Anglia - EFL League TwoMEMS Priestfield StadiumDate actualizate la 31 august 2026

Gillingham - Northampton Town: statisticile meciului

Gillingham - Northampton Town: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Gillingham a jucat împotriva Northampton Town în EFL League Two (Anglia). Meciul s-a jucat la data de 29 august 2026. Stadion: MEMS Priestfield Stadium. Scor final: 1:1.

Forma actuală

Gillingham: 0-1-1, 0.50 puncte/meci. Northampton Town: 0-1-1, 0.50 puncte/meci.

Statistici goluri

Gillingham marchează 0.00 si primește 1.50 goluri pe meci. Northampton Town marchează 0.00 si primește 0.50. Media ligii: 2.41 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Gillingham 0%, Northampton Town 0%. Over 2.5: Gillingham 50%, Northampton Town 0%. Nivel liga: BTTS 48%, Over 2.5 48%.

xG, șuturi și stil

Gillingham are xG mai mare: 1.44 față de 1.39. Gillingham: 13.5 șuturi pe meci, Northampton Town: 12.0.

Reprizele meciului

Gillingham: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.00. Northampton Town: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.00.

Goluri pe minute

Gillingham: 0-15 (0 goluri). Northampton Town: 0-15 (0 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

League Two: 2.41 goluri pe meci, BTTS 48%, Over 2.5 48%.

Meciuri directe

Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Ambele echipe au început sezonul fără să marcheze: Gillingham a înscris în medie 0 goluri pe teren propriu, iar Northampton tot 0 în deplasare, cu un procent de 100% al meciurilor fără gol marcat de ambele formații. Gazdele ajung mai des la finalizare, având o medie de 18 șuturi și 7 pe poartă, față de 15 și 6 pentru Northampton, însă nu reușesc să transforme acest avantaj în eficiență. Oaspeții par mai solizi defensiv, deoarece în deplasare primesc în medie 1 gol și le permit adversarilor un xG de 0,87, în timp ce Gillingham primește 3 goluri, cu un xG contra de 1,92. Pe de altă parte, Northampton nu a înscris niciun gol în ultimele 5 meciuri și a pierdut 4 dintre acestea, ceea ce îi limitează clar argumentele pentru o victorie în deplasare. Gillingham are un bilanț ușor mai bun în ultimele cinci partide, cu 3 goluri marcate și 0,8 puncte pe meci, față de 0,2 pentru adversară, însă problemele ambelor atacuri indică în principal un rezultat de egalitate.

Vezi prezentarea statistică
BTTS - vor marca ambele echipe?

Cel mai puternic semnal este eficiența ofensivă foarte slabă a ambelor echipe: Gillingham marchează în medie 0,6 goluri în ultimele 5 meciuri, iar Northampton nu a înscris niciun gol în această perioadă. BTTS (GG) a fost înregistrat în doar 20% dintre ultimele cinci meciuri ale gazdelor și în 0% dintre meciurile lui Northampton, față de media ligii de 46%. Deși Northampton are un xG mediu de 1,20 și șutează 6 ori pe poartă pe meci, seria de 0 goluri marcate îi reduce clar șansele de a înscrie. Gillingham prezintă solide garanții defensive în datele sezonului, cu un xG mediu permis adversarilor de doar 0,54, ceea ce favorizează suplimentar scenariul în care cel puțin una dintre echipe nu marchează. Prin urmare, pontul pentru BTTS Nu (NG) este susținut clar atât de forma ofensivă actuală, cât și de indicatorii istorici ai ambelor echipe.

Vezi statisticile BTTS
Over/Under - analiza numărului de goluri

Northampton creează în mod clar mai multe ocazii, având în medie 15 șuturi și 6 pe poartă, față de 9 și, respectiv, 3 pentru Gillingham, iar media sa xG este de 1.69. Gazdele au însă un profil defensiv solid pe teren propriu, cu o medie xG permisă de doar 0.54, ceea ce ar trebui să limiteze potențialul oaspeților. În ultimele cinci meciuri, Northampton nu a marcat niciun gol, deși media sa xG a fost de 1.20, în timp ce Gillingham a înscris doar 0.6 goluri pe meci. Gillingham a primit, ce-i drept, 2.4 goluri pe meci în această perioadă, însă bilanțul ambelor echipe indică mai degrabă o producție ofensivă limitată a gazdelor decât un meci deschis. Prognoza de 2.05 goluri oferă un avantaj clar pentru Sub 3.5, deoarece pentru ca această linie să fie pierdută sunt necesare cel puțin patru goluri.

Vezi statisticile Over/Under
HT/FT - scenariul la pauză și la final

Cel mai puternic semnal este începutul prudent: în datele actuale, ambele echipe au fost la egalitate la pauză în 100% dintre meciuri, fără să înscrie sau să primească gol înainte de pauză. De asemenea, în ultimele cinci meciuri, Gillingham a fost la egalitate după 45 de minute în 60% dintre cazuri, iar Northampton în 40%, cu o medie de doar 0,2 goluri marcate de gazde și 0,0 de oaspeți în prima repriză. După pauză, gazdele au marcat în medie doar 0,4 goluri în ultimele cinci partide, în timp ce Northampton nu a înscris niciun gol și nu a câștigat niciunul dintre ultimele cinci meciuri. Totuși, Gillingham are o defensivă generală mai slabă, primind recent 2,4 goluri pe meci față de 1,6 ale lui Northampton, ceea ce limitează certitudinea unei victorii a gazdelor, în ciuda avantajului terenului propriu. Prin urmare, remiza la pauză și la final, respectiv tipul X/X, este cel mai probabil scenariu individual, deși xG-ul ridicat al lui Northampton, de 1,69, precum și cele 6 șuturi pe poartă pe meci lasă o posibilitate reală pentru o victorie ulterioară a oaspeților.

Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprize

Pe reprize

1 : 1
Prima repriza
0 : 0
A doua repriza

Statisticile meciului

55Posesie (%)45
GillinghamNorthampton Town
11Suturi5
GillinghamNorthampton Town
3Suturi pe poarta1
GillinghamNorthampton Town
1.17xG0.57
GillinghamNorthampton Town
4Cornere4
GillinghamNorthampton Town
35Atacuri periculoase23
GillinghamNorthampton Town
10Faulturi16
GillinghamNorthampton Town
2Cartonase4
GillinghamNorthampton Town

Profil înainte de mecice spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

GillinghamNorthampton Town
0Goluri marcate / meci0
GillinghamNorthampton Town
1.5Goluri primite / meci0.5
GillinghamNorthampton Town
41%Posesie medie51%
GillinghamNorthampton Town
5Șuturi pe poartă / meci4.5
GillinghamNorthampton Town

Statistici echipecine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

13.5Șuturi pe meci12
GillinghamNorthampton Town
5Șuturi pe poartă4.5
GillinghamNorthampton Town
0%Conversia șuturilor0%
GillinghamNorthampton Town
41%Posesie51%
GillinghamNorthampton Town
1.44xG pentru1.39
GillinghamNorthampton Town
1.77xG împotrivă0.71
GillinghamNorthampton Town

Calitatea șuturilor

Gillingham: EchilibratăNorthampton Town: Echilibrată
GillinghamNorthampton Town
Precizie (șuturi pe poartă)37%38%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.110.12
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.000.00

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelorcine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Gillingham
LD
Fără victorie în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
0% W50% R50% P
Sezon (V-E-Î)
0-1-1
0.50 pct / meci · golaveraj -3
Ultimele 5 (V-E-Î)
0-1-1
0.50 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
0-0-1
Ultimele 5 acasă
0-0-1
L
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.0Goluri primite: 1.5xG: 1.44xG advers: 1.77BTTS: 0%Over 2.5: 50%
Northampton Town
DL
Fără victorie în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
0% W50% R50% P
Sezon (V-E-Î)
0-1-1
0.50 pct / meci · golaveraj -1
Ultimele 5 (V-E-Î)
0-1-1
0.50 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
0-0-1
Ultimele 5 în deplasare
0-0-1
L
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.0Goluri primite: 0.5xG: 1.39xG advers: 0.71BTTS: 0%Over 2.5: 0%

Goluricum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Northampton Town stă cu 200% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.5 goluri / meci - Gillingham · 0.5 goluri / meci - Northampton Town

Profil ofensiv Gillingham: mai dificil

Gillingham marchează în 0% dintre meciuri (0 din 2 meciuri), iar Northampton Town păstrează poarta curată în 50% (1 din 2 meciuri).

Profil ofensiv Northampton Town: mai dificil

Northampton Town marchează în 0% dintre meciuri (0 din 2 meciuri), iar Gillingham păstrează poarta curată în 50% (1 din 2 meciuri).

0Goluri marcate (sezon)0
GillinghamNorthampton Town
3Goluri primite (sezon)1
GillinghamNorthampton Town
1.5Media golurilor pe meci0.5
GillinghamNorthampton Town
0Goluri marcate (ultimele 5)0
GillinghamNorthampton Town
3Goluri primite (ultimele 5)1
GillinghamNorthampton Town

Cât de des marchează cel puțin...

0%1 gol0%
GillinghamNorthampton Town
0%2 goluri0%
GillinghamNorthampton Town
0%3 goluri0%
GillinghamNorthampton Town
0%4 goluri0%
GillinghamNorthampton Town

Cât de des primește cel puțin...

50%1 gol50%
GillinghamNorthampton Town
50%2 goluri0%
GillinghamNorthampton Town
50%3 goluri0%
GillinghamNorthampton Town
0%4 goluri0%
GillinghamNorthampton Town

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

48%
Media ligii

Tipare de goluri

0%BTTS la pauză0%
GillinghamNorthampton Town
0%BTTS în ambele reprize0%
GillinghamNorthampton Town
0%Gol în ambele reprize0%
GillinghamNorthampton Town

BTTS și numărul de goluri

0%Min. 3 goluri și BTTS0%
GillinghamNorthampton Town
50%Min. 3 goluri fără BTTS0%
GillinghamNorthampton Town
0%BTTS - ultimele 50%
GillinghamNorthampton Town

Număr de goluri (Over/Under)cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

0%Min. 1 gol înainte de pauză0%
GillinghamNorthampton Town
0%Min. 2 goluri înainte de pauză0%
GillinghamNorthampton Town
0%Min. 3 goluri înainte de pauză0%
GillinghamNorthampton Town

Repriza 2

50%Min. 1 gol după pauză50%
GillinghamNorthampton Town
50%Min. 2 goluri după pauză0%
GillinghamNorthampton Town
50%Min. 3 goluri după pauză0%
GillinghamNorthampton Town

Reprizele meciuluiîn ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Gillingham - starea la pauză
0% conduce100% egal0% condusă
Northampton Town - starea la pauză
0% conduce100% egal0% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1Puncte pe meci (repriza 1)1
GillinghamNorthampton Town
0Goluri marcate (repriza 1)0
GillinghamNorthampton Town
0Goluri primite (repriza 1)0
GillinghamNorthampton Town
0Media golurilor (repriza 1)0
GillinghamNorthampton Town
100%Poartă intactă înainte de pauză100%
GillinghamNorthampton Town
100%Fără gol înainte de pauză100%
GillinghamNorthampton Town

După pauză (repriza 2)

0.5Puncte pe meci (repriza 2)0.5
GillinghamNorthampton Town
0Goluri marcate (repriza 2)0
GillinghamNorthampton Town
1.5Goluri primite (repriza 2)0.5
GillinghamNorthampton Town
1.5Media golurilor (repriza 2)0.5
GillinghamNorthampton Town
50%Poartă intactă după pauză50%
GillinghamNorthampton Town
100%Fără gol după pauză100%
GillinghamNorthampton Town

Gillingham - rezultatele reprizei a 2-a

0% W50% R50% P
2
Puncte la pauză
0
Goluri la pauză
0
Golaveraj (repriza 1)
1
Puncte în repriza a 2-a
-3
Golaveraj (repriza 2)
1.00
PPG înainte de pauză
Apărarea după pauză+1.5

Primește cu 1.5 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Northampton Town - rezultatele reprizei a 2-a

0% W50% R50% P
2
Puncte la pauză
0
Goluri la pauză
0
Golaveraj (repriza 1)
1
Puncte în repriza a 2-a
-1
Golaveraj (repriza 2)
1.00
PPG înainte de pauză
Apărarea după pauză+0.5

Primește cu 0.5 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Gillingham - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.000.50
Goluri marcate / meci0.00.0
Goluri primite / meci0.01.5
Media golurilor pe meci0.01.5
1 gol0%50%
2 goluri0%50%
3 goluri0%50%
Poartă intactă100%50%
Fără gol100%100%
Golaveraj0-3
Pauză: 0% conduce - 100% egal - 0% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 50% egal - 50% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 0
Northampton Town - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.000.50
Goluri marcate / meci0.00.0
Goluri primite / meci0.00.5
Media golurilor pe meci0.00.5
1 gol0%50%
2 goluri0%0%
3 goluri0%0%
Poartă intactă100%50%
Fără gol100%100%
Golaveraj0-1
Pauză: 0% conduce - 100% egal - 0% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 50% egal - 50% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 0

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minutecând apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Gillingham
MarcatePrimite
0
0
0-15
0
0
16-30
0
0
31-45
0
0
46-60
0
0
61-75
0
3
76-90

Primește cel mai mult în 76-90 (3). Bilanț final (76-90): -3 - finalurile de meci sunt un punct slab.

Northampton Town
MarcatePrimite
0
0
0-15
0
0
16-30
0
0
31-45
0
1
46-60
0
0
61-75
0
0
76-90

Primește cel mai mult în 46-60 (1). Bilanț final (76-90): 0.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelorce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

1.00
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
0.3 : 0.8
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
41%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
0%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-100%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
0%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
100%
Risc de 0:0
circa 1 din 1 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Gillingham

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.33
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-1.17
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+1.0 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-1.44
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.27
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
0%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
150%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
0.00
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
0.0
Goluri în final
0% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 0% vin în primul sfert de oră.
0%

Northampton Town

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.68
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-1.18
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+1.0 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-1.39
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.21
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
0%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
35%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
0.00
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
0.0
Goluri în final
0% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 0% vin în primul sfert de oră.
0%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligăeste o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (League Two).

Echipele vs liga

GillinghamLigaNorthampton Town
Media golurilor pe meci 1.502.41 0.50
Ambele echipe au marcat 0%48% 0%
Min. 3 goluri (Over 2.5) 50%48% 0%
Meciuri fără gol primit 50%33% 50%
Gol înainte de pauză 0%70% 0%
Gol după pauză 50%67% 50%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.41
Media golurilor pe meci
48%
Ambele echipe au marcat
48%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
33%
Meciuri fără gol primit
1.41
Goluri acasă / meci
1.00
Goluri în deplasare / meci
+41%
Avantajul gazdelor în atac
+29%
Avantajul gazdelor în apărare
+26%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
70%
1 gol
26%
2 goluri
4%
3 goluri
0%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
67%
1 gol
44%
2 goluri
15%
3 goluri
7%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. GillinghamCartonaș galbenRobbie McKenzie
  2. GillinghamGolConor McManusPasă decisivă: Nicholas Freeman
  3. GillinghamCartonaș galbenOmar Jerome Beckles
  4. Northampton TownCartonaș galbenTyrese Momodu Fornah
  5. Northampton TownSchimbareIntră: Samuel Tobias HoskinsIese: Joe Wormleighton
  6. Northampton TownGolLogan Briggs
  7. Northampton TownCartonaș galbenJames Maxwell
  8. GillinghamSchimbareIntră: Cameron AntwiIese: Robbie McKenzie
  9. Northampton TownSchimbareIntră: Nathaniel OpokuIese: Matthew Warhurst
  10. Northampton TownSchimbareIntră: Max DycheIese: Janoi Donacien
  11. Northampton TownCartonaș galbenLogan Briggs
  12. Northampton TownCartonaș galbenMax Dyche
  13. GillinghamSchimbareIntră: Sheldon KendallIese: Conor McManus
  14. GillinghamSchimbareIntră: Harry WebsterIese: James Brophy

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Gillingham - Northampton Town?

Meciul din EFL League Two s-a încheiat Gillingham 1:1 Northampton Town. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Gillingham - Northampton Town?

Gillingham marchează în medie 0,00 goluri pe meci, iar Northampton Town 0,00. Media în EFL League Two este de 2,41 goluri, cu Over 2.5 în 48% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 0% din meciurile Gillingham și 0% din cele ale Northampton Town.

În ce formă sunt Gillingham și Northampton Town?

În ultimele 5 meciuri Gillingham are un bilanț de 0-1-1 (0,50 puncte pe meci), iar Northampton Town 0-1-1 (0,50 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Gillingham - Northampton Town?

Aici verifici cifrele dinaintea meciului Gillingham - Northampton Town: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.