Norvegia - EliteserienKomplett ArenaDate actualizate la 06 noiembrie 2026

Sandefjord - KFUM: statisticile meciului

Sandefjord crest
Sandefjord
0 : 1pauza 0:1
KFUM crest
KFUM

Sandefjord - KFUM: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Sandefjord a jucat împotriva KFUM în Eliteserien (Norvegia). Meciul s-a jucat la data de 7 august 2026. Stadion: Komplett Arena. Scor final: 0:1.

Forma actuală

Sandefjord: 0-1-4, 0.20 puncte/meci. KFUM: 1-1-3, 0.80 puncte/meci.

Statistici goluri

Sandefjord marchează 0.87 si primește 1.40 goluri pe meci. KFUM marchează 1.13 si primește 1.73. Media ligii: 3.06 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Sandefjord 47%, KFUM 53%. Over 2.5: Sandefjord 47%, KFUM 60%. Nivel liga: BTTS 55%, Over 2.5 61%.

xG, șuturi și stil

Sandefjord are xG mai mare: 1.45 față de 1.27. Sandefjord: 13.7 șuturi pe meci, KFUM: 10.7.

Reprizele meciului

Sandefjord: conduce la pauză în 27%, goluri în repriza a doua 0.53. KFUM: conduce la pauză în 20%, goluri în repriza a doua 0.40.

Goluri pe minute

Sandefjord: 46-60 (3 goluri). KFUM: 16-30 (5 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Eliteserien: 3.06 goluri pe meci, BTTS 55%, Over 2.5 61%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 5 dueluri directe anterioare: 3-1-1. Medie goluri 3.60, BTTS 80%.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Sandefjord traversează o serie generală foarte slabă, cu 0 victorii în ultimele 5 meciuri și un golaveraj de 4:10, însă pe teren propriu pierde doar 29% dintre partide. KFUM nu a câștigat niciun meci în deplasare, a suferit 67% înfrângeri și primește nu mai puțin de 2,50 goluri pe meci, ceea ce îi reduce semnificativ șansele. Gazdele înscriu doar 0,86 goluri pe meci pe teren propriu, dar își creează ocazii evaluate la o medie de 1,49 xG, în timp ce oaspeții nu au păstrat poarta intactă în nicio deplasare. KFUM marchează în medie 1,17 goluri în deplasare și nu înscrie în doar 17% dintre meciurile disputate în deplasare, astfel că remiza rămâne un scenariu realist. Totuși, avantajul minim îi revine lui Sandefjord datorită terenului propriu și defensivei mult mai slabe a lui KFUM în deplasare.

Vezi prezentarea statistică
BTTS - vor marca ambele echipe?

BTTS pare ușor mai probabil, deoarece KFUM nu a păstrat poarta intactă în 0% dintre meciuri și primește, în medie, nu mai puțin de 2,50 goluri pe meci în deplasare. Sandefjord nu este deosebit de eficient, cu o medie de 1,11 goluri, însă, împotriva unei defensive a oaspeților atât de vulnerabile, șansele sale de a marca sunt evidente; acestea sunt susținute și de xG-ul gazdelor, de 1,19. KFUM înscrie în medie 1,17 goluri, expediază 4,83 șuturi pe poartă pe meci și ar trebui să profite de faptul că Sandefjord a primit câte 2,0 goluri în ultimele 5 meciuri. Ambele echipe au avut BTTS în 60% dintre ultimele lor cinci apariții, iar procentajul sezonier al lui KFUM este foarte ridicat, de 83%. Singurele riscuri pentru pronostic sunt procentajul de 33% BTTS al lui Sandefjord în acest sezon și cele 44% meciuri fără gol primit, însă forma defensivă slabă actuală a ambelor echipe susține mai puternic ideea că se va marca de ambele părți.

Vezi statisticile BTTS
Over/Under - analiza numărului de goluri

Cea mai solidă alegere este Peste 1,5 goluri, deoarece meciurile lui KFUM din acest sezon au depășit această linie în proporție de 100%, iar Sandefjord a reușit acest lucru în 78% dintre partide. KFUM primește în medie nu mai puțin de 2,50 goluri pe meci, ceea ce crește clar potențialul ofensiv al lui Sandefjord, chiar dacă gazdele înscriu în medie 1,11 goluri. Ambele echipe au, de asemenea, indicatori ridicați privind calitatea ocaziilor permise: Sandefjord are 1,48 xG împotriva sa, iar KFUM 1,67. În ultimele cinci meciuri, Sandefjord a primit 10 goluri, iar KFUM 9, ceea ce înseamnă 2,0, respectiv 1,8 pe partidă. Linia de 2,5 are, de asemenea, argumente, deoarece în ultimele cinci apariții a fost acoperită de gazde în proporție de 80% și de oaspeți în proporție de 60%, însă Peste 1,5 oferă o probabilitate vizibil mai mare.

Vezi statisticile Over/Under
HT/FT - scenariul la pauză și la final

Cel mai probabil este un rezultat de egalitate la pauză, deoarece KFUM a fost la egalitate după 45 de minute în 50% dintre meciurile disputate în deplasare, iar în ultimele cinci partide procentul a ajuns la 60%. Sandefjord înscrie acasă, în medie, doar 0,78 goluri înainte de pauză, în timp ce forma sa recentă în primele reprize este mai slabă: în ultimele cinci meciuri a marcat în acestea doar 0,2 goluri. După pauză, avantajul ar trebui însă să treacă de partea gazdelor, care pe teren propriu obțin în medie 1,44 puncte pe meci, în timp ce KFUM are doar 0,33 puncte în deplasare și nu a câștigat niciun meci. De asemenea, apărarea oaspeților este un factor-cheie: aceștia încasează în deplasare, în medie, 2,50 goluri pe meci, dintre care 1,67 până la pauză. Scenariul X/1 combină cel mai bine un început prudent și echilibrat cu profilul clar mai favorabil al lui Sandefjord pentru rezultatul final.

Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprize

Pe reprize

0 : 1
Prima repriza
0 : 0
A doua repriza

Statisticile meciului

50Posesie (%)50
SandefjordKFUM
19Suturi16
SandefjordKFUM
4Suturi pe poarta7
SandefjordKFUM
1.56xG1.63
SandefjordKFUM
5Cornere6
SandefjordKFUM
13Atacuri periculoase19
SandefjordKFUM
11Faulturi19
SandefjordKFUM
4Cartonase3
SandefjordKFUM

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

0.87Goluri marcate / meci1.13
SandefjordKFUM
1.4Goluri primite / meci1.73
SandefjordKFUM
51%Posesie medie45%
SandefjordKFUM
4Șuturi pe poartă / meci4.27
SandefjordKFUM

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

13.67Șuturi pe meci10.67
SandefjordKFUM
4Șuturi pe poartă4.27
SandefjordKFUM
6.3%Conversia șuturilor10.6%
SandefjordKFUM
51%Posesie45%
SandefjordKFUM
1.45xG pentru1.27
SandefjordKFUM
1.64xG împotrivă1.55
SandefjordKFUM

Calitatea șuturilor

Sandefjord: EchilibratăKFUM: Echilibrată
SandefjordKFUM
Precizie (șuturi pe poartă)29%40%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.110.12
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.220.26

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

KFUM stă cu 300% mai bine la: forma ultimelor 5.

0.2 pct / meci - Sandefjord · 0.8 pct / meci - KFUM

Sandefjord
LDLLL
Fără victorie în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
27% V20% E53% I
Sezon (V-E-Î)
4-3-8
1.00 pct / meci · golaveraj -8
Ultimele 5 (V-E-Î)
0-1-4
0.20 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
2-3-2
Ultimele 5 acasă
2-2-1
WWDDL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.8Goluri primite: 2.0xG: 1.23xG advers: 1.79BTTS: 60%Over 2.5: 80%
KFUM
DLLLW
Distribuția rezultatelor
27% V20% E53% I
Sezon (V-E-Î)
4-3-8
1.00 pct / meci · golaveraj -9
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-1-3
0.80 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
0-2-4
Ultimele 5 în deplasare
0-2-3
DLDLL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.0Goluri primite: 1.8xG: 1.12xG advers: 1.64BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

KFUM stă cu 30% mai bine la: goluri marcate pe meci.

0.87 goluri / meci - Sandefjord · 1.13 goluri / meci - KFUM

Sandefjord stă cu 24% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.4 goluri / meci - Sandefjord · 1.73 goluri / meci - KFUM

Profil ofensiv Sandefjord: solid

Sandefjord marchează în 67% dintre meciuri (10 din 15 meciuri), iar KFUM păstrează poarta curată în 27% (4 din 15 meciuri).

Profil ofensiv KFUM: foarte solid

KFUM marchează în 73% dintre meciuri (11 din 15 meciuri), iar Sandefjord păstrează poarta curată în 27% (4 din 15 meciuri).

13Goluri marcate (sezon)17
SandefjordKFUM
21Goluri primite (sezon)26
SandefjordKFUM
2.27Media golurilor pe meci2.87
SandefjordKFUM
4Goluri marcate (ultimele 5)5
SandefjordKFUM
10Goluri primite (ultimele 5)9
SandefjordKFUM

Cât de des marchează cel puțin...

67%1 gol73%
SandefjordKFUM
20%2 goluri40%
SandefjordKFUM
0%3 goluri0%
SandefjordKFUM
0%4 goluri0%
SandefjordKFUM

Cât de des primește cel puțin...

73%1 gol73%
SandefjordKFUM
47%2 goluri67%
SandefjordKFUM
20%3 goluri20%
SandefjordKFUM
0%4 goluri13%
SandefjordKFUM

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

7%BTTS la pauză40%
SandefjordKFUM
0%BTTS în ambele reprize20%
SandefjordKFUM
13%Gol în ambele reprize20%
SandefjordKFUM

BTTS și numărul de goluri

40%Min. 3 goluri și BTTS53%
SandefjordKFUM
7%Min. 3 goluri fără BTTS7%
SandefjordKFUM
60%BTTS - ultimele 560%
SandefjordKFUM

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

80%Min. 1 gol înainte de pauză87%
SandefjordKFUM
20%Min. 2 goluri înainte de pauză67%
SandefjordKFUM
7%Min. 3 goluri înainte de pauză13%
SandefjordKFUM

Repriza 2

60%Min. 1 gol după pauză67%
SandefjordKFUM
47%Min. 2 goluri după pauză33%
SandefjordKFUM
13%Min. 3 goluri după pauză7%
SandefjordKFUM

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Sandefjord - starea la pauză
27% conduce20% egal53% condusă
KFUM - starea la pauză
20% conduce40% egal40% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1Puncte pe meci (repriza 1)1
SandefjordKFUM
0.33Goluri marcate (repriza 1)0.73
SandefjordKFUM
0.73Goluri primite (repriza 1)1
SandefjordKFUM
1.07Media golurilor (repriza 1)1.73
SandefjordKFUM
40%Poartă intactă înainte de pauză33%
SandefjordKFUM
73%Fără gol înainte de pauză40%
SandefjordKFUM

După pauză (repriza 2)

1.07Puncte pe meci (repriza 2)0.87
SandefjordKFUM
0.53Goluri marcate (repriza 2)0.4
SandefjordKFUM
0.67Goluri primite (repriza 2)0.73
SandefjordKFUM
1.2Media golurilor (repriza 2)1.13
SandefjordKFUM
53%Poartă intactă după pauză47%
SandefjordKFUM
47%Fără gol după pauză67%
SandefjordKFUM

Sandefjord - rezultatele reprizei a 2-a

13% V67% E20% I
15
Puncte la pauză
5
Goluri la pauză
-6
Golaveraj (repriza 1)
16
Puncte în repriza a 2-a
-2
Golaveraj (repriza 2)
1.00
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului100%

Conduce la pauză în 27% dintre meciuri și câștigă 27%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză-0.1

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

KFUM - rezultatele reprizei a 2-a

13% V47% E40% I
15
Puncte la pauză
11
Goluri la pauză
-4
Golaveraj (repriza 1)
13
Puncte în repriza a 2-a
-5
Golaveraj (repriza 2)
1.00
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului135%

Conduce la pauză în 20% dintre meciuri și câștigă 27%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză-0.3

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Sandefjord - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.600.60
Goluri marcate / meci0.20.6
Goluri primite / meci0.81.2
Media golurilor pe meci1.01.8
1 gol100%80%
2 goluri0%80%
3 goluri0%20%
Poartă intactă20%20%
Fără gol80%40%
Golaveraj-3-3
Pauză: 20% conduce - 0% egal - 80% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 60% egal - 40% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 1
KFUM - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.200.20
Goluri marcate / meci0.80.2
Goluri primite / meci0.61.2
Media golurilor pe meci1.41.4
1 gol80%80%
2 goluri60%20%
3 goluri0%20%
Poartă intactă40%20%
Fără gol40%80%
Golaveraj+1-5
Pauză: 20% conduce - 60% egal - 20% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 20% egal - 80% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 4

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Sandefjord
MarcatePrimite
2
5
0-15
2
4
16-30
1
2
31-45
3
2
46-60
3
1
61-75
2
7
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (3 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (7). Bilanț final (76-90): -5 - finalurile de meci sunt un punct slab.

KFUM
MarcatePrimite
4
5
0-15
5
5
16-30
2
5
31-45
4
3
46-60
2
1
61-75
0
7
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (5 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (7). Bilanț final (76-90): -7 - finalurile de meci sunt un punct slab.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.56
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.3 : 1.3
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
84%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
50%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
+40%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
49%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
9%
Risc de 0:0
circa 1 din 11 meciuri
2-3
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Sandefjord

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.19
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.34
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+2.5 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.58
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.24
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
49%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
110%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.80
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
15% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 15% vin în primul sfert de oră.
15%

KFUM

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.28
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.32
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+1.5 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.14
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.18
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
89%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
97%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.20
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.3
Goluri în final
0% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 24% vin în primul sfert de oră.
0%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Eliteserien).

Echipele vs liga

SandefjordLigaKFUM
Media golurilor pe meci▼ 2.273.06▼ 2.87
Ambele echipe au marcat▼ 47%55%▼ 53%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▼ 47%61%• 60%
Meciuri fără gol primit▲ 27%24%▲ 27%
Gol înainte de pauză▼ 80%84%▲ 87%
Gol după pauză▼ 60%79%▼ 67%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

3.06
Media golurilor pe meci
55%
Ambele echipe au marcat
61%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
24%
Meciuri fără gol primit
1.79
Goluri acasă / meci
1.27
Goluri în deplasare / meci
+41%
Avantajul gazdelor în atac
+29%
Avantajul gazdelor în apărare
+22%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
84%
1 gol
47%
2 goluri
14%
3 goluri
3%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
79%
1 gol
51%
2 goluri
17%
3 goluri
8%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. KFUMCartonaș galbenBrage Skaret
  2. SandefjordCartonaș roșuJakob Vester Nielsen
  3. KFUMCartonaș galbenDaniel Schneider
  4. SandefjordCartonaș galbenVetle Walle Egeli
  5. KFUMCartonaș galbenMomodou Lion Njie
  6. SandefjordCartonaș galbenEvangelos Patoulidis
  7. SandefjordSchimbareIntră: Mathias Dahl SauerIese: Evangelos Patoulidis

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Meciuri directe

Meciuri recente (5): Sandefjord 3 - 1 - 1 KFUM. Media golurilor 3.60, ambele echipe au marcat in 80% meciuri.

KFUM
1 : 2
Sandefjord
Sandefjord Fotball
2 : 0
KFUM Fotball
KFUM Fotball
3 : 1
Sandefjord Fotball
Sandefjord
2 : 1
KFUM
KFUM
3 : 3
Sandefjord

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Sandefjord - KFUM?

Meciul din Eliteserien s-a încheiat Sandefjord 0:1 KFUM. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Sandefjord și KFUM?

În ultimele 5 întâlniri directe Sandefjord a câștigat 3, KFUM 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 3,60 goluri, ambele echipe marcând în 80%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Sandefjord - KFUM?

Sandefjord marchează în medie 0,87 goluri pe meci, iar KFUM 1,13. Media în Eliteserien este de 3,06 goluri, cu Over 2.5 în 61% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 47% din meciurile Sandefjord și 53% din cele ale KFUM.

În ce formă sunt Sandefjord și KFUM?

În ultimele 5 meciuri Sandefjord are un bilanț de 0-1-4 (0,20 puncte pe meci), iar KFUM 1-1-3 (0,80 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Sandefjord - KFUM?

Aici verifici cifrele dinaintea meciului Sandefjord - KFUM: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.