Anglia - EFL League TwoAESSEAL New York StadiumDate actualizate la 18 octombrie 2026

Rotherham United - Newport County: statisticile meciului

Argumentare:

Analiza completă și pontul în aplicație

Vezi analiza pentru pariuri, pontul, value bet-ul și argumentarea completă pentru acest meci.

Vezi analiza și pontul

Rotherham United - Newport County: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Rotherham United joacă împotriva Newport County în EFL League Two (Anglia). Meciul este programat pentru 20 octombrie 2026. Stadion: AESSEAL New York Stadium.

Forma actuală

Rotherham United: 1-1-3, 0.80 puncte/meci. Newport County: 2-3-0, 1.80 puncte/meci.

Statistici goluri

Rotherham United marchează 1.09 si primește 1.64 goluri pe meci. Newport County marchează 1.27 si primește 1.18. Media ligii: 2.48 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Rotherham United 64%, Newport County 55%. Over 2.5: Rotherham United 45%, Newport County 45%. Nivel liga: BTTS 53%, Over 2.5 43%.

xG, șuturi și stil

Rotherham United are xG mai mare: 1.29 față de 1.23. Rotherham United: 12.0 șuturi pe meci, Newport County: 10.9.

Reprizele meciului

Rotherham United: conduce la pauză în 9%, goluri în repriza a doua 0.55. Newport County: conduce la pauză în 27%, goluri în repriza a doua 0.82.

Goluri pe minute

Rotherham United: 31-45+ (3 goluri). Newport County: 76-90+ (4 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

League Two: 2.48 goluri pe meci, BTTS 53%, Over 2.5 43%.

Meciuri directe

Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.

Inainte de meci

Cote 1X2

(1.76)
(3.60)
(4.05)

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

Rotherham UnitedNewport County
1.09Goluri marcate / meci1.27
Rotherham UnitedNewport County
1.64Goluri primite / meci1.18
Rotherham UnitedNewport County
52%Posesie medie39%
Rotherham UnitedNewport County
3.55Șuturi pe poartă / meci3.64
Rotherham UnitedNewport County

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

12Șuturi pe meci10.91
Rotherham UnitedNewport County
3.55Șuturi pe poartă3.64
Rotherham UnitedNewport County
9.1%Conversia șuturilor11.7%
Rotherham UnitedNewport County
52%Posesie39%
Rotherham UnitedNewport County
1.29xG pentru1.23
Rotherham UnitedNewport County
1.31xG împotrivă1.43
Rotherham UnitedNewport County

Calitatea șuturilor

Rotherham United: EchilibratăNewport County: Echilibrată
Rotherham UnitedNewport County
Precizie (șuturi pe poartă)30%33%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.110.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.310.35

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Newport County stă cu 125% mai bine la: forma ultimelor 5.

0.8 pct / meci - Rotherham United · 1.8 pct / meci - Newport County

Rotherham United
WDLLL
Distribuția rezultatelor
18% V36% E45% I
Sezon (V-E-Î)
2-4-5
0.91 pct / meci · golaveraj -6
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-1-3
0.80 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
1-3-1
Ultimele 5 acasă
1-3-1
DWDDL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.6Goluri primite: 1.6xG: 1.09xG advers: 1.35BTTS: 40%Over 2.5: 20%
Newport County
DWDWD
Neînvinsă în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
27% V45% E27% I
Sezon (V-E-Î)
3-5-3
1.27 pct / meci · golaveraj +1
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-3-0
1.80 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
0-2-3
Ultimele 5 în deplasare
0-2-3
LLLDD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.8Goluri primite: 0.4xG: 1.43xG advers: 1.07BTTS: 40%Over 2.5: 20%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Newport County stă cu 17% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1.09 goluri / meci - Rotherham United · 1.27 goluri / meci - Newport County

Newport County stă cu 39% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.64 goluri / meci - Rotherham United · 1.18 goluri / meci - Newport County

Profil ofensiv Rotherham United: solid

Rotherham United marchează în 73% dintre meciuri (8 din 11 meciuri), iar Newport County păstrează poarta curată în 36% (4 din 11 meciuri).

Profil ofensiv Newport County: foarte solid

Newport County marchează în 73% dintre meciuri (8 din 11 meciuri), iar Rotherham United păstrează poarta curată în 9% (1 din 11 meciuri).

12Goluri marcate (sezon)14
Rotherham UnitedNewport County
18Goluri primite (sezon)13
Rotherham UnitedNewport County
2.73Media golurilor pe meci2.45
Rotherham UnitedNewport County
3Goluri marcate (ultimele 5)4
Rotherham UnitedNewport County
8Goluri primite (ultimele 5)2
Rotherham UnitedNewport County

Cât de des marchează cel puțin...

73%1 gol73%
Rotherham UnitedNewport County
27%2 goluri36%
Rotherham UnitedNewport County
9%3 goluri18%
Rotherham UnitedNewport County
0%4 goluri0%
Rotherham UnitedNewport County

Cât de des primește cel puțin...

91%1 gol64%
Rotherham UnitedNewport County
45%2 goluri27%
Rotherham UnitedNewport County
18%3 goluri9%
Rotherham UnitedNewport County
9%4 goluri9%
Rotherham UnitedNewport County

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

64%
Rotherham United - BTTSBTTS - percentage of matches where both teams scored.7 din 11 meciuri
53%
Media ligii

Tipare de goluri

36%BTTS la pauză9%
Rotherham UnitedNewport County
9%BTTS în ambele reprize9%
Rotherham UnitedNewport County
18%Gol în ambele reprize27%
Rotherham UnitedNewport County

BTTS și numărul de goluri

45%Min. 3 goluri și BTTS36%
Rotherham UnitedNewport County
0%Min. 3 goluri fără BTTS9%
Rotherham UnitedNewport County
40%BTTS - ultimele 540%
Rotherham UnitedNewport County

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

73%Min. 1 gol înainte de pauză45%
Rotherham UnitedNewport County
36%Min. 2 goluri înainte de pauză18%
Rotherham UnitedNewport County
9%Min. 3 goluri înainte de pauză0%
Rotherham UnitedNewport County

Repriza 2

73%Min. 1 gol după pauză82%
Rotherham UnitedNewport County
55%Min. 2 goluri după pauză36%
Rotherham UnitedNewport County
18%Min. 3 goluri după pauză36%
Rotherham UnitedNewport County

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Newport County stă cu 59% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

0.91 pct / meci - Rotherham United · 1.45 pct / meci - Newport County

Rotherham United - starea la pauză
9% conduce64% egal27% condusă
Newport County - starea la pauză
27% conduce64% egal9% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

0.91Puncte pe meci (repriza 1)1.45
Rotherham UnitedNewport County
0.55Goluri marcate (repriza 1)0.45
Rotherham UnitedNewport County
0.73Goluri primite (repriza 1)0.18
Rotherham UnitedNewport County
1.27Media golurilor (repriza 1)0.64
Rotherham UnitedNewport County
36%Poartă intactă înainte de pauză82%
Rotherham UnitedNewport County
55%Fără gol înainte de pauză64%
Rotherham UnitedNewport County

După pauză (repriza 2)

1.09Puncte pe meci (repriza 2)1.27
Rotherham UnitedNewport County
0.55Goluri marcate (repriza 2)0.82
Rotherham UnitedNewport County
0.91Goluri primite (repriza 2)1
Rotherham UnitedNewport County
1.45Media golurilor (repriza 2)1.82
Rotherham UnitedNewport County
36%Poartă intactă după pauză45%
Rotherham UnitedNewport County
55%Fără gol după pauză36%
Rotherham UnitedNewport County

Rotherham United - rezultatele reprizei a 2-a

18% V55% E27% I
10
Puncte la pauză
6
Goluri la pauză
-2
Golaveraj (repriza 1)
12
Puncte în repriza a 2-a
-4
Golaveraj (repriza 2)
0.91
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului200%

Conduce la pauză în 9% dintre meciuri și câștigă 18%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.2

Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Newport County - rezultatele reprizei a 2-a

36% V18% E45% I
16
Puncte la pauză
5
Goluri la pauză
+3
Golaveraj (repriza 1)
14
Puncte în repriza a 2-a
-2
Golaveraj (repriza 2)
1.45
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului100%

Conduce la pauză în 27% dintre meciuri și câștigă 27%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.8

Primește cu 0.8 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Rotherham United - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.000.80
Goluri marcate / meci0.40.2
Goluri primite / meci0.41.2
Media golurilor pe meci0.81.4
1 gol40%80%
2 goluri40%40%
3 goluri0%20%
Poartă intactă60%40%
Fără gol60%80%
Golaveraj0-5
Pauză: 0% conduce - 100% egal - 0% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 20% egal - 60% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 2
Newport County - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.802.20
Goluri marcate / meci0.00.8
Goluri primite / meci0.20.2
Media golurilor pe meci0.21.0
1 gol20%60%
2 goluri0%20%
3 goluri0%20%
Poartă intactă80%80%
Fără gol100%40%
Golaveraj-1+3
Pauză: 0% conduce - 80% egal - 20% condusă
Repriza 2: 60% câștigată - 40% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 0

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Rotherham United
MarcatePrimite
1
1
0-15
2
3
16-30
3
4
31-45
1
3
46-60
2
3
61-75
3
4
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (3 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (4). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.

Newport County
MarcatePrimite
2
1
0-15
1
0
16-30
2
1
31-45
2
2
46-60
3
4
61-75
4
5
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (4 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (5). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.59
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.1 : 1.5
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
104%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
60%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-100%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
53%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
7%
Risc de 0:0
circa 1 din 14 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Rotherham United

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.02
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.53
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-0.2 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.20
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.33
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
73%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
167%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.11
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
0.0
Goluri în final
25% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 8% vin în primul sfert de oră.
25%

Newport County

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.20
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.29
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-3.7 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.04
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.25
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
130%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
79%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.53
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.4
Goluri în final
29% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 14% vin în primul sfert de oră.
29%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (League Two).

Echipele vs liga

Rotherham UnitedLigaNewport County
Media golurilor pe meci▲ 2.732.48• 2.45
Ambele echipe au marcat▲ 64%53%▲ 55%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 45%43%▲ 45%
Meciuri fără gol primit▼ 9%28%▲ 36%
Gol înainte de pauză▲ 73%67%▼ 45%
Gol după pauză▼ 73%77%▲ 82%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.48
Media golurilor pe meci
53%
Ambele echipe au marcat
43%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
28%
Meciuri fără gol primit
1.50
Goluri acasă / meci
0.98
Goluri în deplasare / meci
+53%
Avantajul gazdelor în atac
+35%
Avantajul gazdelor în apărare
+32%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
67%
1 gol
30%
2 goluri
8%
3 goluri
2%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
77%
1 gol
44%
2 goluri
16%
3 goluri
3%
4 goluri

Întrebări frecvente

Când joacă Rotherham United și Newport County?

Rotherham United întâlnește Newport County pe 20 octombrie 2026 în EFL League Two pe AESSEAL New York Stadium. Ora exactă în fusul tău orar este afișată în partea de sus a paginii meciului.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Rotherham United - Newport County?

Rotherham United marchează în medie 1,09 goluri pe meci, iar Newport County 1,27. Media în EFL League Two este de 2,48 goluri, cu Over 2.5 în 43% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 64% din meciurile Rotherham United și 55% din cele ale Newport County.

În ce formă sunt Rotherham United și Newport County?

În ultimele 5 meciuri Rotherham United are un bilanț de 1-1-3 (0,80 puncte pe meci), iar Newport County 2-3-0 (1,80 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Rotherham United - Newport County?

Aici verifici cifrele dinaintea meciului Rotherham United - Newport County: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.