Le Mans - Lorient: statisticile meciului
Le Mans - Lorient: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Le Mans a jucat împotriva Lorient în Ligue 1 (Franța). Meciul s-a jucat la data de 19 septembrie 2026. Stadion: Stade de La Pincenardière. Scor final: 2:1.
Forma actuală
Le Mans: 0-3-1, 0.75 puncte/meci. Lorient: 1-2-1, 1.25 puncte/meci.
Statistici goluri
Le Mans marchează 1.75 si primește 2.00 goluri pe meci. Lorient marchează 1.00 si primește 1.00. Media ligii: 2.76 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Le Mans 100%, Lorient 50%. Over 2.5: Le Mans 75%, Lorient 50%. Nivel liga: BTTS 58%, Over 2.5 55%.
xG, șuturi și stil
Lorient are xG mai mare: 1.18 față de 1.17. Le Mans: 10.3 șuturi pe meci, Lorient: 10.8.
Reprizele meciului
Le Mans: conduce la pauză în 25%, goluri în repriza a doua 0.50. Lorient: conduce la pauză în 25%, goluri în repriza a doua 0.50.
Goluri pe minute
Le Mans: 31-45+ (3 goluri). Lorient: 31-45+ (2 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Ligue 1: 2.76 goluri pe meci, BTTS 58%, Over 2.5 55%.
Meciuri directe
Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Le Mans rămâne fără victorie în acest sezon, remizând în 3 dintre cele 4 meciuri disputate, iar ambele partide de până acum de pe teren propriu s-au încheiat la egalitate. Gazdele înscriu în medie 2 goluri acasă, însă defensiva le permite adversarilor un xG de 2,14 și primește, în medie, 2 goluri, ceea ce le limitează avantajul terenului propriu. Lorient nu a pierdut în deplasare, a păstrat 100% clean sheet-uri și a marcat în total doar 1 gol în două meciuri, cu o medie de 0,5 goluri pe partidă și 50% dintre meciuri fără gol marcat. Oaspeții ocupă o poziție mai bună în clasament, locul 7 față de locul 14 ocupat de Le Mans, însă forma recentă a celor două echipe este foarte asemănătoare: 1,0 punct pe meci în ultimele cinci apariții pentru oaspeți, față de 1,2 pentru gazde. Confruntarea dintre problemele ofensive ale lui Lorient și apărarea vulnerabilă a lui Le Mans, precum și tendința ridicată a ambelor echipe de a remiza, indică în primul rând împărțirea punctelor.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Le Mans a avut BTTS în 100% dintre meciurile disputate până acum, iar în ultimele cinci partide a marcat și a primit în medie câte 2,0 goluri. Lorient prezintă un profil mult mai ambiguu: a păstrat poarta intactă în 100% dintre meciurile din deplasare, însă în ultimele cinci apariții a primit în medie 1,6 goluri, iar BTTS a fost înregistrat în 60% dintre acestea. Gazdele creează mai multe ocazii pe poartă, în medie 4,5 față de 2,5 ale lui Lorient, în timp ce apărarea lor le oferă în mod regulat adversarilor oportunități, lucru confirmat de xG contra de 1,89 în ultimele cinci meciuri. Lorient a marcat în această perioadă în medie 1,0 goluri, iar xG-ul de 1,07 indică o șansă reală de a profita de problemele defensive ale lui Le Mans. Semnalul pentru Ambele echipe marchează (GG) este moderat, deoarece defensiva foarte bună a lui Lorient în deplasare reduce încrederea într-un gol al gazdelor, însă cifrele ofensive actuale ale ambelor echipe susțin ușor varianta „da”.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Le Mans a marcat în medie 2,0 goluri și a primit 2,0 în ultimele cinci meciuri, iar 80% dintre aceste partide s-au încheiat cu cel puțin trei goluri. Lorient a permis în aceeași perioadă o medie de 1,6 goluri, cu un xG mediu al adversarilor de 1,60, aspect favorabil gazdelor. Oaspeții înscriu, la rândul lor, în medie 1,0 gol în ultimele cinci apariții, în timp ce Le Mans are 1,89 xG primit pe meci, astfel că și golul lor este realist. Prognoza totală de 2,65 goluri și faptul că ambele echipe au depășit pragul de 2,5 goluri în 80%, respectiv 60% dintre ultimele cinci meciuri susțin cel mai puternic varianta mai sigură, Peste 1.5 goluri.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Cel mai probabil scenariu este remiza atât la pauză, cât și la final, deoarece Lorient a fost la egalitate la pauză în 2 din cele 2 meciuri disputate până acum, iar în ultimele cinci partide a înregistrat acest rezultat în 60% dintre cazuri. Le Mans este mai activă ofensiv: produce în medie 1,36 xG, expediază 4,5 șuturi pe poartă pe meci și a marcat în medie 2,0 goluri în ultimele cinci apariții, dar a și primit tot 2,0 goluri pe meci. Lorient a primit până acum în medie 0,0 goluri pe meci și a păstrat poarta intactă în 100% dintre partidele din eșantionul actual, ceea ce reduce șansele gazdelor de a păstra un eventual avantaj. Ambele echipe împart frecvent punctele, deoarece Le Mans a remizat în 60% dintre ultimele cinci meciuri, iar Lorient în 40%, în condițiile unor medii xG ale adversarelor relativ apropiate: 1,26 pentru Le Mans și 1,67 pentru Lorient. Gazdele ar putea ataca mai intens după pauză, însă stabilitatea defensivă a lui Lorient și începutul prudent susțin în primul rând varianta X/X.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Le Mans | Lorient | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 44% | 33% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.39 | 0.29 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Lorient stă cu 67% mai bine la: forma ultimelor 5.
0.75 pct / meci - Le Mans · 1.25 pct / meci - Lorient
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Le Mans stă cu 75% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.75 goluri / meci - Le Mans · 1 goluri / meci - Lorient
Lorient stă cu 100% mai bine la: goluri primite pe meci.
2 goluri / meci - Le Mans · 1 goluri / meci - Lorient
Le Mans marchează în 100% dintre meciuri (4 din 4 meciuri), iar Lorient păstrează poarta curată în 50% (2 din 4 meciuri).
Lorient marchează în 75% dintre meciuri (3 din 4 meciuri), iar Le Mans păstrează poarta curată în 0% (0 din 4 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Le Mans
Over / Under - Lorient
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Le Mans - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 25% dintre meciuri și câștigă 0%. Uneori pierde avantajul după pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Lorient - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 25% dintre meciuri și câștigă 25%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.25 | 0.75 |
| Goluri marcate / meci | 1.3 | 0.5 |
| Goluri primite / meci | 1.3 | 0.8 |
| Media golurilor pe meci | 2.5 | 1.3 |
| 1 gol | 100% | 75% |
| 2 goluri | 100% | 50% |
| 3 goluri | 50% | 0% |
| Poartă intactă | 0% | 25% |
| Fără gol | 0% | 50% |
| Golaveraj | 0 | -1 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.25 | 1.75 |
| Goluri marcate / meci | 0.5 | 0.5 |
| Goluri primite / meci | 0.5 | 0.5 |
| Media golurilor pe meci | 1.0 | 1.0 |
| 1 gol | 50% | 75% |
| 2 goluri | 50% | 25% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 75% | 75% |
| Fără gol | 75% | 50% |
| Golaveraj | 0 | 0 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (3 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (3). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (2 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (1). Bilanț final (76-90): 0.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Le Mans
Lorient
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Ligue 1).
Echipele vs liga
| Le Mans | Liga | Lorient | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▲ 3.75 | 2.76 | ▼ 2.00 |
| Ambele echipe au marcat | ▲ 100% | 58% | ▼ 50% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▲ 75% | 55% | ▼ 50% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 0% | 26% | ▲ 50% |
| Gol înainte de pauză | ▲ 100% | 68% | ▼ 50% |
| Gol după pauză | • 75% | 76% | • 75% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Oaspeți
Primul unsprezece
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Le Mans - Lorient?
Meciul din Ligue 1 s-a încheiat Le Mans 2:1 Lorient. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Le Mans - Lorient?
Le Mans marchează în medie 1,75 goluri pe meci, iar Lorient 1,00. Media în Ligue 1 este de 2,76 goluri, cu Over 2.5 în 55% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 100% din meciurile Le Mans și 50% din cele ale Lorient.
În ce formă sunt Le Mans și Lorient?
În ultimele 5 meciuri Le Mans are un bilanț de 0-3-1 (0,75 puncte pe meci), iar Lorient 1-2-1 (1,25 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Le Mans - Lorient?
Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.


