Argentina - Primera DivisiónEstadio Eva Perón de JunínDate actualizate la 14 octombrie 2026

Sarmiento - River Plate: statisticile meciului

Argumentare:

Analiza completă și pontul în aplicație

Vezi analiza pentru pariuri, pontul, value bet-ul și argumentarea completă pentru acest meci.

Vezi analiza și pontul

Sarmiento - River Plate: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Sarmiento joacă împotriva River Plate în Primera División (Argentina). Meciul este programat pentru 14 octombrie 2026. Stadion: Estadio Eva Perón de Junín.

Forma actuală

Sarmiento: 2-1-2, 1.40 puncte/meci. River Plate: 4-0-1, 2.40 puncte/meci.

Statistici goluri

Sarmiento marchează 1.22 si primește 1.37 goluri pe meci. River Plate marchează 1.39 si primește 0.94. Media ligii: 2.16 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Sarmiento 52%, River Plate 39%. Over 2.5: Sarmiento 52%, River Plate 39%. Nivel liga: BTTS 47%, Over 2.5 38%.

xG, șuturi și stil

River Plate are xG mai mare: 1.85 față de 1.25. Sarmiento: 10.6 șuturi pe meci, River Plate: 16.6.

Reprizele meciului

Sarmiento: conduce la pauză în 44%, goluri în repriza a doua 0.59. River Plate: conduce la pauză în 39%, goluri în repriza a doua 0.77.

Goluri pe minute

Sarmiento: 76-90+ (9 goluri). River Plate: 76-90+ (11 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Primera División: 2.16 goluri pe meci, BTTS 47%, Over 2.5 38%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 4 dueluri directe anterioare: 1-2-1. Medie goluri 1.75, BTTS 50%.

Inainte de meci

Cote 1X2

(5.10)
(3.35)
(1.71)

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

SarmientoRiver Plate
1.22Goluri marcate / meci1.39
SarmientoRiver Plate
1.37Goluri primite / meci0.94
SarmientoRiver Plate
44%Posesie medie65%
SarmientoRiver Plate
3.78Șuturi pe poartă / meci5.39
SarmientoRiver Plate

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

10.63Șuturi pe meci16.61
SarmientoRiver Plate
3.78Șuturi pe poartă5.39
SarmientoRiver Plate
11.5%Conversia șuturilor8.3%
SarmientoRiver Plate
44%Posesie65%
SarmientoRiver Plate
1.25xG pentru1.85
SarmientoRiver Plate
1.72xG împotrivă1.02
SarmientoRiver Plate

Calitatea șuturilor

Sarmiento: EchilibratăRiver Plate: Dominantă
SarmientoRiver Plate
Precizie (șuturi pe poartă)36%32%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.120.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.320.26

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

River Plate stă cu 71% mai bine la: forma ultimelor 5.

1.4 pct / meci - Sarmiento · 2.4 pct / meci - River Plate

Sarmiento
LWDLW
Distribuția rezultatelor
44% V7% E48% I
Sezon (V-E-Î)
12-2-13
1.41 pct / meci · golaveraj -4
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-1-2
1.40 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
8-2-3
Ultimele 5 acasă
3-1-1
LWWWD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.6Goluri primite: 1.8xG: 1.18xG advers: 1.72BTTS: 80%Over 2.5: 60%
River Plate
WWWLW
Distribuția rezultatelor
52% V13% E35% I
Sezon (V-E-Î)
16-4-11
1.68 pct / meci · golaveraj +14
Ultimele 5 (V-E-Î)
4-0-1
2.40 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
6-2-4
Ultimele 5 în deplasare
3-0-2
WLLWW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 2.0Goluri primite: 1.2xG: 2.22xG advers: 0.89BTTS: 80%Over 2.5: 80%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

River Plate stă cu 14% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1.22 goluri / meci - Sarmiento · 1.39 goluri / meci - River Plate

River Plate stă cu 46% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.37 goluri / meci - Sarmiento · 0.94 goluri / meci - River Plate

Profil ofensiv Sarmiento: solid

Sarmiento marchează în 78% dintre meciuri (21 din 27 meciuri), iar River Plate păstrează poarta curată în 35% (11 din 31 meciuri).

Profil ofensiv River Plate: solid

River Plate marchează în 71% dintre meciuri (22 din 31 meciuri), iar Sarmiento păstrează poarta curată în 30% (8 din 27 meciuri).

33Goluri marcate (sezon)43
SarmientoRiver Plate
37Goluri primite (sezon)29
SarmientoRiver Plate
2.59Media golurilor pe meci2.32
SarmientoRiver Plate
8Goluri marcate (ultimele 5)10
SarmientoRiver Plate
9Goluri primite (ultimele 5)6
SarmientoRiver Plate

Cât de des marchează cel puțin...

78%1 gol71%
SarmientoRiver Plate
41%2 goluri52%
SarmientoRiver Plate
4%3 goluri16%
SarmientoRiver Plate
0%4 goluri0%
SarmientoRiver Plate

Cât de des primește cel puțin...

70%1 gol65%
SarmientoRiver Plate
37%2 goluri19%
SarmientoRiver Plate
22%3 goluri6%
SarmientoRiver Plate
7%4 goluri3%
SarmientoRiver Plate

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

47%
Media ligii

Tipare de goluri

11%BTTS la pauză16%
SarmientoRiver Plate
0%BTTS în ambele reprize6%
SarmientoRiver Plate
22%Gol în ambele reprize45%
SarmientoRiver Plate

BTTS și numărul de goluri

48%Min. 3 goluri și BTTS35%
SarmientoRiver Plate
4%Min. 3 goluri fără BTTS3%
SarmientoRiver Plate
80%BTTS - ultimele 580%
SarmientoRiver Plate

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

78%Min. 1 gol înainte de pauză81%
SarmientoRiver Plate
26%Min. 2 goluri înainte de pauză26%
SarmientoRiver Plate
4%Min. 3 goluri înainte de pauză0%
SarmientoRiver Plate

Repriza 2

81%Min. 1 gol după pauză71%
SarmientoRiver Plate
41%Min. 2 goluri după pauză39%
SarmientoRiver Plate
15%Min. 3 goluri după pauză16%
SarmientoRiver Plate

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Sarmiento stă cu 7% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.63 pct / meci - Sarmiento · 1.52 pct / meci - River Plate

Sarmiento - starea la pauză
44% conduce30% egal26% condusă
River Plate - starea la pauză
39% conduce35% egal26% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.63Puncte pe meci (repriza 1)1.52
SarmientoRiver Plate
0.63Goluri marcate (repriza 1)0.61
SarmientoRiver Plate
0.44Goluri primite (repriza 1)0.45
SarmientoRiver Plate
1.07Media golurilor (repriza 1)1.06
SarmientoRiver Plate
63%Poartă intactă înainte de pauză58%
SarmientoRiver Plate
48%Fără gol înainte de pauză45%
SarmientoRiver Plate

După pauză (repriza 2)

1Puncte pe meci (repriza 2)1.65
SarmientoRiver Plate
0.59Goluri marcate (repriza 2)0.77
SarmientoRiver Plate
0.93Goluri primite (repriza 2)0.48
SarmientoRiver Plate
1.52Media golurilor (repriza 2)1.26
SarmientoRiver Plate
37%Poartă intactă după pauză65%
SarmientoRiver Plate
52%Fără gol după pauză39%
SarmientoRiver Plate

Sarmiento - rezultatele reprizei a 2-a

22% V33% E44% I
44
Puncte la pauză
17
Goluri la pauză
+5
Golaveraj (repriza 1)
27
Puncte în repriza a 2-a
-9
Golaveraj (repriza 2)
1.63
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului100%

Conduce la pauză în 44% dintre meciuri și câștigă 44%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.5

Primește cu 0.5 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

River Plate - rezultatele reprizei a 2-a

42% V39% E19% I
47
Puncte la pauză
19
Goluri la pauză
+5
Golaveraj (repriza 1)
51
Puncte în repriza a 2-a
+9
Golaveraj (repriza 2)
1.52
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului133%

Conduce la pauză în 39% dintre meciuri și câștigă 52%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.0

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Sarmiento - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.601.20
Goluri marcate / meci0.80.8
Goluri primite / meci0.61.2
Media golurilor pe meci1.42.0
1 gol100%100%
2 goluri40%60%
3 goluri0%20%
Poartă intactă40%40%
Fără gol20%40%
Golaveraj+1-2
Pauză: 40% conduce - 40% egal - 20% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 0% egal - 60% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 4
River Plate - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci2.401.20
Goluri marcate / meci1.01.0
Goluri primite / meci0.21.0
Media golurilor pe meci1.22.0
1 gol100%80%
2 goluri20%80%
3 goluri0%40%
Poartă intactă80%20%
Fără gol20%20%
Golaveraj+40
Pauză: 80% conduce - 0% egal - 20% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 60% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 5

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Sarmiento
MarcatePrimite
4
2
0-15
7
4
16-30
6
6
31-45
2
9
46-60
5
6
61-75
9
10
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (9 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (10). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.

River Plate
MarcatePrimite
3
3
0-15
5
6
16-30
10
5
31-45
8
1
46-60
6
5
61-75
11
9
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (11 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (9). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.46
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.1 : 1.4
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
114%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
46%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-29%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
55%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
6%
Risc de 0:0
circa 1 din 17 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Sarmiento

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.47
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.32
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+2.1 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.03
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.35
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
101%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
146%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.01
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.0
Goluri în final
27% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 12% vin în primul sfert de oră.
27%

River Plate

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.83
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.38
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-11.9 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.46
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.08
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
148%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
78%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.72
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
26% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 7% vin în primul sfert de oră.
26%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Primera División).

Echipele vs liga

SarmientoLigaRiver Plate
Media golurilor pe meci▲ 2.592.16▲ 2.32
Ambele echipe au marcat▲ 52%47%▼ 39%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 52%38%• 39%
Meciuri fără gol primit▼ 30%33%▲ 35%
Gol înainte de pauză▲ 78%61%▲ 81%
Gol după pauză▲ 81%73%▼ 71%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.16
Media golurilor pe meci
47%
Ambele echipe au marcat
38%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
33%
Meciuri fără gol primit
1.21
Goluri acasă / meci
0.94
Goluri în deplasare / meci
+29%
Avantajul gazdelor în atac
+22%
Avantajul gazdelor în apărare
+15%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
61%
1 gol
22%
2 goluri
5%
3 goluri
1%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
73%
1 gol
38%
2 goluri
12%
3 goluri
3%
4 goluri

Meciuri directe

Meciuri recente (4): Sarmiento 1 - 2 - 1 River Plate. Media golurilor 1.75, ambele echipe au marcat in 50% meciuri.

River Plate
2 : 0
Sarmiento
CA River Plate
0 : 1
CA Sarmiento
CA Sarmiento
1 : 1
CA River Plate
River Plate
1 : 1
Sarmiento

Întrebări frecvente

Când joacă Sarmiento și River Plate?

Sarmiento întâlnește River Plate pe 14 octombrie 2026 în Primera División pe Estadio Eva Perón de Junín. Ora exactă în fusul tău orar este afișată în partea de sus a paginii meciului.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Sarmiento și River Plate?

În ultimele 4 întâlniri directe Sarmiento a câștigat 1, River Plate 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 1,75 goluri, ambele echipe marcând în 50%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Sarmiento - River Plate?

Sarmiento marchează în medie 1,22 goluri pe meci, iar River Plate 1,39. Media în Primera División este de 2,16 goluri, cu Over 2.5 în 38% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 52% din meciurile Sarmiento și 39% din cele ale River Plate.

În ce formă sunt Sarmiento și River Plate?

În ultimele 5 meciuri Sarmiento are un bilanț de 2-1-2 (1,40 puncte pe meci), iar River Plate 4-0-1 (2,40 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Sarmiento - River Plate?

Fundalul statistic pentru Sarmiento - River Plate — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.