Coreea de Sud - K League 1Chuncheon Songam StadiumDate actualizate la 16 octombrie 2026

Gangwon - Incheon United: statisticile meciului

Argumentare:

Analiza completă și pontul în aplicație

Vezi analiza pentru pariuri, pontul, value bet-ul și argumentarea completă pentru acest meci.

Vezi analiza și pontul

Gangwon - Incheon United: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Gangwon joacă împotriva Incheon United în K League 1 (Coreea de Sud). Meciul este programat pentru 18 octombrie 2026. Stadion: Chuncheon Songam Stadium.

Forma actuală

Gangwon: 1-3-1, 1.20 puncte/meci. Incheon United: 2-2-1, 1.60 puncte/meci.

Statistici goluri

Gangwon marchează 1.23 si primește 0.90 goluri pe meci. Incheon United marchează 1.26 si primește 1.06. Media ligii: 2.47 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Gangwon 42%, Incheon United 55%. Over 2.5: Gangwon 39%, Incheon United 48%. Nivel liga: BTTS 53%, Over 2.5 46%.

xG, șuturi și stil

Gangwon are xG mai mare: 1.65 față de 1.41. Gangwon: 13.0 șuturi pe meci, Incheon United: 10.7.

Reprizele meciului

Gangwon: conduce la pauză în 29%, goluri în repriza a doua 0.71. Incheon United: conduce la pauză în 26%, goluri în repriza a doua 0.55.

Goluri pe minute

Gangwon: 76-90+ (13 goluri). Incheon United: 31-45+ (15 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

K League 1: 2.47 goluri pe meci, BTTS 53%, Over 2.5 46%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 1-1-0. Medie goluri 0.50, BTTS 0%.

Inainte de meci

Cote 1X2

(2.21)
(3.10)
(3.39)

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

GangwonIncheon United
1.23Goluri marcate / meci1.26
GangwonIncheon United
0.9Goluri primite / meci1.06
GangwonIncheon United
52%Posesie medie52%
GangwonIncheon United
4.45Șuturi pe poartă / meci3.74
GangwonIncheon United

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

13.03Șuturi pe meci10.71
GangwonIncheon United
4.45Șuturi pe poartă3.74
GangwonIncheon United
9.4%Conversia șuturilor11.7%
GangwonIncheon United
52%Posesie52%
GangwonIncheon United
1.65xG pentru1.41
GangwonIncheon United
1.19xG împotrivă1.29
GangwonIncheon United

Calitatea șuturilor

Gangwon: EchilibratăIncheon United: Echilibrată
GangwonIncheon United
Precizie (șuturi pe poartă)34%35%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.130.13
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.280.34

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Incheon United stă cu 33% mai bine la: forma ultimelor 5.

1.2 pct / meci - Gangwon · 1.6 pct / meci - Incheon United

Gangwon
DDLDW
Distribuția rezultatelor
35% V42% E23% I
Sezon (V-E-Î)
11-13-7
1.48 pct / meci · golaveraj +10
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-3-1
1.20 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
5-8-3
Ultimele 5 acasă
1-3-1
DDLDW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.0Goluri primite: 0.8xG: 1.48xG advers: 1.10BTTS: 40%Over 2.5: 20%
Incheon United
WLDDW
Distribuția rezultatelor
35% V29% E35% I
Sezon (V-E-Î)
11-9-11
1.35 pct / meci · golaveraj +6
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-2-1
1.60 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
5-5-5
Ultimele 5 în deplasare
1-1-3
WLLLD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.4Goluri primite: 0.8xG: 1.39xG advers: 1.22BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Gangwon stă cu 18% mai bine la: goluri primite pe meci.

0.9 goluri / meci - Gangwon · 1.06 goluri / meci - Incheon United

Profil ofensiv Gangwon: solid

Gangwon marchează în 71% dintre meciuri (22 din 31 meciuri), iar Incheon United păstrează poarta curată în 29% (9 din 31 meciuri).

Profil ofensiv Incheon United: solid

Incheon United marchează în 77% dintre meciuri (24 din 31 meciuri), iar Gangwon păstrează poarta curată în 45% (14 din 31 meciuri).

38Goluri marcate (sezon)39
GangwonIncheon United
28Goluri primite (sezon)33
GangwonIncheon United
2.13Media golurilor pe meci2.32
GangwonIncheon United
5Goluri marcate (ultimele 5)7
GangwonIncheon United
4Goluri primite (ultimele 5)4
GangwonIncheon United

Cât de des marchează cel puțin...

71%1 gol77%
GangwonIncheon United
39%2 goluri32%
GangwonIncheon United
13%3 goluri13%
GangwonIncheon United
0%4 goluri3%
GangwonIncheon United

Cât de des primește cel puțin...

55%1 gol71%
GangwonIncheon United
26%2 goluri26%
GangwonIncheon United
10%3 goluri10%
GangwonIncheon United
0%4 goluri0%
GangwonIncheon United

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

53%
Media ligii

Tipare de goluri

10%BTTS la pauză23%
GangwonIncheon United
3%BTTS în ambele reprize6%
GangwonIncheon United
19%Gol în ambele reprize23%
GangwonIncheon United

BTTS și numărul de goluri

23%Min. 3 goluri și BTTS39%
GangwonIncheon United
16%Min. 3 goluri fără BTTS10%
GangwonIncheon United
40%BTTS - ultimele 560%
GangwonIncheon United

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

68%Min. 1 gol înainte de pauză65%
GangwonIncheon United
35%Min. 2 goluri înainte de pauză39%
GangwonIncheon United
3%Min. 3 goluri înainte de pauză6%
GangwonIncheon United

Repriza 2

65%Min. 1 gol după pauză77%
GangwonIncheon United
39%Min. 2 goluri după pauză32%
GangwonIncheon United
3%Min. 3 goluri după pauză10%
GangwonIncheon United

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Incheon United stă cu 7% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.26 pct / meci - Gangwon · 1.35 pct / meci - Incheon United

Gangwon - starea la pauză
29% conduce39% egal32% condusă
Incheon United - starea la pauză
26% conduce58% egal16% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.26Puncte pe meci (repriza 1)1.35
GangwonIncheon United
0.52Goluri marcate (repriza 1)0.71
GangwonIncheon United
0.55Goluri primite (repriza 1)0.42
GangwonIncheon United
1.06Media golurilor (repriza 1)1.13
GangwonIncheon United
58%Poartă intactă înainte de pauză61%
GangwonIncheon United
65%Fără gol înainte de pauză52%
GangwonIncheon United

După pauză (repriza 2)

1.68Puncte pe meci (repriza 2)1.23
GangwonIncheon United
0.71Goluri marcate (repriza 2)0.55
GangwonIncheon United
0.35Goluri primite (repriza 2)0.65
GangwonIncheon United
1.06Media golurilor (repriza 2)1.19
GangwonIncheon United
74%Poartă intactă după pauză52%
GangwonIncheon United
45%Fără gol după pauză48%
GangwonIncheon United

Gangwon - rezultatele reprizei a 2-a

39% V52% E10% I
39
Puncte la pauză
16
Goluri la pauză
-1
Golaveraj (repriza 1)
52
Puncte în repriza a 2-a
+11
Golaveraj (repriza 2)
1.26
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului121%

Conduce la pauză în 29% dintre meciuri și câștigă 35%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză-0.2

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Incheon United - rezultatele reprizei a 2-a

29% V35% E35% I
42
Puncte la pauză
22
Goluri la pauză
+9
Golaveraj (repriza 1)
38
Puncte în repriza a 2-a
-3
Golaveraj (repriza 2)
1.35
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului135%

Conduce la pauză în 26% dintre meciuri și câștigă 35%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.2

Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Gangwon - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.402.20
Goluri marcate / meci0.01.0
Goluri primite / meci0.80.0
Media golurilor pe meci0.81.0
1 gol60%60%
2 goluri20%40%
3 goluri0%0%
Poartă intactă40%100%
Fără gol100%40%
Golaveraj-4+5
Pauză: 0% conduce - 40% egal - 60% condusă
Repriza 2: 60% câștigată - 40% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 0
Incheon United - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.801.00
Goluri marcate / meci1.00.4
Goluri primite / meci0.20.6
Media golurilor pe meci1.21.0
1 gol60%60%
2 goluri40%20%
3 goluri20%20%
Poartă intactă80%60%
Fără gol40%60%
Golaveraj+4-1
Pauză: 40% conduce - 60% egal - 0% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 40% egal - 40% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 5

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Gangwon
MarcatePrimite
3
6
0-15
5
4
16-30
8
7
31-45
6
4
46-60
3
4
61-75
13
3
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (13 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (7). Bilanț final (76-90): +10 - câștigă finalurile de meci.

Incheon United
MarcatePrimite
2
4
0-15
5
1
16-30
15
8
31-45
3
7
46-60
8
4
61-75
6
9
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (15 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (9). Bilanț final (76-90): -3 - finalurile de meci sunt un punct slab.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.23
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.1 : 1.1
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
90%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
49%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-78%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
55%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
7%
Risc de 0:0
circa 1 din 14 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Gangwon

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.46
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.13
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-14.3 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.42
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.29
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
103%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
71%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.28
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
34% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 8% vin în primul sfert de oră.
34%

Incheon United

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.12
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.08
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-12.2 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.15
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.23
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
99%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
89%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.25
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.2
Goluri în final
15% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 5% vin în primul sfert de oră.
15%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (K League 1).

Echipele vs liga

GangwonLigaIncheon United
Media golurilor pe meci▼ 2.132.47▼ 2.32
Ambele echipe au marcat▼ 42%53%▲ 55%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▼ 39%46%▲ 48%
Meciuri fără gol primit▲ 45%29%• 29%
Gol înainte de pauză▲ 68%61%▲ 65%
Gol după pauză▼ 65%76%• 77%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.47
Media golurilor pe meci
53%
Ambele echipe au marcat
46%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
29%
Meciuri fără gol primit
1.19
Goluri acasă / meci
1.27
Goluri în deplasare / meci
+-6%
Avantajul gazdelor în atac
+-7%
Avantajul gazdelor în apărare
+-3%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
61%
1 gol
31%
2 goluri
8%
3 goluri
2%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
76%
1 gol
46%
2 goluri
18%
3 goluri
4%
4 goluri

Meciuri directe

Meciuri recente (2): Gangwon 1 - 1 - 0 Incheon United. Media golurilor 0.50, ambele echipe au marcat in 0% meciuri.

Întrebări frecvente

Când joacă Gangwon și Incheon United?

Gangwon întâlnește Incheon United pe 18 octombrie 2026 în K League 1 pe Chuncheon Songam Stadium. Ora exactă în fusul tău orar este afișată în partea de sus a paginii meciului.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Gangwon și Incheon United?

În ultimele 2 întâlniri directe Gangwon a câștigat 1, Incheon United 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 0,50 goluri, ambele echipe marcând în 0%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Gangwon - Incheon United?

Gangwon marchează în medie 1,23 goluri pe meci, iar Incheon United 1,26. Media în K League 1 este de 2,47 goluri, cu Over 2.5 în 46% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 42% din meciurile Gangwon și 55% din cele ale Incheon United.

În ce formă sunt Gangwon și Incheon United?

În ultimele 5 meciuri Gangwon are un bilanț de 1-3-1 (1,20 puncte pe meci), iar Incheon United 2-2-1 (1,60 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Gangwon - Incheon United?

Fundalul statistic pentru Gangwon - Incheon United — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.