New York City - Philadelphia Union: statisticile meciului
New York City - Philadelphia Union: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
New York City a jucat împotriva Philadelphia Union în MLS (Statele Unite). Meciul s-a jucat la data de 16 august 2026. Stadion: Yankee Stadium. Scor final: 2:3.
Forma actuală
New York City: 2-2-1, 1.60 puncte/meci. Philadelphia Union: 3-1-1, 2.00 puncte/meci.
Statistici goluri
New York City marchează 1.72 si primește 1.33 goluri pe meci. Philadelphia Union marchează 1.39 si primește 1.83. Media ligii: 3.20 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: New York City 67%, Philadelphia Union 67%. Over 2.5: New York City 56%, Philadelphia Union 61%. Nivel liga: BTTS 62%, Over 2.5 61%.
xG, șuturi și stil
Philadelphia Union are xG mai mare: 1.82 față de 1.36. New York City: 11.4 șuturi pe meci, Philadelphia Union: 16.3.
Reprizele meciului
New York City: conduce la pauză în 44%, goluri în repriza a doua 0.72. Philadelphia Union: conduce la pauză în 17%, goluri în repriza a doua 0.89.
Goluri pe minute
New York City: 16-30 (8 goluri). Philadelphia Union: 76-90+ (7 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
MLS: 3.20 goluri pe meci, BTTS 62%, Over 2.5 61%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 1 dueluri directe anterioare: 1-0-0. Medie goluri 3.00, BTTS 100%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
New York City are clearly advantaged by home field: they score an average of 2,3 goals per match at home, while Philadelphia Union concede as many as 2,67 goals away from home. The hosts average 5,9 shots on target and convert 17% of their attempts, compared with the visitors’ 4,56 shots on target and 11% conversion rate. Philadelphia have indeed won 4 of their last 5 matches overall and scored 10 goals in that period, but their away record remains very poor: 78% defeats, only 11% wins and not a single clean sheet. New York City have also been consistent in their last five appearances, collecting 7 points and conceding only 5 goals. The visitors produce a slightly higher average xG away from home, 1,69 compared with the hosts’ 1,56, so they have a realistic chance of scoring, but their weak defence points towards a New York City win.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Scenariul în care marchează ambele echipe este susținut de procentajul sezonier ridicat pentru BTTS: New York City a înregistrat acest rezultat în 56% dintre meciuri, iar Philadelphia Union în nu mai puțin de 78%. Gazdele înscriu în medie doar 1,11 goluri, însă își creează ocazii evaluate la 1,94 xG pe meci, în timp ce Philadelphia primește în deplasare nu mai puțin de 2,67 goluri în medie și nu a păstrat niciun meci fără gol primit. Philadelphia înscrie în medie 1,67 goluri, iar în ultimele cinci partide a marcat câte 2,0 goluri, cu un xG foarte bun de 2,04. Apărarea lui New York City a părut recent mai puțin sigură în ceea ce privește calitatea ocaziilor permise, cu un xG mediu al adversarilor de 1,56, deși a primit doar 1,0 gol pe meci. În plus, ambele echipe au avut BTTS în 80%, respectiv 60% dintre ultimele cinci meciuri, astfel că cel mai probabil scenariu este ca ambele formații să marcheze.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Avantajul este de partea opțiunii Peste 1.5, deoarece Philadelphia a depășit pragul de două goluri în total în 89% dintre meciuri, iar New York City a făcut-o în 56% dintre partide. Oaspeții încasează 2.67 goluri pe meci în deplasare și nu au păstrat niciun meci fără gol primit, ceea ce crește clar potențialul gazdelor. Ambele echipe se află, de asemenea, într-o formă ofensivă bună: în ultimele cinci meciuri, New York City a marcat în medie 1.8 goluri, iar Philadelphia 2.0, în timp ce xG-ul total al oaspeților este de 2.04. Totalul estimat de 2.95 goluri susține și opțiunea Peste 2.5, însă linia de 1.5 este considerabil mai sigură, mai ales că media golurilor în ligă este de 3.22.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
New York City are o superioritate clară pe parcursul întregului sezon: marchează în medie 1,11 goluri și primește 1,00, în timp ce Philadelphia, în ciuda celor 1,67 goluri marcate, le permite adversarilor să înscrie nu mai puțin de 2,67 goluri pe meci. Gazdele generează, de asemenea, un xG mai ridicat, 1,94 față de 1,69, iar xG-ul lor defensiv este de doar 0,95, comparativ cu 1,23 în cazul oaspeților. În ultimele cinci meciuri, NYCFC a câștigat 60% dintre partide, iar Philadelphia 80%, însă în deplasare Union a pierdut 78% dintre meciurile sezonului și nu a reușit niciodată să păstreze poarta intactă. Forma recentă din primele reprize este favorabilă gazdelor, care au marcat în medie 1,2 goluri, au fost în avantaj în 40% dintre meciuri și nu au fost conduse la pauză, în timp ce Philadelphia a intrat la pauză în dezavantaj în 40% dintre aceste partide. Prin urmare, cel mai probabil scenariu este ca New York City să conducă la pauză și să-și păstreze victoria la final, deși eficiența ofensivă ridicată a lui Union crește riscul unui gol al oaspeților după pauză.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| New York City | Philadelphia Union | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 43% | 29% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.12 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.35 | 0.29 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Philadelphia Union stă cu 25% mai bine la: forma ultimelor 5.
1.6 pct / meci - New York City · 2 pct / meci - Philadelphia Union
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
New York City stă cu 24% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.72 goluri / meci - New York City · 1.39 goluri / meci - Philadelphia Union
New York City stă cu 38% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.33 goluri / meci - New York City · 1.83 goluri / meci - Philadelphia Union
New York City marchează în 83% dintre meciuri (15 din 18 meciuri), iar Philadelphia Union păstrează poarta curată în 17% (3 din 18 meciuri).
Philadelphia Union marchează în 72% dintre meciuri (13 din 18 meciuri), iar New York City păstrează poarta curată în 17% (3 din 18 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - New York City
Over / Under - Philadelphia Union
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
New York City stă cu 94% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.61 pct / meci - New York City · 0.83 pct / meci - Philadelphia Union
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
New York City - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 44% dintre meciuri și câștigă 39%. De obicei păstrează avantajul până la final.
Primește cu 0.1 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Philadelphia Union - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 17% dintre meciuri și câștigă 22%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.60 | 1.20 |
| Goluri marcate / meci | 1.2 | 0.4 |
| Goluri primite / meci | 0.8 | 0.4 |
| Media golurilor pe meci | 2.0 | 0.8 |
| 1 gol | 100% | 60% |
| 2 goluri | 60% | 20% |
| 3 goluri | 20% | 0% |
| Poartă intactă | 20% | 60% |
| Fără gol | 20% | 60% |
| Golaveraj | +2 | 0 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.00 | 2.00 |
| Goluri marcate / meci | 1.2 | 1.2 |
| Goluri primite / meci | 1.4 | 0.6 |
| Media golurilor pe meci | 2.6 | 1.8 |
| 1 gol | 100% | 80% |
| 2 goluri | 40% | 60% |
| 3 goluri | 20% | 20% |
| Poartă intactă | 20% | 60% |
| Fără gol | 40% | 40% |
| Golaveraj | -1 | +3 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (8 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (7). Bilanț final (76-90): -3 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (7 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (8). Bilanț final (76-90): 0.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
New York City
Philadelphia Union
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (MLS).
Echipele vs liga
| New York City | Liga | Philadelphia Union | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 3.06 | 3.20 | • 3.22 |
| Ambele echipe au marcat | ▲ 67% | 62% | ▲ 67% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 56% | 61% | • 61% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 17% | 21% | ▼ 17% |
| Gol înainte de pauză | ▲ 89% | 76% | ▲ 83% |
| Gol după pauză | ▼ 78% | 80% | ▼ 72% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Oaspeți
Primul unsprezece
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meci anterior: New York City 1 - 0 - 0 Philadelphia Union. Media golurilor 3.00, ambele echipe au marcat in 100% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul New York City - Philadelphia Union?
Meciul din MLS s-a încheiat New York City 2:3 Philadelphia Union. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de New York City - Philadelphia Union?
New York City marchează în medie 1,72 goluri pe meci, iar Philadelphia Union 1,39. Media în MLS este de 3,20 goluri, cu Over 2.5 în 61% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 67% din meciurile New York City și 67% din cele ale Philadelphia Union.
În ce formă sunt New York City și Philadelphia Union?
În ultimele 5 meciuri New York City are un bilanț de 2-2-1 (1,60 puncte pe meci), iar Philadelphia Union 3-1-1 (2,00 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru New York City - Philadelphia Union?
Fundalul statistic pentru New York City - Philadelphia Union — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


