Liban - Lebanese Premier LeagueDate actualizate la 06 septembrie 2026

Safa - Al Ansar: statisticile meciului

Safa crest
Safa
0 : 1pauza 0:0
Al Ansar crest
Al Ansar
120%(0.00)
X25%(0.00)
255%(0.00)

Al Ansar este favorita certă a acestei întâlniri, ocupând primul loc în clasament cu un bilanț impresionant de 11 victorii, 2 remize și doar 1 înfrângere. Oaspeții prezintă o formă dominantă în deplasare, cu o rată de câștig de 71%, marcând în medie 2.57 goluri și primind doar 0.43 pe meci. Safa, în ciuda unei forme decente pe teren propriu (63% victorii acasă), este inferioară valoric - golaverajul gazdelor este +5 în meciurile de acasă, în timp ce Al Ansar se laudă cu +15 în deplasare. Statisticile posesiei (58% vs 49%), șuturilor pe poartă (4.86 vs 3.5) și rata de conversie (23% vs 14%) sunt clar în favoarea oaspeților. Un atu suplimentar pentru Al Ansar este defensiva excelentă, cu 57% meciuri fără gol primit în deplasare și doar 6 goluri încasate în tot sezonul, ceea ce îi face un adversar foarte dificil pentru Safa.

Safa - Al Ansar: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Safa a jucat împotriva Al Ansar în Lebanese Premier League (Liban). Meciul s-a jucat la data de 13 februarie 2026. Scor final: 0:1.

Forma actuală

Safa: 4-0-1, 2.40 puncte/meci. Al Ansar: 4-1-0, 2.60 puncte/meci.

Statistici goluri

Safa marchează 1.21 si primește 0.64 goluri pe meci. Al Ansar marchează 2.29 si primește 0.43. Media ligii: 2.21 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Safa 29%, Al Ansar 36%. Over 2.5: Safa 21%, Al Ansar 36%. Nivel liga: BTTS 30%, Over 2.5 38%.

xG, șuturi și stil

Al Ansar are xG mai mare: 1.61 față de 1.04. Safa: 5.5 șuturi pe meci, Al Ansar: 10.6.

Reprizele meciului

Safa: conduce la pauză în 29%, goluri în repriza a doua 0.71. Al Ansar: conduce la pauză în 50%, goluri în repriza a doua 1.21.

Goluri pe minute

Safa: 31-45+ (6 goluri). Al Ansar: 76-90+ (10 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Lebanese Premier League: 2.21 goluri pe meci, BTTS 30%, Over 2.5 38%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 1 dueluri directe anterioare: 0-0-1. Medie goluri 1.00, BTTS 0%.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Al Ansar este favorita certă a acestei întâlniri, ocupând primul loc în clasament cu un bilanț impresionant de 11 victorii, 2 remize și doar 1 înfrângere. Oaspeții prezintă o formă dominantă în deplasare, cu o rată de câștig de 71%, marcând în medie 2.57 goluri și primind doar 0.43 pe meci. Safa, în ciuda unei forme decente pe teren propriu (63% victorii acasă), este inferioară valoric - golaverajul gazdelor este +5 în meciurile de acasă, în timp ce Al Ansar se laudă cu +15 în deplasare. Statisticile posesiei (58% vs 49%), șuturilor pe poartă (4.86 vs 3.5) și rata de conversie (23% vs 14%) sunt clar în favoarea oaspeților. Un atu suplimentar pentru Al Ansar este defensiva excelentă, cu 57% meciuri fără gol primit în deplasare și doar 6 goluri încasate în tot sezonul, ceea ce îi face un adversar foarte dificil pentru Safa.

Vezi prezentarea statistică

Pe reprize

0 : 0
Prima repriza
0 : 1
A doua repriza

Statisticile meciului

44Posesie (%)56
SafaAl Ansar
5Suturi15
SafaAl Ansar
2Suturi pe poarta7
SafaAl Ansar
0.73xG1.73
SafaAl Ansar
3Cornere8
SafaAl Ansar
37Atacuri periculoase41
SafaAl Ansar
15Faulturi6
SafaAl Ansar
0Cartonase0
SafaAl Ansar

Profil înainte de mecice spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

1.21Goluri marcate / meci2.29
SafaAl Ansar
0.64Goluri primite / meci0.43
SafaAl Ansar
46%Posesie medie54%
SafaAl Ansar
2.71Șuturi pe poartă / meci4.79
SafaAl Ansar

Statistici echipecine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

5.5Șuturi pe meci10.57
SafaAl Ansar
2.71Șuturi pe poartă4.79
SafaAl Ansar
22.1%Conversia șuturilor21.6%
SafaAl Ansar
46%Posesie54%
SafaAl Ansar
1.04xG pentru1.61
SafaAl Ansar
1.1xG împotrivă0.89
SafaAl Ansar

Calitatea șuturilor

Safa: Pe contraatacAl Ansar: Finalizare eficientă
SafaAl Ansar
Precizie (șuturi pe poartă)49%45%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.190.15
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.450.48

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelorcine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Al Ansar stă cu 8% mai bine la: forma ultimelor 5.

2.4 pct / meci - Safa · 2.6 pct / meci - Al Ansar

Safa
LWWWW
Distribuția rezultatelor
50% W14% R36% P
Sezon (V-E-Î)
7-2-5
1.64 pct / meci · golaveraj +8
Ultimele 5 (V-E-Î)
4-0-1
2.40 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
5-1-2
Ultimele 5 acasă
3-0-2
LLWWW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.2Goluri primite: 0.4xG: 1.37xG advers: 0.99BTTS: 20%Over 2.5: 20%
Al Ansar
WWDWW
Neînvinsă în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
79% W14% R7% P
Sezon (V-E-Î)
11-2-1
2.50 pct / meci · golaveraj +26
Ultimele 5 (V-E-Î)
4-1-0
2.60 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
5-2-0
Ultimele 5 în deplasare
3-2-0
DWWDW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 2.8Goluri primite: 0.2xG: 1.81xG advers: 1.06BTTS: 20%Over 2.5: 40%

Goluricum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Al Ansar stă cu 89% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1.21 goluri / meci - Safa · 2.29 goluri / meci - Al Ansar

Al Ansar stă cu 49% mai bine la: goluri primite pe meci.

0.64 goluri / meci - Safa · 0.43 goluri / meci - Al Ansar

Profil ofensiv Safa: mai dificil

Safa marchează în 57% dintre meciuri (8 din 14 meciuri), iar Al Ansar păstrează poarta curată în 64% (9 din 14 meciuri).

Profil ofensiv Al Ansar: foarte solid

Al Ansar marchează în 93% dintre meciuri (13 din 14 meciuri), iar Safa păstrează poarta curată în 36% (5 din 14 meciuri).

17Goluri marcate (sezon)32
SafaAl Ansar
9Goluri primite (sezon)6
SafaAl Ansar
1.86Media golurilor pe meci2.71
SafaAl Ansar
6Goluri marcate (ultimele 5)14
SafaAl Ansar
2Goluri primite (ultimele 5)1
SafaAl Ansar

Cât de des marchează cel puțin...

57%1 gol93%
SafaAl Ansar
36%2 goluri57%
SafaAl Ansar
7%3 goluri29%
SafaAl Ansar
7%4 goluri29%
SafaAl Ansar

Cât de des primește cel puțin...

64%1 gol36%
SafaAl Ansar
0%2 goluri7%
SafaAl Ansar
0%3 goluri0%
SafaAl Ansar
0%4 goluri0%
SafaAl Ansar

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

0%BTTS la pauză7%
SafaAl Ansar
0%BTTS în ambele reprize0%
SafaAl Ansar
21%Gol în ambele reprize43%
SafaAl Ansar

BTTS și numărul de goluri

21%Min. 3 goluri și BTTS29%
SafaAl Ansar
0%Min. 3 goluri fără BTTS7%
SafaAl Ansar
20%BTTS - ultimele 520%
SafaAl Ansar

Număr de goluri (Over/Under)cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

29%Min. 1 gol înainte de pauză57%
SafaAl Ansar
7%Min. 2 goluri înainte de pauză36%
SafaAl Ansar
7%Min. 3 goluri înainte de pauză14%
SafaAl Ansar

Repriza 2

86%Min. 1 gol după pauză86%
SafaAl Ansar
29%Min. 2 goluri după pauză43%
SafaAl Ansar
21%Min. 3 goluri după pauză21%
SafaAl Ansar

Reprizele meciuluiîn ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Al Ansar stă cu 27% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.57 pct / meci - Safa · 2 pct / meci - Al Ansar

Safa - starea la pauză
29% conduce71% egal0% condusă
Al Ansar - starea la pauză
50% conduce50% egal0% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.57Puncte pe meci (repriza 1)2
SafaAl Ansar
0.5Goluri marcate (repriza 1)1.07
SafaAl Ansar
0Goluri primite (repriza 1)0.07
SafaAl Ansar
0.5Media golurilor (repriza 1)1.14
SafaAl Ansar
100%Poartă intactă înainte de pauză93%
SafaAl Ansar
71%Fără gol înainte de pauză43%
SafaAl Ansar

După pauză (repriza 2)

1.5Puncte pe meci (repriza 2)2.36
SafaAl Ansar
0.71Goluri marcate (repriza 2)1.21
SafaAl Ansar
0.64Goluri primite (repriza 2)0.36
SafaAl Ansar
1.36Media golurilor (repriza 2)1.57
SafaAl Ansar
36%Poartă intactă după pauză64%
SafaAl Ansar
50%Fără gol după pauză21%
SafaAl Ansar

Safa - rezultatele reprizei a 2-a

43% W21% R36% P
22
Puncte la pauză
7
Goluri la pauză
+7
Golaveraj (repriza 1)
21
Puncte în repriza a 2-a
+1
Golaveraj (repriza 2)
1.57
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului172%

Conduce la pauză în 29% dintre meciuri și câștigă 50%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.6

Primește cu 0.6 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Al Ansar - rezultatele reprizei a 2-a

71% W21% R7% P
28
Puncte la pauză
15
Goluri la pauză
+14
Golaveraj (repriza 1)
33
Puncte în repriza a 2-a
+12
Golaveraj (repriza 2)
2.00
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului158%

Conduce la pauză în 50% dintre meciuri și câștigă 79%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.3

Primește cu 0.3 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Safa - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.802.00
Goluri marcate / meci0.40.8
Goluri primite / meci0.00.4
Media golurilor pe meci0.41.2
1 gol40%80%
2 goluri0%20%
3 goluri0%20%
Poartă intactă100%60%
Fără gol60%40%
Golaveraj+2+2
Pauză: 40% conduce - 60% egal - 0% condusă
Repriza 2: 60% câștigată - 20% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 2
Al Ansar - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci2.602.60
Goluri marcate / meci1.61.2
Goluri primite / meci0.00.2
Media golurilor pe meci1.61.4
1 gol80%80%
2 goluri40%40%
3 goluri20%20%
Poartă intactă100%80%
Fără gol20%20%
Golaveraj+8+5
Pauză: 80% conduce - 20% egal - 0% condusă
Repriza 2: 80% câștigată - 20% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 8

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minutecând apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Safa
MarcatePrimite
0
0
0-15
1
0
16-30
6
0
31-45
1
4
46-60
3
1
61-75
6
4
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (6 goals). Primește cel mai mult în 46-60 (4). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.

Al Ansar
MarcatePrimite
1
1
0-15
6
0
16-30
8
0
31-45
3
0
46-60
4
4
61-75
10
1
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (10 goals). Primește cel mai mult în 61-75 (4). Bilanț final (76-90): +9 - câștigă finalurile de meci.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelorce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.29
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
0.8 : 1.5
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
103%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
33%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-56%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
53%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
3%
Risc de 0:0
circa 1 din 33 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Safa

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.06
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.63
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-9.8 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.17
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.46
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
114%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
56%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.76
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
35% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 0% vin în primul sfert de oră.
35%

Al Ansar

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.72
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+1.14
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-5.6 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.68
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.46
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
199%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
41%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.10
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.1
Goluri în final
31% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 3% vin în primul sfert de oră.
31%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligăeste o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Lebanese Premier League).

Echipele vs liga

SafaLigaAl Ansar
Media golurilor pe meci 1.862.21 2.71
Ambele echipe au marcat 29%30% 36%
Min. 3 goluri (Over 2.5) 21%38% 36%
Meciuri fără gol primit 36%42% 64%
Gol înainte de pauză 29%56% 57%
Gol după pauză 86%72% 86%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.21
Media golurilor pe meci
30%
Ambele echipe au marcat
38%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
42%
Meciuri fără gol primit
1.06
Goluri acasă / meci
1.15
Goluri în deplasare / meci
+-8%
Avantajul gazdelor în atac
+-8%
Avantajul gazdelor în apărare
+2%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
56%
1 gol
26%
2 goluri
11%
3 goluri
2%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
72%
1 gol
35%
2 goluri
15%
3 goluri
4%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Gazde

Oaspeți

Alți jucători înregistrați

Ali Tnesh⚽ 1

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. Al AnsarGolAli Tnesh

Meciuri directe

Meci anterior: Safa 0 - 0 - 1 Al Ansar. Media golurilor 1.00, ambele echipe au marcat in 0% meciuri.

Al Ansar
1 : 0
Safa

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Safa - Al Ansar?

Meciul din Lebanese Premier League s-a încheiat Safa 0:1 Al Ansar. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Safa - Al Ansar?

Safa marchează în medie 1,21 goluri pe meci, iar Al Ansar 2,29. Media în Lebanese Premier League este de 2,21 goluri, cu Over 2.5 în 38% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 29% din meciurile Safa și 36% din cele ale Al Ansar.

În ce formă sunt Safa și Al Ansar?

În ultimele 5 meciuri Safa are un bilanț de 4-0-1 (2,40 puncte pe meci), iar Al Ansar 4-1-0 (2,60 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Safa - Al Ansar?

Fundalul statistic pentru Safa - Al Ansar — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.