Iran - Persian Gulf Pro LeagueDate actualizate la 17 octombrie 2026

Sanat Naft - Aluminium Arak: statisticile meciului

Argumentare:

Analiza completă și pontul în aplicație

Vezi analiza pentru pariuri, pontul, value bet-ul și argumentarea completă pentru acest meci.

Vezi analiza și pontul

Sanat Naft - Aluminium Arak: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Sanat Naft joacă împotriva Aluminium Arak în Persian Gulf Pro League (Iran). Meciul este programat pentru 17 octombrie 2026.

Forma actuală

Sanat Naft: 0-2-3, 0.40 puncte/meci. Aluminium Arak: 1-3-1, 1.20 puncte/meci.

Statistici goluri

Sanat Naft marchează 0.38 si primește 1.38 goluri pe meci. Aluminium Arak marchează 1.25 si primește 0.75. Media ligii: 1.96 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Sanat Naft 38%, Aluminium Arak 50%. Over 2.5: Sanat Naft 38%, Aluminium Arak 38%. Nivel liga: BTTS 40%, Over 2.5 28%.

xG, șuturi și stil

xG este foarte apropiat pentru ambele echipe. Sanat Naft: -1.0 șuturi pe meci, Aluminium Arak: -1.0.

Reprizele meciului

Sanat Naft: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.25. Aluminium Arak: conduce la pauză în 25%, goluri în repriza a doua 0.50.

Goluri pe minute

Sanat Naft: 0-15 (1 goluri). Aluminium Arak: 31-45+ (3 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Persian Gulf Pro League: 1.96 goluri pe meci, BTTS 40%, Over 2.5 28%.

Meciuri directe

Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.

Inainte de meci

Cote 1X2

(-)
(-)
(-)

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

Sanat NaftAluminium Arak
0.38Goluri marcate / meci1.25
Sanat NaftAluminium Arak
1.38Goluri primite / meci0.75
Sanat NaftAluminium Arak
-1%Posesie medie-1%
Sanat NaftAluminium Arak
-1Șuturi pe poartă / meci-1
Sanat NaftAluminium Arak

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

-1Șuturi pe meci-1
Sanat NaftAluminium Arak
-1Șuturi pe poartă-1
Sanat NaftAluminium Arak
-37.5%Conversia șuturilor-125%
Sanat NaftAluminium Arak
-1%Posesie-1%
Sanat NaftAluminium Arak
0xG pentru0
Sanat NaftAluminium Arak
0xG împotrivă0
Sanat NaftAluminium Arak

Calitatea șuturilor

Sanat Naft: EchilibratăAluminium Arak: Echilibrată
Sanat NaftAluminium Arak
Precizie (șuturi pe poartă)0%0%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.000.00
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.000.00

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Aluminium Arak stă cu 200% mai bine la: forma ultimelor 5.

0.4 pct / meci - Sanat Naft · 1.2 pct / meci - Aluminium Arak

Sanat Naft
DDLLL
Fără victorie în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
0% V50% E50% I
Sezon (V-E-Î)
0-4-4
0.50 pct / meci · golaveraj -8
Ultimele 5 (V-E-Î)
0-2-3
0.40 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
0-2-2
Ultimele 5 acasă
0-2-2
DLDL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.4Goluri primite: 1.4xG: 0.00xG advers: 0.00BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Aluminium Arak
DWDDL
Distribuția rezultatelor
38% V50% E13% I
Sezon (V-E-Î)
3-4-1
1.63 pct / meci · golaveraj +4
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-3-1
1.20 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
3-0-1
Ultimele 5 în deplasare
3-0-1
WWWL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.2Goluri primite: 1.0xG: 0.00xG advers: 0.00BTTS: 60%Over 2.5: 40%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Aluminium Arak stă cu 229% mai bine la: goluri marcate pe meci.

0.38 goluri / meci - Sanat Naft · 1.25 goluri / meci - Aluminium Arak

Aluminium Arak stă cu 84% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.38 goluri / meci - Sanat Naft · 0.75 goluri / meci - Aluminium Arak

Profil ofensiv Sanat Naft: mai dificil

Sanat Naft marchează în 38% dintre meciuri (3 din 8 meciuri), iar Aluminium Arak păstrează poarta curată în 50% (4 din 8 meciuri).

Profil ofensiv Aluminium Arak: solid

Aluminium Arak marchează în 75% dintre meciuri (6 din 8 meciuri), iar Sanat Naft păstrează poarta curată în 38% (3 din 8 meciuri).

3Goluri marcate (sezon)10
Sanat NaftAluminium Arak
11Goluri primite (sezon)6
Sanat NaftAluminium Arak
1.75Media golurilor pe meci2
Sanat NaftAluminium Arak
2Goluri marcate (ultimele 5)6
Sanat NaftAluminium Arak
7Goluri primite (ultimele 5)5
Sanat NaftAluminium Arak

Cât de des marchează cel puțin...

38%1 gol75%
Sanat NaftAluminium Arak
0%2 goluri50%
Sanat NaftAluminium Arak
0%3 goluri0%
Sanat NaftAluminium Arak
0%4 goluri0%
Sanat NaftAluminium Arak

Cât de des primește cel puțin...

63%1 gol50%
Sanat NaftAluminium Arak
50%2 goluri25%
Sanat NaftAluminium Arak
25%3 goluri0%
Sanat NaftAluminium Arak
0%4 goluri0%
Sanat NaftAluminium Arak

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

40%
Media ligii

Tipare de goluri

13%BTTS la pauză25%
Sanat NaftAluminium Arak
0%BTTS în ambele reprize13%
Sanat NaftAluminium Arak
0%Gol în ambele reprize38%
Sanat NaftAluminium Arak

BTTS și numărul de goluri

25%Min. 3 goluri și BTTS38%
Sanat NaftAluminium Arak
13%Min. 3 goluri fără BTTS0%
Sanat NaftAluminium Arak
40%BTTS - ultimele 560%
Sanat NaftAluminium Arak

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

50%Min. 1 gol înainte de pauză63%
Sanat NaftAluminium Arak
25%Min. 2 goluri înainte de pauză38%
Sanat NaftAluminium Arak
13%Min. 3 goluri înainte de pauză0%
Sanat NaftAluminium Arak

Repriza 2

38%Min. 1 gol după pauză50%
Sanat NaftAluminium Arak
25%Min. 2 goluri după pauză13%
Sanat NaftAluminium Arak
25%Min. 3 goluri după pauză0%
Sanat NaftAluminium Arak

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Aluminium Arak stă cu 119% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

0.63 pct / meci - Sanat Naft · 1.38 pct / meci - Aluminium Arak

Sanat Naft - starea la pauză
0% conduce63% egal38% condusă
Aluminium Arak - starea la pauză
25% conduce63% egal13% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

0.63Puncte pe meci (repriza 1)1.38
Sanat NaftAluminium Arak
0.13Goluri marcate (repriza 1)0.63
Sanat NaftAluminium Arak
0.75Goluri primite (repriza 1)0.38
Sanat NaftAluminium Arak
0.88Media golurilor (repriza 1)1
Sanat NaftAluminium Arak
50%Poartă intactă înainte de pauză63%
Sanat NaftAluminium Arak
88%Fără gol înainte de pauză50%
Sanat NaftAluminium Arak

După pauză (repriza 2)

0.63Puncte pe meci (repriza 2)1.75
Sanat NaftAluminium Arak
0.25Goluri marcate (repriza 2)0.5
Sanat NaftAluminium Arak
0.63Goluri primite (repriza 2)0.13
Sanat NaftAluminium Arak
0.88Media golurilor (repriza 2)0.63
Sanat NaftAluminium Arak
63%Poartă intactă după pauză88%
Sanat NaftAluminium Arak
75%Fără gol după pauză50%
Sanat NaftAluminium Arak

Sanat Naft - rezultatele reprizei a 2-a

0% V63% E38% I
5
Puncte la pauză
1
Goluri la pauză
-5
Golaveraj (repriza 1)
5
Puncte în repriza a 2-a
-3
Golaveraj (repriza 2)
0.63
PPG înainte de pauză
Apărarea după pauză-0.1

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Aluminium Arak - rezultatele reprizei a 2-a

38% V63% E0% I
11
Puncte la pauză
5
Goluri la pauză
+2
Golaveraj (repriza 1)
14
Puncte în repriza a 2-a
+3
Golaveraj (repriza 2)
1.38
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului152%

Conduce la pauză în 25% dintre meciuri și câștigă 38%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză-0.3

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Sanat Naft - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.600.40
Goluri marcate / meci0.00.4
Goluri primite / meci0.41.0
Media golurilor pe meci0.41.4
1 gol40%60%
2 goluri0%40%
3 goluri0%40%
Poartă intactă60%40%
Fără gol100%60%
Golaveraj-2-3
Pauză: 0% conduce - 60% egal - 40% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 40% egal - 60% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 0
Aluminium Arak - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.201.40
Goluri marcate / meci0.60.4
Goluri primite / meci0.40.2
Media golurilor pe meci1.00.6
1 gol60%40%
2 goluri40%20%
3 goluri0%0%
Poartă intactă60%80%
Fără gol60%60%
Golaveraj+1+1
Pauză: 20% conduce - 60% egal - 20% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 80% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 3

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Sanat Naft
MarcatePrimite
1
2
0-15
0
1
16-30
0
3
31-45
0
3
46-60
1
0
61-75
1
2
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (1 goal). Primește cel mai mult în 31-45 (3). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.

Aluminium Arak
MarcatePrimite
2
4
0-15
1
0
16-30
3
1
31-45
2
0
46-60
0
0
61-75
2
1
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (3 goals). Primește cel mai mult în 0-15 (4). Bilanț final (76-90): +1 - câștigă finalurile de meci.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

1.88
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
0.6 : 1.3
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
96%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
44%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-100%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
29%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
16%
Risc de 0:0
circa 1 din 6 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Sanat Naft

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
0.00
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-1.00
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+2.3 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.38
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-1.38
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
34%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
166%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.10
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.1
Goluri în final
33% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 33% vin în primul sfert de oră.
33%

Aluminium Arak

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
0.00
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.50
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-4.6 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+1.25
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.75
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
151%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
66%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.43
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.1
Goluri în final
20% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 20% vin în primul sfert de oră.
20%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Persian Gulf Pro League).

Echipele vs liga

Sanat NaftLigaAluminium Arak
Media golurilor pe meci▼ 1.751.96• 2.00
Ambele echipe au marcat▼ 38%40%▲ 50%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 38%28%▲ 38%
Meciuri fără gol primit• 38%38%▲ 50%
Gol înainte de pauză▼ 50%56%▲ 63%
Gol după pauză▼ 38%69%▼ 50%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

1.96
Media golurilor pe meci
40%
Ambele echipe au marcat
28%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
38%
Meciuri fără gol primit
1.13
Goluri acasă / meci
0.83
Goluri în deplasare / meci
+36%
Avantajul gazdelor în atac
+27%
Avantajul gazdelor în apărare
+11%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
56%
1 gol
21%
2 goluri
4%
3 goluri
1%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
69%
1 gol
29%
2 goluri
10%
3 goluri
1%
4 goluri

Întrebări frecvente

Când joacă Sanat Naft și Aluminium Arak?

Sanat Naft întâlnește Aluminium Arak pe 17 octombrie 2026 în Persian Gulf Pro League. Ora exactă în fusul tău orar este afișată în partea de sus a paginii meciului.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Sanat Naft - Aluminium Arak?

Sanat Naft marchează în medie 0,38 goluri pe meci, iar Aluminium Arak 1,25. Media în Persian Gulf Pro League este de 1,96 goluri, cu Over 2.5 în 28% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 38% din meciurile Sanat Naft și 50% din cele ale Aluminium Arak.

În ce formă sunt Sanat Naft și Aluminium Arak?

În ultimele 5 meciuri Sanat Naft are un bilanț de 0-2-3 (0,40 puncte pe meci), iar Aluminium Arak 1-3-1 (1,20 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Sanat Naft - Aluminium Arak?

Aici verifici cifrele dinaintea meciului Sanat Naft - Aluminium Arak: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.