Real Tomayapo - The Strongest: statisticile meciului
Real Tomayapo - The Strongest: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Real Tomayapo a jucat împotriva The Strongest în LFPB (Bolivia). Meciul s-a jucat la data de 24 aprilie 2026. Scor final: 0:0.
Forma actuală
Real Tomayapo: 0-1-1, 0.50 puncte/meci. The Strongest: 2-0-0, 3.00 puncte/meci.
Statistici goluri
Real Tomayapo marchează 0.50 si primește 2.50 goluri pe meci. The Strongest marchează 2.50 si primește 1.50. Media ligii: 3.13 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Real Tomayapo 50%, The Strongest 100%. Over 2.5: Real Tomayapo 50%, The Strongest 100%. Nivel liga: BTTS 61%, Over 2.5 65%.
xG, șuturi și stil
The Strongest are xG mai mare: 1.83 față de 0.80. Real Tomayapo: 7.5 șuturi pe meci, The Strongest: 17.0.
Reprizele meciului
Real Tomayapo: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.50. The Strongest: conduce la pauză în 50%, goluri în repriza a doua 1.50.
Goluri pe minute
Real Tomayapo: 61-75 (1 goluri). The Strongest: 76-90+ (2 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
LFPB: 3.13 goluri pe meci, BTTS 61%, Over 2.5 65%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 1-0-1. Medie goluri 3.50, BTTS 0%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Pariez pe victoria în deplasare a echipei The Strongest (2): ocupă locul 3 în clasament față de locul 15 al echipei Real Tomayapo și afișează valori superioare în statistici-cheie. The Strongest înregistrează în medie 16 șuturi și 8 pe poartă pe meci în deplasare, în timp ce Real are 11 șuturi și doar 3 pe poartă pe stadion; conversia șuturilor este 13% față de 9% în favoarea oaspeților. Oaspeții au și un xG mai mare (1.76 față de 1.22 al gazdelor), iar Real are un xG mediu primit de 2.01, ceea ce indică o vulnerabilitate defensivă. În ultimele 5 meciuri Real a încasat 11 goluri (2.2 pe meci) față de 6 primite de The Strongest (1.2 pe meci) și a obținut 0.8 puncte pe meci versus 1.8 puncte ale oaspeților, de unde rezulta repartizarea șanselor 60/25/15.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Ambele echipe au un indicator sezonier BTTS de 100% (Real Tomayapo 100% și The Strongest 100%), iar clean sheets sezoniere sunt 0% pentru ambele echipe, ceea ce favorizează puternic scenariul „Ambele echipe marchează (GG)”. Suport suplimentar oferă valorile xG: Real are un xG mediu de 1.90 față de xG concedat de The Strongest de 1.66, iar The Strongest are xG 1.76 față de xG concedat de Real de 1.56, indicând oportunități de gol de ambele părți (1.90 vs 1.66 și 1.76 vs 1.56). În ultimele 5 meciuri, Real a avut BTTS la nivel de 40% și a primit în medie 2.2 goluri, în timp ce The Strongest a avut 60% BTTS și a primit în medie 1.2 goluri, deci pe termen scurt gazdele sunt mai vulnerabile defensiv. Mediile sezoniere ale golurilor marcate sunt 3.0 pentru Real și 2.0 pentru The Strongest, liga are în medie 3.28 goluri pe meci, iar ambele echipe au 100% meciuri peste 2.5 și 100% meciuri care combină Over 2.5 cu BTTS, prin urmare recomand Ambele echipe marchează (GG) ca selecție principală (85% vs 15%).
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
xG mediu în atac este 1.9 pentru Real Tomayapo și 1.76 pentru The Strongest; comparându-le cu defensiva adversă (xG mediu contra: 1.66 pentru oaspeți și 1.56 pentru gazde) obținem goluri așteptate 1.78 pentru Real și 1.66 pentru The Strongest, în total 3.44 goluri. Statisticile șuturilor și conversiei susțin profilul ofensiv: Real șutează în medie 18 ori cu o conversie de 17% (18*0.17=3.06), The Strongest 16 șuturi cu 13% (16*0.13=2.08), ceea ce indică brut un total de 5.14 goluri, iar mediile sezoniere ale golurilor marcate sunt 3.0 (gazde) și 2.0 (oaspeți). Ambele echipe au BTTS 100% și câte 8 șuturi cadrate pe meci, dar ultimele 5 meciuri arată xG mai mici (1.26 și 1.63), astfel am aplicat o corecție moderată în scădere pentru prognoză. Modelul Poisson cu un total așteptat de 3.44 goluri oferă P(Peste 1.5) ≈86%, P(Peste 2.5) ≈67% și P(Peste 3.5) ≈45%. Pe această bază recomand pariul Peste 2.5 goluri ca cea mai bună linie: xG corectat 3.44, sezonier 100% Peste 2.5 și un volum ridicat de șuturi/conversie oferă un semnal puternic pentru over.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Statisticile indică un avantaj clar al gazdelor la pauză: leadingAtHTPercentage_home = 100% și media golurilor la pauză scoredAVGHT_home = 1.0 față de concededAVGHT_home = 0.0, ceea ce sugerează puternic că Real Tomayapo va conduce după 45 de minute. În a doua repriză, semnalul clar îl are însă The Strongest — points_2hg_away = 3.0 și ppg_2hg_away = 3.0 precum și last5_ppg_2hg_overall_away = 1.6 față de 0.4 pentru gazde, iar în plus gazdele primesc cele mai multe goluri în minutele 76–90 (goals_conceded_min_76_to_90_home = 2.0), ceea ce favorizează revenirea oaspeților. Ofensiv, gazdele sunt ușor superioare în xG și conversie (xG_for_avg_home = 1.9 vs xG_for_avg_away = 1.76, shot_conversion_rate 17% vs 13%), de aceea anticipez golul lor înainte de pauză (GoalsHT_home = 1.0). În baza acestor cifre, scenariul cel mai probabil este conducerea Real Tomayapo la pauză și întoarcerea rezultatul de către The Strongest după pauză — P/F 1/2 (estimez 40%), din care 20% atribui pentru 1/1 și 10% pentru 1/X ca alternative. Restul opțiunilor le repartizez la 30% datorită formei finale mai bune a celor de la The Strongest în ultimele 5 meciuri (last5_winPercentage_overall_away = 60% vs home = 20%).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Real Tomayapo | The Strongest | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 20% | 47% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.33 | 0.31 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
The Strongest stă cu 500% mai bine la: forma ultimelor 5.
0.5 pct / meci - Real Tomayapo · 3 pct / meci - The Strongest
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
The Strongest stă cu 400% mai bine la: goluri marcate pe meci.
0.5 goluri / meci - Real Tomayapo · 2.5 goluri / meci - The Strongest
The Strongest stă cu 67% mai bine la: goluri primite pe meci.
2.5 goluri / meci - Real Tomayapo · 1.5 goluri / meci - The Strongest
Real Tomayapo marchează în 50% dintre meciuri (1 din 2 meciuri), iar The Strongest păstrează poarta curată în 0% (0 din 2 meciuri).
The Strongest marchează în 100% dintre meciuri (2 din 2 meciuri), iar Real Tomayapo păstrează poarta curată în 0% (0 din 2 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Real Tomayapo
Over / Under - The Strongest
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
The Strongest stă cu 300% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
0.5 pct / meci - Real Tomayapo · 2 pct / meci - The Strongest
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Real Tomayapo - rezultatele reprizei a 2-a
Primește cu 1.5 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
The Strongest - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 50% dintre meciuri și câștigă 100%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.5 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.50 | 0.50 |
| Goluri marcate / meci | 0.0 | 0.5 |
| Goluri primite / meci | 0.5 | 2.0 |
| Media golurilor pe meci | 0.5 | 2.5 |
| 1 gol | 50% | 100% |
| 2 goluri | 0% | 100% |
| 3 goluri | 0% | 50% |
| Poartă intactă | 50% | 0% |
| Fără gol | 100% | 50% |
| Golaveraj | -1 | -3 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 2.00 | 2.00 |
| Goluri marcate / meci | 1.0 | 1.5 |
| Goluri primite / meci | 0.5 | 1.0 |
| Media golurilor pe meci | 1.5 | 2.5 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 goluri | 50% | 50% |
| 3 goluri | 0% | 50% |
| Poartă intactă | 50% | 50% |
| Fără gol | 0% | 0% |
| Golaveraj | +1 | +1 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (1 goal). Primește cel mai mult în 61-75 (2). Bilanț final (76-90): -2 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (2 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (2). Bilanț final (76-90): 0.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Real Tomayapo
The Strongest
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (LFPB).
Echipele vs liga
| Real Tomayapo | Liga | The Strongest | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 3.00 | 3.13 | ▲ 4.00 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 50% | 61% | ▲ 100% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 50% | 65% | ▲ 100% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 0% | 22% | ▼ 0% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 50% | 78% | ▲ 100% |
| Gol după pauză | ▲ 100% | 91% | ▲ 100% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Contextul arbitrului
Mediile sezonului și distribuția rezultatelor în meciurile conduse de acest arbitru.
Meciuri directe
Meciuri recente (2): Real Tomayapo 1 - 0 - 1 The Strongest. Media golurilor 3.50, ambele echipe au marcat in 0% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Real Tomayapo - The Strongest?
Meciul din LFPB s-a încheiat Real Tomayapo 0:0 The Strongest. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Real Tomayapo și The Strongest?
În ultimele 2 întâlniri directe Real Tomayapo a câștigat 1, The Strongest 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 3,50 goluri, ambele echipe marcând în 0%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Real Tomayapo - The Strongest?
Real Tomayapo marchează în medie 0,50 goluri pe meci, iar The Strongest 2,50. Media în LFPB este de 3,13 goluri, cu Over 2.5 în 65% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 50% din meciurile Real Tomayapo și 100% din cele ale The Strongest.
În ce formă sunt Real Tomayapo și The Strongest?
În ultimele 5 meciuri Real Tomayapo are un bilanț de 0-1-1 (0,50 puncte pe meci), iar The Strongest 2-0-0 (3,00 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Real Tomayapo - The Strongest?
Fundalul statistic pentru Real Tomayapo - The Strongest — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


