Sandefjord - Start: statisticile meciului
Sandefjord - Start: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Sandefjord a jucat împotriva Start în Eliteserien (Norvegia). Meciul s-a jucat la data de 20 septembrie 2026. Stadion: Komplett Arena. Scor final: 3:0.
Forma actuală
Sandefjord: 1-2-2, 1.00 puncte/meci. Start: 2-0-3, 1.20 puncte/meci.
Statistici goluri
Sandefjord marchează 0.90 si primește 1.35 goluri pe meci. Start marchează 1.10 si primește 2.05. Media ligii: 3.15 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Sandefjord 50%, Start 60%. Over 2.5: Sandefjord 45%, Start 55%. Nivel liga: BTTS 59%, Over 2.5 61%.
xG, șuturi și stil
Start are xG mai mare: 1.53 față de 1.48. Sandefjord: 14.2 șuturi pe meci, Start: 14.4.
Reprizele meciului
Sandefjord: conduce la pauză în 20%, goluri în repriza a doua 0.60. Start: conduce la pauză în 30%, goluri în repriza a doua 0.45.
Goluri pe minute
Sandefjord: 46-60 (5 goluri). Start: 31-45+ (7 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Eliteserien: 3.15 goluri pe meci, BTTS 59%, Over 2.5 61%.
Meciuri directe
Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Sandefjord are un avantaj clar mai mare pe teren propriu: Start a pierdut 80% dintre meciurile disputate în deplasare, marcând doar 1,0 gol și primind nu mai puțin de 2,6 pe meci în afara propriului stadion. Gazdele remizează într-adevăr frecvent acasă, în 50% dintre partide, însă defensiva lor le permite adversarilor o medie de 1,0 gol, în timp ce Start nu a păstrat niciun meci fără gol primit în deplasare. În ultimele cinci meciuri, Sandefjord a marcat 20 de goluri și a primit doar 5, iar seria sa cuprinde 2 victorii, 2 remize și o singură înfrângere. Calitatea ocaziilor este, de asemenea, ușor de partea gazdelor: media xG a acestora este de 1,51, față de 1,42 pentru Start, având totodată un xG mai scăzut permis la șuturile adversarilor: 1,63 contra 1,93. Start a câștigat 3 dintre ultimele 5 meciuri, însă rezultatele foarte slabe în deplasare și golaverajul de -16 pe teren străin indică șanse mai mari pentru Sandefjord.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Start înregistrează BTTS în 70% dintre meciurile de campionat, cu mult peste media ligii de 57%, în timp ce Sandefjord ajunge la acest scenariu în 50% dintre partide. Gazdele traversează o formă ofensivă excelentă: în ultimele cinci meciuri au marcat în medie 4,0 goluri, iar procentul BTTS a fost de 60%. Start a primit în acest sezon nu mai puțin de 2,6 goluri pe meci și nu a păstrat niciun meci fără gol primit, ceea ce crește semnificativ șansele ca Sandefjord să marcheze. Oaspeții au însă un xG de 1,97 în ultimele cinci partide, iar Sandefjord a permis în această perioadă ocazii evaluate la 2,16 xG, astfel că și golul lui Start reprezintă un scenariu realist. Deși ambele echipe au primit în medie doar 1,0 goluri în ultimele cinci meciuri, combinația dintre potențialul ofensiv ridicat și problemele defensive ale lui Start susține pariul Ambele echipe marchează (GG).
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Sandefjord are in a strong position to increase their goal tally, as they create an average of 1.64 xG, while Start allow opponents 1.93 xG and concede as many as 2.6 goals per match. The visitors have not kept a single clean sheet, and both teams have surpassed the 1.5-goal mark in 90% and 100% of their matches, respectively. Sandefjord have scored 20 goals in their last five matches, although the forecast is tempered by the fact that Start have conceded only 1.0 goal per game over the same period. Start’s attack is also capable of responding: their average xG stands at 1.42, compared with the 1.44 xG allowed by the hosts. Over 1.5 is the strongest choice, as it requires only two goals with a projected total of 3.32 goals and exceptionally high historical hit rates for this line.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Un rezultat de egalitate la pauză reprezintă un scenariu realist, deoarece Sandefjord a fost la egalitate după 45 de minute în 3 dintre ultimele 5 partide, iar Start a înregistrat acest rezultat în 50% dintre meciurile disputate în deplasare. Totuși, gazdele au un avantaj clar pe parcursul întregului meci: Start a pierdut nu mai puțin de 80% dintre deplasări și primește în medie 2,6 goluri pe meci în aceste partide. Potențialul lui Sandefjord este evidențiat de un xG de 1,64, superior celui de 1,42 al lui Start, iar în ultimele cinci meciuri echipa gazdă a marcat în medie 4,0 goluri pe partidă. Repriza a doua poate fi decisivă, întrucât Start primește în medie 1,7 goluri după pauză în deplasare, în timp ce Sandefjord a înscris în această parte a jocului în medie de 3,0 ori în ultimele cinci apariții. Prin urmare, cel mai probabil este să asistăm la un început echilibrat, urmat de înclinarea rezultatului în favoarea gazdelor.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Sandefjord | Start | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 29% | 28% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.10 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.22 | 0.28 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Start stă cu 20% mai bine la: forma ultimelor 5.
1 pct / meci - Sandefjord · 1.2 pct / meci - Start
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Start stă cu 22% mai bine la: goluri marcate pe meci.
0.9 goluri / meci - Sandefjord · 1.1 goluri / meci - Start
Sandefjord stă cu 52% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.35 goluri / meci - Sandefjord · 2.05 goluri / meci - Start
Sandefjord marchează în 65% dintre meciuri (13 din 20 meciuri), iar Start păstrează poarta curată în 10% (2 din 20 meciuri).
Start marchează în 70% dintre meciuri (14 din 20 meciuri), iar Sandefjord păstrează poarta curată în 25% (5 din 20 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Sandefjord
Over / Under - Start
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Start stă cu 28% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
0.9 pct / meci - Sandefjord · 1.15 pct / meci - Start
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Sandefjord - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 20% dintre meciuri și câștigă 25%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Start - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 30% dintre meciuri și câștigă 20%. Uneori pierde avantajul după pauză.
Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.60 | 1.40 |
| Goluri marcate / meci | 0.2 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 0.6 | 0.6 |
| Media golurilor pe meci | 0.8 | 1.4 |
| 1 gol | 60% | 60% |
| 2 goluri | 20% | 40% |
| 3 goluri | 0% | 20% |
| Poartă intactă | 40% | 60% |
| Fără gol | 80% | 40% |
| Golaveraj | -2 | +1 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.20 | 1.80 |
| Goluri marcate / meci | 0.6 | 0.6 |
| Goluri primite / meci | 1.4 | 0.0 |
| Media golurilor pe meci | 2.0 | 0.6 |
| 1 gol | 100% | 40% |
| 2 goluri | 60% | 20% |
| 3 goluri | 40% | 0% |
| Poartă intactă | 20% | 100% |
| Fără gol | 60% | 60% |
| Golaveraj | -4 | +3 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (5 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (8). Bilanț final (76-90): -5 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (7 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (10). Bilanț final (76-90): -5 - finalurile de meci sunt un punct slab.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Sandefjord
Start
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Eliteserien).
Echipele vs liga
| Sandefjord | Liga | Start | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 2.25 | 3.15 | • 3.15 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 50% | 59% | • 60% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 45% | 61% | ▼ 55% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 25% | 23% | ▼ 10% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 75% | 85% | • 85% |
| Gol după pauză | ▼ 60% | 79% | ▼ 75% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Sandefjord - Start?
Meciul din Eliteserien s-a încheiat Sandefjord 3:0 Start. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Sandefjord - Start?
Sandefjord marchează în medie 0,90 goluri pe meci, iar Start 1,10. Media în Eliteserien este de 3,15 goluri, cu Over 2.5 în 61% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 50% din meciurile Sandefjord și 60% din cele ale Start.
În ce formă sunt Sandefjord și Start?
În ultimele 5 meciuri Sandefjord are un bilanț de 1-2-2 (1,00 puncte pe meci), iar Start 2-0-3 (1,20 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Sandefjord - Start?
Aici verifici cifrele dinaintea meciului Sandefjord - Start: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.


