Polonia - 3 Liga Group 2Date actualizate la 20 octombrie 2026

Luzino - Wda Świecie: statisticile meciului

Luzino crest
Luzino
3 : 0pauza 1:0
Wda Świecie crest
Wda Świecie

Luzino - Wda Świecie: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Luzino a jucat împotriva Wda Świecie în 3 Liga Group 2 (Polonia). Meciul s-a jucat la data de 10 octombrie 2026. Scor final: 3:0.

Forma actuală

Luzino: 4-0-1, 2.40 puncte/meci. Wda Świecie: 2-1-2, 1.40 puncte/meci.

Statistici goluri

Luzino marchează 2.82 si primește 1.18 goluri pe meci. Wda Świecie marchează 1.50 si primește 1.40. Media ligii: 3.60 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Luzino 82%, Wda Świecie 80%. Over 2.5: Luzino 82%, Wda Świecie 60%. Nivel liga: BTTS 69%, Over 2.5 65%.

xG, șuturi și stil

Luzino are xG mai mare: 2.20 față de 1.43. Luzino: 16.4 șuturi pe meci, Wda Świecie: 9.5.

Reprizele meciului

Luzino: conduce la pauză în 45%, goluri în repriza a doua 2.00. Wda Świecie: conduce la pauză în 30%, goluri în repriza a doua 1.00.

Goluri pe minute

Luzino: 61-75 (10 goluri). Wda Świecie: 76-90+ (7 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

3 Liga Group 2: 3.60 goluri pe meci, BTTS 69%, Over 2.5 65%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 1-0-1. Medie goluri 1.00, BTTS 0%.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Luzino este favorită: a câștigat 4 dintre ultimele 5 meciuri, marcând 15 goluri, în timp ce Wda Świecie a obținut 2 victorii și a înscris 6 goluri. Pe teren propriu, gazdele au câștigat 4 dintre cele 5 partide și marchează în medie 2,6 goluri, iar oaspeții înscriu în deplasare în medie 1,2 goluri. Avantajul lui Luzino este confirmat de calitatea ocaziilor: xG-ul său pe teren propriu este de 2,48, față de xG-ul de 1,33 al celor de la Wda în deplasare, iar media șuturilor pe poartă este de 9,75, respectiv 5 pe meci. Totuși, Wda rămâne un adversar incomod — nu a pierdut niciunul dintre ultimele 5 meciuri din deplasare, iar în aceste condiții ambele echipe primesc în medie câte 0,8 goluri pe meci. Ultimele 5 meciuri ale oaspeților, în care au încasat 9 goluri, față de cele 5 primite de Luzino, înclină pronosticul în favoarea gazdelor.

Vezi prezentarea statistică
BTTS - vor marca ambele echipe?

Ambele echipe au înregistrat GG în 80% dintre meciurile lor, peste media ligii, de 70%. Luzino înscrie în medie 1,8 goluri, dar primește 2,0, în timp ce Wda Świecie marchează 1,2 goluri pe meci și a găsit poarta adversă în fiecare meci disputat până acum. În favoarea golului gazdelor pledează xG-ul mediu de 1,52 și faptul că oaspeții au primit în medie 1,8 goluri în ultimele cinci partide. În aceeași perioadă, Luzino a primit doar 1,0 goluri pe meci, ceea ce slăbește pronosticul pentru goluri de ambele părți; totuși, Wda a fost implicată în meciuri cu GG în patru dintre ultimele cinci partide. Per ansamblu, constanța cu care ambele echipe înscriu indică BTTS „Da”, deși îmbunătățirea defensivei lui Luzino rămâne un risc important.

Vezi statisticile BTTS
Over/Under - analiza numărului de goluri

Cel mai puternic semnal îl oferă Peste 1,5 goluri: acest prag a fost depășit în toate meciurile analizate ale echipei Luzino și în 80% dintre meciurile Wdy Świecie. Luzino înscrie în medie 1,8 goluri, iar Wda 1,2; totodată, gazdele încasează în medie 2,0 goluri, ceea ce sporește șansele ca ambele echipe să marcheze. În ultimele cinci meciuri, Luzino a înscris în medie 3,0 goluri, cu un xG de 2,08, în timp ce Wda a încasat în medie 1,8 goluri. Liniile superioare sunt mai puțin sigure, deoarece doar 20% dintre meciurile analizate ale Wdy s-au încheiat cu Peste 2,5 goluri, iar niciunul cu Peste 3,5 goluri. Prin urmare, în ciuda prognozei de 3,05 goluri, opțiunea Peste 1,5 goluri oferă cel mai sigur avantaj statistic.

Vezi statisticile Over/Under
HT/FT - scenariul la pauză și la final

Egalul la pauză este plauzibil, deoarece Wda Świecie a fost la egalitate după prima repriză în 40% dintre meciuri, iar în ultimele cinci partide nu a marcat înainte de pauză de patru ori. Și Luzino începe mai prudent decât încheie: marchează în medie 0,4 goluri în prima repriză, față de 1,4 după pauză. Forma recentă a gazdelor susține victoria acestora — au câștigat 4 din 5 meciuri, marcând în medie 3,0 goluri, în timp ce oaspeții au primit în această perioadă în medie 1,8 goluri. Semnalul din reprizele secunde ale ultimelor cinci partide este deosebit de puternic: Luzino a marcat atunci în medie 2,4 goluri, iar Wda a primit 1,4. Prin urmare, Pauză/Final X/2 pare cel mai probabil scenariu individual, deși avantajul oaspeților în rezultatele de până acum din primele reprize îi limitează gradul de certitudine.

Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprize

Pe reprize

1 : 0
Prima repriza
2 : 0
A doua repriza

Statisticile meciului

64Posesie (%)36
LuzinoWda Świecie
14Suturi5
LuzinoWda Świecie
6Suturi pe poarta2
LuzinoWda Świecie
1.89xG1.02
LuzinoWda Świecie
1Cornere0
LuzinoWda Świecie
82Atacuri periculoase76
LuzinoWda Świecie
13Faulturi5
LuzinoWda Świecie
0Cartonase0
LuzinoWda Świecie

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

LuzinoWda Świecie
2.82Goluri marcate / meci1.5
LuzinoWda Świecie
1.18Goluri primite / meci1.4
LuzinoWda Świecie
48%Posesie medie48%
LuzinoWda Świecie
7.73Șuturi pe poartă / meci4.7
LuzinoWda Świecie

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

16.45Șuturi pe meci9.5
LuzinoWda Świecie
7.73Șuturi pe poartă4.7
LuzinoWda Świecie
17.1%Conversia șuturilor15.8%
LuzinoWda Świecie
48%Posesie48%
LuzinoWda Świecie
2.2xG pentru1.43
LuzinoWda Świecie
1.05xG împotrivă1.45
LuzinoWda Świecie

Calitatea șuturilor

Luzino: OfensivăWda Świecie: Finalizare eficientă
LuzinoWda Świecie
Precizie (șuturi pe poartă)47%49%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.130.15
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.360.32

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Luzino stă cu 71% mai bine la: forma ultimelor 5.

2.4 pct / meci - Luzino · 1.4 pct / meci - Wda Świecie

Luzino
WWWWL
Distribuția rezultatelor
73% V9% E18% I
Sezon (V-E-Î)
8-1-2
2.27 pct / meci · golaveraj +18
Ultimele 5 (V-E-Î)
4-0-1
2.40 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
4-1-0
Ultimele 5 acasă
4-1-0
DWWWW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 3.0Goluri primite: 1.0xG: 2.08xG advers: 1.00BTTS: 60%Over 2.5: 80%
Wda Świecie
WWDLL
Distribuția rezultatelor
50% V30% E20% I
Sezon (V-E-Î)
5-3-2
1.80 pct / meci · golaveraj +1
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-1-2
1.40 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
2-3-0
Ultimele 5 în deplasare
2-3-0
DDWWD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.2Goluri primite: 1.8xG: 1.44xG advers: 1.46BTTS: 80%Over 2.5: 80%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Luzino stă cu 88% mai bine la: goluri marcate pe meci.

2.82 goluri / meci - Luzino · 1.5 goluri / meci - Wda Świecie

Luzino stă cu 19% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.18 goluri / meci - Luzino · 1.4 goluri / meci - Wda Świecie

Profil ofensiv Luzino: foarte solid

Luzino marchează în 100% dintre meciuri (11 din 11 meciuri), iar Wda Świecie păstrează poarta curată în 10% (1 din 10 meciuri).

Profil ofensiv Wda Świecie: foarte solid

Wda Świecie marchează în 90% dintre meciuri (9 din 10 meciuri), iar Luzino păstrează poarta curată în 18% (2 din 11 meciuri).

31Goluri marcate (sezon)15
LuzinoWda Świecie
13Goluri primite (sezon)14
LuzinoWda Świecie
4Media golurilor pe meci2.9
LuzinoWda Świecie
15Goluri marcate (ultimele 5)6
LuzinoWda Świecie
5Goluri primite (ultimele 5)9
LuzinoWda Świecie

Cât de des marchează cel puțin...

100%1 gol90%
LuzinoWda Świecie
73%2 goluri40%
LuzinoWda Świecie
55%3 goluri10%
LuzinoWda Świecie
27%4 goluri10%
LuzinoWda Świecie

Cât de des primește cel puțin...

82%1 gol90%
LuzinoWda Świecie
27%2 goluri30%
LuzinoWda Świecie
9%3 goluri10%
LuzinoWda Świecie
0%4 goluri10%
LuzinoWda Świecie

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

69%
Media ligii

Tipare de goluri

27%BTTS la pauză20%
LuzinoWda Świecie
9%BTTS în ambele reprize0%
LuzinoWda Świecie
55%Gol în ambele reprize20%
LuzinoWda Świecie

BTTS și numărul de goluri

73%Min. 3 goluri și BTTS50%
LuzinoWda Świecie
9%Min. 3 goluri fără BTTS10%
LuzinoWda Świecie
60%BTTS - ultimele 580%
LuzinoWda Świecie

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

91%Min. 1 gol înainte de pauză80%
LuzinoWda Świecie
36%Min. 2 goluri înainte de pauză20%
LuzinoWda Świecie
9%Min. 3 goluri înainte de pauză10%
LuzinoWda Świecie

Repriza 2

100%Min. 1 gol după pauză80%
LuzinoWda Świecie
82%Min. 2 goluri după pauză60%
LuzinoWda Świecie
55%Min. 3 goluri după pauză40%
LuzinoWda Świecie

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Luzino stă cu 37% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.64 pct / meci - Luzino · 1.2 pct / meci - Wda Świecie

Luzino - starea la pauză
45% conduce27% egal27% condusă
Wda Świecie - starea la pauză
30% conduce30% egal40% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.64Puncte pe meci (repriza 1)1.2
LuzinoWda Świecie
0.82Goluri marcate (repriza 1)0.5
LuzinoWda Świecie
0.55Goluri primite (repriza 1)0.6
LuzinoWda Świecie
1.36Media golurilor (repriza 1)1.1
LuzinoWda Świecie
45%Poartă intactă înainte de pauză50%
LuzinoWda Świecie
36%Fără gol înainte de pauză50%
LuzinoWda Świecie

După pauză (repriza 2)

2.45Puncte pe meci (repriza 2)1.6
LuzinoWda Świecie
2Goluri marcate (repriza 2)1
LuzinoWda Świecie
0.64Goluri primite (repriza 2)0.8
LuzinoWda Świecie
2.64Media golurilor (repriza 2)1.8
LuzinoWda Świecie
55%Poartă intactă după pauză40%
LuzinoWda Świecie
9%Fără gol după pauză40%
LuzinoWda Świecie

Luzino - rezultatele reprizei a 2-a

82% V0% E18% I
18
Puncte la pauză
9
Goluri la pauză
+3
Golaveraj (repriza 1)
27
Puncte în repriza a 2-a
+15
Golaveraj (repriza 2)
1.64
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului162%

Conduce la pauză în 45% dintre meciuri și câștigă 73%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.1

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Wda Świecie - rezultatele reprizei a 2-a

40% V40% E20% I
12
Puncte la pauză
5
Goluri la pauză
-1
Golaveraj (repriza 1)
16
Puncte în repriza a 2-a
+2
Golaveraj (repriza 2)
1.20
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului167%

Conduce la pauză în 30% dintre meciuri și câștigă 50%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.2

Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Luzino - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.402.40
Goluri marcate / meci0.62.4
Goluri primite / meci0.40.6
Media golurilor pe meci1.03.0
1 gol80%100%
2 goluri20%100%
3 goluri0%80%
Poartă intactă60%60%
Fără gol60%0%
Golaveraj+1+9
Pauză: 40% conduce - 20% egal - 40% condusă
Repriza 2: 80% câștigată - 0% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 3
Wda Świecie - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.001.40
Goluri marcate / meci0.21.0
Goluri primite / meci0.41.4
Media golurilor pe meci0.62.4
1 gol60%100%
2 goluri0%80%
3 goluri0%60%
Poartă intactă60%0%
Fără gol80%40%
Golaveraj-1-2
Pauză: 20% conduce - 40% egal - 40% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 20% egal - 40% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 1

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Luzino
MarcatePrimite
2
0
0-15
3
3
16-30
4
3
31-45
4
3
46-60
10
2
61-75
8
2
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (10 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (3). Bilanț final (76-90): +6 - câștigă finalurile de meci.

Wda Świecie
MarcatePrimite
2
1
0-15
2
3
16-30
1
2
31-45
1
0
46-60
2
4
61-75
7
4
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (7 goals). Primește cel mai mult în 61-75 (4). Bilanț final (76-90): +3 - câștigă finalurile de meci.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

3.45
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
2.1 : 1.3
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
96%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
81%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-71%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
90%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
0%
Risc de 0:0
practic zero
2-3
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Luzino

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+1.15
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.49
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-3.1 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.62
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.13
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
147%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
70%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.13
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+1.2
Goluri în final
26% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 6% vin în primul sfert de oră.
26%

Wda Świecie

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.02
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.12
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+2.0 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.07
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.05
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
89%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
73%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.40
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.5
Goluri în final
47% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 13% vin în primul sfert de oră.
47%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (3 Liga Group 2).

Echipele vs liga

LuzinoLigaWda Świecie
Media golurilor pe meci▲ 4.003.60▼ 2.90
Ambele echipe au marcat▲ 82%69%▲ 80%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 82%65%▼ 60%
Meciuri fără gol primit• 18%17%▼ 10%
Gol înainte de pauză▲ 91%80%• 80%
Gol după pauză▲ 100%86%▼ 80%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

3.60
Media golurilor pe meci
69%
Ambele echipe au marcat
65%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
17%
Meciuri fără gol primit
1.92
Goluri acasă / meci
1.68
Goluri în deplasare / meci
+14%
Avantajul gazdelor în atac
+13%
Avantajul gazdelor în apărare
+7%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
80%
1 gol
41%
2 goluri
19%
3 goluri
9%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
86%
1 gol
64%
2 goluri
34%
3 goluri
14%
4 goluri

Meciuri directe

Meciuri recente (2): Luzino 1 - 0 - 1 Wda Świecie. Media golurilor 1.00, ambele echipe au marcat in 0% meciuri.

Wda Świecie
1 : 0
Luzino
Luzino
1 : 0
Wda Świecie

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Luzino - Wda Świecie?

Meciul din 3 Liga Group 2 s-a încheiat Luzino 3:0 Wda Świecie. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Luzino și Wda Świecie?

În ultimele 2 întâlniri directe Luzino a câștigat 1, Wda Świecie 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 1,00 goluri, ambele echipe marcând în 0%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Luzino - Wda Świecie?

Luzino marchează în medie 2,82 goluri pe meci, iar Wda Świecie 1,50. Media în 3 Liga Group 2 este de 3,60 goluri, cu Over 2.5 în 65% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 82% din meciurile Luzino și 80% din cele ale Wda Świecie.

În ce formă sunt Luzino și Wda Świecie?

În ultimele 5 meciuri Luzino are un bilanț de 4-0-1 (2,40 puncte pe meci), iar Wda Świecie 2-1-2 (1,40 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Luzino - Wda Świecie?

Fundalul statistic pentru Luzino - Wda Świecie — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.