KA - Breidablik: statisticile meciului
KA - Breidablik: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
KA a jucat împotriva Breidablik în Úrvalsdeild (Islanda). Meciul s-a jucat la data de 6 septembrie 2026. Stadion: Akureyrarvöllur. Scor final: 2:1.
Forma actuală
KA: 0-2-3, 0.40 puncte/meci. Breidablik: 0-1-4, 0.20 puncte/meci.
Statistici goluri
KA marchează 1.57 si primește 2.24 goluri pe meci. Breidablik marchează 2.00 si primește 1.86. Media ligii: 3.88 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: KA 67%, Breidablik 67%. Over 2.5: KA 67%, Breidablik 67%. Nivel liga: BTTS 71%, Over 2.5 69%.
xG, șuturi și stil
Breidablik are xG mai mare: 1.76 față de 1.65. KA: 14.5 șuturi pe meci, Breidablik: 14.6.
Reprizele meciului
KA: conduce la pauză în 19%, goluri în repriza a doua 0.90. Breidablik: conduce la pauză în 33%, goluri în repriza a doua 1.14.
Goluri pe minute
KA: 76-90+ (9 goluri). Breidablik: 46-60 (12 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Úrvalsdeild: 3.88 goluri pe meci, BTTS 71%, Over 2.5 69%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 3 dueluri directe anterioare: 0-1-2. Medie goluri 2.33, BTTS 67%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Breidablik ocupă locul 4, în timp ce KA este pe poziția 12, însă ambele echipe traversează o formă recentă foarte slabă: gazdele nu au câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri (2 remize și 3 înfrângeri), iar oaspeții au înregistrat în această perioadă 1 remiză și 4 înfrângeri. KA pierde nu mai puțin de 70% dintre meciurile disputate pe teren propriu și primește în medie 2,0 goluri, însă nici Breidablik nu convinge în deplasare, remizând în 50% dintre partide și câștigând doar 20%. Oaspeții au un ușor avantaj ofensiv, marcând în deplasare în medie 1,7 goluri, față de 1,4 ale lui KA pe teren propriu, iar xG-ul lor este de 1,66, comparativ cu 1,57 pentru gazde. Ambele defensive le permit adversarilor să-și creeze ocazii de mare calitate, cu un xG mediu împotriva lor de 1,81 pentru KA și 2,02 pentru Breidablik, ceea ce favorizează golurile de ambele părți. Parametrii de joc similari, forma recentă slabă și procentajul excepțional de ridicat al remizelor în deplasare înregistrate de Breidablik fac din egalitate cel mai probabil rezultat.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Semnalul pentru goluri de ambele părți este clar, deoarece KA înregistrează BTTS în 64% dintre meciuri, iar Breidablik în 70%, media ligii fiind de 71%. KA marchează acasă în medie 2,27 goluri, dar primește 1,91, în timp ce Breidablik înscrie 1,70 goluri pe meci și le permite adversarilor să marcheze 1,80 goluri. Datele privind calitatea ocaziilor favorizează, de asemenea, un meci deschis: gazdele au un xG de 1,85 și un xG primit de 1,82, iar oaspeții creează în medie 1,66 xG, în timp ce adversarii lor ajung la nu mai puțin de 2,02 xG împotriva lor. În ultimele cinci apariții, ambele echipe au primit în mod special multe goluri, respectiv 3,0 și 2,6 goluri pe meci, iar BTTS a fost înregistrat în 60% dintre meciurile fiecărei echipe. Riscul pentru acest pronostic este faptul că Breidablik nu a marcat în 30% dintre meciuri, însă defensiva slabă a lui KA în ultima perioadă și cele 15 goluri primite în cinci partide cresc în mod clar șansa ca oaspeții să înscrie de această dată.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
KA înscrie în medie 2,27 goluri pe teren propriu, iar Breidablik primește 1,80 goluri în deplasare, ceea ce susține clar un scenariu ofensiv pentru gazde. Breidablik înscrie în medie 1,70 goluri, în timp ce KA le permite adversarilor 1,91 goluri pe meci, astfel încât și oaspeții ar trebui să creeze un pericol semnificativ. În ultimele cinci meciuri, ambele echipe au avut defensive foarte slabe: KA a primit 3,0 goluri pe meci, iar Breidablik 2,6, cu indicatori xG împotriva lor de 2,29 și 2,12. Peste 1,5 goluri s-au marcat în 82% dintre meciurile lui KA și în 70% dintre partidele lui Breidablik, prin urmare Peste 1,5 este alegerea cu cea mai mare probabilitate; în plus, liga înregistrează o medie ridicată de 3,89 goluri pe meci.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
KA are un potențial clar mai mare de a câștiga pe teren propriu: marchează în medie 2,27 goluri pe meci, în timp ce Breidablik primește 1,80 goluri în deplasare, iar xG-ul gazdelor este de 1,85, față de 2,02 xG-uri permise de adversari. Gazdele și-au câștigat mai frecvent meciurile (55% față de 20%) și expediază mai multe șuturi pe poartă, în medie 5,64, comparativ cu 4,60 ale lui Breidablik. După pauză, KA marchează 1,45 goluri pe meci și câștigă această repriză în 55% dintre cazuri, în timp ce oaspeții înscriu în această perioadă doar 0,80 goluri. Deși ambele echipe traversează o formă slabă în ultima perioadă, iar KA conducea la pauză în doar 36% dintre meciuri, Breidablik era în dezavantaj după prima repriză în 80% dintre ultimele cinci partide. Prin urmare, cel mai probabil scenariu rămâne cel în care KA preia conducerea înainte de pauză și o menține până la final, deși media ridicată de 4,18 goluri în meciurile gazdelor crește riscul unor răsturnări de situație.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| KA | Breidablik | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 34% | 35% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.12 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.31 | 0.39 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
KA stă cu 100% mai bine la: forma ultimelor 5.
0.4 pct / meci - KA · 0.2 pct / meci - Breidablik
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Breidablik stă cu 27% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.57 goluri / meci - KA · 2 goluri / meci - Breidablik
Breidablik stă cu 20% mai bine la: goluri primite pe meci.
2.24 goluri / meci - KA · 1.86 goluri / meci - Breidablik
KA marchează în 76% dintre meciuri (16 din 21 meciuri), iar Breidablik păstrează poarta curată în 24% (5 din 21 meciuri).
Breidablik marchează în 81% dintre meciuri (17 din 21 meciuri), iar KA păstrează poarta curată în 14% (3 din 21 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - KA
Over / Under - Breidablik
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Breidablik stă cu 38% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
0.9 pct / meci - KA · 1.24 pct / meci - Breidablik
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
KA - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 19% dintre meciuri și câștigă 19%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Breidablik - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 33% dintre meciuri și câștigă 38%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.00 | 0.60 |
| Goluri marcate / meci | 1.2 | 0.6 |
| Goluri primite / meci | 1.8 | 1.2 |
| Media golurilor pe meci | 3.0 | 1.8 |
| 1 gol | 80% | 80% |
| 2 goluri | 80% | 60% |
| 3 goluri | 60% | 20% |
| Poartă intactă | 20% | 20% |
| Fără gol | 40% | 40% |
| Golaveraj | -3 | -3 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.60 | 1.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.8 | 0.6 |
| Goluri primite / meci | 1.8 | 0.8 |
| Media golurilor pe meci | 2.6 | 1.4 |
| 1 gol | 100% | 60% |
| 2 goluri | 60% | 60% |
| 3 goluri | 40% | 20% |
| Poartă intactă | 0% | 60% |
| Fără gol | 60% | 60% |
| Golaveraj | -5 | -1 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (9 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (12). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (12 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (10). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
KA
Breidablik
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Úrvalsdeild).
Echipele vs liga
| KA | Liga | Breidablik | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | • 3.81 | 3.88 | • 3.86 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 67% | 71% | ▼ 67% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 67% | 69% | ▼ 67% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 14% | 16% | ▲ 24% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 76% | 82% | • 81% |
| Gol după pauză | • 86% | 86% | ▼ 76% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (3): KA 0 - 1 - 2 Breidablik. Media golurilor 2.33, ambele echipe au marcat in 67% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul KA - Breidablik?
Meciul din Úrvalsdeild s-a încheiat KA 2:1 Breidablik. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre KA și Breidablik?
În ultimele 3 întâlniri directe KA a câștigat 0, Breidablik 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 2,33 goluri, ambele echipe marcând în 67%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de KA - Breidablik?
KA marchează în medie 1,57 goluri pe meci, iar Breidablik 2,00. Media în Úrvalsdeild este de 3,88 goluri, cu Over 2.5 în 69% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 67% din meciurile KA și 67% din cele ale Breidablik.
În ce formă sunt KA și Breidablik?
În ultimele 5 meciuri KA are un bilanț de 0-2-3 (0,40 puncte pe meci), iar Breidablik 0-1-4 (0,20 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru KA - Breidablik?
Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.


