Gokulam - Aizawl: statisticile meciului
Gokulam - Aizawl: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Gokulam a jucat împotriva Aizawl în I-League (India). Meciul s-a jucat la data de 5 mai 2026. Scor final: 2:2.
Forma actuală
Gokulam: 1-0-4, 0.60 puncte/meci. Aizawl: 1-1-3, 0.80 puncte/meci.
Statistici goluri
Gokulam marchează 1.10 si primește 2.10 goluri pe meci. Aizawl marchează 1.50 si primește 2.30. Media ligii: 2.98 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Gokulam 40%, Aizawl 80%. Over 2.5: Gokulam 40%, Aizawl 70%. Nivel liga: BTTS 61%, Over 2.5 56%.
xG, șuturi și stil
Gokulam are xG mai mare: 1.72 față de 1.41. Gokulam: 14.5 șuturi pe meci, Aizawl: 10.2.
Reprizele meciului
Gokulam: conduce la pauză în 30%, goluri în repriza a doua 0.40. Aizawl: conduce la pauză în 10%, goluri în repriza a doua 1.20.
Goluri pe minute
Gokulam: 0-15 (3 goluri). Aizawl: 76-90+ (6 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
I-League: 2.98 goluri pe meci, BTTS 61%, Over 2.5 56%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 3 dueluri directe anterioare: 2-1-0. Medie goluri 3.67, BTTS 100%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Gokulam au avantaj în crearea situațiilor: pe teren propriu au în medie 15 șuturi și 5.6 pe cadră pe meci cu xG 1.86, în timp ce Aizawl în deplasare înregistrează 11.4 șuturi, 3.6 pe cadră și xG 1.48. Defensiv, gazdele se prezintă mai bine — Gokulam primesc în medie 1.2 goluri pe meci acasă cu xG advers 1.72, iar Aizawl primește 3.0 goluri în deplasare cu xG advers 2.05. În ultimele 5 meciuri Gokulam au marcat 8 și au primit 17 goluri, iar Aizawl a marcat 6 și a încasat 15, ceea ce indică o vulnerabilitate a ambelor echipe la schimburi de goluri, dar o eficiență ofensivă superioară a gazdelor. În plus, Aizawl are 0% victorii în deplasare și un bilanț negativ în deplasare -10, în timp ce Gokulam are 40% victorii acasă și GD pozitiv +1, de aceea pronostichez victoria gazdelor cu o distribuție aproximativă 60%/20%/20%.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Ambele echipe marchează (GG) prezintă un semnal sezonier puternic: Gokulam și Aizawl au procente BTTS sezoniere de 80% fiecare, adică în 4 din 5 meciuri ambele părți au marcat. În ultimele 5 întâlniri Aizawl menține BTTS la 80% iar Gokulam la 60%, Gokulam marcând 8 și primind 17 goluri (în medie 1.6 marcate și 3.4 primite), iar Aizawl marcând 6 și primind 15 goluri (în medie 1.2 marcate și 3.0 primite). Ambele echipe au 0% meciuri cu poartă imaculată în sezon, ceea ce slăbește suplimentar scenariul fără goluri de ambele părți. Datele xG și de șuturi confirmă crearea de ocazii: xG pentru Aizawl este 1.48 față de 1.34 pentru Gokulam, xG contra este 2.05 pentru Aizawl și 1.20 pentru Gokulam, iar mediile de șuturi 11.4 vs 9.0 și șuturi pe poartă 3.6 vs 4.8 arată un potențial real pentru goluri. Având în vedere BTTS sezonier 80%/80%, lipsa de meciuri cu poartă imaculată și mediile ridicate de goluri primite în ultimele 5 meciuri (3.4 și 3.0), recomand Ambele echipe marchează (GG) „yes” cu probabilitate 83% versus 17% pentru „no”.}
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Mă aștept la aproximativ 1.70 gol pentru Gokulam și 1.34 pentru Aizawl (sumă 3.04); aceste valori le-am calculat ca medie între xG ofensiv (1.34 pentru gazde, 1.48 pentru oaspeți) și xG contra adversarilor (1.20 pentru gazde, 2.05 pentru Aizawl). În sezon, Gokulam marchează în medie 2.0 goluri și primește 1.6, Aizawl marchează 1.0 și primește 3.0; în plus, ambele echipe înregistrează BTTS în 80% din meciuri și fiecare a avut 100% meciuri peste 1.5 goluri, iar în ultimele 5 meciuri gazdele au primit 17 goluri (3.4/meci) iar oaspeții 15 (3.0/meci). Modelul Poisson pentru suma 3.04 oferă aproximativ 59% șanse pentru 3+ goluri (Peste 2.5) și aproximativ 36% pentru 4+ goluri (Peste 3.5); luând în considerare procentele sezoniere pentru Peste 2.5 (80% gazde, 60% oaspeți) ajustează estimarea pentru Peste 2.5 la ~62%. Cel mai puternic și mai sigur semnal este Peste 1.5: ambele echipe au 100% meciuri cu minimum 2 goluri și 0% clean sheets, ceea ce face linia 1.5 cea mai sigură opțiune. În concluzie, recomand Peste 1.5 ca prioritate; Peste 2.5 îl evaluez ca moderat valoros (62%), iar Peste 3.5 ca risc ridicat (40%).
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Gokulam are un avantaj clar: acasă marchează în medie 2,0 goluri pe meci față de 1,0 goluri pentru Aizawl și adună 2,0 puncte pe meci acasă comparativ cu 0,4 puncte pe meci în deplasare. Deși xG este apropiat (xG 1,34 pentru Gokulam față de 1,48 pentru Aizawl), gazdele convertesc mult mai bine — eficiența la șuturi 22% față de 9% la oaspeți. La pauză cel mai frecvent scor este egal: Gokulam este egal în 60% din meciuri la pauză (în medie 0,4 goluri la pauză vs 0,2 la Aizawl), în timp ce în a doua repriză gazdele marchează în medie 1,6 goluri și câștigă repriza a doua în 60% din cazuri. Pe baza acestor date, scenariul cel mai probabil este egal la pauză și victorie Gokulam la final (P/F X/1) — atribui acestui rezultat 33% probabilitate, cu 23% pentru conducea gazdelor deja la pauză și 17% pentru egal-egal. Șansele reduse ale victoriei Aizawl rezultă din cele 3,0 goluri primite pe meci, eficiența scăzută de 9% și doar 0,8 goluri în repriza a doua, astfel combinațiile care se încheie cu victoria oaspeților au în total aproximativ 13% șansă.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Gokulam | Aizawl | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 32% | 41% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.12 | 0.14 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.23 | 0.36 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Aizawl stă cu 33% mai bine la: forma ultimelor 5.
0.6 pct / meci - Gokulam · 0.8 pct / meci - Aizawl
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Aizawl stă cu 36% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.1 goluri / meci - Gokulam · 1.5 goluri / meci - Aizawl
Gokulam stă cu 10% mai bine la: goluri primite pe meci.
2.1 goluri / meci - Gokulam · 2.3 goluri / meci - Aizawl
Gokulam marchează în 50% dintre meciuri (5 din 10 meciuri), iar Aizawl păstrează poarta curată în 0% (0 din 10 meciuri).
Aizawl marchează în 80% dintre meciuri (8 din 10 meciuri), iar Gokulam păstrează poarta curată în 20% (2 din 10 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Gokulam
Over / Under - Aizawl
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Gokulam stă cu 133% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.4 pct / meci - Gokulam · 0.6 pct / meci - Aizawl
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Gokulam - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 30% dintre meciuri și câștigă 20%. Uneori pierde avantajul după pauză.
Primește cu 1.3 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Aizawl - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 10% dintre meciuri și câștigă 30%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.20 | 0.00 |
| Goluri marcate / meci | 1.0 | 0.6 |
| Goluri primite / meci | 0.6 | 2.8 |
| Media golurilor pe meci | 1.6 | 3.4 |
| 1 gol | 80% | 100% |
| 2 goluri | 60% | 80% |
| 3 goluri | 20% | 60% |
| Poartă intactă | 40% | 0% |
| Fără gol | 40% | 40% |
| Golaveraj | +2 | -11 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.00 | 1.80 |
| Goluri marcate / meci | 0.0 | 1.2 |
| Goluri primite / meci | 1.6 | 1.4 |
| Media golurilor pe meci | 1.6 | 2.6 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 goluri | 40% | 80% |
| 3 goluri | 20% | 40% |
| Poartă intactă | 0% | 40% |
| Fără gol | 100% | 20% |
| Golaveraj | -8 | -1 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (3 goals). Primește cel mai mult în 46-60 (7). Bilanț final (76-90): -3 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (6 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (6). Bilanț final (76-90): 0.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Gokulam
Aizawl
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (I-League).
Echipele vs liga
| Gokulam | Liga | Aizawl | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▲ 3.20 | 2.98 | ▲ 3.80 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 40% | 61% | ▲ 80% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 40% | 56% | ▲ 70% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 20% | 22% | ▼ 0% |
| Gol înainte de pauză | • 70% | 70% | ▲ 90% |
| Gol după pauză | • 90% | 91% | ▲ 100% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (3): Gokulam 2 - 1 - 0 Aizawl. Media golurilor 3.67, ambele echipe au marcat in 100% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Gokulam - Aizawl?
Meciul din I-League s-a încheiat Gokulam 2:2 Aizawl. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Gokulam și Aizawl?
În ultimele 3 întâlniri directe Gokulam a câștigat 2, Aizawl 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 3,67 goluri, ambele echipe marcând în 100%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Gokulam - Aizawl?
Gokulam marchează în medie 1,10 goluri pe meci, iar Aizawl 1,50. Media în I-League este de 2,98 goluri, cu Over 2.5 în 56% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 40% din meciurile Gokulam și 80% din cele ale Aizawl.
În ce formă sunt Gokulam și Aizawl?
În ultimele 5 meciuri Gokulam are un bilanț de 1-0-4 (0,60 puncte pe meci), iar Aizawl 1-1-3 (0,80 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Gokulam - Aizawl?
Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.


