei echipe s-au marcat cel puțin 3 goluri. Prognoza de 2,80 goluri susține pariul pe goluri, însă diferența dintre 100% dintre meciurile lui AaB cu Peste 1,5 goluri și 75% cu Peste 2,5 indică un avantaj clar pentru linia inferioară.

Vezi statisticile Over/Under
HT/FT - scenariul la pauză și la final

Cel mai probabil rezultat P/F pare să fie egal la pauză și victorie AaB la final (X/2): Esbjerg a fost la egalitate după 45 de minute în 3 dintre cele 5 meciuri disputate acasă și nu a primit niciun gol înainte de pauză în niciunul dintre acestea. AaB a condus, într-adevăr, la pauză în 3 dintre cele 4 meciuri din deplasare, astfel că varianta 2/2 rămâne aproape la fel de plauzibilă. În favoarea victoriei oaspeților la final pledează media lor de 1,75 goluri marcate în deplasare, față de 0,8 goluri marcate de Esbjerg acasă. După pauză, gazdele primesc în medie 1,2 goluri și au pierdut repriza secundă în 60% dintre meciurile de pe teren propriu, ceea ce sporește șansele ca AaB să tranșeze partida în favoarea sa în a doua repriză. Pronosticul nu este însă categoric: Esbjerg are acasă un xG de 1,61, față de 1,46 pentru AaB în deplasare, astfel că și gazdele au motive să creeze ocazii.

Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprize

Pe reprize

2 : 2
Prima repriza
1 : 1
A doua repriza

Statisticile meciului

40Posesie (%)60
EsbjergAaB
7Suturi17
EsbjergAaB
4Suturi pe poarta3
EsbjergAaB
0.88xG1.74
EsbjergAaB
1Cornere6
EsbjergAaB
21Atacuri periculoase63
EsbjergAaB
9Faulturi5
EsbjergAaB
1Cartonase0
EsbjergAaB

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

1.11Goluri marcate / meci1.22
EsbjergAaB
2.11Goluri primite / meci1.22
EsbjergAaB
49%Posesie medie54%
EsbjergAaB
4.44Șuturi pe poartă / meci4.56
EsbjergAaB

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

12.44Șuturi pe meci14.33
EsbjergAaB
4.44Șuturi pe poartă4.56
EsbjergAaB
8.9%Conversia șuturilor8.5%
EsbjergAaB
49%Posesie54%
EsbjergAaB
1.43xG pentru1.54
EsbjergAaB
1.86xG împotrivă1.52
EsbjergAaB

Calitatea șuturilor

Esbjerg: EchilibratăAaB: Ofensivă
EsbjergAaB
Precizie (șuturi pe poartă)36%32%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.110.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.250.27

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

AaB stă cu 500% mai bine la: forma ultimelor 5.

0.2 pct / meci - Esbjerg · 1.2 pct / meci - AaB

Esbjerg
LLLDL
Fără victorie în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
11% V22% E67% I
Sezon (V-E-Î)
1-2-6
0.56 pct / meci · golaveraj -9
Ultimele 5 (V-E-Î)
0-1-4
0.20 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
0-2-2
Ultimele 5 acasă
0-2-2
DLLD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.8Goluri primite: 2.4xG: 1.35xG advers: 1.80BTTS: 40%Over 2.5: 60%
AaB
LDWDD
Distribuția rezultatelor
33% V44% E22% I
Sezon (V-E-Î)
3-4-2
1.44 pct / meci · golaveraj 0
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-3-1
1.20 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
2-1-1
Ultimele 5 în deplasare
2-1-1
WLWD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.4Goluri primite: 1.2xG: 1.62xG advers: 1.53BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

AaB stă cu 10% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1.11 goluri / meci - Esbjerg · 1.22 goluri / meci - AaB

AaB stă cu 73% mai bine la: goluri primite pe meci.

2.11 goluri / meci - Esbjerg · 1.22 goluri / meci - AaB

Profil ofensiv Esbjerg: solid

Esbjerg marchează în 67% dintre meciuri (6 din 9 meciuri), iar AaB păstrează poarta curată în 33% (3 din 9 meciuri).

Profil ofensiv AaB: foarte solid

AaB marchează în 78% dintre meciuri (7 din 9 meciuri), iar Esbjerg păstrează poarta curată în 0% (0 din 9 meciuri).

10Goluri marcate (sezon)11
EsbjergAaB
19Goluri primite (sezon)11
EsbjergAaB
3.22Media golurilor pe meci2.44
EsbjergAaB
4Goluri marcate (ultimele 5)7
EsbjergAaB
12Goluri primite (ultimele 5)6
EsbjergAaB

Cât de des marchează cel puțin...

67%1 gol78%
EsbjergAaB
33%2 goluri44%
EsbjergAaB
11%3 goluri0%
EsbjergAaB
0%4 goluri0%
EsbjergAaB

Cât de des primește cel puțin...

100%1 gol67%
EsbjergAaB
78%2 goluri44%
EsbjergAaB
22%3 goluri11%
EsbjergAaB
11%4 goluri0%
EsbjergAaB

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

22%BTTS la pauză11%
EsbjergAaB
11%BTTS în ambele reprize0%
EsbjergAaB
33%Gol în ambele reprize33%
EsbjergAaB

BTTS și numărul de goluri

56%Min. 3 goluri și BTTS44%
EsbjergAaB
11%Min. 3 goluri fără BTTS11%
EsbjergAaB
40%BTTS - ultimele 560%
EsbjergAaB

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

67%Min. 1 gol înainte de pauză67%
EsbjergAaB
33%Min. 2 goluri înainte de pauză11%
EsbjergAaB
0%Min. 3 goluri înainte de pauză11%
EsbjergAaB

Repriza 2

89%Min. 1 gol după pauză89%
EsbjergAaB
67%Min. 2 goluri după pauză44%
EsbjergAaB
56%Min. 3 goluri după pauză22%
EsbjergAaB

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

AaB stă cu 64% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.22 pct / meci - Esbjerg · 2 pct / meci - AaB

Esbjerg - starea la pauză
22% conduce56% egal22% condusă
AaB - starea la pauză
56% conduce33% egal11% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.22Puncte pe meci (repriza 1)2
EsbjergAaB
0.56Goluri marcate (repriza 1)0.67
EsbjergAaB
0.44Goluri primite (repriza 1)0.22
EsbjergAaB
1Media golurilor (repriza 1)0.89
EsbjergAaB
56%Poartă intactă înainte de pauză78%
EsbjergAaB
56%Fără gol înainte de pauză44%
EsbjergAaB

După pauză (repriza 2)

0.11Puncte pe meci (repriza 2)1
EsbjergAaB
0.56Goluri marcate (repriza 2)0.56
EsbjergAaB
1.67Goluri primite (repriza 2)1
EsbjergAaB
2.22Media golurilor (repriza 2)1.56
EsbjergAaB
11%Poartă intactă după pauză33%
EsbjergAaB
44%Fără gol după pauză44%
EsbjergAaB

Esbjerg - rezultatele reprizei a 2-a

0% V11% E89% I
11
Puncte la pauză
5
Goluri la pauză
+1
Golaveraj (repriza 1)
1
Puncte în repriza a 2-a
-10
Golaveraj (repriza 2)
1.22
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului50%

Conduce la pauză în 22% dintre meciuri și câștigă 11%. Uneori pierde avantajul după pauză.

Apărarea după pauză+1.2

Primește cu 1.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

AaB - rezultatele reprizei a 2-a

22% V33% E44% I
18
Puncte la pauză
6
Goluri la pauză
+4
Golaveraj (repriza 1)
9
Puncte în repriza a 2-a
-4
Golaveraj (repriza 2)
2.00
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului59%

Conduce la pauză în 56% dintre meciuri și câștigă 33%. Uneori pierde avantajul după pauză.

Apărarea după pauză+0.8

Primește cu 0.8 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Esbjerg - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.000.00
Goluri marcate / meci0.40.4
Goluri primite / meci0.61.8
Media golurilor pe meci1.02.2
1 gol80%100%
2 goluri20%60%
3 goluri0%40%
Poartă intactă40%0%
Fără gol60%60%
Golaveraj-1-7
Pauză: 20% conduce - 40% egal - 40% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 0% egal - 100% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 2
AaB - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci2.001.00
Goluri marcate / meci0.80.6
Goluri primite / meci0.40.8
Media golurilor pe meci1.21.4
1 gol80%80%
2 goluri20%40%
3 goluri20%20%
Poartă intactă60%40%
Fără gol40%40%
Golaveraj+2-1
Pauză: 60% conduce - 20% egal - 20% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 40% egal - 40% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 4

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Esbjerg
MarcatePrimite
1
1
0-15
2
3
16-30
2
0
31-45
4
4
46-60
1
5
61-75
0
6
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (4 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (6). Bilanț final (76-90): -6 - finalurile de meci sunt un punct slab.

AaB
MarcatePrimite
4
1
0-15
0
1
16-30
2
0
31-45
1
4
46-60
1
2
61-75
3
3
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (4 goals). Primește cel mai mult în 46-60 (4). Bilanț final (76-90): 0.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.83
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.2 : 1.7
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
103%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
62%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-47%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
52%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
7%
Risc de 0:0
circa 1 din 14 meciuri
2-3
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Esbjerg

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.43
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.57
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-0.9 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.32
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.25
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
79%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
156%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.36
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
0.0
Goluri în final
0% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 10% vin în primul sfert de oră.
0%

AaB

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.02
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.02
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-0.5 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.32
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.30
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
90%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
87%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.24
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.1
Goluri în final
27% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 36% vin în primul sfert de oră.
27%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (1st Division).

Echipele vs liga

EsbjergLigaAaB
Media golurilor pe meci▲ 3.222.75▼ 2.44
Ambele echipe au marcat▲ 67%61%▼ 56%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 67%54%▲ 56%
Meciuri fără gol primit▼ 0%25%▲ 33%
Gol înainte de pauză▼ 67%75%▼ 67%
Gol după pauză▲ 89%75%▲ 89%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.75
Media golurilor pe meci
61%
Ambele echipe au marcat
54%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
25%
Meciuri fără gol primit
1.40
Goluri acasă / meci
1.35
Goluri în deplasare / meci
+4%
Avantajul gazdelor în atac
+4%
Avantajul gazdelor în apărare
+3%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
75%
1 gol
33%
2 goluri
12%
3 goluri
2%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
75%
1 gol
44%
2 goluri
23%
3 goluri
5%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. EsbjergGolJames AmpofoPasă decisivă: Nicklas Strunck Jakobsen
  2. EsbjergGolMuamer BrajanacPasă decisivă: James Ampofo
  3. EsbjergSchimbareIntră: Lasse Vigen ChristensenIese: Gustav Madsen
  4. AaBSchimbareIntră: Frederik BørstingIese: Tibo Persyn
  5. EsbjergSchimbareIntră: Noah Oliver StrandbyIese: James Ampofo
  6. EsbjergCartonaș galbenOskar Boesen

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Meciuri directe

Meciuri recente (2): Esbjerg 1 - 1 - 0 AaB. Media golurilor 1.50, ambele echipe au marcat in 50% meciuri.

Aalborg BK
1 : 1
Esbjerg fB
Esbjerg fB
1 : 0
Aalborg BK

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Esbjerg - AaB?

Meciul din 1st Division s-a încheiat Esbjerg 3:3 AaB. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Esbjerg și AaB?

În ultimele 2 întâlniri directe Esbjerg a câștigat 1, AaB 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 1,50 goluri, ambele echipe marcând în 50%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Esbjerg - AaB?

Esbjerg marchează în medie 1,11 goluri pe meci, iar AaB 1,22. Media în 1st Division este de 2,75 goluri, cu Over 2.5 în 54% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 67% din meciurile Esbjerg și 56% din cele ale AaB.

În ce formă sunt Esbjerg și AaB?

În ultimele 5 meciuri Esbjerg are un bilanț de 0-1-4 (0,20 puncte pe meci), iar AaB 1-3-1 (1,20 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Esbjerg - AaB?

Fundalul statistic pentru Esbjerg - AaB — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.