Levante UD - Real Betis: statisticile meciului
Levante UD - Real Betis: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Levante UD a jucat împotriva Real Betis în La Liga (Spania). Meciul s-a jucat la data de 29 august 2026. Stadion: Estadio Ciudad de Valencia. Scor final: 5:2.
Forma actuală
Levante UD: 0-1-1, 0.50 puncte/meci. Real Betis: 2-0-0, 3.00 puncte/meci.
Statistici goluri
Levante UD marchează 0.00 si primește 1.50 goluri pe meci. Real Betis marchează 1.00 si primește 0.00. Media ligii: 2.55 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Levante UD 0%, Real Betis 0%. Over 2.5: Levante UD 50%, Real Betis 0%. Nivel liga: BTTS 50%, Over 2.5 50%.
xG, șuturi și stil
Real Betis are xG mai mare: 1.71 față de 0.79. Levante UD: 7.5 șuturi pe meci, Real Betis: 16.5.
Reprizele meciului
Levante UD: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.00. Real Betis: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 1.00.
Goluri pe minute
Levante UD: 0-15 (0 goluri). Real Betis: 61-75 (1 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
La Liga: 2.55 goluri pe meci, BTTS 50%, Over 2.5 50%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 0-1-1. Medie goluri 3.50, BTTS 100%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Real Betis ocupă locul 6, în timp ce Levante se află abia pe poziția a 17-a, iar oaspeții au câștigat singura lor confruntare de campionat de până acum fără să primească gol. În ultimele cinci meciuri, Betis a obținut 3 victorii și a marcat 7 goluri, primind 4, ceea ce reprezintă un bilanț net superior celui de 5:6 al lui Levante. Gazdele au înregistrat în această perioadă 2 victorii, o remiză și 2 înfrângeri, iar actualul lor sezon de campionat a început cu doar 1 punct și 0 goluri marcate în două meciuri. Betis a acumulat în medie 2 puncte pe meci în ultimele cinci partide, față de 1,4 puncte pentru Levante, ceea ce indică o formă mai stabilă a oaspeților. Avantajul terenului propriu poate crește șansele lui Levante la o remiză, însă superioritatea lui Betis în defensivă și eficiența ofensivă actuală susțin victoria formației vizitatoare.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Cel mai puternic semnal indică BTTS Nu / Nu marchează (NG), deoarece în ultimele cinci meciuri ale ambelor echipe s-a marcat de ambele părți doar în 40% dintre cazuri, față de media ligii de 50%. Levante a înscris în această perioadă o medie de 1,0 goluri, iar Real Betis a primit doar 0,8 goluri pe meci, ceea ce crește riscul ca gazdele să nu reușească să depășească apărarea adversarului. Betis se află într-o formă ofensivă mai bună, cu o medie de 1,4 goluri și un xG de 1,42 în ultimele cinci partide, însă Levante a păstrat poarta intactă în 100% dintre meciurile de acasă disponibile din acest sezon. Deși gazdele au expediat în medie 18 șuturi pe teren propriu și au creat un xG de 1,95, eficiența lor scăzută de 6% și profilul defensiv al lui Betis susțin scenariul în care cel puțin una dintre echipe nu va înscrie.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Ultimele cinci meciuri ale lui Levante au avut o medie de 2,2 goluri în total, deoarece echipa a marcat de 5 ori și a primit 6 goluri. Meciurile lui Real Betis din aceeași perioadă au avut o medie identică de 2,2 goluri, cu 7 goluri marcate și doar 4 primite. Potențialul ofensiv al oaspeților pare ușor superior: media lor xG este de 1,42, față de 1,06 pentru Levante, însă gazdele le permit adversarilor un xG de 1,37. Doar 40% dintre ultimele cinci meciuri ale lui Betis și 60% dintre partidele lui Levante au depășit linia de 2,5 goluri, iar ambele echipe au marcat în doar 40% dintre aceste meciuri. Predicția de 2,58 goluri sugerează o luptă echilibrată pentru linia de 2,5, în timp ce marja până la patru goluri este clară, motiv pentru care cea mai bună opțiune este Sub 3,5 goluri.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Cel mai puternic semnal este remiza la pauză: Levante a fost la egalitate după 45 de minute în 4 dintre ultimele 5 meciuri, iar Real Betis în 3 dintre ultimele 5. Gazdele au marcat înainte de pauză în medie doar 0,4 goluri și au primit 0,8, în timp ce Betis a înscris 0,6 goluri și le-a permis adversarilor 0,4 goluri. După pauză, oaspeții prezintă o formă de joc mai bună, câștigând 60% dintre ultimele cinci meciuri, față de 40% pentru Levante, iar media lor este de 2,0 puncte, comparativ cu 1,4 puncte pentru gazde. Betis marchează după pauză în medie 0,8 goluri, în timp ce Levante înscrie doar 0,6, iar ambele echipe au înregistrat cel puțin un gol în repriza a doua în 4 dintre ultimele 5 meciuri. Scenariul X/2 combină cel mai bine un început prudent, cu rezultat de egalitate, cu avantajul formei actuale a lui Real Betis în partea decisivă a meciului.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Levante UD | Real Betis | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 7% | 30% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.10 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.00 | 0.20 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Real Betis stă cu 500% mai bine la: forma ultimelor 5.
0.5 pct / meci - Levante UD · 3 pct / meci - Real Betis
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Levante UD marchează în 0% dintre meciuri (0 din 2 meciuri), iar Real Betis păstrează poarta curată în 100% (2 din 2 meciuri).
Real Betis marchează în 100% dintre meciuri (2 din 2 meciuri), iar Levante UD păstrează poarta curată în 50% (1 din 2 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Levante UD
Over / Under - Real Betis
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Real Betis stă cu 100% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
0.5 pct / meci - Levante UD · 1 pct / meci - Real Betis
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Levante UD - rezultatele reprizei a 2-a
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Real Betis - rezultatele reprizei a 2-a
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.50 | 0.50 |
| Goluri marcate / meci | 0.0 | 0.0 |
| Goluri primite / meci | 1.0 | 0.5 |
| Media golurilor pe meci | 1.0 | 0.5 |
| 1 gol | 50% | 50% |
| 2 goluri | 50% | 0% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 50% | 50% |
| Fără gol | 100% | 100% |
| Golaveraj | -2 | -1 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.00 | 3.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.0 | 1.0 |
| Goluri primite / meci | 0.0 | 0.0 |
| Media golurilor pe meci | 0.0 | 1.0 |
| 1 gol | 0% | 100% |
| 2 goluri | 0% | 0% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 100% | 100% |
| Fără gol | 100% | 0% |
| Golaveraj | 0 | +2 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Primește cel mai mult în 0-15 (1). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (1 goal). Bilanț final (76-90): +1 - câștigă finalurile de meci.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Levante UD
Real Betis
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (La Liga).
Echipele vs liga
| Levante UD | Liga | Real Betis | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 1.50 | 2.55 | ▼ 1.00 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 0% | 50% | ▼ 0% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | • 50% | 50% | ▼ 0% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 50% | 30% | ▲ 100% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 50% | 59% | ▼ 0% |
| Gol după pauză | ▼ 50% | 77% | ▲ 100% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (2): Levante UD 0 - 1 - 1 Real Betis. Media golurilor 3.50, ambele echipe au marcat in 100% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Levante UD - Real Betis?
Meciul din La Liga s-a încheiat Levante UD 5:2 Real Betis. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Levante UD și Real Betis?
În ultimele 2 întâlniri directe Levante UD a câștigat 0, Real Betis 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 3,50 goluri, ambele echipe marcând în 100%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Levante UD - Real Betis?
Levante UD marchează în medie 0,00 goluri pe meci, iar Real Betis 1,00. Media în La Liga este de 2,55 goluri, cu Over 2.5 în 50% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 0% din meciurile Levante UD și 0% din cele ale Real Betis.
În ce formă sunt Levante UD și Real Betis?
În ultimele 5 meciuri Levante UD are un bilanț de 0-1-1 (0,50 puncte pe meci), iar Real Betis 2-0-0 (3,00 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Levante UD - Real Betis?
Fundalul statistic pentru Levante UD - Real Betis — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


