Mes Kerman - Naft Gachsaran: statisticile meciului
Mes Kerman - Naft Gachsaran: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Mes Kerman a jucat împotriva Naft Gachsaran în Azadegan League (Iran). Meciul s-a jucat la data de 9 iunie 2026. Stadion: Shahid Bahonar Stadium. Scor final: 0:0.
Forma actuală
Mes Kerman: 2-1-2, 1.40 puncte/meci. Naft Gachsaran: 3-2-0, 2.20 puncte/meci.
Statistici goluri
Mes Kerman marchează 0.63 si primește 0.52 goluri pe meci. Naft Gachsaran marchează 0.78 si primește 0.96. Media ligii: 1.49 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Mes Kerman 22%, Naft Gachsaran 48%. Over 2.5: Mes Kerman 15%, Naft Gachsaran 26%. Nivel liga: BTTS 30%, Over 2.5 21%.
xG, șuturi și stil
Mes Kerman are xG mai mare: 0.94 față de 0.69. Mes Kerman: 2.9 șuturi pe meci, Naft Gachsaran: 0.8.
Reprizele meciului
Mes Kerman: conduce la pauză în 19%, goluri în repriza a doua 0.37. Naft Gachsaran: conduce la pauză în 26%, goluri în repriza a doua 0.33.
Goluri pe minute
Mes Kerman: 46-60 (5 goluri). Naft Gachsaran: 31-45+ (7 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Azadegan League: 1.49 goluri pe meci, BTTS 30%, Over 2.5 21%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 1 dueluri directe anterioare: 0-0-1. Medie goluri 3.00, BTTS 100%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Pariez pe victoria gazdelor, deoarece Mes Kerman are un avantaj clar în crearea ocaziilor și stabilitate defensivă acasă. Pe teren propriu, gazdele trag în medie 9.5 șuturi pe meci, dintre care 3.88 pe poartă, și au xG 1.27, în timp ce Naft Gachsaran în deplasare are în medie 4.44 șuturi, 1.78 pe poartă și xG 0.69. Mes Kerman încasează în medie 0.62 goluri acasă și are 54% meciuri cu poartă intactă, în timp ce oaspeții primesc 1.14 goluri în deplasare și doar în 29% păstrează poarta inviolată. Deși au un bilanț de goluri similar (0.62 goluri acasă vs 0.64 goluri pentru oaspeți), Naft vine într-o formă mai bună în ultimele 5 meciuri (3 victorii și 2 egaluri, în medie 2.2 pct/meci), însă eficiența lor istorică în deplasare este de doar 7% victorii și 57% egaluri. Având în vedere xG mai mare (1.27 vs 0.69), numărul superior de șuturi (9.5 vs 4.44) și defensiva gazdelor, prognoza înclină spre victoria Mes Kerman.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Mes Kerman marchează în medie 0.92 goluri și primește 0.77 pe meci, în timp ce Naft Gachsaran marchează 0.64 și încasează 1.14. Procentul sezonier de Ambele echipe marchează (GG) este 38% pentru gazde și 57% pentru oaspeți, iar în ultimele 5 meciuri este 20% (Mes) și 40% (Naft), ceea ce sugerează o scădere a golurilor comune la gazde. Folosind aproximarea Poisson: probabilitatea ca Mes Kerman să marcheze este în medie ~64% (1 - e^-0.92 ≈ 60% și 1 - e^-1.14 ≈ 68%, în medie ≈64%), iar că Naft marchează este ~50% (1 - e^-0.64 ≈ 47% și 1 - e^-0.77 ≈ 54%, în medie ≈50%), ceea ce dă o șansă combinată ca ambele echipe să înscrie de aproximativ 32% (0.64×0.50 ≈ 0.32). În plus, liga are un indice scăzut de GG de 30% și gazdele păstrează poarta intactă în 38% din partide, deci scenariul în care cel puțin o echipă nu marchează este mai probabil. Având în vedere aceste cifre, recomand pariul "Nu" (fără GG).
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Am estimat golurile ca medie între goluri marcate și primite: gazde 1.03 = (0.92 + 1.14)/2, oaspeți 0.71 = (0.64 + 0.77)/2, total 1.74. Modelul Poisson cu lambda = 1.74 oferă probabilitatea de 0 goluri ~17.6% și 1 gol ~30.6%, astfel șansa pentru cel puțin 2 goluri (Peste 1.5) este ~51.8%, Peste 2.5 ~25.2%, iar Peste 3.5 ~9.9%. Aceste rezultate sunt conforme cu indicatorii sezonieri: gazdele au 62% meciuri peste 1.5 și doar 23% peste 2.5, oaspeții 64% și 29% respectiv, ceea ce sugerează că meciurile frecvent ating 2 goluri, dar rar 3 sau mai multe. Pe termen scurt, gazdele în ultimele 5 meciuri au marcat în medie 0.8 goluri, oaspeții 1.2 (total 2.0), iar last5 xG al gazdelor este 0.79 — aceasta ridică ușor potențialul de goluri, dar nu suficient pentru a schimba frecvența meciurilor cu ≥3 goluri. Ca urmare, cel mai puternic semnal din date este Sub 2.5 (probabilitate estimată 75%), de aceea recomandarea este pariu pe "Sub 2.5".
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Mes Kerman pare favorită pe baza datelor sezoniere: gazdele au câștigat 46% din meciuri și obțin în medie 1,69 puncte pe meci, în timp ce Naft Gachsaran are 7% victorii și 0,79 puncte pe meci. La pauză, egalul apare foarte des — Mes Kerman a încheiat HT la egalitate în 7 meciuri (54%), oaspeții au avut egal HT în 8 meciuri (57%), ceea ce oferă aproximativ 55% șanse pentru egal la pauză. Gazdele marchează mai bine pe reprize: în medie 0,62 goluri în prima repriză față de 0,29 la oaspeți și aditional 0,69 goluri în a doua repriză, ceea ce le crește șansele de a întoarce scorul după pauză. Având în vedere că Mes Kerman conducea la pauză în 5 meciuri (38%) și are 46% victorii pe sezon, scenariul cel mai probabil pare a fi egal la pauză și victorie gazde la final (X/1 — 30%), urmat de 1/1 (28%) și X/X (15%).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Mes Kerman | Naft Gachsaran | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 31% | -9% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.33 | 0.85 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.71 | 0.00 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Naft Gachsaran stă cu 57% mai bine la: forma ultimelor 5.
1.4 pct / meci - Mes Kerman · 2.2 pct / meci - Naft Gachsaran
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Naft Gachsaran stă cu 24% mai bine la: goluri marcate pe meci.
0.63 goluri / meci - Mes Kerman · 0.78 goluri / meci - Naft Gachsaran
Mes Kerman stă cu 85% mai bine la: goluri primite pe meci.
0.52 goluri / meci - Mes Kerman · 0.96 goluri / meci - Naft Gachsaran
Mes Kerman marchează în 52% dintre meciuri (14 din 27 meciuri), iar Naft Gachsaran păstrează poarta curată în 33% (9 din 27 meciuri).
Naft Gachsaran marchează în 63% dintre meciuri (17 din 27 meciuri), iar Mes Kerman păstrează poarta curată în 59% (16 din 27 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Mes Kerman
Over / Under - Naft Gachsaran
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Naft Gachsaran stă cu 6% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.26 pct / meci - Mes Kerman · 1.33 pct / meci - Naft Gachsaran
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Mes Kerman - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 19% dintre meciuri și câștigă 33%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Naft Gachsaran - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 26% dintre meciuri și câștigă 26%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.00 | 1.40 |
| Goluri marcate / meci | 0.2 | 0.6 |
| Goluri primite / meci | 0.2 | 0.4 |
| Media golurilor pe meci | 0.4 | 1.0 |
| 1 gol | 20% | 80% |
| 2 goluri | 20% | 20% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 80% | 60% |
| Fără gol | 80% | 60% |
| Golaveraj | 0 | +1 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 2.20 | 1.60 |
| Goluri marcate / meci | 0.6 | 0.6 |
| Goluri primite / meci | 0.0 | 0.4 |
| Media golurilor pe meci | 0.6 | 1.0 |
| 1 gol | 60% | 80% |
| 2 goluri | 0% | 20% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 100% | 60% |
| Fără gol | 40% | 40% |
| Golaveraj | +3 | +1 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (5 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (5). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.
Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (7 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (8). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Mes Kerman
Naft Gachsaran
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Azadegan League).
Echipele vs liga
| Mes Kerman | Liga | Naft Gachsaran | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 1.15 | 1.49 | ▲ 1.74 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 22% | 30% | ▲ 48% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 15% | 21% | ▲ 26% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 59% | 47% | ▼ 33% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 37% | 45% | ▲ 59% |
| Gol după pauză | ▲ 56% | 54% | ▼ 52% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meci anterior: Mes Kerman 0 - 0 - 1 Naft Gachsaran. Media golurilor 3.00, ambele echipe au marcat in 100% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Mes Kerman - Naft Gachsaran?
Meciul din Azadegan League s-a încheiat Mes Kerman 0:0 Naft Gachsaran. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Mes Kerman - Naft Gachsaran?
Mes Kerman marchează în medie 0,63 goluri pe meci, iar Naft Gachsaran 0,78. Media în Azadegan League este de 1,49 goluri, cu Over 2.5 în 21% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 22% din meciurile Mes Kerman și 48% din cele ale Naft Gachsaran.
În ce formă sunt Mes Kerman și Naft Gachsaran?
În ultimele 5 meciuri Mes Kerman are un bilanț de 2-1-2 (1,40 puncte pe meci), iar Naft Gachsaran 3-2-0 (2,20 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Mes Kerman - Naft Gachsaran?
Fundalul statistic pentru Mes Kerman - Naft Gachsaran — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


