Novi Pazar - Mačva Šabac: statisticile meciului
Novi Pazar - Mačva Šabac: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Novi Pazar a jucat împotriva Mačva Šabac în SuperLiga (Serbia). Meciul s-a jucat la data de 29 august 2026. Stadion: Gradski Stadion, Foca. Scor final: 1:1.
Forma actuală
Novi Pazar: 1-1-3, 0.80 puncte/meci. Mačva Šabac: 2-0-3, 1.20 puncte/meci.
Statistici goluri
Novi Pazar marchează 0.67 si primește 1.17 goluri pe meci. Mačva Šabac marchează 0.67 si primește 2.00. Media ligii: 2.44 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Novi Pazar 17%, Mačva Šabac 33%. Over 2.5: Novi Pazar 17%, Mačva Šabac 50%. Nivel liga: BTTS 36%, Over 2.5 49%.
xG, șuturi și stil
Novi Pazar are xG mai mare: 1.62 față de 1.03. Novi Pazar: 13.5 șuturi pe meci, Mačva Šabac: 9.0.
Reprizele meciului
Novi Pazar: conduce la pauză în 33%, goluri în repriza a doua 0.17. Mačva Šabac: conduce la pauză în 17%, goluri în repriza a doua 0.50.
Goluri pe minute
Novi Pazar: 31-45+ (2 goluri). Mačva Šabac: 16-30 (1 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
SuperLiga: 2.44 goluri pe meci, BTTS 36%, Over 2.5 49%.
Meciuri directe
Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Novi Pazar are statistici clar superioare pe teren propriu: a câștigat 67% dintre meciurile de acasă, în timp ce Mačva Šabac a pierdut toate partidele disputate în deplasare și are acolo un golaveraj de -8. Gazdele marchează în medie 1,33 goluri pe propriul teren, la un xG de 1,48, în timp ce oaspeții înscriu doar 0,33 goluri în deplasare și nu au marcat în 67% dintre astfel de meciuri. Diferența în ceea ce privește crearea ocaziilor este confirmată și de media de 4,33 șuturi pe poartă a lui Novi Pazar, față de doar 1,67 în cazul lui Mačva. Defensiva oaspeților permite în medie 3 goluri și un xG de 2,24 pe meci în deplasare, astfel că gazdele ar trebui să profite de superioritatea calității ocaziilor. Mačva a câștigat, într-adevăr, 2 dintre ultimele 5 meciuri disputate în total, însă seria de trei înfrângeri consecutive în deplasare îi reduce considerabil șansele de a obține puncte.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Cel mai puternic argument pentru BTTS Nu / Nu marchează (NG) este ofensiva foarte slabă a echipei Mačva Šabac, care înscrie în acest sezon în medie doar 0,33 goluri pe meci, iar în 67% dintre partide nu a marcat deloc. Novi Pazar a păstrat poarta intactă în 67% dintre meciuri, ceea ce întărește clar scenariul în care oaspeții nu vor reuși din nou să înscrie. Ambele echipe au un procentaj sezonier BTTS de doar 33%, iar în ultimele cinci partide, indicatorii au fost de 20% pentru gazde și 40% pentru oaspeți. Mačva are în medie 6,67 șuturi și doar 1,67 șuturi pe poartă pe meci, cu o eficiență de 5%, în timp ce gazdele pot profita de defensiva slabă a adversarului, care primește în medie 3,0 goluri. Deși cel mai recent xG al echipei Mačva este de 1,15, media reală de 0,8 goluri marcate în ultimele cinci meciuri susține în continuare scenariul în care cel puțin una dintre echipe va rămâne fără gol.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Novi Pazar ar trebui să creeze vizibil mai multe ocazii, deoarece media sa xG este de 1,26, iar Mačva primește în medie 3,00 goluri și le permite adversarilor un xG de 2,24. Gazdele expediază în medie 11,0 șuturi, față de 6,67 ale celor de la Mačva, iar șuturile pe poartă sunt 2,67 comparativ cu 1,67, ceea ce susține scenariul a cel puțin două goluri. Totuși, oaspeții sunt slabi în ofensivă: înscriu în medie 0,33 goluri, au un xG de 0,77, iar în 67% dintre meciuri nu au marcat. În ultimele cinci meciuri ale ambelor echipe, media golurilor marcate a fost de doar 0,6 pentru Novi Pazar și 0,8 pentru Mačva, astfel că liniile Peste 2.5 și Peste 3.5 nu beneficiază de aceeași susținere solidă. Cea mai bună opțiune este Peste 1.5 goluri, susținută de vulnerabilitatea ridicată a apărării oaspeților și de prognoza de 2,35 goluri în meci.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Cel mai probabil scenariu este egal la pauză, urmat de victoria lui Novi Pazar, deoarece gazdele înscriu în medie doar 0,33 goluri înainte de pauză, iar Mačva Šabac nu a marcat încă niciun gol în această fază a meciurilor. În același timp, oaspeții primesc înainte de pauză nu mai puțin de 1,33 goluri pe meci și erau conduși după 45 de minute în 67% dintre meciurile disputate în deplasare, ceea ce le oferă gazdelor o șansă clară de a prelua inițiativa după pauză. Novi Pazar a câștigat 67% dintre meciurile de acasă, în timp ce Mačva a pierdut toate partidele disputate până acum în deplasare și primește acolo în medie 3,0 goluri. Superioritatea gazdelor este evidentă și în ceea ce privește crearea ocaziilor: xG-ul lor este de 1,28, față de 0,77 al oaspeților, iar media șuturilor pe poartă este de 2,67, comparativ cu 1,67 pentru Mačva. După pauză, oaspeții le permit adversarilor să înscrie în medie 1,67 goluri, astfel că un început fără goluri sau cu scor egal se poate transforma într-un triumf final al gazdelor (X/1).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Novi Pazar | Mačva Šabac | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 38% | 24% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.12 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.13 | 0.31 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Mačva Šabac stă cu 50% mai bine la: forma ultimelor 5.
0.8 pct / meci - Novi Pazar · 1.2 pct / meci - Mačva Šabac
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Novi Pazar stă cu 71% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.17 goluri / meci - Novi Pazar · 2 goluri / meci - Mačva Šabac
Novi Pazar marchează în 50% dintre meciuri (3 din 6 meciuri), iar Mačva Šabac păstrează poarta curată în 33% (2 din 6 meciuri).
Mačva Šabac marchează în 67% dintre meciuri (4 din 6 meciuri), iar Novi Pazar păstrează poarta curată în 50% (3 din 6 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Novi Pazar
Over / Under - Mačva Šabac
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Novi Pazar stă cu 41% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.17 pct / meci - Novi Pazar · 0.83 pct / meci - Mačva Šabac
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Novi Pazar - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 33% dintre meciuri și câștigă 33%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Mačva Šabac - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 17% dintre meciuri și câștigă 33%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.3 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.80 | 1.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.4 | 0.2 |
| Goluri primite / meci | 0.8 | 0.6 |
| Media golurilor pe meci | 1.2 | 0.8 |
| 1 gol | 80% | 60% |
| 2 goluri | 20% | 20% |
| 3 goluri | 20% | 0% |
| Poartă intactă | 40% | 60% |
| Fără gol | 60% | 80% |
| Golaveraj | -2 | -2 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.00 | 1.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.2 | 0.6 |
| Goluri primite / meci | 0.4 | 1.0 |
| Media golurilor pe meci | 0.6 | 1.6 |
| 1 gol | 60% | 80% |
| 2 goluri | 0% | 60% |
| 3 goluri | 0% | 20% |
| Poartă intactă | 60% | 40% |
| Fără gol | 80% | 40% |
| Golaveraj | -1 | -2 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (2 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (3). Bilanț final (76-90): +1 - câștigă finalurile de meci.
Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (1 goal). Primește cel mai mult în 76-90 (4). Bilanț final (76-90): -3 - finalurile de meci sunt un punct slab.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Novi Pazar
Mačva Šabac
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (SuperLiga).
Echipele vs liga
| Novi Pazar | Liga | Mačva Šabac | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 1.83 | 2.44 | ▲ 2.67 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 17% | 36% | ▼ 33% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 17% | 49% | • 50% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 50% | 37% | ▼ 33% |
| Gol înainte de pauză | ▲ 83% | 69% | ▼ 67% |
| Gol după pauză | ▼ 50% | 67% | ▲ 83% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Novi Pazar - Mačva Šabac?
Meciul din SuperLiga s-a încheiat Novi Pazar 1:1 Mačva Šabac. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Novi Pazar - Mačva Šabac?
Novi Pazar marchează în medie 0,67 goluri pe meci, iar Mačva Šabac 0,67. Media în SuperLiga este de 2,44 goluri, cu Over 2.5 în 49% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 17% din meciurile Novi Pazar și 33% din cele ale Mačva Šabac.
În ce formă sunt Novi Pazar și Mačva Šabac?
În ultimele 5 meciuri Novi Pazar are un bilanț de 1-1-3 (0,80 puncte pe meci), iar Mačva Šabac 2-0-3 (1,20 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Novi Pazar - Mačva Šabac?
Aici verifici cifrele dinaintea meciului Novi Pazar - Mačva Šabac: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.


