Norvegia - First DivisionDate actualizate la 15 octombrie 2026

Hødd - Odd: statisticile meciului

Hødd crest
Hødd
2 : 3pauza 1:2
Odd crest
Odd

Hødd - Odd: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Hødd a jucat împotriva Odd în First Division (Norvegia). Meciul s-a jucat la data de 3 octombrie 2026. Scor final: 2:3.

Forma actuală

Hødd: 1-1-3, 0.80 puncte/meci. Odd: 2-1-2, 1.40 puncte/meci.

Statistici goluri

Hødd marchează 1.65 si primește 1.96 goluri pe meci. Odd marchează 2.04 si primește 1.57. Media ligii: 3.87 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Hødd 70%, Odd 70%. Over 2.5: Hødd 70%, Odd 74%. Nivel liga: BTTS 65%, Over 2.5 73%.

xG, șuturi și stil

Odd are xG mai mare: 1.78 față de 1.23. Hødd: 9.7 șuturi pe meci, Odd: 14.7.

Reprizele meciului

Hødd: conduce la pauză în 39%, goluri în repriza a doua 0.83. Odd: conduce la pauză în 48%, goluri în repriza a doua 0.96.

Goluri pe minute

Hødd: 16-30 (8 goluri). Odd: 76-90+ (11 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

First Division: 3.87 goluri pe meci, BTTS 65%, Over 2.5 73%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 3 dueluri directe anterioare: 2-1-0. Medie goluri 2.33, BTTS 67%.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Hødd a câștigat 64% dintre meciurile disputate pe teren propriu, în timp ce Odd s-a impus în 36% dintre partidele din deplasare, ceea ce le oferă gazdelor un avantaj, în ciuda poziției inferioare în clasament. În aceste condiții, ambele echipe marchează în medie câte 1,91 goluri, însă Odd primește în deplasare 2,09 goluri pe meci, față de 1,64 primite de Hødd pe teren propriu. Totuși, oaspeții sunt într-o formă mai bună: au marcat 15 goluri și au câștigat 3 dintre ultimele 5 meciuri, în timp ce gazdele au înscris 8 goluri și au obținut 2 victorii. Odd creează, de asemenea, ocazii de o calitate superioară în deplasare, cu un xG mediu de 1,67, față de 1,41 pentru Hødd pe teren propriu. Aceste atuuri ale oaspeților prevestesc un meci echilibrat, însă eficiența lui Hødd pe teren propriu înclină ușor pronosticul în favoarea gazdelor.

Vezi prezentarea statistică
BTTS - vor marca ambele echipe?

Ambele echipe au marcat (GG) în 58% dintre meciurile lui Hødd și în 82% dintre partidele lui Odd, iar în ultimele cinci etape procentele au fost de 60%, respectiv 100%, ceea ce susține scenariul în care ambele formații înscriu. Hødd marchează în medie 2,17 goluri pe teren propriu, în timp ce Odd primește 2,09 goluri în deplasare, astfel că un gol al gazdelor pare probabil. Odd înscrie în medie 1,91 goluri în deplasare, iar în ultimele cinci meciuri a marcat 3,0 goluri pe partidă; în aceeași perioadă, Hødd a primit în medie 2,0 goluri. Cele 33% de meciuri fără gol primit de Hødd justifică o anumită prudență, însă faptul că Odd nu a înscris în doar 9% dintre meciuri indică mai puternic pariul pe Ambele echipe marchează (GG) — Da.

Vezi statisticile BTTS
Over/Under - analiza numărului de goluri

Hødd marchează în medie 2,17 goluri pe teren propriu, iar Odd primește 2,09 goluri în deplasare, ceea ce le oferă gazdelor o bază solidă pentru a înscrie. Oaspeții au, de asemenea, potențial ofensiv: marchează în medie 1,91 goluri în deplasare, iar în ultimele 5 meciuri au înscris câte 3,0 goluri, cu un xG mediu de 2,15. În ultimele 5 meciuri ale ambelor echipe s-au marcat cel puțin 3 goluri în 80% dintre cazuri, deși prognoza de 3,80 goluri nu exclude un meci cu mai puține reușite. Prin urmare, cea mai solidă opțiune este Peste 1,5 goluri: acest prag a fost depășit în 75% dintre meciurile disputate de Hødd pe teren propriu și în 82% dintre partidele jucate de Odd în deplasare, iar probabilitatea estimată de depășire este de 89%.

Vezi statisticile Over/Under
HT/FT - scenariul la pauză și la final

Cel mai puternic indiciu pentru prima repriză este prestația lui Hødd pe teren propriu: gazdele conduceau la pauză în 8 din 12 meciuri, în timp ce Odd conducea în deplasare în 3 din 11 partide. Hødd înscrie în medie 1,25 goluri înainte de pauză și primește 0,58, iar Odd înscrie în deplasare 0,91 și primește 1,00, ceea ce susține scenariul unui avantaj timpuriu al gazdelor. Menținerea avantajului este susținută și de bilanțul întregului sezon: Hødd înscrie în medie 2,17 goluri și primește 1,08, în timp ce Odd înscrie 1,91 și primește 2,09. Totuși, riscul unei răsturnări de scor este semnificativ, deoarece în ultimele cinci meciuri Odd a înscris în medie 3,0 goluri și a obținut 10 puncte, în timp ce Hødd a obținut 7 puncte. În ciuda formei recente mai bune a oaspeților, combinația dintre avantajele frecvente ale lui Hødd la pauză și bilanțul său superior din sezon face ca 1/1 să rămână cel mai probabil scenariu individual.

Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprize

Pe reprize

1 : 2
Prima repriza
1 : 1
A doua repriza

Statisticile meciului

47Posesie (%)53
HøddOdd
3Suturi8
HøddOdd
3Suturi pe poarta6
HøddOdd
0.62xG1.24
HøddOdd
3Cornere7
HøddOdd
28Atacuri periculoase42
HøddOdd
15Faulturi10
HøddOdd
1Cartonase4
HøddOdd

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

1.65Goluri marcate / meci2.04
HøddOdd
1.96Goluri primite / meci1.57
HøddOdd

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

9.65Șuturi pe meci14.65
HøddOdd
4.04Șuturi pe poartă5.52
HøddOdd
17.1%Conversia șuturilor13.9%
HøddOdd
49%Posesie58%
HøddOdd
1.23xG pentru1.78
HøddOdd
1.8xG împotrivă1.34
HøddOdd

Calitatea șuturilor

Hødd: Finalizare eficientăOdd: Dominantă
HøddOdd
Precizie (șuturi pe poartă)42%38%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.130.12
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.410.37

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Odd stă cu 75% mai bine la: forma ultimelor 5.

0.8 pct / meci - Hødd · 1.4 pct / meci - Odd

Hødd
LWDLL
Distribuția rezultatelor
43% V17% E39% I
Sezon (V-E-Î)
10-4-9
1.48 pct / meci · golaveraj -7
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-1-3
0.80 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
7-1-3
Ultimele 5 acasă
4-0-1
WWWWL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.2Goluri primite: 2.6xG: 0.98xG advers: 1.70BTTS: 80%Over 2.5: 80%
Odd
LWDLW
Distribuția rezultatelor
43% V26% E30% I
Sezon (V-E-Î)
10-6-7
1.57 pct / meci · golaveraj +11
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-1-2
1.40 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
4-3-4
Ultimele 5 în deplasare
1-2-2
DDLWL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 2.4Goluri primite: 1.6xG: 1.99xG advers: 1.28BTTS: 80%Over 2.5: 60%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Odd stă cu 24% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1.65 goluri / meci - Hødd · 2.04 goluri / meci - Odd

Odd stă cu 25% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.96 goluri / meci - Hødd · 1.57 goluri / meci - Odd

Profil ofensiv Hødd: foarte solid

Hødd marchează în 74% dintre meciuri (17 din 23 meciuri), iar Odd păstrează poarta curată în 26% (6 din 23 meciuri).

Profil ofensiv Odd: foarte solid

Odd marchează în 87% dintre meciuri (20 din 23 meciuri), iar Hødd păstrează poarta curată în 9% (2 din 23 meciuri).

38Goluri marcate (sezon)47
HøddOdd
45Goluri primite (sezon)36
HøddOdd
3.61Media golurilor pe meci3.61
HøddOdd
6Goluri marcate (ultimele 5)12
HøddOdd
13Goluri primite (ultimele 5)8
HøddOdd

Cât de des marchează cel puțin...

74%1 gol87%
HøddOdd
52%2 goluri57%
HøddOdd
22%3 goluri35%
HøddOdd
17%4 goluri17%
HøddOdd

Cât de des primește cel puțin...

91%1 gol74%
HøddOdd
52%2 goluri43%
HøddOdd
30%3 goluri26%
HøddOdd
9%4 goluri9%
HøddOdd

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

26%BTTS la pauză35%
HøddOdd
9%BTTS în ambele reprize9%
HøddOdd
26%Gol în ambele reprize43%
HøddOdd

BTTS și numărul de goluri

65%Min. 3 goluri și BTTS65%
HøddOdd
4%Min. 3 goluri fără BTTS9%
HøddOdd
80%BTTS - ultimele 580%
HøddOdd

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

70%Min. 1 gol înainte de pauză87%
HøddOdd
39%Min. 2 goluri înainte de pauză48%
HøddOdd
26%Min. 3 goluri înainte de pauză26%
HøddOdd

Repriza 2

83%Min. 1 gol după pauză78%
HøddOdd
70%Min. 2 goluri după pauză61%
HøddOdd
39%Min. 3 goluri după pauză22%
HøddOdd

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Odd stă cu 12% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.52 pct / meci - Hødd · 1.7 pct / meci - Odd

Hødd - starea la pauză
39% conduce35% egal26% condusă
Odd - starea la pauză
48% conduce26% egal26% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.52Puncte pe meci (repriza 1)1.7
HøddOdd
0.83Goluri marcate (repriza 1)1.09
HøddOdd
0.65Goluri primite (repriza 1)0.78
HøddOdd
1.48Media golurilor (repriza 1)1.87
HøddOdd
52%Poartă intactă înainte de pauză39%
HøddOdd
52%Fără gol înainte de pauză39%
HøddOdd

După pauză (repriza 2)

1.09Puncte pe meci (repriza 2)1.43
HøddOdd
0.83Goluri marcate (repriza 2)0.96
HøddOdd
1.3Goluri primite (repriza 2)0.78
HøddOdd
2.13Media golurilor (repriza 2)1.74
HøddOdd
26%Poartă intactă după pauză57%
HøddOdd
48%Fără gol după pauză30%
HøddOdd

Hødd - rezultatele reprizei a 2-a

26% V30% E43% I
35
Puncte la pauză
19
Goluri la pauză
+4
Golaveraj (repriza 1)
25
Puncte în repriza a 2-a
-11
Golaveraj (repriza 2)
1.52
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului110%

Conduce la pauză în 39% dintre meciuri și câștigă 43%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.7

Primește cu 0.7 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Odd - rezultatele reprizei a 2-a

35% V39% E26% I
39
Puncte la pauză
25
Goluri la pauză
+7
Golaveraj (repriza 1)
33
Puncte în repriza a 2-a
+4
Golaveraj (repriza 2)
1.70
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului90%

Conduce la pauză în 48% dintre meciuri și câștigă 43%. De obicei păstrează avantajul până la final.

Apărarea după pauză0.0

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Hødd - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.601.20
Goluri marcate / meci0.21.0
Goluri primite / meci0.62.0
Media golurilor pe meci0.83.0
1 gol40%100%
2 goluri20%100%
3 goluri20%80%
Poartă intactă60%0%
Fără gol80%40%
Golaveraj-2-5
Pauză: 0% conduce - 60% egal - 40% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 0% egal - 60% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 1
Odd - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.201.80
Goluri marcate / meci1.21.2
Goluri primite / meci1.20.4
Media golurilor pe meci2.41.6
1 gol100%80%
2 goluri40%60%
3 goluri40%20%
Poartă intactă0%60%
Fără gol60%20%
Golaveraj0+4
Pauză: 40% conduce - 0% egal - 60% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 60% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 6

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Hødd
MarcatePrimite
5
4
0-15
8
5
16-30
6
6
31-45
7
11
46-60
7
7
61-75
5
12
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (8 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (12). Bilanț final (76-90): -7 - finalurile de meci sunt un punct slab.

Odd
MarcatePrimite
6
5
0-15
9
5
16-30
10
8
31-45
6
7
46-60
5
7
61-75
11
4
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (11 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (8). Bilanț final (76-90): +7 - câștigă finalurile de meci.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

3.61
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.6 : 2.0
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
93%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
70%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-35%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
64%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
3%
Risc de 0:0
circa 1 din 33 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Hødd

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.57
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.26
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+5.3 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.42
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.16
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
77%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
114%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.68
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
0.0
Goluri în final
13% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 13% vin în primul sfert de oră.
13%

Odd

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.44
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.03
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-7.5 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.26
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.23
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
119%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
73%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.17
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.1
Goluri în final
23% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 13% vin în primul sfert de oră.
23%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (First Division).

Echipele vs liga

HøddLigaOdd
Media golurilor pe meci▼ 3.613.87▼ 3.61
Ambele echipe au marcat▲ 70%65%▲ 70%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▼ 70%73%• 74%
Meciuri fără gol primit▼ 9%19%▲ 26%
Gol înainte de pauză▼ 70%78%▲ 87%
Gol după pauză▼ 83%90%▼ 78%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

3.87
Media golurilor pe meci
65%
Ambele echipe au marcat
73%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
19%
Meciuri fără gol primit
2.15
Goluri acasă / meci
1.72
Goluri în deplasare / meci
+25%
Avantajul gazdelor în atac
+20%
Avantajul gazdelor în apărare
+16%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
78%
1 gol
49%
2 goluri
29%
3 goluri
10%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
90%
1 gol
64%
2 goluri
35%
3 goluri
17%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. HøddGolMatthew ScarcellaPasă decisivă: Torbjørn Kallevåg
  2. OddGolKasper AndersenPasă decisivă: Sanel Bojadzic
  3. OddCartonaș galbenGard Simenstad
  4. OddCartonaș galbenTim Erlandsson
  5. HøddSchimbareIntră: Cameron StreeteIese: Matthew Scarcella
  6. OddCartonaș galbenJakob Vadstrup
  7. OddCartonaș galbenFenuel Temesgen Tewelde
  8. HøddCartonaș galbenSondre Fosnaess Hanssen
  9. OddSchimbareIntră: Casper Glenna AndersenIese: Kasper Andersen
  10. HøddSchimbareIntră: Åsmund Dimmen RoppenIese: Torbjørn Kallevåg

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Meciuri directe

Meciuri recente (3): Hødd 2 - 1 - 0 Odd. Media golurilor 2.33, ambele echipe au marcat in 67% meciuri.

Odd
0 : 0
Hødd
Odds BK
1 : 2
IL Hødd
IL Hødd
3 : 1
Odds BK

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Hødd - Odd?

Meciul din First Division s-a încheiat Hødd 2:3 Odd. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Hødd și Odd?

În ultimele 3 întâlniri directe Hødd a câștigat 2, Odd 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 2,33 goluri, ambele echipe marcând în 67%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Hødd - Odd?

Hødd marchează în medie 1,65 goluri pe meci, iar Odd 2,04. Media în First Division este de 3,87 goluri, cu Over 2.5 în 73% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 70% din meciurile Hødd și 70% din cele ale Odd.

În ce formă sunt Hødd și Odd?

În ultimele 5 meciuri Hødd are un bilanț de 1-1-3 (0,80 puncte pe meci), iar Odd 2-1-2 (1,40 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Hødd - Odd?

Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.