Brazilia - Serie ADate actualizate la 15 octombrie 2026

Internacional - Corinthians: statisticile meciului

Internacional - Corinthians: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Internacional a jucat împotriva Corinthians în Serie A (Brazilia). Meciul s-a jucat la data de 7 octombrie 2026. Scor final: 2:1.

Forma actuală

Internacional: 1-1-3, 0.80 puncte/meci. Corinthians: 0-0-5, 0.00 puncte/meci.

Statistici goluri

Internacional marchează 1.07 si primește 1.29 goluri pe meci. Corinthians marchează 1.04 si primește 1.14. Media ligii: 2.66 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Internacional 57%, Corinthians 54%. Over 2.5: Internacional 39%, Corinthians 43%. Nivel liga: BTTS 59%, Over 2.5 52%.

xG, șuturi și stil

Internacional are xG mai mare: 1.59 față de 1.32. Internacional: 14.7 șuturi pe meci, Corinthians: 12.2.

Reprizele meciului

Internacional: conduce la pauză în 25%, goluri în repriza a doua 0.64. Corinthians: conduce la pauză în 11%, goluri în repriza a doua 0.57.

Goluri pe minute

Internacional: 16-30 (7 goluri). Corinthians: 76-90+ (7 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Serie A: 2.66 goluri pe meci, BTTS 59%, Over 2.5 52%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 3 dueluri directe anterioare: 1-1-1. Medie goluri 3.00, BTTS 67%.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Internacional are un avantaj în crearea ocaziilor pe teren propriu: înregistrează o medie de 1,78 xG și expediază 16,5 șuturi pe meci, în timp ce Corinthians are în deplasare 1,12 xG și 10,54 șuturi. Totuși, gazdele nu valorifică pe deplin acest avantaj — marchează în medie 1,14 goluri pe teren propriu, iar precizia șuturilor este de 7%. Ambele echipe traversează o perioadă slabă: Internacional a pierdut 4 dintre ultimele 5 meciuri și a încasat 11 goluri în această serie, iar Corinthians a suferit, de asemenea, 4 înfrângeri, primind 9 goluri. Apărarea gazdelor încasează în medie 1,14 goluri pe teren propriu, iar oaspeții primesc 1,23 în deplasare, astfel că niciuna dintre echipe nu are un avantaj clar la acest capitol. Având în vedere că 36% dintre meciurile disputate de Internacional pe teren propriu și 38% dintre deplasările lui Corinthians s-au încheiat la egalitate, împărțirea punctelor pare cel mai probabil deznodământ.

Vezi prezentarea statistică
BTTS - vor marca ambele echipe?

Ambele echipe au marcat în 80% dintre ultimele lor 5 meciuri, un semnal mai puternic în favoarea opțiunii Ambele echipe marchează (GG) decât procentele de 40% ale lui Internacional și 69% ale lui Corinthians din acest sezon. În această perioadă, gazdele au primit în medie 2,2 goluri pe meci, iar oaspeții 1,8, astfel că ambele defensive le-au oferit adversarilor ocazii de a înscrie. Internacional are o medie xG de 1,49, comparativ cu xG-ul de 1,47 permis de Corinthians, ceea ce întărește șansele gazdelor de a marca. Golul oaspeților este mai puțin sigur: aceștia au marcat în medie 0,8 goluri în ultimele meciuri, însă Internacional a păstrat poarta intactă în doar 40% dintre meciurile din acest sezon. Prin urmare, aleg Ambele echipe marchează (GG) – Da, deși eficiența mai scăzută recentă a lui Corinthians limitează avantajul acestui scenariu.

Vezi statisticile BTTS
Over/Under - analiza numărului de goluri

Cel mai puternic semnal indică Sub 3,5 goluri: acest prag nu a fost depășit în 87% dintre meciurile lui Internacional și în 77% dintre meciurile lui Corinthians. În acest sezon, ambele echipe marchează în medie puțin peste un gol pe meci — 1,00, respectiv 1,08 — deși xG-ul gazdelor este de 1,49, iar cel al oaspeților, de 1,12. Ultimele cinci partide sporesc riscul unui scor ridicat, deoarece s-au marcat peste 2,5 goluri în 80% dintre meciurile lui Internacional și în 60% dintre cele ale lui Corinthians. În ciuda acestui trend ascendent, totalul estimat de 2,45 goluri și frecvența redusă cu care a fost depășit pragul de 3,5 în întregul sezon susțin alegerea Sub 3,5.

Vezi statisticile Over/Under
HT/FT - scenariul la pauză și la final

Egalul la pauză este cel mai probabil punct de plecare: Internacional a fost la egalitate la pauză în 53% dintre meciuri, iar Corinthians în 54%. Totuși, gazdele nu au condus la pauză în niciuna dintre ultimele 5 partide și au fost conduse în 4 dintre ele, astfel că începutul lor slab rămâne un risc important. Victoria lui Internacional în repriza a doua este susținută de avantajul în crearea ocaziilor: media xG a echipei este de 1,49, față de 1,12 pentru Corinthians, iar media șuturilor pe poartă este de 4,4, față de 2,92. În ultimele 5 meciuri, gazdele au marcat în medie 1,0 gol după pauză și nu au pierdut nicio repriză secundă, în timp ce oaspeții au primit în această repriză o medie de 1,2 goluri și au pierdut-o în 4 din 5 partide. Prin urmare, scenariul de egalitate la pauză și victorie a lui Internacional la final (X/2) este cel mai bine susținut de date, deși procentul ridicat al meciurilor recente în care echipa a fost condusă la pauză reduce certitudinea acestei selecții.

Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprize

Pe reprize

1 : 0
Prima repriza
1 : 1
A doua repriza

Statisticile meciului

28Posesie (%)72
InternacionalCorinthians
17Suturi22
InternacionalCorinthians
7Suturi pe poarta7
InternacionalCorinthians
1.77xG2.36
InternacionalCorinthians
3Cornere12
InternacionalCorinthians
30Atacuri periculoase66
InternacionalCorinthians
20Faulturi12
InternacionalCorinthians
4Cartonase5
InternacionalCorinthians

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

InternacionalCorinthians
1.07Goluri marcate / meci1.04
InternacionalCorinthians
1.29Goluri primite / meci1.14
InternacionalCorinthians
48%Posesie medie54%
InternacionalCorinthians
4.25Șuturi pe poartă / meci3.71
InternacionalCorinthians

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

14.68Șuturi pe meci12.21
InternacionalCorinthians
4.25Șuturi pe poartă3.71
InternacionalCorinthians
7.3%Conversia șuturilor8.5%
InternacionalCorinthians
48%Posesie54%
InternacionalCorinthians
1.59xG pentru1.32
InternacionalCorinthians
1.27xG împotrivă1.26
InternacionalCorinthians

Calitatea șuturilor

Internacional: OfensivăCorinthians: Echilibrată
InternacionalCorinthians
Precizie (șuturi pe poartă)29%30%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.110.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.250.28

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Internacional
DLLWL
Distribuția rezultatelor
21% V36% E43% I
Sezon (V-E-Î)
6-10-12
1.00 pct / meci · golaveraj -6
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-1-3
0.80 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
3-5-6
Ultimele 5 acasă
0-3-2
LDDDL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.2Goluri primite: 1.6xG: 1.40xG advers: 1.12BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Corinthians
LLLLL
Fără victorie în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
29% V29% E43% I
Sezon (V-E-Î)
8-8-12
1.14 pct / meci · golaveraj -3
Ultimele 5 (V-E-Î)
0-0-5
0.00 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
3-5-5
Ultimele 5 în deplasare
2-1-2
WDWLL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.8Goluri primite: 2.0xG: 1.65xG advers: 1.53BTTS: 80%Over 2.5: 80%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Corinthians stă cu 13% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.29 goluri / meci - Internacional · 1.14 goluri / meci - Corinthians

Profil ofensiv Internacional: solid

Internacional marchează în 68% dintre meciuri (19 din 28 meciuri), iar Corinthians păstrează poarta curată în 36% (10 din 28 meciuri).

Profil ofensiv Corinthians: foarte solid

Corinthians marchează în 75% dintre meciuri (21 din 28 meciuri), iar Internacional păstrează poarta curată în 21% (6 din 28 meciuri).

30Goluri marcate (sezon)29
InternacionalCorinthians
36Goluri primite (sezon)32
InternacionalCorinthians
2.36Media golurilor pe meci2.18
InternacionalCorinthians
6Goluri marcate (ultimele 5)4
InternacionalCorinthians
8Goluri primite (ultimele 5)10
InternacionalCorinthians

Cât de des marchează cel puțin...

68%1 gol75%
InternacionalCorinthians
32%2 goluri18%
InternacionalCorinthians
4%3 goluri11%
InternacionalCorinthians
4%4 goluri0%
InternacionalCorinthians

Cât de des primește cel puțin...

79%1 gol64%
InternacionalCorinthians
36%2 goluri39%
InternacionalCorinthians
14%3 goluri11%
InternacionalCorinthians
0%4 goluri0%
InternacionalCorinthians

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

59%
Media ligii

Tipare de goluri

14%BTTS la pauză29%
InternacionalCorinthians
0%BTTS în ambele reprize4%
InternacionalCorinthians
18%Gol în ambele reprize7%
InternacionalCorinthians

BTTS și numărul de goluri

39%Min. 3 goluri și BTTS39%
InternacionalCorinthians
0%Min. 3 goluri fără BTTS4%
InternacionalCorinthians
60%BTTS - ultimele 580%
InternacionalCorinthians

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

79%Min. 1 gol înainte de pauză68%
InternacionalCorinthians
29%Min. 2 goluri înainte de pauză39%
InternacionalCorinthians
7%Min. 3 goluri înainte de pauză11%
InternacionalCorinthians

Repriza 2

71%Min. 1 gol după pauză57%
InternacionalCorinthians
29%Min. 2 goluri după pauză32%
InternacionalCorinthians
14%Min. 3 goluri după pauză11%
InternacionalCorinthians

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Internacional stă cu 24% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.07 pct / meci - Internacional · 0.86 pct / meci - Corinthians

Internacional - starea la pauză
25% conduce32% egal43% condusă
Corinthians - starea la pauză
11% conduce54% egal36% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.07Puncte pe meci (repriza 1)0.86
InternacionalCorinthians
0.43Goluri marcate (repriza 1)0.46
InternacionalCorinthians
0.75Goluri primite (repriza 1)0.71
InternacionalCorinthians
1.18Media golurilor (repriza 1)1.18
InternacionalCorinthians
46%Poartă intactă înainte de pauză43%
InternacionalCorinthians
61%Fără gol înainte de pauză61%
InternacionalCorinthians

După pauză (repriza 2)

1.46Puncte pe meci (repriza 2)1.29
InternacionalCorinthians
0.64Goluri marcate (repriza 2)0.57
InternacionalCorinthians
0.54Goluri primite (repriza 2)0.43
InternacionalCorinthians
1.18Media golurilor (repriza 2)1
InternacionalCorinthians
54%Poartă intactă după pauză64%
InternacionalCorinthians
54%Fără gol după pauză57%
InternacionalCorinthians

Internacional - rezultatele reprizei a 2-a

36% V39% E25% I
30
Puncte la pauză
12
Goluri la pauză
-9
Golaveraj (repriza 1)
41
Puncte în repriza a 2-a
+3
Golaveraj (repriza 2)
1.07
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului84%

Conduce la pauză în 25% dintre meciuri și câștigă 21%. De obicei păstrează avantajul până la final.

Apărarea după pauză-0.2

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Corinthians - rezultatele reprizei a 2-a

25% V54% E21% I
24
Puncte la pauză
13
Goluri la pauză
-7
Golaveraj (repriza 1)
36
Puncte în repriza a 2-a
+4
Golaveraj (repriza 2)
0.86
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului264%

Conduce la pauză în 11% dintre meciuri și câștigă 29%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză-0.3

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Internacional - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.402.20
Goluri marcate / meci0.40.8
Goluri primite / meci1.60.0
Media golurilor pe meci2.00.8
1 gol80%60%
2 goluri60%20%
3 goluri40%0%
Poartă intactă20%100%
Fără gol60%40%
Golaveraj-6+4
Pauză: 0% conduce - 40% egal - 60% condusă
Repriza 2: 60% câștigată - 40% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 2
Corinthians - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.400.40
Goluri marcate / meci0.20.6
Goluri primite / meci0.81.2
Media golurilor pe meci1.01.8
1 gol80%80%
2 goluri20%60%
3 goluri0%40%
Poartă intactă20%20%
Fără gol80%40%
Golaveraj-3-3
Pauză: 0% conduce - 40% egal - 60% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 40% egal - 60% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 1

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Internacional
MarcatePrimite
2
6
0-15
7
8
16-30
3
7
31-45
6
5
46-60
5
3
61-75
7
7
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (7 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (8). Bilanț final (76-90): 0.

Corinthians
MarcatePrimite
4
4
0-15
5
4
16-30
4
12
31-45
6
2
46-60
3
2
61-75
7
8
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (7 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (12). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.27
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.1 : 1.2
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
85%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
56%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
+32%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
51%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
8%
Risc de 0:0
circa 1 din 13 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Internacional

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.32
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.54
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-6.4 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.52
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.02
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
70%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
112%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.20
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
23% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 7% vin în primul sfert de oră.
23%

Corinthians

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.06
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.16
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-5.9 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.28
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.12
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
90%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
75%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-1.14
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.1
Goluri în final
24% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 14% vin în primul sfert de oră.
24%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Serie A).

Echipele vs liga

InternacionalLigaCorinthians
Media golurilor pe meci▼ 2.362.66▼ 2.18
Ambele echipe au marcat▼ 57%59%▼ 54%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▼ 39%52%▼ 43%
Meciuri fără gol primit▼ 21%23%▲ 36%
Gol înainte de pauză▲ 79%75%▼ 68%
Gol după pauză▼ 71%78%▼ 57%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.66
Media golurilor pe meci
59%
Ambele echipe au marcat
52%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
23%
Meciuri fără gol primit
1.52
Goluri acasă / meci
1.15
Goluri în deplasare / meci
+32%
Avantajul gazdelor în atac
+24%
Avantajul gazdelor în apărare
+22%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
75%
1 gol
34%
2 goluri
9%
3 goluri
1%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
78%
1 gol
44%
2 goluri
18%
3 goluri
5%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. InternacionalGolVitor Hugo Naum dos SantosPasă decisivă: Alan Patrick Lourenço
  2. CorinthiansCartonaș galbenBreno de Souza Bidon
  3. CorinthiansCartonaș galbenKaio César Andrade Lima
  4. InternacionalCartonaș galbenAlexandro Ezequiel Bernabei
  5. CorinthiansSchimbareIntră: André Luiz Santos DiasIese: Breno de Souza Bidon
  6. InternacionalSchimbareIntră: Paulo Lucas de PaulaIese: Braian Nahuel Aguirre
  7. InternacionalCartonaș galbenRodrigo Román Villagra
  8. CorinthiansCartonaș galbenGustavo Henrique Vernes
  9. InternacionalCartonaș galbenPaulo Lucas de Paula
  10. InternacionalGolAlan Patrick LourençoPasă decisivă: Bruno Henrique Corsini
  11. CorinthiansCartonaș galbenRodrigo Garro
  12. InternacionalCartonaș galbenGabriel Iván Mercado

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Meciuri directe

Meciuri recente (3): Internacional 1 - 1 - 1 Corinthians. Media golurilor 3.00, ambele echipe au marcat in 67% meciuri.

Corinthians
0 : 1
Internacional
SC Internacional
1 : 1
SC Corinthians Paulista
SC Corinthians Paulista
4 : 2
SC Internacional

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Internacional - Corinthians?

Meciul din Serie A s-a încheiat Internacional 2:1 Corinthians. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Internacional și Corinthians?

În ultimele 3 întâlniri directe Internacional a câștigat 1, Corinthians 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 3,00 goluri, ambele echipe marcând în 67%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Internacional - Corinthians?

Internacional marchează în medie 1,07 goluri pe meci, iar Corinthians 1,04. Media în Serie A este de 2,66 goluri, cu Over 2.5 în 52% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 57% din meciurile Internacional și 54% din cele ale Corinthians.

În ce formă sunt Internacional și Corinthians?

În ultimele 5 meciuri Internacional are un bilanț de 1-1-3 (0,80 puncte pe meci), iar Corinthians 0-0-5 (0,00 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Internacional - Corinthians?

Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.