Argentina - Primera DivisiónDate actualizate la 06 septembrie 2026

Independiente - Unión Santa Fe: statisticile meciului

150%(2.15)
X28%(3.15)
222%(3.50)

Independiente prezintă o formă solidă pe teren propriu cu 50% victorii și un golaveraj impresionant de 6:2 pe propriul stadion, nefiind învinsă în niciun meci de acasă în acest sezon. Gazdele domină la capitolul posesie (54% vs 41%) și generează valori xG superioare în meciurile de acasă (1.77 vs 1.49 xG pentru oaspeți în deplasare). Deși are o formă generală bună (3 victorii în ultimele 5 meciuri), Unión Santa Fe întâmpină probleme în deplasare, unde pierde jumătate dintre partide și nu reușește să mențină poarta intactă. Seria mai slabă a oaspeților pe teren străin (llww) și faptul că Independiente marchează în medie 1.5 goluri pe meci acasă, primind doar 0.5 goluri, sunt argumente solide în favoarea gazdelor. Analizând toate statisticile, mă aștept la o victorie pentru Independiente, deși Unión Santa Fe ar putea pune probleme, ceea ce face ca remiza să rămână un scenariu plauzibil.

Independiente - Unión Santa Fe: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Independiente a jucat împotriva Unión Santa Fe în Primera División (Argentina). Meciul s-a jucat la data de 10 martie 2026. Scor final: 4:4.

Forma actuală

Independiente: 3-1-1, 2.00 puncte/meci. Unión Santa Fe: 3-1-1, 2.00 puncte/meci.

Statistici goluri

Independiente marchează 1.38 si primește 0.88 goluri pe meci. Unión Santa Fe marchează 1.38 si primește 0.63. Media ligii: 1.93 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Independiente 63%, Unión Santa Fe 38%. Over 2.5: Independiente 13%, Unión Santa Fe 50%. Nivel liga: BTTS 44%, Over 2.5 32%.

xG, șuturi și stil

Unión Santa Fe are xG mai mare: 1.76 față de 1.55. Independiente: 14.0 șuturi pe meci, Unión Santa Fe: 16.6.

Reprizele meciului

Independiente: conduce la pauză în 25%, goluri în repriza a doua 0.88. Unión Santa Fe: conduce la pauză în 38%, goluri în repriza a doua 0.75.

Goluri pe minute

Independiente: 31-45+ (4 goluri). Unión Santa Fe: 0-15 (3 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Primera División: 1.93 goluri pe meci, BTTS 44%, Over 2.5 32%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 1 dueluri directe anterioare: 1-0-0. Medie goluri 3.00, BTTS 0%.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Independiente prezintă o formă solidă pe teren propriu cu 50% victorii și un golaveraj impresionant de 6:2 pe propriul stadion, nefiind învinsă în niciun meci de acasă în acest sezon. Gazdele domină la capitolul posesie (54% vs 41%) și generează valori xG superioare în meciurile de acasă (1.77 vs 1.49 xG pentru oaspeți în deplasare). Deși are o formă generală bună (3 victorii în ultimele 5 meciuri), Unión Santa Fe întâmpină probleme în deplasare, unde pierde jumătate dintre partide și nu reușește să mențină poarta intactă. Seria mai slabă a oaspeților pe teren străin (llww) și faptul că Independiente marchează în medie 1.5 goluri pe meci acasă, primind doar 0.5 goluri, sunt argumente solide în favoarea gazdelor. Analizând toate statisticile, mă aștept la o victorie pentru Independiente, deși Unión Santa Fe ar putea pune probleme, ceea ce face ca remiza să rămână un scenariu plauzibil.

Vezi prezentarea statistică

Pe reprize

1 : 3
Prima repriza
3 : 1
A doua repriza

Statisticile meciului

57Posesie (%)43
IndependienteUnión Santa Fe
13Suturi9
IndependienteUnión Santa Fe
7Suturi pe poarta6
IndependienteUnión Santa Fe
1.53xG1.19
IndependienteUnión Santa Fe
7Cornere3
IndependienteUnión Santa Fe
30Atacuri periculoase27
IndependienteUnión Santa Fe
11Faulturi8
IndependienteUnión Santa Fe
2Cartonase0
IndependienteUnión Santa Fe

Profil înainte de mecice spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

IndependienteUnión Santa Fe
1.38Goluri marcate / meci1.38
IndependienteUnión Santa Fe
0.88Goluri primite / meci0.63
IndependienteUnión Santa Fe
54%Posesie medie47%
IndependienteUnión Santa Fe
4.13Șuturi pe poartă / meci5
IndependienteUnión Santa Fe

Statistici echipecine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

14Șuturi pe meci16.63
IndependienteUnión Santa Fe
4.13Șuturi pe poartă5
IndependienteUnión Santa Fe
9.8%Conversia șuturilor8.3%
IndependienteUnión Santa Fe
54%Posesie47%
IndependienteUnión Santa Fe
1.55xG pentru1.76
IndependienteUnión Santa Fe
1.1xG împotrivă1.21
IndependienteUnión Santa Fe

Calitatea șuturilor

Independiente: OfensivăUnión Santa Fe: Ofensivă
IndependienteUnión Santa Fe
Precizie (șuturi pe poartă)30%30%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.110.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.330.28

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelorcine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Independiente
WWLDW
Distribuția rezultatelor
38% W50% R13% P
Sezon (V-E-Î)
3-4-1
1.63 pct / meci · golaveraj +4
Ultimele 5 (V-E-Î)
3-1-1
2.00 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
2-2-0
Ultimele 5 acasă
2-2-0
DDWW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.6Goluri primite: 0.8xG: 1.73xG advers: 0.97BTTS: 40%Over 2.5: 20%
Unión Santa Fe
LDWWW
Distribuția rezultatelor
50% W25% R25% P
Sezon (V-E-Î)
4-2-2
1.75 pct / meci · golaveraj +6
Ultimele 5 (V-E-Î)
3-1-1
2.00 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
2-0-2
Ultimele 5 în deplasare
2-0-2
LLWW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.2Goluri primite: 0.6xG: 1.77xG advers: 1.22BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Goluricum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Unión Santa Fe stă cu 40% mai bine la: goluri primite pe meci.

0.88 goluri / meci - Independiente · 0.63 goluri / meci - Unión Santa Fe

Profil ofensiv Independiente: foarte solid

Independiente marchează în 100% dintre meciuri (8 din 8 meciuri), iar Unión Santa Fe păstrează poarta curată în 50% (4 din 8 meciuri).

Profil ofensiv Unión Santa Fe: solid

Unión Santa Fe marchează în 63% dintre meciuri (5 din 8 meciuri), iar Independiente păstrează poarta curată în 38% (3 din 8 meciuri).

11Goluri marcate (sezon)11
IndependienteUnión Santa Fe
7Goluri primite (sezon)5
IndependienteUnión Santa Fe
2.25Media golurilor pe meci2
IndependienteUnión Santa Fe
8Goluri marcate (ultimele 5)6
IndependienteUnión Santa Fe
4Goluri primite (ultimele 5)3
IndependienteUnión Santa Fe

Cât de des marchează cel puțin...

100%1 gol63%
IndependienteUnión Santa Fe
38%2 goluri38%
IndependienteUnión Santa Fe
0%3 goluri25%
IndependienteUnión Santa Fe
0%4 goluri13%
IndependienteUnión Santa Fe

Cât de des primește cel puțin...

63%1 gol50%
IndependienteUnión Santa Fe
13%2 goluri13%
IndependienteUnión Santa Fe
13%3 goluri0%
IndependienteUnión Santa Fe
0%4 goluri0%
IndependienteUnión Santa Fe

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

44%
Media ligii

Tipare de goluri

25%BTTS la pauză0%
IndependienteUnión Santa Fe
0%BTTS în ambele reprize0%
IndependienteUnión Santa Fe
0%Gol în ambele reprize38%
IndependienteUnión Santa Fe

BTTS și numărul de goluri

13%Min. 3 goluri și BTTS38%
IndependienteUnión Santa Fe
0%Min. 3 goluri fără BTTS13%
IndependienteUnión Santa Fe
40%BTTS - ultimele 540%
IndependienteUnión Santa Fe

Număr de goluri (Over/Under)cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

63%Min. 1 gol înainte de pauză50%
IndependienteUnión Santa Fe
25%Min. 2 goluri înainte de pauză25%
IndependienteUnión Santa Fe
0%Min. 3 goluri înainte de pauză0%
IndependienteUnión Santa Fe

Repriza 2

75%Min. 1 gol după pauză75%
IndependienteUnión Santa Fe
38%Min. 2 goluri după pauză50%
IndependienteUnión Santa Fe
13%Min. 3 goluri după pauză0%
IndependienteUnión Santa Fe

Reprizele meciuluiîn ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Unión Santa Fe stă cu 18% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.38 pct / meci - Independiente · 1.63 pct / meci - Unión Santa Fe

Independiente - starea la pauză
25% conduce63% egal13% condusă
Unión Santa Fe - starea la pauză
38% conduce50% egal13% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.38Puncte pe meci (repriza 1)1.63
IndependienteUnión Santa Fe
0.5Goluri marcate (repriza 1)0.63
IndependienteUnión Santa Fe
0.38Goluri primite (repriza 1)0.13
IndependienteUnión Santa Fe
0.88Media golurilor (repriza 1)0.75
IndependienteUnión Santa Fe
63%Poartă intactă înainte de pauză88%
IndependienteUnión Santa Fe
50%Fără gol înainte de pauză63%
IndependienteUnión Santa Fe

După pauză (repriza 2)

1.5Puncte pe meci (repriza 2)1.38
IndependienteUnión Santa Fe
0.88Goluri marcate (repriza 2)0.75
IndependienteUnión Santa Fe
0.5Goluri primite (repriza 2)0.5
IndependienteUnión Santa Fe
1.38Media golurilor (repriza 2)1.25
IndependienteUnión Santa Fe
63%Poartă intactă după pauză50%
IndependienteUnión Santa Fe
50%Fără gol după pauză38%
IndependienteUnión Santa Fe

Independiente - rezultatele reprizei a 2-a

38% W38% R25% P
11
Puncte la pauză
4
Goluri la pauză
+1
Golaveraj (repriza 1)
12
Puncte în repriza a 2-a
+3
Golaveraj (repriza 2)
1.38
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului152%

Conduce la pauză în 25% dintre meciuri și câștigă 38%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.1

Primește cu 0.1 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Unión Santa Fe - rezultatele reprizei a 2-a

25% W63% R13% P
13
Puncte la pauză
5
Goluri la pauză
+4
Golaveraj (repriza 1)
11
Puncte în repriza a 2-a
+2
Golaveraj (repriza 2)
1.63
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului132%

Conduce la pauză în 38% dintre meciuri și câștigă 50%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.4

Primește cu 0.4 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Independiente - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.802.20
Goluri marcate / meci0.21.4
Goluri primite / meci0.40.4
Media golurilor pe meci0.61.8
1 gol40%80%
2 goluri20%60%
3 goluri0%20%
Poartă intactă60%80%
Fără gol80%20%
Golaveraj-1+5
Pauză: 0% conduce - 80% egal - 20% condusă
Repriza 2: 60% câștigată - 40% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 1
Unión Santa Fe - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.801.20
Goluri marcate / meci0.60.6
Goluri primite / meci0.00.6
Media golurilor pe meci0.61.2
1 gol40%80%
2 goluri20%40%
3 goluri0%0%
Poartă intactă100%40%
Fără gol60%40%
Golaveraj+30
Pauză: 40% conduce - 60% egal - 0% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 60% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 3

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minutecând apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Independiente
MarcatePrimite
0
1
0-15
0
1
16-30
4
1
31-45
3
1
46-60
2
1
61-75
2
2
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (4 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (2). Bilanț final (76-90): 0.

Unión Santa Fe
MarcatePrimite
3
0
0-15
0
0
16-30
2
1
31-45
2
3
46-60
2
0
61-75
2
1
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (3 goals). Primește cel mai mult în 46-60 (3). Bilanț final (76-90): +1 - câștigă finalurile de meci.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelorce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.13
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.0 : 1.1
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
111%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
51%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
+41%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
63%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
0%
Risc de 0:0
practic zero
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Independiente

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.45
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.05
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-4.1 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.17
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.22
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
121%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
111%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.37
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.4
Goluri în final
18% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 0% vin în primul sfert de oră.
18%

Unión Santa Fe

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.55
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.20
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-5.9 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.38
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.58
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
175%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
55%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.25
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.1
Goluri în final
18% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 27% vin în primul sfert de oră.
18%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligăeste o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Primera División).

Echipele vs liga

IndependienteLigaUnión Santa Fe
Media golurilor pe meci 2.251.93 2.00
Ambele echipe au marcat 63%44% 38%
Min. 3 goluri (Over 2.5) 13%32% 50%
Meciuri fără gol primit 38%36% 50%
Gol înainte de pauză 63%57% 50%
Gol după pauză 75%69% 75%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

1.93
Media golurilor pe meci
44%
Ambele echipe au marcat
32%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
36%
Meciuri fără gol primit
1.14
Goluri acasă / meci
0.79
Goluri în deplasare / meci
+44%
Avantajul gazdelor în atac
+31%
Avantajul gazdelor în apărare
+23%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
57%
1 gol
20%
2 goluri
2%
3 goluri
0%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
69%
1 gol
36%
2 goluri
8%
3 goluri
1%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. Unión Santa FeGolCristian Alberto Tarragona
  2. Unión Santa FeGolBrahian Cuello
  3. Unión Santa FeGolMateo Del BlancoPasă decisivă: Rafael Profini
  4. IndependienteGolIgnacio PussettoPasă decisivă: Gabriel Ávalos Stumpfs
  5. IndependienteGolGabriel Ávalos Stumpfs
  6. IndependienteCartonaș galbenIván José Marcone
  7. IndependienteSchimbareIntră: Santiago Gabriel MontielIese: Ignacio Pussetto
  8. Unión Santa FeGolÁlex Maizon Rodríguez GonzálezPasă decisivă: Mateo Del Blanco
  9. IndependienteGolGabriel Ávalos StumpfsPasă decisivă: Víctor Ignacio Malcorra
  10. IndependienteCartonaș galbenJuan Manuel Fedorco
  11. Unión Santa FeSchimbareIntră: Franco Rodrigo FragapaneIese: Mateo Del Blanco
  12. Unión Santa FeSchimbareIntră: Lucas Ariel MenossiIese: Cristian Alberto Tarragona
  13. IndependienteGolJuan Manuel FedorcoPasă decisivă: Kevin Lomónaco

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Contextul arbitrului

Mediile sezonului și distribuția rezultatelor în meciurile conduse de acest arbitru.

Andrés MerlosMeciuri arbitrate: 13
4,15Cartonașe pe meci
0Penalty-uri pe meci
1 / X / 246%Victorii ale gazdelor31%Egaluri23%Victorii ale oaspeților

Meciuri directe

Meci anterior: Independiente 1 - 0 - 0 Unión Santa Fe. Media golurilor 3.00, ambele echipe au marcat in 0% meciuri.

Unión Santa Fe
0 : 3
Independiente

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Independiente - Unión Santa Fe?

Meciul din Primera División s-a încheiat Independiente 4:4 Unión Santa Fe. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Independiente - Unión Santa Fe?

Independiente marchează în medie 1,38 goluri pe meci, iar Unión Santa Fe 1,38. Media în Primera División este de 1,93 goluri, cu Over 2.5 în 32% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 63% din meciurile Independiente și 38% din cele ale Unión Santa Fe.

În ce formă sunt Independiente și Unión Santa Fe?

În ultimele 5 meciuri Independiente are un bilanț de 3-1-1 (2,00 puncte pe meci), iar Unión Santa Fe 3-1-1 (2,00 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Independiente - Unión Santa Fe?

Aici verifici cifrele dinaintea meciului Independiente - Unión Santa Fe: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.