Chile - Primera DivisiónEstadio SausalitoDate actualizate la 03 noiembrie 2026

Everton - Concepción: statisticile meciului

Argumentare:

Analiza completă și pontul în aplicație

Vezi analiza pentru pariuri, pontul, value bet-ul și argumentarea completă pentru acest meci.

Vezi analiza și pontul

Everton - Concepción: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Everton joacă împotriva Concepción în Primera División (Chile). Meciul este programat pentru 7 noiembrie 2026. Stadion: Estadio Sausalito.

Forma actuală

Everton: 2-1-2, 1.40 puncte/meci. Concepción: 1-2-2, 1.00 puncte/meci.

Statistici goluri

Everton marchează 1.54 si primește 1.31 goluri pe meci. Concepción marchează 1.08 si primește 1.15. Media ligii: 2.86 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Everton 54%, Concepción 38%. Over 2.5: Everton 54%, Concepción 31%. Nivel liga: BTTS 54%, Over 2.5 54%.

xG, șuturi și stil

Everton are xG mai mare: 1.60 față de 1.34. Everton: 14.3 șuturi pe meci, Concepción: 13.2.

Reprizele meciului

Everton: conduce la pauză în 31%, goluri în repriza a doua 0.77. Concepción: conduce la pauză în 46%, goluri în repriza a doua 0.50.

Goluri pe minute

Everton: 76-90+ (12 goluri). Concepción: 31-45+ (6 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Primera División: 2.86 goluri pe meci, BTTS 54%, Over 2.5 54%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 1 dueluri directe anterioare: 1-0-0. Medie goluri 2.00, BTTS 0%.

Inainte de meci

Cote 1X2

(1.77)
(3.50)
(4.20)

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

EvertonConcepción
1.54Goluri marcate / meci1.08
EvertonConcepción
1.31Goluri primite / meci1.15
EvertonConcepción
48%Posesie medie46%
EvertonConcepción
5.42Șuturi pe poartă / meci3.62
EvertonConcepción

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

14.27Șuturi pe meci13.15
EvertonConcepción
5.42Șuturi pe poartă3.62
EvertonConcepción
10.8%Conversia șuturilor8.2%
EvertonConcepción
48%Posesie46%
EvertonConcepción
1.6xG pentru1.34
EvertonConcepción
1.47xG împotrivă1.49
EvertonConcepción

Calitatea șuturilor

Everton: OfensivăConcepción: Echilibrată
EvertonConcepción
Precizie (șuturi pe poartă)38%28%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.110.10
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.280.30

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Everton stă cu 40% mai bine la: forma ultimelor 5.

1.4 pct / meci - Everton · 1 pct / meci - Concepción

Everton
LWWLD
Distribuția rezultatelor
38% V27% E35% I
Sezon (V-E-Î)
10-7-9
1.42 pct / meci · golaveraj +6
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-1-2
1.40 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
4-4-5
Ultimele 5 acasă
2-1-2
LDWLW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.8Goluri primite: 2.0xG: 1.73xG advers: 1.49BTTS: 80%Over 2.5: 80%
Concepción
LDDLW
Distribuția rezultatelor
38% V19% E42% I
Sezon (V-E-Î)
10-5-11
1.35 pct / meci · golaveraj -2
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-2-2
1.00 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
4-1-7
Ultimele 5 în deplasare
2-1-2
LWWDL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.8Goluri primite: 1.2xG: 1.20xG advers: 1.65BTTS: 60%Over 2.5: 20%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Everton stă cu 43% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1.54 goluri / meci - Everton · 1.08 goluri / meci - Concepción

Concepción stă cu 14% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.31 goluri / meci - Everton · 1.15 goluri / meci - Concepción

Profil ofensiv Everton: solid

Everton marchează în 69% dintre meciuri (18 din 26 meciuri), iar Concepción păstrează poarta curată în 35% (9 din 26 meciuri).

Profil ofensiv Concepción: foarte solid

Concepción marchează în 73% dintre meciuri (19 din 26 meciuri), iar Everton păstrează poarta curată în 23% (6 din 26 meciuri).

40Goluri marcate (sezon)28
EvertonConcepción
34Goluri primite (sezon)30
EvertonConcepción
2.85Media golurilor pe meci2.23
EvertonConcepción
9Goluri marcate (ultimele 5)4
EvertonConcepción
10Goluri primite (ultimele 5)6
EvertonConcepción

Cât de des marchează cel puțin...

69%1 gol73%
EvertonConcepción
46%2 goluri23%
EvertonConcepción
35%3 goluri12%
EvertonConcepción
4%4 goluri0%
EvertonConcepción

Cât de des primește cel puțin...

77%1 gol65%
EvertonConcepción
35%2 goluri38%
EvertonConcepción
12%3 goluri12%
EvertonConcepción
8%4 goluri0%
EvertonConcepción

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

54%
Media ligii

Tipare de goluri

27%BTTS la pauză8%
EvertonConcepción
12%BTTS în ambele reprize0%
EvertonConcepción
31%Gol în ambele reprize23%
EvertonConcepción

BTTS și numărul de goluri

42%Min. 3 goluri și BTTS23%
EvertonConcepción
12%Min. 3 goluri fără BTTS8%
EvertonConcepción
80%BTTS - ultimele 560%
EvertonConcepción

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

62%Min. 1 gol înainte de pauză77%
EvertonConcepción
42%Min. 2 goluri înainte de pauză15%
EvertonConcepción
23%Min. 3 goluri înainte de pauză12%
EvertonConcepción

Repriza 2

77%Min. 1 gol după pauză73%
EvertonConcepción
42%Min. 2 goluri după pauză35%
EvertonConcepción
23%Min. 3 goluri după pauză4%
EvertonConcepción

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Concepción stă cu 17% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.38 pct / meci - Everton · 1.62 pct / meci - Concepción

Everton - starea la pauză
31% conduce46% egal23% condusă
Concepción - starea la pauză
46% conduce23% egal31% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.38Puncte pe meci (repriza 1)1.62
EvertonConcepción
0.77Goluri marcate (repriza 1)0.58
EvertonConcepción
0.62Goluri primite (repriza 1)0.5
EvertonConcepción
1.38Media golurilor (repriza 1)1.08
EvertonConcepción
50%Poartă intactă înainte de pauză69%
EvertonConcepción
62%Fără gol înainte de pauză46%
EvertonConcepción

După pauză (repriza 2)

1.54Puncte pe meci (repriza 2)1.15
EvertonConcepción
0.77Goluri marcate (repriza 2)0.5
EvertonConcepción
0.69Goluri primite (repriza 2)0.65
EvertonConcepción
1.46Media golurilor (repriza 2)1.15
EvertonConcepción
54%Poartă intactă după pauză50%
EvertonConcepción
38%Fără gol după pauză58%
EvertonConcepción

Everton - rezultatele reprizei a 2-a

38% V38% E23% I
36
Puncte la pauză
20
Goluri la pauză
+4
Golaveraj (repriza 1)
40
Puncte în repriza a 2-a
+2
Golaveraj (repriza 2)
1.38
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului123%

Conduce la pauză în 31% dintre meciuri și câștigă 38%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.1

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Concepción - rezultatele reprizei a 2-a

23% V46% E31% I
42
Puncte la pauză
15
Goluri la pauză
+2
Golaveraj (repriza 1)
30
Puncte în repriza a 2-a
-4
Golaveraj (repriza 2)
1.62
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului83%

Conduce la pauză în 46% dintre meciuri și câștigă 38%. De obicei păstrează avantajul până la final.

Apărarea după pauză+0.2

Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Everton - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.001.60
Goluri marcate / meci0.41.4
Goluri primite / meci0.81.2
Media golurilor pe meci1.22.6
1 gol80%80%
2 goluri40%80%
3 goluri0%80%
Poartă intactă40%20%
Fără gol60%20%
Golaveraj-2+1
Pauză: 20% conduce - 40% egal - 40% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 40% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 2
Concepción - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.400.60
Goluri marcate / meci0.60.2
Goluri primite / meci0.60.6
Media golurilor pe meci1.20.8
1 gol80%60%
2 goluri20%20%
3 goluri20%0%
Poartă intactă60%40%
Fără gol40%80%
Golaveraj0-2
Pauză: 40% conduce - 20% egal - 40% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 60% egal - 40% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 3

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Everton
MarcatePrimite
5
5
0-15
7
4
16-30
8
7
31-45
7
7
46-60
1
5
61-75
12
6
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (12 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (7). Bilanț final (76-90): +6 - câștigă finalurile de meci.

Concepción
MarcatePrimite
5
4
0-15
4
5
16-30
6
4
31-45
3
5
46-60
5
3
61-75
5
9
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (6 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (9). Bilanț final (76-90): -4 - finalurile de meci sunt un punct slab.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.54
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.3 : 1.2
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
89%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
46%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-21%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
50%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
8%
Risc de 0:0
circa 1 din 13 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Everton

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.13
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.10
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-8.3 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.06
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.16
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
92%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
111%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.02
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
0.0
Goluri în final
30% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 13% vin în primul sfert de oră.
30%

Concepción

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.15
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.08
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-1.3 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.26
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.34
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
92%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
68%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.35
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.1
Goluri în final
18% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 18% vin în primul sfert de oră.
18%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Primera División).

Echipele vs liga

EvertonLigaConcepción
Media golurilor pe meci• 2.852.86▼ 2.23
Ambele echipe au marcat• 54%54%▼ 38%
Min. 3 goluri (Over 2.5)• 54%54%▼ 31%
Meciuri fără gol primit▼ 23%26%▲ 35%
Gol înainte de pauză▼ 62%74%▲ 77%
Gol după pauză• 77%77%▼ 73%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.86
Media golurilor pe meci
54%
Ambele echipe au marcat
54%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
26%
Meciuri fără gol primit
1.68
Goluri acasă / meci
1.18
Goluri în deplasare / meci
+42%
Avantajul gazdelor în atac
+30%
Avantajul gazdelor în apărare
+19%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
74%
1 gol
37%
2 goluri
14%
3 goluri
4%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
77%
1 gol
43%
2 goluri
22%
3 goluri
11%
4 goluri

Meciuri directe

Meci anterior: Everton 1 - 0 - 0 Concepción. Media golurilor 2.00, ambele echipe au marcat in 0% meciuri.

Întrebări frecvente

Când joacă Everton și Concepción?

Everton întâlnește Concepción pe 7 noiembrie 2026 în Primera División pe Estadio Sausalito. Ora exactă în fusul tău orar este afișată în partea de sus a paginii meciului.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Everton - Concepción?

Everton marchează în medie 1,54 goluri pe meci, iar Concepción 1,08. Media în Primera División este de 2,86 goluri, cu Over 2.5 în 54% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 54% din meciurile Everton și 38% din cele ale Concepción.

În ce formă sunt Everton și Concepción?

În ultimele 5 meciuri Everton are un bilanț de 2-1-2 (1,40 puncte pe meci), iar Concepción 1-2-2 (1,00 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Everton - Concepción?

Aici verifici cifrele dinaintea meciului Everton - Concepción: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.