Ungaria - NB IHidegkuti Nándor StadionDate actualizate la 16 octombrie 2026

MTK - Vasas: statisticile meciului

Argumentare:

Analiza completă și pontul în aplicație

Vezi analiza pentru pariuri, pontul, value bet-ul și argumentarea completă pentru acest meci.

Vezi analiza și pontul

MTK - Vasas: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

MTK joacă împotriva Vasas în NB I (Ungaria). Meciul este programat pentru 16 octombrie 2026. Stadion: Hidegkuti Nándor Stadion.

Forma actuală

MTK: 1-1-3, 0.80 puncte/meci. Vasas: 2-1-2, 1.40 puncte/meci.

Statistici goluri

MTK marchează 1.67 si primește 1.89 goluri pe meci. Vasas marchează 2.00 si primește 1.33. Media ligii: 3.19 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: MTK 78%, Vasas 67%. Over 2.5: MTK 89%, Vasas 67%. Nivel liga: BTTS 66%, Over 2.5 60%.

xG, șuturi și stil

MTK are xG mai mare: 1.67 față de 1.63. MTK: 12.7 șuturi pe meci, Vasas: 13.0.

Reprizele meciului

MTK: conduce la pauză în 22%, goluri în repriza a doua 1.00. Vasas: conduce la pauză în 22%, goluri în repriza a doua 1.44.

Goluri pe minute

MTK: 61-75 (4 goluri). Vasas: 76-90+ (7 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

NB I: 3.19 goluri pe meci, BTTS 66%, Over 2.5 60%.

Meciuri directe

Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.

Inainte de meci

Cote 1X2

(2.47)
(3.60)
(2.72)

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

1.67Goluri marcate / meci2
MTKVasas
1.89Goluri primite / meci1.33
MTKVasas

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

12.67Șuturi pe meci13
MTKVasas
6.56Șuturi pe poartă5.22
MTKVasas
13.2%Conversia șuturilor15.4%
MTKVasas
52%Posesie51%
MTKVasas
1.67xG pentru1.63
MTKVasas
1.6xG împotrivă1.36
MTKVasas

Calitatea șuturilor

MTK: Finalizare eficientăVasas: Finalizare eficientă
MTKVasas
Precizie (șuturi pe poartă)52%40%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.130.13
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.250.38

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Vasas stă cu 75% mai bine la: forma ultimelor 5.

0.8 pct / meci - MTK · 1.4 pct / meci - Vasas

MTK
WDLLL
Distribuția rezultatelor
22% V33% E44% I
Sezon (V-E-Î)
2-3-4
1.00 pct / meci · golaveraj -2
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-1-3
0.80 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
2-0-3
Ultimele 5 acasă
2-0-3
WLWLL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.2Goluri primite: 2.0xG: 1.68xG advers: 1.82BTTS: 80%Over 2.5: 100%
Vasas
LLWWD
Distribuția rezultatelor
44% V33% E22% I
Sezon (V-E-Î)
4-3-2
1.67 pct / meci · golaveraj +6
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-1-2
1.40 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
2-1-1
Ultimele 5 în deplasare
2-1-1
DWLW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.8Goluri primite: 1.8xG: 1.77xG advers: 1.49BTTS: 80%Over 2.5: 60%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Vasas stă cu 20% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1.67 goluri / meci - MTK · 2 goluri / meci - Vasas

Vasas stă cu 42% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.89 goluri / meci - MTK · 1.33 goluri / meci - Vasas

Profil ofensiv MTK: foarte solid

MTK marchează în 89% dintre meciuri (8 din 9 meciuri), iar Vasas păstrează poarta curată în 22% (2 din 9 meciuri).

Profil ofensiv Vasas: foarte solid

Vasas marchează în 78% dintre meciuri (7 din 9 meciuri), iar MTK păstrează poarta curată în 11% (1 din 9 meciuri).

15Goluri marcate (sezon)18
MTKVasas
17Goluri primite (sezon)12
MTKVasas
3.56Media golurilor pe meci3.33
MTKVasas
6Goluri marcate (ultimele 5)9
MTKVasas
10Goluri primite (ultimele 5)9
MTKVasas

Cât de des marchează cel puțin...

89%1 gol78%
MTKVasas
56%2 goluri56%
MTKVasas
22%3 goluri33%
MTKVasas
0%4 goluri22%
MTKVasas

Cât de des primește cel puțin...

89%1 gol78%
MTKVasas
67%2 goluri44%
MTKVasas
33%3 goluri11%
MTKVasas
0%4 goluri0%
MTKVasas

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

44%BTTS la pauză22%
MTKVasas
11%BTTS în ambele reprize11%
MTKVasas
33%Gol în ambele reprize33%
MTKVasas

BTTS și numărul de goluri

67%Min. 3 goluri și BTTS56%
MTKVasas
22%Min. 3 goluri fără BTTS11%
MTKVasas
80%BTTS - ultimele 580%
MTKVasas

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

78%Min. 1 gol înainte de pauză44%
MTKVasas
56%Min. 2 goluri înainte de pauză33%
MTKVasas
22%Min. 3 goluri înainte de pauză22%
MTKVasas

Repriza 2

89%Min. 1 gol după pauză89%
MTKVasas
67%Min. 2 goluri după pauză78%
MTKVasas
44%Min. 3 goluri după pauză44%
MTKVasas

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Vasas stă cu 10% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.11 pct / meci - MTK · 1.22 pct / meci - Vasas

MTK - starea la pauză
22% conduce44% egal33% condusă
Vasas - starea la pauză
22% conduce56% egal22% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.11Puncte pe meci (repriza 1)1.22
MTKVasas
0.67Goluri marcate (repriza 1)0.56
MTKVasas
0.89Goluri primite (repriza 1)0.44
MTKVasas
1.56Media golurilor (repriza 1)1
MTKVasas
33%Poartă intactă înainte de pauză67%
MTKVasas
44%Fără gol înainte de pauză67%
MTKVasas

După pauză (repriza 2)

1.44Puncte pe meci (repriza 2)1.44
MTKVasas
1Goluri marcate (repriza 2)1.44
MTKVasas
1Goluri primite (repriza 2)0.89
MTKVasas
2Media golurilor (repriza 2)2.33
MTKVasas
33%Poartă intactă după pauză44%
MTKVasas
33%Fără gol după pauză22%
MTKVasas

MTK - rezultatele reprizei a 2-a

44% V11% E44% I
10
Puncte la pauză
6
Goluri la pauză
-2
Golaveraj (repriza 1)
13
Puncte în repriza a 2-a
0
Golaveraj (repriza 2)
1.11
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului100%

Conduce la pauză în 22% dintre meciuri și câștigă 22%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.1

Primește cu 0.1 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Vasas - rezultatele reprizei a 2-a

33% V44% E22% I
11
Puncte la pauză
5
Goluri la pauză
+1
Golaveraj (repriza 1)
13
Puncte în repriza a 2-a
+5
Golaveraj (repriza 2)
1.22
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului200%

Conduce la pauză în 22% dintre meciuri și câștigă 44%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.5

Primește cu 0.5 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

MTK - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.200.60
Goluri marcate / meci0.60.6
Goluri primite / meci0.61.4
Media golurilor pe meci1.22.0
1 gol60%100%
2 goluri40%60%
3 goluri20%40%
Poartă intactă40%20%
Fără gol60%40%
Golaveraj0-4
Pauză: 20% conduce - 60% egal - 20% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 0% egal - 80% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 3
Vasas - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.201.00
Goluri marcate / meci0.61.2
Goluri primite / meci0.61.2
Media golurilor pe meci1.22.4
1 gol40%100%
2 goluri40%80%
3 goluri40%40%
Poartă intactă60%20%
Fără gol60%20%
Golaveraj00
Pauză: 20% conduce - 60% egal - 20% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 40% egal - 40% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 3

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

MTK
MarcatePrimite
3
1
0-15
1
4
16-30
2
3
31-45
2
3
46-60
4
2
61-75
3
4
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (4 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (4). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.

Vasas
MarcatePrimite
3
3
0-15
0
1
16-30
2
0
31-45
2
2
46-60
4
2
61-75
7
4
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (7 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (4). Bilanț final (76-90): +3 - câștigă finalurile de meci.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

3.44
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.5 : 1.9
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
108%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
73%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-100%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
69%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
2%
Risc de 0:0
circa 1 din 50 meciuri
2-3
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

MTK

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.07
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.29
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-2.8 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
0.00
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.29
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
92%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
137%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.20
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.3
Goluri în final
20% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 20% vin în primul sfert de oră.
20%

Vasas

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.27
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.40
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-3.7 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.37
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.03
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
145%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
73%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.27
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.9
Goluri în final
39% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 17% vin în primul sfert de oră.
39%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (NB I).

Echipele vs liga

MTKLigaVasas
Media golurilor pe meci▲ 3.563.19▲ 3.33
Ambele echipe au marcat▲ 78%66%• 67%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 89%60%▲ 67%
Meciuri fără gol primit▼ 11%19%▲ 22%
Gol înainte de pauză▲ 78%68%▼ 44%
Gol după pauză▲ 89%81%▲ 89%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

3.19
Media golurilor pe meci
66%
Ambele echipe au marcat
60%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
19%
Meciuri fără gol primit
1.81
Goluri acasă / meci
1.38
Goluri în deplasare / meci
+31%
Avantajul gazdelor în atac
+24%
Avantajul gazdelor în apărare
+14%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
68%
1 gol
36%
2 goluri
23%
3 goluri
6%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
81%
1 gol
62%
2 goluri
28%
3 goluri
9%
4 goluri

Întrebări frecvente

Când joacă MTK și Vasas?

MTK întâlnește Vasas pe 16 octombrie 2026 în NB I pe Hidegkuti Nándor Stadion. Ora exactă în fusul tău orar este afișată în partea de sus a paginii meciului.

Ce arată statisticile golurilor înainte de MTK - Vasas?

MTK marchează în medie 1,67 goluri pe meci, iar Vasas 2,00. Media în NB I este de 3,19 goluri, cu Over 2.5 în 60% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 78% din meciurile MTK și 67% din cele ale Vasas.

În ce formă sunt MTK și Vasas?

În ultimele 5 meciuri MTK are un bilanț de 1-1-3 (0,80 puncte pe meci), iar Vasas 2-1-2 (1,40 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru MTK - Vasas?

Aici verifici cifrele dinaintea meciului MTK - Vasas: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.