Statele Unite - MLSDate actualizate la 22 octombrie 2026

New York City - New England Revolution: statisticile meciului

New York City - New England Revolution: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

New York City a jucat împotriva New England Revolution în MLS (Statele Unite). Meciul s-a jucat la data de 10 septembrie 2026. Scor final: 1:2.

Forma actuală

New York City: 0-3-2, 0.60 puncte/meci. New England Revolution: 2-1-2, 1.40 puncte/meci.

Statistici goluri

New York City marchează 1.57 si primește 1.35 goluri pe meci. New England Revolution marchează 1.61 si primește 1.26. Media ligii: 3.22 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: New York City 70%, New England Revolution 61%. Over 2.5: New York City 52%, New England Revolution 65%. Nivel liga: BTTS 63%, Over 2.5 62%.

xG, șuturi și stil

New England Revolution are xG mai mare: 1.50 față de 1.33. New York City: 11.4 șuturi pe meci, New England Revolution: 12.6.

Reprizele meciului

New York City: conduce la pauză în 43%, goluri în repriza a doua 0.57. New England Revolution: conduce la pauză în 30%, goluri în repriza a doua 0.91.

Goluri pe minute

New York City: 16-30 (10 goluri). New England Revolution: 76-90+ (11 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

MLS: 3.22 goluri pe meci, BTTS 63%, Over 2.5 62%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 1 dueluri directe anterioare: 0-1-0. Medie goluri 2.00, BTTS 100%.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

New York City traversează o serie slabă, fără victorie în ultimele cinci meciuri, cu un bilanț de 0 victorii, 3 remize și 2 înfrângeri, marcând doar 5 goluri, însă pe teren propriu rămâne o echipă net mai periculoasă. Gazdele înscriu acasă în medie 2,08 goluri pe meci, la 1,48 xG, în timp ce New England Revolution marchează în deplasare 1,40 goluri, în ciuda unui xG de 1,58. NYCFC reușește, de asemenea, puțin mai multe șuturi pe poartă, 5,33 față de 5,00, și valorifică ocaziile cu o eficiență de 16%, superioară celor 10% ale oaspeților. Defensivele ambelor echipe nu oferă siguranță deplină: gazdele primesc acasă 1,50 goluri, iar oaspeții în deplasare 1,60, însă New England a pierdut nu mai puțin de 50% dintre meciurile disputate în deplasare și a păstrat poarta intactă în doar 10% dintre acestea. Forma recentă mai bună a celor de la Revolution, care au acumulat 7 puncte în ultimele cinci meciuri, reduce gradul de certitudine al pronosticului, însă avantajul ofensiv al lui NYCFC pe teren propriu pledează pentru victoria gazdelor.

Vezi prezentarea statistică
BTTS - vor marca ambele echipe?

Semnalul pentru goluri de ambele părți este susținut de profilul lui New England, care înregistrează BTTS în 70% dintre meciurile sezonului, față de 50% pentru New York City, în timp ce media ligii este de 63%. Forma recentă favorizează, de asemenea, acest scenariu: BTTS s-a înregistrat în 80% dintre ultimele cinci meciuri ale gazdelor și în 60% dintre partidele oaspeților, care au primit în medie 1,4, respectiv 1,2 goluri pe meci. New England creează în prezent ocazii evaluate la o medie de 2,01 xG, iar New York City le permite adversarilor 1,57 xG, ceea ce le oferă oaspeților o bază solidă pentru a înscrie. Gazdele marchează acasă în medie 1,83 goluri, în timp ce Revoluționarii primesc 1,60 goluri în deplasare, astfel că și golul lor este probabil. Un risc pentru acest pariu îl reprezintă cele 33% de meciuri fără gol primit de New York City, însă imaginea ofensivă de ansamblu și rezultatele recente susțin mai clar BTTS: Da.

Vezi statisticile BTTS
Over/Under - analiza numărului de goluri

New York City marchează acasă în medie 1,83 goluri, iar New England Revolution primește în deplasare 1,60, ceea ce favorizează înscrierea a cel puțin unui gol de către gazde. Oaspeții își creează multe ocazii: media lor xG este de 1,58, crescând la 2,01 în ultimele cinci meciuri, în timp ce gazdele au permis 1,57 xG în această perioadă. Linia de 1,5 goluri a fost acoperită în 75% dintre meciurile lui New York City și în 80% dintre partidele lui New England, iar media totală în ligă este ridicată, de 3,19 goluri. Forma defensivă recentă a ambelor echipe nu este solidă, deoarece New York City a primit 7 goluri în cinci meciuri, iar New England 6. Peste 1,5 goluri are, astfel, cel mai puternic sprijin în date, în timp ce pentru linia de 2,5 singurul factor de descurajare este faptul că acest prag a fost depășit în doar 40% dintre ultimele cinci meciuri ale gazdelor.

Vezi statisticile Over/Under
HT/FT - scenariul la pauză și la final

New York City are un avantaj clar pe parcursul întregului sezon: câștigă 67% dintre meciuri și obține în medie 2,17 puncte pe partidă, în timp ce New England se impune doar în 30% dintre meciuri și pierde în 50% dintre acestea. Gazdele marchează în medie 1,83 goluri, iar adversarii înscriu în deplasare până la 1,60 goluri, ceea ce favorizează preluarea conducerii de către echipa din New York. Înainte de pauză, New England a fost condusă în 50% dintre meciurile disputate în deplasare, în timp ce New York City a primit doar 0,67 goluri pe meci în prima repriză, față de 1,00 în cazul oaspeților. După schimbarea părților, gazdele sunt deosebit de eficiente și disciplinate în acest sezon: marchează 1,08 goluri și primesc doar 0,25 goluri pe meci, în timp ce New England are 0,70 goluri marcate și 0,60 primite. Seria mai slabă recentă a lui New York City, fără victorie în ultimele 5 meciuri, reduce gradul de certitudine al selecției, însă bilanțul sezonului și avantajul gazdelor în ambele reprize indică în continuare cel mai puternic scenariul 1 pauză / 1 final în piața Pauză/Final (P/F).

Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprize

Pe reprize

0 : 1
Prima repriza
1 : 1
A doua repriza

Statisticile meciului

65Posesie (%)35
New York CityNew England Revolution
18Suturi11
New York CityNew England Revolution
6Suturi pe poarta6
New York CityNew England Revolution
2.04xG1.4
New York CityNew England Revolution
12Cornere4
New York CityNew England Revolution
67Atacuri periculoase39
New York CityNew England Revolution
5Faulturi10
New York CityNew England Revolution
0Cartonase2
New York CityNew England Revolution

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

New York CityNew England Revolution
1.57Goluri marcate / meci1.61
New York CityNew England Revolution
1.35Goluri primite / meci1.26
New York CityNew England Revolution
New York CityNew England Revolution
54%Posesie medie51%
New York CityNew England Revolution
4.7Șuturi pe poartă / meci4.83
New York CityNew England Revolution

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

11.43Șuturi pe meci12.61
New York CityNew England Revolution
4.7Șuturi pe poartă4.83
New York CityNew England Revolution
13.7%Conversia șuturilor12.8%
New York CityNew England Revolution
54%Posesie51%
New York CityNew England Revolution
1.33xG pentru1.5
New York CityNew England Revolution
1.44xG împotrivă1.5
New York CityNew England Revolution

Calitatea șuturilor

New York City: Finalizare eficientăNew England Revolution: Echilibrată
New York CityNew England Revolution
Precizie (șuturi pe poartă)41%38%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.120.12
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.330.33

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

New England Revolution stă cu 133% mai bine la: forma ultimelor 5.

0.6 pct / meci - New York City · 1.4 pct / meci - New England Revolution

New York City
LLDDD
Fără victorie în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
30% V35% E35% I
Sezon (V-E-Î)
7-8-8
1.26 pct / meci · golaveraj +5
Ultimele 5 (V-E-Î)
0-3-2
0.60 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
4-4-4
Ultimele 5 acasă
2-2-1
WWDLD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.0Goluri primite: 1.4xG: 1.23xG advers: 1.57BTTS: 80%Over 2.5: 40%
New England Revolution
LWDWL
Distribuția rezultatelor
48% V17% E35% I
Sezon (V-E-Î)
11-4-8
1.61 pct / meci · golaveraj +8
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-1-2
1.40 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
3-2-6
Ultimele 5 în deplasare
2-1-2
DLWWL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.8Goluri primite: 1.2xG: 2.25xG advers: 1.03BTTS: 80%Over 2.5: 80%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

New England Revolution stă cu 7% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.35 goluri / meci - New York City · 1.26 goluri / meci - New England Revolution

Profil ofensiv New York City: foarte solid

New York City marchează în 83% dintre meciuri (19 din 23 meciuri), iar New England Revolution păstrează poarta curată în 22% (5 din 23 meciuri).

Profil ofensiv New England Revolution: foarte solid

New England Revolution marchează în 78% dintre meciuri (18 din 23 meciuri), iar New York City păstrează poarta curată în 17% (4 din 23 meciuri).

36Goluri marcate (sezon)37
New York CityNew England Revolution
31Goluri primite (sezon)29
New York CityNew England Revolution
2.91Media golurilor pe meci2.87
New York CityNew England Revolution
5Goluri marcate (ultimele 5)9
New York CityNew England Revolution
7Goluri primite (ultimele 5)6
New York CityNew England Revolution

Cât de des marchează cel puțin...

83%1 gol78%
New York CityNew England Revolution
39%2 goluri43%
New York CityNew England Revolution
22%3 goluri22%
New York CityNew England Revolution
9%4 goluri9%
New York CityNew England Revolution

Cât de des primește cel puțin...

83%1 gol78%
New York CityNew England Revolution
35%2 goluri30%
New York CityNew England Revolution
13%3 goluri13%
New York CityNew England Revolution
4%4 goluri4%
New York CityNew England Revolution

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

61%
New England Revolution - BTTSBTTS - percentage of matches where both teams scored.14 din 23 meciuri
63%
Media ligii

Tipare de goluri

35%BTTS la pauză22%
New York CityNew England Revolution
9%BTTS în ambele reprize0%
New York CityNew England Revolution
30%Gol în ambele reprize26%
New York CityNew England Revolution

BTTS și numărul de goluri

43%Min. 3 goluri și BTTS52%
New York CityNew England Revolution
9%Min. 3 goluri fără BTTS13%
New York CityNew England Revolution
80%BTTS - ultimele 580%
New York CityNew England Revolution

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Meci întreg - comparație echipe (Over)

Repriza 1

87%Min. 1 gol înainte de pauză83%
New York CityNew England Revolution
48%Min. 2 goluri înainte de pauză52%
New York CityNew England Revolution
17%Min. 3 goluri înainte de pauză17%
New York CityNew England Revolution

Repriza 2

74%Min. 1 gol după pauză83%
New York CityNew England Revolution
35%Min. 2 goluri după pauză39%
New York CityNew England Revolution
17%Min. 3 goluri după pauză9%
New York CityNew England Revolution

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

New York City stă cu 41% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.65 pct / meci - New York City · 1.17 pct / meci - New England Revolution

New York City - starea la pauză
43% conduce35% egal22% condusă
New England Revolution - starea la pauză
30% conduce26% egal43% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.65Puncte pe meci (repriza 1)1.17
New York CityNew England Revolution
1Goluri marcate (repriza 1)0.7
New York CityNew England Revolution
0.57Goluri primite (repriza 1)0.87
New York CityNew England Revolution
1.57Media golurilor (repriza 1)1.57
New York CityNew England Revolution
43%Poartă intactă înainte de pauză39%
New York CityNew England Revolution
35%Fără gol înainte de pauză57%
New York CityNew England Revolution

După pauză (repriza 2)

1.04Puncte pe meci (repriza 2)1.83
New York CityNew England Revolution
0.57Goluri marcate (repriza 2)0.91
New York CityNew England Revolution
0.78Goluri primite (repriza 2)0.39
New York CityNew England Revolution
1.35Media golurilor (repriza 2)1.3
New York CityNew England Revolution
48%Poartă intactă după pauză65%
New York CityNew England Revolution
52%Fără gol după pauză39%
New York CityNew England Revolution

New York City - rezultatele reprizei a 2-a

22% V39% E39% I
38
Puncte la pauză
23
Goluri la pauză
+10
Golaveraj (repriza 1)
24
Puncte în repriza a 2-a
-5
Golaveraj (repriza 2)
1.65
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului70%

Conduce la pauză în 43% dintre meciuri și câștigă 30%. Uneori pierde avantajul după pauză.

Apărarea după pauză+0.2

Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

New England Revolution - rezultatele reprizei a 2-a

52% V26% E22% I
27
Puncte la pauză
16
Goluri la pauză
-4
Golaveraj (repriza 1)
42
Puncte în repriza a 2-a
+12
Golaveraj (repriza 2)
1.17
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului160%

Conduce la pauză în 30% dintre meciuri și câștigă 48%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză-0.5

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

New York City - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.800.40
Goluri marcate / meci1.00.0
Goluri primite / meci0.41.0
Media golurilor pe meci1.41.0
1 gol80%60%
2 goluri60%20%
3 goluri0%20%
Poartă intactă60%40%
Fără gol20%100%
Golaveraj+3-5
Pauză: 40% conduce - 60% egal - 0% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 40% egal - 60% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 5
New England Revolution - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.402.60
Goluri marcate / meci1.00.8
Goluri primite / meci1.20.0
Media golurilor pe meci2.20.8
1 gol100%80%
2 goluri100%0%
3 goluri20%0%
Poartă intactă20%100%
Fără gol40%20%
Golaveraj-1+4
Pauză: 40% conduce - 20% egal - 40% condusă
Repriza 2: 80% câștigată - 20% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 5

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

New York City
MarcatePrimite
5
3
0-15
10
4
16-30
8
6
31-45
6
3
46-60
3
7
61-75
4
8
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (10 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (8). Bilanț final (76-90): -4 - finalurile de meci sunt un punct slab.

New England Revolution
MarcatePrimite
4
3
0-15
3
6
16-30
9
11
31-45
6
4
46-60
4
2
61-75
11
3
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (11 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (11). Bilanț final (76-90): +8 - câștigă finalurile de meci.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.90
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.4 : 1.5
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
90%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
66%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-31%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
65%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
4%
Risc de 0:0
circa 1 din 25 meciuri
2-3
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

New York City

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.11
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.33
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-10.6 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.24
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.09
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
85%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
99%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.66
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.4
Goluri în final
11% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 14% vin în primul sfert de oră.
11%

New England Revolution

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
0.00
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.35
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-5.7 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.11
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.24
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
118%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
68%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.21
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
30% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 11% vin în primul sfert de oră.
30%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (MLS).

Echipele vs liga

New York CityLigaNew England Revolution
Media golurilor pe meci▼ 2.913.22▼ 2.87
Ambele echipe au marcat▲ 70%63%▼ 61%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▼ 52%62%▲ 65%
Meciuri fără gol primit▼ 17%21%• 22%
Gol înainte de pauză▲ 87%77%▲ 83%
Gol după pauză▼ 74%81%▲ 83%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

3.22
Media golurilor pe meci
63%
Ambele echipe au marcat
62%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
21%
Meciuri fără gol primit
1.84
Goluri acasă / meci
1.37
Goluri în deplasare / meci
+34%
Avantajul gazdelor în atac
+26%
Avantajul gazdelor în apărare
+19%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
77%
1 gol
45%
2 goluri
19%
3 goluri
6%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
81%
1 gol
51%
2 goluri
23%
3 goluri
10%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. New England RevolutionGolCarles Gil de Pareja Vicent
  2. New England RevolutionCartonaș galbenAlhassan Yusuf
  3. New England RevolutionSchimbareIntră: Jackson YueillIese: Alhassan Yusuf
  4. New England RevolutionCartonaș galbenMatt Polster
  5. New York CitySchimbareIntră: Malachi JonesIese: Bénie Traore
  6. New England RevolutionSchimbareIntră: Tanner BeasonIese: William Sands
  7. New England RevolutionGolDániel GazdagPasă decisivă: Ilay Feingold

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Meciuri directe

Meci anterior: New York City 0 - 1 - 0 New England Revolution. Media golurilor 2.00, ambele echipe au marcat in 100% meciuri.

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul New York City - New England Revolution?

Meciul din MLS s-a încheiat New York City 1:2 New England Revolution. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Ce arată statisticile golurilor înainte de New York City - New England Revolution?

New York City marchează în medie 1,57 goluri pe meci, iar New England Revolution 1,61. Media în MLS este de 3,22 goluri, cu Over 2.5 în 62% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 70% din meciurile New York City și 61% din cele ale New England Revolution.

În ce formă sunt New York City și New England Revolution?

În ultimele 5 meciuri New York City are un bilanț de 0-3-2 (0,60 puncte pe meci), iar New England Revolution 2-1-2 (1,40 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru New York City - New England Revolution?

Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.