La Serena - Everton: statisticile meciului
La Serena - Everton: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
La Serena a jucat împotriva Everton în Primera División (Chile). Meciul s-a jucat la data de 11 aprilie 2026. Scor final: 1:0.
Forma actuală
La Serena: 2-2-1, 1.60 puncte/meci. Everton: 2-2-1, 1.60 puncte/meci.
Statistici goluri
La Serena marchează 1.13 si primește 1.38 goluri pe meci. Everton marchează 0.75 si primește 1.13. Media ligii: 2.66 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: La Serena 38%, Everton 13%. Over 2.5: La Serena 50%, Everton 38%. Nivel liga: BTTS 45%, Over 2.5 51%.
xG, șuturi și stil
Everton are xG mai mare: 1.23 față de 1.13. La Serena: 10.0 șuturi pe meci, Everton: 11.5.
Reprizele meciului
La Serena: conduce la pauză în 38%, goluri în repriza a doua 0.38. Everton: conduce la pauză în 25%, goluri în repriza a doua 0.25.
Goluri pe minute
La Serena: 31-45+ (4 goluri). Everton: 0-15 (3 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Primera División: 2.66 goluri pe meci, BTTS 45%, Over 2.5 51%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 1-0-1. Medie goluri 3.50, BTTS 100%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
La Serena are un ușor avantaj ofensiv acasă — în medie 1.5 goluri pe meci la 4.5 șuturi pe poartă și o rată de conversie de 15%, în timp ce Everton în deplasare marchează 1.25 goluri la 3.75 șuturi pe poartă și o conversie de 12%. Everton nu marchează în 50% din deplasări, în timp ce La Serena nu a înscris acasă doar în 25% din meciuri, ceea ce amplifică importanța avantajului terenului propriu. Valorile xG indică o calitate a atacului similară (La Serena 1.15 xG față de 1.12 xG Everton), dar Everton primește mai multe expected goals în deplasare (1.72 xG contra vs 1.34 xG contra pentru La Serena), ceea ce teoretic îl face mai vulnerabil în apărare. Pe de altă parte, Everton a încasat doar 3 goluri în ultimele 5 meciuri, iar La Serena a încasat 7, iar ambele echipe obțin în medie câte 1.6 puncte pe meci în această perioadă, ceea ce limitează avantajul gazdelor. Având în vedere mai buna eficiență și numărul mai mare de șuturi pe poartă ale La Serena acasă și procentul ridicat de meciuri fără gol al lui Everton în deplasare, pronostichez victoria La Serena; șansele le evaluez la 55% pentru gazde, 25% egal și 20% pentru oaspeți.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
La Serena, pe teren propriu, marchează în medie doar 0.25 goluri pe meci, are 50% dintre meciuri cu poartă imaculată și un procent sezonier de meciuri în care ambele echipe marchează egal cu 0%, ceea ce indică clar împotriva Ambele echipe marchează (GG). Everton, în deplasare, înscrie în medie 1.25 goluri și doar în 25% din deplasări ambele echipe au marcat, iar în ultimele 5 meciuri în deplasare a încasat în medie 0.6 goluri (3 primite în 5), semnalând o defensivă a oaspeților mai solidă. La Serena are pe teren propriu xG 1.34 cu un efectiv real de 0.25 goluri și o eficiență a șuturilor foarte scăzută de 2%, în timp ce Everton convertește aproximativ 12% și are xG contra de 1.72 — gazdele creează ocazii, dar nu le fructifică. În ligă, în medie 45% din meciuri se termină GG, însă statisticile extreme ale La Serena acasă (0% GG, 50% meciuri fără gol) și îmbunătățirea defensivă a lui Everton în ultimele 5 meciuri înclină balanța spre scenariul Nu marchează (NG). Pe această bază acord 70% pentru 'nu' și 30% pentru 'da'; cel mai bun pronostic este 'no' datorită producției foarte reduse de goluri a gazdelor pe teren propriu.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Analiza xG arată că La Serena generează în medie 1.34 xG pe meci, iar Everton 1.12 xG, în timp ce adversarii permit respectiv 1.35 (La Serena) și 1.72 (Everton). După medierea acestor valori mă aștept la aproximativ 1.53 goluri pentru La Serena și 1.24 pentru Everton, ceea ce dă un total de 2.77 goluri așteptate. La acest nivel al xG-ului total, probabilitatea pentru minimum 2 goluri (Peste 1.5) este de circa 76%, estimez Peste 2.5 la ~52%, iar Peste 3.5 este puțin probabil (~30%). În plus, La Serena efectuează în medie 12.25 șuturi cu o eficiență scăzută de 2%, iar Everton 10.75 șuturi cu eficiență de 12%, ceea ce confirmă că golurile vor apărea, dar nu foarte multe, motiv pentru care semnalul cel mai puternic este Peste 1.5.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Scenariul cel mai probabil este ca Everton să conducă la pauză și oaspeții să câștige (2/2), deoarece Everton a condus la pauză în 50% din meciuri, în timp ce La Serena a condus în 0%. Media golurilor la pauză este de 0,25 pentru La Serena față de 1,25 pentru Everton, iar pe parcursul meciului este 1,25 (La Serena) vs 2,5 (Everton), ceea ce favorizează oaspeții pentru victoria finală. La Serena are un xG mai mare (1,34) decât Everton (1,12), dar gazdele convertesc ocaziile mult mai slab — rată de conversie 2% la o medie de 12,25 șuturi (≈0,25 goluri), în timp ce Everton convertește 12% la 10,75 șuturi (≈1,29 goluri). La Serena este egală la pauză în 75% din meciuri și are în medie 0,0 goluri înscrise la pauză, de aceea cele mai probabile scenarii sunt: 2/2 (41%), alternativ X/2 (20%) și X/X (15%).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| La Serena | Everton | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 39% | 29% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.29 | 0.22 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
La Serena stă cu 51% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.13 goluri / meci - La Serena · 0.75 goluri / meci - Everton
Everton stă cu 22% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.38 goluri / meci - La Serena · 1.13 goluri / meci - Everton
La Serena marchează în 63% dintre meciuri (5 din 8 meciuri), iar Everton păstrează poarta curată în 38% (3 din 8 meciuri).
Everton marchează în 38% dintre meciuri (3 din 8 meciuri), iar La Serena păstrează poarta curată în 25% (2 din 8 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - La Serena
Over / Under - Everton
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
La Serena stă cu 18% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.63 pct / meci - La Serena · 1.38 pct / meci - Everton
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
La Serena - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 38% dintre meciuri și câștigă 25%. Uneori pierde avantajul după pauză.
Primește cu 0.6 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Everton - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 25% dintre meciuri și câștigă 25%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.6 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.60 | 1.60 |
| Goluri marcate / meci | 0.8 | 0.6 |
| Goluri primite / meci | 0.4 | 1.0 |
| Media golurilor pe meci | 1.2 | 1.6 |
| 1 gol | 80% | 60% |
| 2 goluri | 40% | 40% |
| 3 goluri | 0% | 40% |
| Poartă intactă | 60% | 60% |
| Fără gol | 40% | 60% |
| Golaveraj | +2 | -2 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.80 | 1.40 |
| Goluri marcate / meci | 0.8 | 0.4 |
| Goluri primite / meci | 0.2 | 0.4 |
| Media golurilor pe meci | 1.0 | 0.8 |
| 1 gol | 40% | 80% |
| 2 goluri | 40% | 0% |
| 3 goluri | 20% | 0% |
| Poartă intactă | 80% | 60% |
| Fără gol | 60% | 60% |
| Golaveraj | +3 | 0 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (4 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (4). Bilanț final (76-90): -3 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (3 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (3). Bilanț final (76-90): -3 - finalurile de meci sunt un punct slab.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
La Serena
Everton
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Primera División).
Echipele vs liga
| La Serena | Liga | Everton | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 2.50 | 2.66 | ▼ 1.88 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 38% | 45% | ▼ 13% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | • 50% | 51% | ▼ 38% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 25% | 30% | ▲ 38% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 63% | 69% | ▼ 38% |
| Gol după pauză | ▼ 75% | 80% | ▼ 75% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (2): La Serena 1 - 0 - 1 Everton. Media golurilor 3.50, ambele echipe au marcat in 100% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul La Serena - Everton?
Meciul din Primera División s-a încheiat La Serena 1:0 Everton. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre La Serena și Everton?
În ultimele 2 întâlniri directe La Serena a câștigat 1, Everton 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 3,50 goluri, ambele echipe marcând în 100%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de La Serena - Everton?
La Serena marchează în medie 1,13 goluri pe meci, iar Everton 0,75. Media în Primera División este de 2,66 goluri, cu Over 2.5 în 51% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 38% din meciurile La Serena și 13% din cele ale Everton.
În ce formă sunt La Serena și Everton?
În ultimele 5 meciuri La Serena are un bilanț de 2-2-1 (1,60 puncte pe meci), iar Everton 2-2-1 (1,60 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru La Serena - Everton?
Aici verifici cifrele dinaintea meciului La Serena - Everton: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.


