Franța - Ligue 1Stade Bollaert-DelelisDate actualizate la 17 octombrie 2026

Lens - Lorient: statisticile meciului

Lens crest
Lens
0 : 1pauza 0:0
Lorient crest
Lorient

Lens - Lorient: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Lens a jucat împotriva Lorient în Ligue 1 (Franța). Meciul s-a jucat la data de 5 septembrie 2026. Stadion: Stade Bollaert-Delelis. Scor final: 0:1.

Forma actuală

Lens: 1-0-1, 1.50 puncte/meci. Lorient: 0-1-1, 0.50 puncte/meci.

Statistici goluri

Lens marchează 3.00 si primește 2.00 goluri pe meci. Lorient marchează 0.50 si primește 1.00. Media ligii: 2.95 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Lens 100%, Lorient 50%. Over 2.5: Lens 100%, Lorient 50%. Nivel liga: BTTS 57%, Over 2.5 62%.

xG, șuturi și stil

Lens are xG mai mare: 1.76 față de 1.34. Lens: 14.5 șuturi pe meci, Lorient: 12.5.

Reprizele meciului

Lens: conduce la pauză în 100%, goluri în repriza a doua 2.00. Lorient: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.50.

Goluri pe minute

Lens: 46-60 (2 goluri). Lorient: 46-60 (1 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Ligue 1: 2.95 goluri pe meci, BTTS 57%, Over 2.5 62%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 1-0-1. Medie goluri 3.00, BTTS 50%.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Lens prezintă o formă net superioară în ultimele cinci meciuri: a câștigat 3 partide și a marcat 10 goluri, în timp ce Lorient a înregistrat doar 1 victorie, 1 remiză și 3 înfrângeri, cu 5 goluri înscrise. Gazdele au câștigat singurul meci disputat până acum pe teren propriu, marcând în medie 5 goluri, iar media lor de 9 șuturi pe poartă per meci o depășește clar pe cea de 2 șuturi cadrate în deplasare a lui Lorient. Și calitatea ocaziilor create este de partea lui Lens, cu un xG mediu de 1,68, față de 1,08 pentru oaspeți. Lorient nu a marcat încă într-un meci disputat în deplasare și în 100% dintre astfel de partide nu a reușit să înscrie, deși a păstrat de fiecare dată poarta intactă. Apărarea lui Lens nu este ireproșabilă, întrucât primește în medie 2 goluri pe teren propriu, însă superioritatea ofensivă și trendul mai bun al formei transformă gazdele în favorite.

Vezi prezentarea statistică
BTTS - vor marca ambele echipe?

Pontul pe piața BTTS este susținut ușor de forma din ultimele cinci meciuri, în care ambele echipe au înregistrat acest scenariu în 60% dintre partide. Lens a marcat în această perioadă o medie de 2,0 goluri, iar Lorient 1,0, în timp ce media golurilor primite a fost de 1,4, respectiv 1,6. Gazdele creează ocazii mai calitative, cu un xG mediu de 1,31 în ultimele cinci meciuri, însă Lorient are, de asemenea, un xG de 1,11, ceea ce le oferă oaspeților o bază reală pentru a înscrie. Defensivele par vulnerabile, deoarece Lens le-a permis adversarilor un xG de 1,76, iar Lorient unul de 1,48. Deși datele provenite din eșantionul sezonier foarte redus al lui Lorient indică 0% BTTS, forma actuală și cifrele defensive ale ambelor echipe înclină ușor mai mult balanța în favoarea unui gol de ambele părți (BTTS Da).

Vezi statisticile BTTS
Over/Under - analiza numărului de goluri

În ultimele 5 meciuri, Lens a marcat în medie 2,0 goluri și a primit 1,4, în timp ce Lorient a înscris 1,0 gol și a încasat 1,6 în aceeași perioadă. Gazdele generează în medie 1,60 xG pe meci, față de 1,34 xG permise de Lorient, și expediază 6,0 șuturi pe poartă pe meci, comparativ cu 2,0 în cazul oaspeților. Ambele echipe au avut un total de peste 2,5 goluri în 60% dintre ultimele cinci meciuri, în timp ce media ligii este ridicată, de 3,0 goluri. Datele din perioada foarte scurtă și recentă a lui Lorient indică o abordare defensivă, însă forma din ultimele cinci meciuri și superioritatea ofensivă a lui Lens cresc clar probabilitatea de cel puțin două goluri. Cea mai solidă alegere este Peste 1,5 goluri, deoarece proiecția de 2,70 goluri oferă acestei linii o marjă mai clară decât linia mai limită de 2,5.

Vezi statisticile Over/Under
HT/FT - scenariul la pauză și la final

Lens se află într-o formă recentă net superioară: în ultimele 5 meciuri a obținut 3 victorii și a marcat în medie 2,0 goluri, în timp ce Lorient a câștigat o singură dată, a înscris 1,0 goluri și a primit 1,6. Gazdele încep foarte puternic partidele, deoarece au fost în avantaj la pauză în 100% dintre ultimele cinci meciuri, înregistrând o medie de 1,0 goluri marcate și niciun gol primit înainte de pauză. Lorient a marcat în medie 0,5 goluri până la pauză, a primit 0,75 și a fost în avantaj doar în 25% dintre meciurile analizate. Superioritatea lui Lens este vizibilă și în crearea ocaziilor: xG-ul mediu este de 1,60 față de 1,08 pentru adversari, iar gazdele expediază în medie 6 șuturi pe poartă, comparativ cu 2 în cazul lui Lorient. După pauză, Lens marchează în medie 1,33 goluri, astfel că cel mai probabil scenariu rămâne ca echipa să conducă la pauză și să-și mențină victoria până la final — 1 pauză / 1 final (1/1).

Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprize

Pe reprize

0 : 0
Prima repriza
0 : 1
A doua repriza

Statisticile meciului

57Posesie (%)43
LensLorient
17Suturi8
LensLorient
6Suturi pe poarta3
LensLorient
1.99xG0.91
LensLorient
8Cornere0
LensLorient
68Atacuri periculoase26
LensLorient
18Faulturi5
LensLorient
4Cartonase1
LensLorient

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

3Goluri marcate / meci0.5
LensLorient
2Goluri primite / meci1
LensLorient
51%Posesie medie54%
LensLorient
8Șuturi pe poartă / meci4
LensLorient

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

14.5Șuturi pe meci12.5
LensLorient
8Șuturi pe poartă4
LensLorient
20.7%Conversia șuturilor4%
LensLorient
51%Posesie54%
LensLorient
1.76xG pentru1.34
LensLorient
1.57xG împotrivă1.14
LensLorient

Calitatea șuturilor

Lens: OfensivăLorient: Echilibrată
LensLorient
Precizie (șuturi pe poartă)55%32%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.120.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.380.13

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Lens stă cu 200% mai bine la: forma ultimelor 5.

1.5 pct / meci - Lens · 0.5 pct / meci - Lorient

Lens
WL
Distribuția rezultatelor
50% V0% E50% I
Sezon (V-E-Î)
1-0-1
1.50 pct / meci · golaveraj +2
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-0-1
1.50 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
1-0-0
Ultimele 5 acasă
1-0-0
W
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 3.0Goluri primite: 2.0xG: 1.76xG advers: 1.57BTTS: 100%Over 2.5: 100%
Lorient
DL
Fără victorie în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
0% V50% E50% I
Sezon (V-E-Î)
0-1-1
0.50 pct / meci · golaveraj -1
Ultimele 5 (V-E-Î)
0-1-1
0.50 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
0-1-0
Ultimele 5 în deplasare
0-1-0
D
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.5Goluri primite: 1.0xG: 1.34xG advers: 1.14BTTS: 50%Over 2.5: 50%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Lens stă cu 500% mai bine la: goluri marcate pe meci.

3 goluri / meci - Lens · 0.5 goluri / meci - Lorient

Lorient stă cu 100% mai bine la: goluri primite pe meci.

2 goluri / meci - Lens · 1 goluri / meci - Lorient

Profil ofensiv Lens: foarte solid

Lens marchează în 100% dintre meciuri (2 din 2 meciuri), iar Lorient păstrează poarta curată în 50% (1 din 2 meciuri).

Profil ofensiv Lorient: foarte solid

Lorient marchează în 50% dintre meciuri (1 din 2 meciuri), iar Lens păstrează poarta curată în 0% (0 din 2 meciuri).

6Goluri marcate (sezon)1
LensLorient
4Goluri primite (sezon)2
LensLorient
5Media golurilor pe meci1.5
LensLorient
6Goluri marcate (ultimele 5)1
LensLorient
4Goluri primite (ultimele 5)2
LensLorient

Cât de des marchează cel puțin...

100%1 gol50%
LensLorient
50%2 goluri0%
LensLorient
50%3 goluri0%
LensLorient
50%4 goluri0%
LensLorient

Cât de des primește cel puțin...

100%1 gol50%
LensLorient
100%2 goluri50%
LensLorient
0%3 goluri0%
LensLorient
0%4 goluri0%
LensLorient

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

0%BTTS la pauză0%
LensLorient
0%BTTS în ambele reprize0%
LensLorient
50%Gol în ambele reprize0%
LensLorient

BTTS și numărul de goluri

100%Min. 3 goluri și BTTS50%
LensLorient
0%Min. 3 goluri fără BTTS0%
LensLorient
100%BTTS - ultimele 550%
LensLorient

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

100%Min. 1 gol înainte de pauză50%
LensLorient
0%Min. 2 goluri înainte de pauză50%
LensLorient
0%Min. 3 goluri înainte de pauză0%
LensLorient

Repriza 2

100%Min. 1 gol după pauză50%
LensLorient
100%Min. 2 goluri după pauză0%
LensLorient
50%Min. 3 goluri după pauză0%
LensLorient

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Lens stă cu 500% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

3 pct / meci - Lens · 0.5 pct / meci - Lorient

Lens - starea la pauză
100% conduce0% egal0% condusă
Lorient - starea la pauză
0% conduce50% egal50% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

3Puncte pe meci (repriza 1)0.5
LensLorient
1Goluri marcate (repriza 1)0
LensLorient
0Goluri primite (repriza 1)1
LensLorient
1Media golurilor (repriza 1)1
LensLorient
100%Poartă intactă înainte de pauză50%
LensLorient
0%Fără gol înainte de pauză100%
LensLorient

După pauză (repriza 2)

1.5Puncte pe meci (repriza 2)2
LensLorient
2Goluri marcate (repriza 2)0.5
LensLorient
2Goluri primite (repriza 2)0
LensLorient
4Media golurilor (repriza 2)0.5
LensLorient
0%Poartă intactă după pauză100%
LensLorient
50%Fără gol după pauză50%
LensLorient

Lens - rezultatele reprizei a 2-a

50% V0% E50% I
6
Puncte la pauză
2
Goluri la pauză
+2
Golaveraj (repriza 1)
3
Puncte în repriza a 2-a
0
Golaveraj (repriza 2)
3.00
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului50%

Conduce la pauză în 100% dintre meciuri și câștigă 50%. Uneori pierde avantajul după pauză.

Apărarea după pauză+2.0

Primește cu 2.0 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Lorient - rezultatele reprizei a 2-a

50% V50% E0% I
1
Puncte la pauză
0
Goluri la pauză
-2
Golaveraj (repriza 1)
4
Puncte în repriza a 2-a
+1
Golaveraj (repriza 2)
0.50
PPG înainte de pauză
Apărarea după pauză-1.0

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Lens - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci3.001.50
Goluri marcate / meci1.02.0
Goluri primite / meci0.02.0
Media golurilor pe meci1.04.0
1 gol100%100%
2 goluri0%100%
3 goluri0%50%
Poartă intactă100%0%
Fără gol0%50%
Golaveraj+20
Pauză: 100% conduce - 0% egal - 0% condusă
Repriza 2: 50% câștigată - 0% egal - 50% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 2
Lorient - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.502.00
Goluri marcate / meci0.00.5
Goluri primite / meci1.00.0
Media golurilor pe meci1.00.5
1 gol50%50%
2 goluri50%0%
3 goluri0%0%
Poartă intactă50%100%
Fără gol100%50%
Golaveraj-2+1
Pauză: 0% conduce - 50% egal - 50% condusă
Repriza 2: 50% câștigată - 50% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 0

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Lens
MarcatePrimite
1
0
0-15
0
0
16-30
1
0
31-45
2
1
46-60
1
2
61-75
1
1
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (2 goals). Primește cel mai mult în 61-75 (2). Bilanț final (76-90): 0.

Lorient
MarcatePrimite
0
0
0-15
0
1
16-30
0
1
31-45
1
0
46-60
0
0
61-75
0
0
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (1 goal). Primește cel mai mult în 16-30 (1). Bilanț final (76-90): 0.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

3.25
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
2.0 : 1.3
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
110%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
75%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-8%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
50%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
0%
Risc de 0:0
practic zero
2-3
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Lens

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.19
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.81
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-1.2 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+1.24
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.43
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
185%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
150%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
0.00
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+1.0
Goluri în final
17% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 17% vin în primul sfert de oră.
17%

Lorient

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.20
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.70
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-0.2 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.84
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.14
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
38%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
62%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
0.00
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.5
Goluri în final
0% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 0% vin în primul sfert de oră.
0%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Ligue 1).

Echipele vs liga

LensLigaLorient
Media golurilor pe meci▲ 5.002.95▼ 1.50
Ambele echipe au marcat▲ 100%57%▼ 50%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 100%62%▼ 50%
Meciuri fără gol primit▼ 0%26%▲ 50%
Gol înainte de pauză▲ 100%71%▼ 50%
Gol după pauză▲ 100%81%▼ 50%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.95
Media golurilor pe meci
57%
Ambele echipe au marcat
62%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
26%
Meciuri fără gol primit
1.62
Goluri acasă / meci
1.33
Goluri în deplasare / meci
+22%
Avantajul gazdelor în atac
+18%
Avantajul gazdelor în apărare
+0%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
71%
1 gol
38%
2 goluri
10%
3 goluri
0%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
81%
1 gol
62%
2 goluri
14%
3 goluri
10%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. LorientCartonaș galbenNathaniel Adjei
  2. LensSchimbareIntră: Souleymane SagnanIese: Matthieu Udol
  3. LensCartonaș galbenYacine Titraoui
  4. LorientGolMamadou KonéPasă decisivă: Panos Katseris
  5. LensSchimbareIntră: Andrija BulatovićIese: Yacine Titraoui
  6. LorientSchimbareIntră: Isak JensenIese: Gabin Bernardeau
  7. LensCartonaș galbenMichał Skóraś
  8. LensCartonaș galbenSouleymane Sagnan
  9. LensCartonaș galbenSouleymane Sagnan

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Meciuri directe

Meciuri recente (2): Lens 1 - 0 - 1 Lorient. Media golurilor 3.00, ambele echipe au marcat in 50% meciuri.

FC Lorient
2 : 1
Racing Club de Lens
Racing Club de Lens
3 : 0
FC Lorient

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Lens - Lorient?

Meciul din Ligue 1 s-a încheiat Lens 0:1 Lorient. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Lens și Lorient?

În ultimele 2 întâlniri directe Lens a câștigat 1, Lorient 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 3,00 goluri, ambele echipe marcând în 50%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Lens - Lorient?

Lens marchează în medie 3,00 goluri pe meci, iar Lorient 0,50. Media în Ligue 1 este de 2,95 goluri, cu Over 2.5 în 62% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 100% din meciurile Lens și 50% din cele ale Lorient.

În ce formă sunt Lens și Lorient?

În ultimele 5 meciuri Lens are un bilanț de 1-0-1 (1,50 puncte pe meci), iar Lorient 0-1-1 (0,50 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Lens - Lorient?

Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.