Kenya - Kenyan Premier LeagueDate actualizate la 06 septembrie 2026

KCB - TransMara Sugar: statisticile meciului

KCB crest
KCB
1 : 0pauza 0:0
TransMara Sugar crest
TransMara Sugar
135%(0.00)
X40%(0.00)
225%(0.00)

Analiza statistică indică o competiție echilibrată, cu o probabilitate mai mare pentru un rezultat de egalare. KCB prezintă o formă slabă acasă, cu doar 25% victorii în meciurile de acasă și un bilanț al golurilor de -3, primind în medie 1.08 goluri pe meci. TransMara Sugar se remarcă printr-un impresionant procent de egaluri în deplasare de 73%, ceea ce sugerează o abordare defensivă și dificultatea de a fi învinși. Ambele echipe au o formă identică în ultimele 5 meciuri (1.6 puncte pe meci) și un bilanț similar al golurilor în sezon. TransMara înregistrează o eficiență ofensivă mai bună în deplasare (1.18 goluri/meci vs 0.83 KCB acasă), dar gazdele au avantajul posedării mingii (50% vs 43%). Ținând cont de tendința oaspeților spre egaluri și eficiența scăzută a gazdelor în fața propriului public, cel mai probabil rezultat este împărțirea punctelor.

KCB - TransMara Sugar: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

KCB a jucat împotriva TransMara Sugar în Kenyan Premier League (Kenya). Meciul s-a jucat la data de 18 martie 2026. Scor final: 1:0.

Forma actuală

KCB: 1-2-2, 1.00 puncte/meci. TransMara Sugar: 2-3-0, 1.80 puncte/meci.

Statistici goluri

KCB marchează 1.00 si primește 1.08 goluri pe meci. TransMara Sugar marchează 0.96 si primește 0.96. Media ligii: 2.07 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: KCB 52%, TransMara Sugar 44%. Over 2.5: KCB 36%, TransMara Sugar 32%. Nivel liga: BTTS 47%, Over 2.5 34%.

xG, șuturi și stil

TransMara Sugar are xG mai mare: 1.53 față de 1.49. KCB: 9.4 șuturi pe meci, TransMara Sugar: 11.2.

Reprizele meciului

KCB: conduce la pauză în 8%, goluri în repriza a doua 0.16. TransMara Sugar: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.24.

Goluri pe minute

KCB: 0-15 (18 goluri). TransMara Sugar: 0-15 (18 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Kenyan Premier League: 2.07 goluri pe meci, BTTS 47%, Over 2.5 34%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 1 dueluri directe anterioare: 1-0-0. Medie goluri 1.00, BTTS 0%.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Analiza statistică indică o competiție echilibrată, cu o probabilitate mai mare pentru un rezultat de egalare. KCB prezintă o formă slabă acasă, cu doar 25% victorii în meciurile de acasă și un bilanț al golurilor de -3, primind în medie 1.08 goluri pe meci. TransMara Sugar se remarcă printr-un impresionant procent de egaluri în deplasare de 73%, ceea ce sugerează o abordare defensivă și dificultatea de a fi învinși. Ambele echipe au o formă identică în ultimele 5 meciuri (1.6 puncte pe meci) și un bilanț similar al golurilor în sezon. TransMara înregistrează o eficiență ofensivă mai bună în deplasare (1.18 goluri/meci vs 0.83 KCB acasă), dar gazdele au avantajul posedării mingii (50% vs 43%). Ținând cont de tendința oaspeților spre egaluri și eficiența scăzută a gazdelor în fața propriului public, cel mai probabil rezultat este împărțirea punctelor.

Vezi prezentarea statistică

Pe reprize

0 : 0
Prima repriza
0 : 0
A doua repriza

Statisticile meciului

48Posesie (%)52
KCBTransMara Sugar
10Suturi14
KCBTransMara Sugar
4Suturi pe poarta2
KCBTransMara Sugar
1.61xG1.72
KCBTransMara Sugar
3Cornere3
KCBTransMara Sugar
96Atacuri periculoase96
KCBTransMara Sugar
-1Faulturi-1
KCBTransMara Sugar
-1Cartonase-1
KCBTransMara Sugar

Profil înainte de mecice spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

KCBTransMara Sugar
1Goluri marcate / meci0.96
KCBTransMara Sugar
1.08Goluri primite / meci0.96
KCBTransMara Sugar
47%Posesie medie44%
KCBTransMara Sugar
3.36Șuturi pe poartă / meci2.6
KCBTransMara Sugar

Statistici echipecine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

9.36Șuturi pe meci11.2
KCBTransMara Sugar
3.36Șuturi pe poartă2.6
KCBTransMara Sugar
10.7%Conversia șuturilor8.6%
KCBTransMara Sugar
47%Posesie44%
KCBTransMara Sugar
1.49xG pentru1.53
KCBTransMara Sugar
1.33xG împotrivă1.53
KCBTransMara Sugar

Calitatea șuturilor

KCB: EchilibratăTransMara Sugar: Echilibrată
KCBTransMara Sugar
Precizie (șuturi pe poartă)36%23%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.160.14
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.300.37

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelorcine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

TransMara Sugar stă cu 80% mai bine la: forma ultimelor 5.

1 pct / meci - KCB · 1.8 pct / meci - TransMara Sugar

KCB
DWLDL
Distribuția rezultatelor
36% W28% R36% P
Sezon (V-E-Î)
9-7-9
1.36 pct / meci · golaveraj -2
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-2-2
1.00 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
3-4-5
Ultimele 5 acasă
1-3-1
DLDWD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.8Goluri primite: 1.4xG: 1.73xG advers: 1.88BTTS: 60%Over 2.5: 40%
TransMara Sugar
WDWDD
Neînvinsă în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
24% W52% R24% P
Sezon (V-E-Î)
6-13-6
1.24 pct / meci · golaveraj 0
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-3-0
1.80 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
2-9-1
Ultimele 5 în deplasare
0-4-1
LDDDD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.4Goluri primite: 0.8xG: 1.66xG advers: 1.50BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Goluricum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

TransMara Sugar stă cu 13% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.08 goluri / meci - KCB · 0.96 goluri / meci - TransMara Sugar

Profil ofensiv KCB: solid

KCB marchează în 76% dintre meciuri (19 din 25 meciuri), iar TransMara Sugar păstrează poarta curată în 36% (9 din 25 meciuri).

Profil ofensiv TransMara Sugar: neuniform

TransMara Sugar marchează în 56% dintre meciuri (14 din 25 meciuri), iar KCB păstrează poarta curată în 32% (8 din 25 meciuri).

25Goluri marcate (sezon)24
KCBTransMara Sugar
27Goluri primite (sezon)24
KCBTransMara Sugar
2.08Media golurilor pe meci1.92
KCBTransMara Sugar
4Goluri marcate (ultimele 5)7
KCBTransMara Sugar
7Goluri primite (ultimele 5)4
KCBTransMara Sugar

Cât de des marchează cel puțin...

76%1 gol56%
KCBTransMara Sugar
16%2 goluri32%
KCBTransMara Sugar
4%3 goluri8%
KCBTransMara Sugar
4%4 goluri0%
KCBTransMara Sugar

Cât de des primește cel puțin...

68%1 gol64%
KCBTransMara Sugar
32%2 goluri20%
KCBTransMara Sugar
8%3 goluri12%
KCBTransMara Sugar
0%4 goluri0%
KCBTransMara Sugar

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

44%
TransMara Sugar - BTTSBTTS - percentage of matches where both teams scored.11 din 25 meciuri
47%
Media ligii

Tipare de goluri

0%BTTS la pauză4%
KCBTransMara Sugar
0%BTTS în ambele reprize0%
KCBTransMara Sugar
0%Gol în ambele reprize4%
KCBTransMara Sugar

BTTS și numărul de goluri

32%Min. 3 goluri și BTTS28%
KCBTransMara Sugar
4%Min. 3 goluri fără BTTS4%
KCBTransMara Sugar
60%BTTS - ultimele 560%
KCBTransMara Sugar

Număr de goluri (Over/Under)cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

20%Min. 1 gol înainte de pauză12%
KCBTransMara Sugar
4%Min. 2 goluri înainte de pauză8%
KCBTransMara Sugar
0%Min. 3 goluri înainte de pauză0%
KCBTransMara Sugar

Repriza 2

20%Min. 1 gol după pauză24%
KCBTransMara Sugar
12%Min. 2 goluri după pauză8%
KCBTransMara Sugar
0%Min. 3 goluri după pauză4%
KCBTransMara Sugar

Reprizele meciuluiîn ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

KCB stă cu 13% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.04 pct / meci - KCB · 0.92 pct / meci - TransMara Sugar

KCB - starea la pauză
8% conduce80% egal12% condusă
TransMara Sugar - starea la pauză
0% conduce92% egal8% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.04Puncte pe meci (repriza 1)0.92
KCBTransMara Sugar
0.12Goluri marcate (repriza 1)0.04
KCBTransMara Sugar
0.12Goluri primite (repriza 1)0.16
KCBTransMara Sugar
0.24Media golurilor (repriza 1)0.2
KCBTransMara Sugar
88%Poartă intactă înainte de pauză88%
KCBTransMara Sugar
92%Fără gol înainte de pauză96%
KCBTransMara Sugar

După pauză (repriza 2)

1.04Puncte pe meci (repriza 2)1.16
KCBTransMara Sugar
0.16Goluri marcate (repriza 2)0.24
KCBTransMara Sugar
0.16Goluri primite (repriza 2)0.16
KCBTransMara Sugar
0.32Media golurilor (repriza 2)0.4
KCBTransMara Sugar
84%Poartă intactă după pauză88%
KCBTransMara Sugar
84%Fără gol după pauză84%
KCBTransMara Sugar

KCB - rezultatele reprizei a 2-a

4% W92% R4% P
26
Puncte la pauză
3
Goluri la pauză
0
Golaveraj (repriza 1)
26
Puncte în repriza a 2-a
0
Golaveraj (repriza 2)
1.04
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului450%

Conduce la pauză în 8% dintre meciuri și câștigă 36%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.0

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

TransMara Sugar - rezultatele reprizei a 2-a

12% W80% R8% P
23
Puncte la pauză
1
Goluri la pauză
-3
Golaveraj (repriza 1)
29
Puncte în repriza a 2-a
+2
Golaveraj (repriza 2)
0.92
PPG înainte de pauză
Apărarea după pauză0.0

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

KCB - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.001.00
Goluri marcate / meci0.00.0
Goluri primite / meci0.00.0
Media golurilor pe meci0.00.0
1 gol0%0%
2 goluri0%0%
3 goluri0%0%
Poartă intactă100%100%
Fără gol100%100%
Golaveraj00
Pauză: 0% conduce - 100% egal - 0% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 100% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 0
TransMara Sugar - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.001.00
Goluri marcate / meci0.00.0
Goluri primite / meci0.00.0
Media golurilor pe meci0.00.0
1 gol0%0%
2 goluri0%0%
3 goluri0%0%
Poartă intactă100%100%
Fără gol100%100%
Golaveraj00
Pauză: 0% conduce - 100% egal - 0% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 100% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 0

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minutecând apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

KCB
MarcatePrimite
18
21
0-15
1
0
16-30
2
2
31-45
1
0
46-60
2
2
61-75
1
2
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (18 goals). Primește cel mai mult în 0-15 (21). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.

TransMara Sugar
MarcatePrimite
18
17
0-15
0
1
16-30
0
2
31-45
1
1
46-60
3
1
61-75
2
2
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (18 goals). Primește cel mai mult în 0-15 (17). Bilanț final (76-90): 0.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelorce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.00
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.0 : 1.0
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
97%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
48%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-50%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
43%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
11%
Risc de 0:0
circa 1 din 9 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

KCB

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.16
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.24
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-0.6 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.49
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.25
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
95%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
105%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.36
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.0
Goluri în final
4% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 72% vin în primul sfert de oră.
4%

TransMara Sugar

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
0.00
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
0.00
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-6.5 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.57
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.57
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
93%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
91%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.56
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
8% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 75% vin în primul sfert de oră.
8%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligăeste o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Kenyan Premier League).

Echipele vs liga

KCBLigaTransMara Sugar
Media golurilor pe meci 2.082.07 1.92
Ambele echipe au marcat 52%47% 44%
Min. 3 goluri (Over 2.5) 36%34% 32%
Meciuri fără gol primit 32%33% 36%
Gol înainte de pauză 20%23% 12%
Gol după pauză 20%24% 24%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.07
Media golurilor pe meci
47%
Ambele echipe au marcat
34%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
33%
Meciuri fără gol primit
1.05
Goluri acasă / meci
1.03
Goluri în deplasare / meci
+2%
Avantajul gazdelor în atac
+2%
Avantajul gazdelor în apărare
+-3%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
23%
1 gol
9%
2 goluri
2%
3 goluri
1%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
24%
1 gol
12%
2 goluri
3%
3 goluri
0%
4 goluri

Meciuri directe

Meci anterior: KCB 1 - 0 - 0 TransMara Sugar. Media golurilor 1.00, ambele echipe au marcat in 0% meciuri.

TransMara Sugar
0 : 1
KCB

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul KCB - TransMara Sugar?

Meciul din Kenyan Premier League s-a încheiat KCB 1:0 TransMara Sugar. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Ce arată statisticile golurilor înainte de KCB - TransMara Sugar?

KCB marchează în medie 1,00 goluri pe meci, iar TransMara Sugar 0,96. Media în Kenyan Premier League este de 2,07 goluri, cu Over 2.5 în 34% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 52% din meciurile KCB și 44% din cele ale TransMara Sugar.

În ce formă sunt KCB și TransMara Sugar?

În ultimele 5 meciuri KCB are un bilanț de 1-2-2 (1,00 puncte pe meci), iar TransMara Sugar 2-3-0 (1,80 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru KCB - TransMara Sugar?

Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.