Azerbaidjan - Premyer LiqasıTofik BakhramovDate actualizate la 02 septembrie 2026

Qarabağ - Araz: statisticile meciului

Argumentare:

Analiza completă și pontul în aplicație

Vezi analiza pentru pariuri, pontul, value bet-ul și argumentarea completă pentru acest meci.

Vezi analiza și pontul

Qarabağ - Araz: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Qarabağ joacă împotriva Araz în Premyer Liqası (Azerbaidjan). Meciul este programat pentru 4 septembrie 2026. Stadion: Tofik Bakhramov.

Forma actuală

Qarabağ: 2-0-0, 3.00 puncte/meci. Araz: 0-1-2, 0.33 puncte/meci.

Statistici goluri

Qarabağ marchează 2.00 si primește 0.50 goluri pe meci. Araz marchează 0.00 si primește 2.00. Media ligii: 1.75 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Qarabağ 50%, Araz 0%. Over 2.5: Qarabağ 50%, Araz 33%. Nivel liga: BTTS 19%, Over 2.5 25%.

xG, șuturi și stil

Qarabağ are xG mai mare: 2.52 față de 0.99. Qarabağ: 19.0 șuturi pe meci, Araz: 9.0.

Reprizele meciului

Qarabağ: conduce la pauză în 50%, goluri în repriza a doua 1.00. Araz: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.00.

Goluri pe minute

Qarabağ: 16-30 (1 goluri). Araz: 0-15 (0 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Premyer Liqası: 1.75 goluri pe meci, BTTS 19%, Over 2.5 25%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 3 dueluri directe anterioare: 3-0-0. Medie goluri 5.67, BTTS 33%.

Inainte de meci

Cote 1X2

(-)
(-)
(-)

Profil înainte de mecice spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

2Goluri marcate / meci0
QarabağAraz
0.5Goluri primite / meci2
QarabağAraz
61%Posesie medie44%
QarabağAraz
7.5Șuturi pe poartă / meci3
QarabağAraz

Statistici echipecine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

19Șuturi pe meci9
QarabağAraz
7.5Șuturi pe poartă3
QarabağAraz
10.5%Conversia șuturilor0%
QarabağAraz
61%Posesie44%
QarabağAraz
2.52xG pentru0.99
QarabağAraz
1.2xG împotrivă2.22
QarabağAraz

Calitatea șuturilor

Qarabağ: DominantăAraz: Echilibrată
QarabağAraz
Precizie (șuturi pe poartă)39%33%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.130.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.270.00

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelorcine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Qarabağ stă cu 809% mai bine la: forma ultimelor 5.

3 pct / meci - Qarabağ · 0.33 pct / meci - Araz

Qarabağ
WW
5 victorii la rând
Distribuția rezultatelor
100% W0% R0% P
Sezon (V-E-Î)
2-0-0
3.00 pct / meci · golaveraj +3
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-0-0
3.00 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
1-0-0
Ultimele 5 acasă
1-0-0
W
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 2.0Goluri primite: 0.5xG: 2.52xG advers: 1.20BTTS: 50%Over 2.5: 50%
Araz
DLL
Fără victorie în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
0% W33% R67% P
Sezon (V-E-Î)
0-1-2
0.33 pct / meci · golaveraj -6
Ultimele 5 (V-E-Î)
0-1-2
0.33 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
0-0-1
Ultimele 5 în deplasare
0-0-1
L
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.0Goluri primite: 2.0xG: 0.99xG advers: 2.22BTTS: 0%Over 2.5: 33%

Goluricum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Qarabağ stă cu 300% mai bine la: goluri primite pe meci.

0.5 goluri / meci - Qarabağ · 2 goluri / meci - Araz

Profil ofensiv Qarabağ: foarte solid

Qarabağ marchează în 100% dintre meciuri (2 din 2 meciuri), iar Araz păstrează poarta curată în 33% (1 din 3 meciuri).

Profil ofensiv Araz: mai dificil

Araz marchează în 0% dintre meciuri (0 din 3 meciuri), iar Qarabağ păstrează poarta curată în 50% (1 din 2 meciuri).

4Goluri marcate (sezon)0
QarabağAraz
1Goluri primite (sezon)6
QarabağAraz
2.5Media golurilor pe meci2
QarabağAraz
4Goluri marcate (ultimele 5)0
QarabağAraz
1Goluri primite (ultimele 5)6
QarabağAraz

Cât de des marchează cel puțin...

100%1 gol0%
QarabağAraz
50%2 goluri0%
QarabağAraz
50%3 goluri0%
QarabağAraz
0%4 goluri0%
QarabağAraz

Cât de des primește cel puțin...

50%1 gol67%
QarabağAraz
0%2 goluri33%
QarabağAraz
0%3 goluri33%
QarabağAraz
0%4 goluri33%
QarabağAraz

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

50%BTTS la pauză0%
QarabağAraz
0%BTTS în ambele reprize0%
QarabağAraz
50%Gol în ambele reprize0%
QarabağAraz

BTTS și numărul de goluri

50%Min. 3 goluri și BTTS0%
QarabağAraz
0%Min. 3 goluri fără BTTS33%
QarabağAraz
50%BTTS - ultimele 50%
QarabağAraz

Număr de goluri (Over/Under)cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

100%Min. 1 gol înainte de pauză33%
QarabağAraz
50%Min. 2 goluri înainte de pauză33%
QarabağAraz
0%Min. 3 goluri înainte de pauză33%
QarabağAraz

Repriza 2

50%Min. 1 gol după pauză67%
QarabağAraz
50%Min. 2 goluri după pauză0%
QarabağAraz
0%Min. 3 goluri după pauză0%
QarabağAraz

Reprizele meciuluiîn ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Qarabağ stă cu 199% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

2 pct / meci - Qarabağ · 0.67 pct / meci - Araz

Qarabağ - starea la pauză
50% conduce50% egal0% condusă
Araz - starea la pauză
0% conduce67% egal33% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

2Puncte pe meci (repriza 1)0.67
QarabağAraz
1Goluri marcate (repriza 1)0
QarabağAraz
0.5Goluri primite (repriza 1)1.33
QarabağAraz
1.5Media golurilor (repriza 1)1.33
QarabağAraz
50%Poartă intactă înainte de pauză67%
QarabağAraz
0%Fără gol înainte de pauză100%
QarabağAraz

După pauză (repriza 2)

2Puncte pe meci (repriza 2)0.33
QarabağAraz
1Goluri marcate (repriza 2)0
QarabağAraz
0Goluri primite (repriza 2)0.67
QarabağAraz
1Media golurilor (repriza 2)0.67
QarabağAraz
100%Poartă intactă după pauză33%
QarabağAraz
50%Fără gol după pauză100%
QarabağAraz

Qarabağ - rezultatele reprizei a 2-a

50% W50% R0% P
4
Puncte la pauză
2
Goluri la pauză
+1
Golaveraj (repriza 1)
4
Puncte în repriza a 2-a
+2
Golaveraj (repriza 2)
2.00
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului200%

Conduce la pauză în 50% dintre meciuri și câștigă 100%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză-0.5

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Araz - rezultatele reprizei a 2-a

0% W33% R67% P
2
Puncte la pauză
0
Goluri la pauză
-4
Golaveraj (repriza 1)
1
Puncte în repriza a 2-a
-2
Golaveraj (repriza 2)
0.67
PPG înainte de pauză
Apărarea după pauză-0.7

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Qarabağ - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci2.002.00
Goluri marcate / meci1.01.0
Goluri primite / meci0.50.0
Media golurilor pe meci1.51.0
1 gol100%50%
2 goluri50%50%
3 goluri0%0%
Poartă intactă50%100%
Fără gol0%50%
Golaveraj+1+2
Pauză: 50% conduce - 50% egal - 0% condusă
Repriza 2: 50% câștigată - 50% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 50% - Total goluri la pauză: 2
Araz - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.670.33
Goluri marcate / meci0.00.0
Goluri primite / meci1.30.7
Media golurilor pe meci1.30.7
1 gol33%67%
2 goluri33%0%
3 goluri33%0%
Poartă intactă67%33%
Fără gol100%100%
Golaveraj-4-2
Pauză: 0% conduce - 67% egal - 33% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 33% egal - 67% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 0

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minutecând apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Qarabağ
MarcatePrimite
0
0
0-15
1
0
16-30
1
1
31-45
1
0
46-60
0
0
61-75
1
0
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (1 goal). Primește cel mai mult în 31-45 (1). Bilanț final (76-90): +1 - câștigă finalurile de meci.

Araz
MarcatePrimite
0
1
0-15
0
1
16-30
0
2
31-45
0
1
46-60
0
0
61-75
0
1
76-90

Primește cel mai mult în 31-45 (2). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelorce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.25
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
2.0 : 0.3
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
129%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
25%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
+152%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
0%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
0%
Risc de 0:0
practic zero
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Qarabağ

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+1.32
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.18
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+0.4 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.52
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.70
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
168%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
89%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
0.00
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
0.0
Goluri în final
25% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 0% vin în primul sfert de oră.
25%

Araz

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-1.23
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.77
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+1.0 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.99
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.22
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
0%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
168%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
0.00
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
0.0
Goluri în final
0% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 0% vin în primul sfert de oră.
0%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligăeste o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Premyer Liqası).

Echipele vs liga

QarabağLigaAraz
Media golurilor pe meci 2.501.75 2.00
Ambele echipe au marcat 50%19% 0%
Min. 3 goluri (Over 2.5) 50%25% 33%
Meciuri fără gol primit 50%50% 33%
Gol înainte de pauză 100%50% 33%
Gol după pauză 50%63% 67%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

1.75
Media golurilor pe meci
19%
Ambele echipe au marcat
25%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
50%
Meciuri fără gol primit
1.19
Goluri acasă / meci
0.56
Goluri în deplasare / meci
+112%
Avantajul gazdelor în atac
+53%
Avantajul gazdelor în apărare
+19%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
50%
1 gol
19%
2 goluri
6%
3 goluri
6%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
63%
1 gol
25%
2 goluri
6%
3 goluri
0%
4 goluri

Meciuri directe

Meciuri recente (3): Qarabağ 3 - 0 - 0 Araz. Media golurilor 5.67, ambele echipe au marcat in 33% meciuri.

Întrebări frecvente

Când joacă Qarabağ și Araz?

Qarabağ întâlnește Araz pe 4 septembrie 2026 în Premyer Liqası pe Tofik Bakhramov. Ora exactă în fusul tău orar este afișată în partea de sus a paginii meciului.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Qarabağ și Araz?

În ultimele 3 întâlniri directe Qarabağ a câștigat 3, Araz 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 5,67 goluri, ambele echipe marcând în 33%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Qarabağ - Araz?

Qarabağ marchează în medie 2,00 goluri pe meci, iar Araz 0,00. Media în Premyer Liqası este de 1,75 goluri, cu Over 2.5 în 25% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 50% din meciurile Qarabağ și 0% din cele ale Araz.

În ce formă sunt Qarabağ și Araz?

În ultimele 5 meciuri Qarabağ are un bilanț de 2-0-0 (3,00 puncte pe meci), iar Araz 0-1-2 (0,33 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Qarabağ - Araz?

Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.