Muğlaspor - Boluspor: statisticile meciului
Muğlaspor - Boluspor: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Muğlaspor a jucat împotriva Boluspor în 1. Lig (Turcia). Meciul s-a jucat la data de 28 august 2026. Stadion: Muğla Atatürk Stadyumu. Scor final: 2:0.
Forma actuală
Muğlaspor: 0-2-1, 0.67 puncte/meci. Boluspor: 0-0-3, 0.00 puncte/meci.
Statistici goluri
Muğlaspor marchează 0.00 si primește 0.67 goluri pe meci. Boluspor marchează 0.33 si primește 2.33. Media ligii: 2.66 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Muğlaspor 0%, Boluspor 33%. Over 2.5: Muğlaspor 0%, Boluspor 67%. Nivel liga: BTTS 53%, Over 2.5 47%.
xG, șuturi și stil
Muğlaspor are xG mai mare: 1.06 față de 0.91. Muğlaspor: 9.3 șuturi pe meci, Boluspor: 9.7.
Reprizele meciului
Muğlaspor: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.00. Boluspor: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.00.
Goluri pe minute
Muğlaspor: 0-15 (0 goluri). Boluspor: 0-15 (1 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
1. Lig: 2.66 goluri pe meci, BTTS 53%, Over 2.5 47%.
Meciuri directe
Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Muğlaspor rămâne neînvinsă pe teren propriu: singurul meci disputat acasă s-a încheiat la egalitate, 0:0, cu o medie de 1,17 xG și doar 0,90 xG permise adversarului. Gazdele au însă probleme serioase la finalizare, deoarece nu au marcat în niciun meci de acasă, iar în ultimele cinci partide au înscris o singură dată și au remizat de patru ori. Boluspor a pierdut toate meciurile disputate până acum în deplasare, primește în medie 2 goluri pe meci și nu a încheiat nicio partidă fără gol primit. Oaspeții nu au marcat încă în deplasare, în ciuda unei medii de 1,19 xG și 4 șuturi pe poartă pe meci, astfel că avantajul lor la posesie, de 41% față de 34%, nu ar trebui să fie suficient pentru a se impune. Coroborarea eficienței scăzute la finalizare a ambelor echipe cu apărarea mai solidă a lui Muğlaspor indică în primul rând o remiză cu puține goluri.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Cel mai puternic semnal este eficiența ofensivă foarte slabă a ambelor echipe: Muğlaspor înscrie în medie 0,5 goluri, iar Boluspor nu a marcat încă niciun gol în sezonul analizat. În ultimele cinci meciuri, gazdele au înscris doar 0,2 goluri pe partidă, iar oaspeții 0,8, cu un procentaj BTTS de 20%, respectiv 40%. Boluspor expediază, ce-i drept, în medie 4 șuturi pe poartă și are un xG de 1,19, însă eficiența șuturilor sale este de 0%, ceea ce limitează clar șansele ca oaspeții să marcheze. Muğlaspor are doar 1 șut pe poartă pe meci și un xG sezonier de 0,65, astfel că, chiar și în condițiile unei defensive a lui Boluspor care primește în medie 2,0 goluri, este mai probabil ca cel puțin una dintre echipe să nu marcheze. Selecția BTTS Nu / Nu marchează (NG) nu este susținută suplimentar de datele ligii, deoarece media competiției este de 48%, peste profilul acestui meci.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Profilul ofensiv al lui Muğlaspor este foarte slab: echipa înscrie în medie 0,5 goluri, iar în ultimele cinci partide doar 0,2 goluri pe meci. Boluspor expediază mai multe șuturi pe poartă, 4,0 față de 1,0 ale gazdelor, iar media sa xG este de 1,19, comparativ cu 0,65 pentru Muğlaspor, astfel că oaspeții ar trebui să contribuie cu partea mai mare din totalul estimat de goluri. În același timp, niciuna dintre echipe nu a depășit în eșantionul actual pragul de 3,5 goluri, iar ambele formații au 100% dintre meciuri sub această linie. În ultimele cinci meciuri ale lui Muğlaspor nu s-au marcat niciodată cel puțin 3 goluri, în timp ce la Boluspor un astfel de rezultat a apărut în 60% dintre partide, ceea ce reduce nivelul de certitudine, dar nu schimbă trendul. Totalul prognozat de 2,05 goluri rămâne clar sub 3,5, astfel că cea mai avantajoasă alegere este Sub 3,5.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Cel mai probabil scenariu este ca Boluspor să conducă la pauză și să câștige la final, deoarece Muğlaspor nu a marcat niciun gol înainte de pauză în ultimele cinci meciuri și înscrie, în medie, doar 0,2 goluri pe meci. Gazdele creează, de asemenea, mai puține ocazii: xG-ul mediu este de 0,65, față de 1,19 pentru Boluspor, iar numărul șuturilor pe poartă este de doar 1,0, comparativ cu 4,0 pentru oaspeți. Boluspor primește în ultima perioadă, în medie, 2,0 goluri pe meci, însă Muğlaspor nu a marcat după pauză în 100% dintre ultimele cinci partide, ceea ce limitează perspectiva recuperării deficitului. Oaspeții au fost conduși la pauză în 80% dintre ultimele meciuri, astfel că riscul rămâne semnificativ, dar ofensiva slabă a gazdelor și avantajul clar al lui Boluspor în crearea ocaziilor susțin varianta 2/2 în piața Pauză/Final (P/F).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Muğlaspor | Boluspor | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 25% | 21% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.09 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.00 | 0.17 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Muğlaspor stă cu 248% mai bine la: goluri primite pe meci.
0.67 goluri / meci - Muğlaspor · 2.33 goluri / meci - Boluspor
Muğlaspor marchează în 0% dintre meciuri (0 din 3 meciuri), iar Boluspor păstrează poarta curată în 0% (0 din 3 meciuri).
Boluspor marchează în 33% dintre meciuri (1 din 3 meciuri), iar Muğlaspor păstrează poarta curată în 67% (2 din 3 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Muğlaspor
Over / Under - Boluspor
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Muğlaspor - rezultatele reprizei a 2-a
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Boluspor - rezultatele reprizei a 2-a
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.67 | 0.67 |
| Goluri marcate / meci | 0.0 | 0.0 |
| Goluri primite / meci | 0.3 | 0.3 |
| Media golurilor pe meci | 0.3 | 0.3 |
| 1 gol | 33% | 33% |
| 2 goluri | 0% | 0% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 67% | 67% |
| Fără gol | 100% | 100% |
| Golaveraj | -1 | -1 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.00 | 0.33 |
| Goluri marcate / meci | 0.3 | 0.0 |
| Goluri primite / meci | 1.7 | 0.7 |
| Media golurilor pe meci | 2.0 | 0.7 |
| 1 gol | 100% | 67% |
| 2 goluri | 67% | 0% |
| 3 goluri | 33% | 0% |
| Poartă intactă | 0% | 33% |
| Fără gol | 67% | 100% |
| Golaveraj | -4 | -2 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Primește cel mai mult în 31-45 (1). Bilanț final (76-90): 0.
Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (1 goal). Primește cel mai mult în 31-45 (3). Bilanț final (76-90): -2 - finalurile de meci sunt un punct slab.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Muğlaspor
Boluspor
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (1. Lig).
Echipele vs liga
| Muğlaspor | Liga | Boluspor | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 0.67 | 2.66 | • 2.67 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 0% | 53% | ▼ 33% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 0% | 47% | ▲ 67% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 67% | 30% | ▼ 0% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 33% | 75% | ▲ 100% |
| Gol după pauză | ▼ 33% | 72% | ▼ 67% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Muğlaspor - Boluspor?
Meciul din 1. Lig s-a încheiat Muğlaspor 2:0 Boluspor. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Muğlaspor - Boluspor?
Muğlaspor marchează în medie 0,00 goluri pe meci, iar Boluspor 0,33. Media în 1. Lig este de 2,66 goluri, cu Over 2.5 în 47% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 0% din meciurile Muğlaspor și 33% din cele ale Boluspor.
În ce formă sunt Muğlaspor și Boluspor?
În ultimele 5 meciuri Muğlaspor are un bilanț de 0-2-1 (0,67 puncte pe meci), iar Boluspor 0-0-3 (0,00 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Muğlaspor - Boluspor?
Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.


