Legia Warszawa - Wisła Kraków: statisticile meciului
Legia Warszawa - Wisła Kraków: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Legia Warszawa a jucat împotriva Wisła Kraków în Ekstraklasa (Polonia). Meciul s-a jucat la data de 11 octombrie 2026. Stadion: Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Scor final: 2:0.
Forma actuală
Legia Warszawa: 2-3-0, 1.80 puncte/meci. Wisła Kraków: 3-2-0, 2.20 puncte/meci.
Statistici goluri
Legia Warszawa marchează 2.11 si primește 0.89 goluri pe meci. Wisła Kraków marchează 1.89 si primește 1.33. Media ligii: 3.00 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Legia Warszawa 78%, Wisła Kraków 78%. Over 2.5: Legia Warszawa 44%, Wisła Kraków 67%. Nivel liga: BTTS 66%, Over 2.5 62%.
xG, șuturi și stil
Wisła Kraków are xG mai mare: 2.00 față de 1.74. Legia Warszawa: 15.9 șuturi pe meci, Wisła Kraków: 19.0.
Reprizele meciului
Legia Warszawa: conduce la pauză în 56%, goluri în repriza a doua 0.89. Wisła Kraków: conduce la pauză în 33%, goluri în repriza a doua 1.11.
Goluri pe minute
Legia Warszawa: 16-30 (5 goluri). Wisła Kraków: 46-60 (5 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Ekstraklasa: 3.00 goluri pe meci, BTTS 66%, Over 2.5 62%.
Meciuri directe
Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Legia Warszawa este favorită, deoarece nu a pierdut niciun meci pe teren propriu, în timp ce Wisła Kraków nu a câștigat încă în deplasare și a suferit înfrângeri în 50% dintre partide. Gazdele înscriu acasă în medie 2,5 goluri, cu un xG de 2,08, iar oaspeții marchează în deplasare 1,75 goluri, cu un xG de 2,01. Așadar, ambele echipe creează în mod constant ocazii, însă Legia le valorifică mai eficient. Cea mai mare diferență se vede în defensivă: Legia primește acasă în medie 0,75 goluri, iar Wisła încasează în deplasare 2,25, deși xG-ul golurilor primite este de 1,24, respectiv 1,51. Wisła vine după o serie recentă ușor mai bună, cu 3 victorii în ultimele cinci meciuri, față de 2 ale Legiei, iar gazdele au primit 8 goluri în această perioadă, astfel că șansele oaspeților nu pot fi ignorate. Totuși, avantajul terenului propriu și eficiența net superioară pledează în favoarea victoriei Legiei.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Ambele echipe marchează (GG) s-a înregistrat în 60% dintre meciurile Legiei și în 100% dintre meciurile Wislei, iar până acum niciuna dintre echipe nu a încheiat un meci fără să înscrie. Legia marchează în medie 2,0 goluri, în timp ce Wisła primește 2,25, ceea ce le oferă gazdelor argumente solide pentru a înscrie. Oaspeții au, la rândul lor, atuuri în atac: marchează în medie 1,75 goluri, generează un xG de 2,01 și au 5,75 șuturi pe poartă pe meci. Un risc pentru pronosticul „Da” îl reprezintă defensiva Legiei, care primește în medie doar 0,6 goluri și păstrează poarta intactă în 40% dintre meciuri, deși a încasat 8 goluri în ultimele cinci partide. Având în vedere media de 1,6 goluri marcate de fiecare echipă în ultimele cinci apariții, este mai probabil să înscrie ambele formații decât ca cel puțin una să nu marcheze.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Cel mai puternic semnal îl oferă opțiunea Peste 1,5 goluri: atât în meciurile Legiei, cât și în cele ale Wislei, acest prag a fost depășit în 100% dintre partidele incluse în statisticile sezonului. Legia înscrie în medie 2,0 goluri, iar Wisła primește 2,25, ceea ce sporește șansele de a se marca cel puțin două goluri, chiar și în cazul unei contribuții modeste din partea oaspeților. La rândul său, Wisła înscrie în medie 1,75 goluri și generează un xG de 2,01, deși Legia primește doar 0,6 goluri pe meci. Linia de 2,5 goluri este mai puțin sigură, fiind depășită în 60% dintre meciurile Legiei și în 75% dintre cele ale Wislei, în timp ce pragul Peste 3,5 goluri nu a fost atins în niciuna dintre partidele Legiei incluse în analiză. Prin urmare, având în vedere prognoza de 3,05 goluri în total, opțiunea Peste 1,5 goluri are un avantaj mai clar decât liniile superioare.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Legia a condus la pauză în 3 din cele 5 meciuri disputate pe teren propriu, în timp ce Wisła era în dezavantaj după prima repriză în 3 din cele 4 deplasări. Gazdele încasează în medie 0,2 goluri înainte de pauză, iar oaspeții 1,5 în deplasare, ceea ce susține varianta ca Legia să conducă deja după 45 de minute. Legia a câștigat toate cele 5 meciuri de acasă, în timp ce Wisła nu a câștigat niciuna dintre cele 4 deplasări; media golurilor încasate este de 0,6, respectiv 2,25 pe meci. După pauză, Legia înscrie în medie 1,2 goluri pe teren propriu, iar Wisła încasează 0,75 în deplasare, astfel că gazdele au motive să-și păstreze avantajul. Riscul este sporit de forma recentă bună a Wisłei — 3 victorii în ultimele 5 meciuri disputate — însă bilanțul de acasă și din deplasare indică cel mai puternic scenariul 1/1 la Pauză/Final (P/F).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Legia Warszawa | Wisła Kraków | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 30% | 29% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.44 | 0.34 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Wisła Kraków stă cu 22% mai bine la: forma ultimelor 5.
1.8 pct / meci - Legia Warszawa · 2.2 pct / meci - Wisła Kraków
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Legia Warszawa stă cu 12% mai bine la: goluri marcate pe meci.
2.11 goluri / meci - Legia Warszawa · 1.89 goluri / meci - Wisła Kraków
Legia Warszawa stă cu 49% mai bine la: goluri primite pe meci.
0.89 goluri / meci - Legia Warszawa · 1.33 goluri / meci - Wisła Kraków
Legia Warszawa marchează în 100% dintre meciuri (9 din 9 meciuri), iar Wisła Kraków păstrează poarta curată în 22% (2 din 9 meciuri).
Wisła Kraków marchează în 100% dintre meciuri (9 din 9 meciuri), iar Legia Warszawa păstrează poarta curată în 22% (2 din 9 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Legia Warszawa
Over / Under - Wisła Kraków
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Legia Warszawa stă cu 50% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
2 pct / meci - Legia Warszawa · 1.33 pct / meci - Wisła Kraków
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Legia Warszawa - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 56% dintre meciuri și câștigă 56%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Wisła Kraków - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 33% dintre meciuri și câștigă 56%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 2.00 | 1.60 |
| Goluri marcate / meci | 1.0 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 0.6 | 0.6 |
| Media golurilor pe meci | 1.6 | 1.4 |
| 1 gol | 100% | 80% |
| 2 goluri | 40% | 20% |
| 3 goluri | 20% | 20% |
| Poartă intactă | 40% | 60% |
| Fără gol | 20% | 40% |
| Golaveraj | +2 | +1 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.60 | 2.20 |
| Goluri marcate / meci | 0.8 | 1.0 |
| Goluri primite / meci | 0.6 | 0.2 |
| Media golurilor pe meci | 1.4 | 1.2 |
| 1 gol | 80% | 80% |
| 2 goluri | 20% | 40% |
| 3 goluri | 20% | 0% |
| Poartă intactă | 60% | 80% |
| Fără gol | 40% | 20% |
| Golaveraj | +1 | +4 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (5 goals). Primește cel mai mult în 61-75 (3). Bilanț final (76-90): +4 - câștigă finalurile de meci.
Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (5 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (5). Bilanț final (76-90): +1 - câștigă finalurile de meci.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Legia Warszawa
Wisła Kraków
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Ekstraklasa).
Echipele vs liga
| Legia Warszawa | Liga | Wisła Kraków | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | • 3.00 | 3.00 | ▲ 3.22 |
| Ambele echipe au marcat | ▲ 78% | 66% | ▲ 78% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 44% | 62% | ▲ 67% |
| Meciuri fără gol primit | • 22% | 21% | • 22% |
| Gol înainte de pauză | ▲ 89% | 68% | ▲ 78% |
| Gol după pauză | ▲ 89% | 86% | ▼ 78% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Legia Warszawa - Wisła Kraków?
Meciul din Ekstraklasa s-a încheiat Legia Warszawa 2:0 Wisła Kraków. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Legia Warszawa - Wisła Kraków?
Legia Warszawa marchează în medie 2,11 goluri pe meci, iar Wisła Kraków 1,89. Media în Ekstraklasa este de 3,00 goluri, cu Over 2.5 în 62% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 78% din meciurile Legia Warszawa și 78% din cele ale Wisła Kraków.
În ce formă sunt Legia Warszawa și Wisła Kraków?
În ultimele 5 meciuri Legia Warszawa are un bilanț de 2-3-0 (1,80 puncte pe meci), iar Wisła Kraków 3-2-0 (2,20 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Legia Warszawa - Wisła Kraków?
Aici verifici cifrele dinaintea meciului Legia Warszawa - Wisła Kraków: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.


