Norvegia - EliteserienSparebanken Sør ArenaDate actualizate la 04 noiembrie 2026

Start - Fredrikstad: statisticile meciului

Start crest
Start
0 : 1pauza 0:1
Fredrikstad crest
Fredrikstad

Start - Fredrikstad: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Start a jucat împotriva Fredrikstad în Eliteserien (Norvegia). Meciul s-a jucat la data de 8 august 2026. Stadion: Sparebanken Sør Arena. Scor final: 0:1.

Forma actuală

Start: 1-0-4, 0.60 puncte/meci. Fredrikstad: 2-0-3, 1.20 puncte/meci.

Statistici goluri

Start marchează 1.00 si primește 2.31 goluri pe meci. Fredrikstad marchează 1.07 si primește 1.80. Media ligii: 3.04 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Start 69%, Fredrikstad 60%. Over 2.5: Start 63%, Fredrikstad 60%. Nivel liga: BTTS 55%, Over 2.5 61%.

xG, șuturi și stil

Start are xG mai mare: 1.42 față de 1.30. Start: 13.1 șuturi pe meci, Fredrikstad: 11.4.

Reprizele meciului

Start: conduce la pauză în 25%, goluri în repriza a doua 0.38. Fredrikstad: conduce la pauză în 20%, goluri în repriza a doua 0.53.

Goluri pe minute

Start: 31-45+ (5 goluri). Fredrikstad: 31-45+ (5 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Eliteserien: 3.04 goluri pe meci, BTTS 55%, Over 2.5 61%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 1 dueluri directe anterioare: 0-0-1. Medie goluri 3.00, BTTS 100%.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Start ocupă abia locul 16, însă Fredrikstad pierde până la 75% dintre meciurile disputate în deplasare, înscrie doar 0,75 goluri pe meci și nu a reușit niciodată să păstreze poarta intactă. Gazdele marchează în medie 0,86 goluri pe teren propriu, dar își creează ocazii net superioare, lucru confirmat de un xG de 1,56, față de 1,08 în cazul oaspeților în deplasare. Defensiva lui Fredrikstad primește 2,38 goluri pe meci în deplasare și le permite adversarilor un xG de 1,86, în timp ce Start încasează în medie 1,86 goluri pe teren propriu. Ambele echipe sunt puțin eficiente în ultimele cinci meciuri, în care Start a marcat 4 goluri, iar Fredrikstad 3, însă oaspeții nu au înscris în 50% dintre deplasări. Superioritatea în ceea ce privește calitatea ocaziilor create și apărarea foarte slabă a lui Fredrikstad în deplasare pledează ușor în favoarea unei reveniri a lui Start.

Vezi prezentarea statistică
BTTS - vor marca ambele echipe?

Cel mai puternic argument pentru BTTS Nu (NG) este eficiența ofensivă limitată a echipei Fredrikstad: oaspeții marchează în medie doar 0,75 goluri pe meci, iar în 50% dintre meciurile de campionat nu au înscris. În ultimele cinci apariții, aceștia au marcat doar 3 goluri, adică 0,6 pe meci, iar ambele echipe au înscris în doar 20% dintre aceste partide. Start are o defensivă slabă, primind în medie 1,14 goluri în acest sezon și nu mai puțin de 2,2 în ultimele cinci meciuri, ceea ce le oferă oaspeților o anumită șansă de a marca. În același timp, gazdele ar trebui să fie mai aproape de propriul gol: Fredrikstad nu a păstrat niciun meci fără gol primit, primește în medie 2,38 goluri, iar Start generează în medie un xG de 1,54. Totuși, scenariul mai probabil rămâne cel în care Start profită de slăbiciunea defensivei adversarului, însă oaspeții ineficienți nu înscriu, astfel încât cel puțin una dintre echipe va încheia meciul fără gol marcat.

Vezi statisticile BTTS
Over/Under - analiza numărului de goluri

Start înscrie în medie 1.43 goluri pe teren propriu, iar Fredrikstad primește nu mai puțin de 2.38 goluri în deplasare, ceea ce crește clar potențialul ofensiv al gazdelor. În același timp, media xG a lui Start este de 1.54, în timp ce apărarea oaspeților le permite adversarilor 1.86 xG pe meci. În 86% dintre meciurile lui Start și în 88% dintre partidele lui Fredrikstad s-au înscris peste 1.5 goluri, iar ambele echipe au marcat cel puțin un gol în toate meciurile disputate până acum. Deși în ultimele cinci apariții echipele au înscris doar câte 0.8 și 0.6 goluri, Start a primit în această perioadă 2.2 goluri pe meci, iar Fredrikstad 1.6. Cel mai puternic semnal rămâne Peste 1.5 goluri, deoarece profilul defensivei slabe a oaspeților și frecvența istorică foarte ridicată a cel puțin două goluri reduc riscul unui scor scăzut.

Vezi statisticile Over/Under
HT/FT - scenariul la pauză și la final

Cel mai probabil, la pauză va fi egalitate, urmată de victoria lui Start, deoarece Fredrikstad nu a fost în avantaj la pauză în niciunul dintre cele 8 meciuri disputate în deplasare, iar în 50% dintre acestea a intrat la cabine la egalitate. Start marchează acasă, în medie, 0,86 goluri înainte de pauză, în timp ce oaspeții înscriu doar 0,25, însă ultimele cinci meciuri ale ambelor echipe indică un început mai prudent: în medie, 0,4, respectiv 0,2 goluri marcate în prima repriză. După pauză, avantajul gazdelor ar trebui să crească, deoarece Fredrikstad primește în deplasare, în medie, 1,5 goluri în reprizele secunde și a pierdut 63% dintre aceste reprize. Victoria finală a lui Start este susținută și de cifrele sezonului, net superioare, pe teren propriu: 57% victorii și 1,86 puncte pe meci, față de 13% victorii și 0,5 puncte obținute de Fredrikstad în deplasare. Potențialul ofensiv al gazdelor este confirmat de un xG de 1,54, în timp ce xG-ul defensiv al oaspeților este de 1,86, iar Fredrikstad a primit în campionat, în medie, 2,38 goluri pe meci în deplasare. Prin urmare, selecția recomandată pe piața Pauză/Final (P/F) este X/1.

Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprize

Pe reprize

0 : 1
Prima repriza
0 : 0
A doua repriza

Statisticile meciului

49Posesie (%)51
StartFredrikstad
13Suturi14
StartFredrikstad
2Suturi pe poarta4
StartFredrikstad
1.33xG1.54
StartFredrikstad
6Cornere4
StartFredrikstad
50Atacuri periculoase51
StartFredrikstad
8Faulturi5
StartFredrikstad
0Cartonase0
StartFredrikstad

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

StartFredrikstad
1Goluri marcate / meci1.07
StartFredrikstad
2.31Goluri primite / meci1.8
StartFredrikstad
42%Posesie medie47%
StartFredrikstad
3.69Șuturi pe poartă / meci3.67
StartFredrikstad

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

13.13Șuturi pe meci11.4
StartFredrikstad
3.69Șuturi pe poartă3.67
StartFredrikstad
7.6%Conversia șuturilor9.4%
StartFredrikstad
42%Posesie47%
StartFredrikstad
1.42xG pentru1.3
StartFredrikstad
1.67xG împotrivă1.7
StartFredrikstad

Calitatea șuturilor

Start: EchilibratăFredrikstad: Echilibrată
StartFredrikstad
Precizie (șuturi pe poartă)28%32%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.110.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.270.29

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Fredrikstad stă cu 100% mai bine la: forma ultimelor 5.

0.6 pct / meci - Start · 1.2 pct / meci - Fredrikstad

Start
LLLWL
Distribuția rezultatelor
13% V25% E63% I
Sezon (V-E-Î)
2-4-10
0.63 pct / meci · golaveraj -21
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-0-4
0.60 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
1-3-3
Ultimele 5 acasă
1-1-3
DLWLL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.8Goluri primite: 2.2xG: 1.77xG advers: 1.46BTTS: 60%Over 2.5: 100%
Fredrikstad
WLLLW
Distribuția rezultatelor
33% V13% E53% I
Sezon (V-E-Î)
5-2-8
1.13 pct / meci · golaveraj -11
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-0-3
1.20 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
1-1-6
Ultimele 5 în deplasare
0-1-4
LLDLL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.6Goluri primite: 1.6xG: 1.22xG advers: 1.76BTTS: 20%Over 2.5: 40%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Fredrikstad stă cu 7% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1 goluri / meci - Start · 1.07 goluri / meci - Fredrikstad

Fredrikstad stă cu 28% mai bine la: goluri primite pe meci.

2.31 goluri / meci - Start · 1.8 goluri / meci - Fredrikstad

Profil ofensiv Start: foarte solid

Start marchează în 75% dintre meciuri (12 din 16 meciuri), iar Fredrikstad păstrează poarta curată în 7% (1 din 15 meciuri).

Profil ofensiv Fredrikstad: foarte solid

Fredrikstad marchează în 67% dintre meciuri (10 din 15 meciuri), iar Start păstrează poarta curată în 6% (1 din 16 meciuri).

16Goluri marcate (sezon)16
StartFredrikstad
37Goluri primite (sezon)27
StartFredrikstad
3.31Media golurilor pe meci2.87
StartFredrikstad
4Goluri marcate (ultimele 5)3
StartFredrikstad
11Goluri primite (ultimele 5)8
StartFredrikstad

Cât de des marchează cel puțin...

75%1 gol67%
StartFredrikstad
19%2 goluri27%
StartFredrikstad
6%3 goluri13%
StartFredrikstad
0%4 goluri0%
StartFredrikstad

Cât de des primește cel puțin...

94%1 gol93%
StartFredrikstad
63%2 goluri53%
StartFredrikstad
38%3 goluri20%
StartFredrikstad
19%4 goluri13%
StartFredrikstad

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

25%BTTS la pauză20%
StartFredrikstad
0%BTTS în ambele reprize7%
StartFredrikstad
6%Gol în ambele reprize7%
StartFredrikstad

BTTS și numărul de goluri

44%Min. 3 goluri și BTTS47%
StartFredrikstad
19%Min. 3 goluri fără BTTS13%
StartFredrikstad
60%BTTS - ultimele 520%
StartFredrikstad

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

81%Min. 1 gol înainte de pauză80%
StartFredrikstad
50%Min. 2 goluri înainte de pauză33%
StartFredrikstad
19%Min. 3 goluri înainte de pauză7%
StartFredrikstad

Repriza 2

81%Min. 1 gol după pauză80%
StartFredrikstad
56%Min. 2 goluri după pauză60%
StartFredrikstad
25%Min. 3 goluri după pauză20%
StartFredrikstad

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Start stă cu 14% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.06 pct / meci - Start · 0.93 pct / meci - Fredrikstad

Start - starea la pauză
25% conduce31% egal44% condusă
Fredrikstad - starea la pauză
20% conduce33% egal47% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.06Puncte pe meci (repriza 1)0.93
StartFredrikstad
0.63Goluri marcate (repriza 1)0.53
StartFredrikstad
0.94Goluri primite (repriza 1)0.73
StartFredrikstad
1.56Media golurilor (repriza 1)1.27
StartFredrikstad
38%Poartă intactă înainte de pauză33%
StartFredrikstad
56%Fără gol înainte de pauză67%
StartFredrikstad

După pauză (repriza 2)

0.81Puncte pe meci (repriza 2)0.93
StartFredrikstad
0.38Goluri marcate (repriza 2)0.53
StartFredrikstad
1.38Goluri primite (repriza 2)1.07
StartFredrikstad
1.75Media golurilor (repriza 2)1.6
StartFredrikstad
38%Poartă intactă după pauză33%
StartFredrikstad
63%Fără gol după pauză60%
StartFredrikstad

Start - rezultatele reprizei a 2-a

19% V25% E56% I
17
Puncte la pauză
10
Goluri la pauză
-5
Golaveraj (repriza 1)
13
Puncte în repriza a 2-a
-16
Golaveraj (repriza 2)
1.06
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului52%

Conduce la pauză în 25% dintre meciuri și câștigă 13%. Uneori pierde avantajul după pauză.

Apărarea după pauză+0.4

Primește cu 0.4 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Fredrikstad - rezultatele reprizei a 2-a

20% V33% E47% I
14
Puncte la pauză
8
Goluri la pauză
-3
Golaveraj (repriza 1)
14
Puncte în repriza a 2-a
-8
Golaveraj (repriza 2)
0.93
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului165%

Conduce la pauză în 20% dintre meciuri și câștigă 33%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.3

Primește cu 0.3 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Start - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.000.80
Goluri marcate / meci0.40.4
Goluri primite / meci1.01.2
Media golurilor pe meci1.41.6
1 gol80%80%
2 goluri40%60%
3 goluri20%20%
Poartă intactă40%40%
Fără gol60%60%
Golaveraj-3-4
Pauză: 20% conduce - 40% egal - 40% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 20% egal - 60% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 2
Fredrikstad - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.801.00
Goluri marcate / meci0.20.4
Goluri primite / meci0.80.8
Media golurilor pe meci1.01.2
1 gol80%60%
2 goluri20%60%
3 goluri0%0%
Poartă intactă40%60%
Fără gol80%80%
Golaveraj-3-2
Pauză: 20% conduce - 20% egal - 60% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 40% egal - 40% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 1

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Start
MarcatePrimite
3
3
0-15
2
6
16-30
5
6
31-45
3
4
46-60
1
8
61-75
2
10
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (5 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (10). Bilanț final (76-90): -8 - finalurile de meci sunt un punct slab.

Fredrikstad
MarcatePrimite
1
5
0-15
2
2
16-30
5
4
31-45
0
4
46-60
4
6
61-75
4
6
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (5 goals). Primește cel mai mult în 61-75 (6). Bilanț final (76-90): -2 - finalurile de meci sunt un punct slab.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

3.09
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.4 : 1.7
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
102%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
65%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-3%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
50%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
8%
Risc de 0:0
circa 1 din 13 meciuri
2-3
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Start

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.25
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-1.06
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+2.4 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.42
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.64
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
56%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
182%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.03
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.3
Goluri în final
13% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 19% vin în primul sfert de oră.
13%

Fredrikstad

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.40
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.33
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+5.3 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.23
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.10
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
84%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
102%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.07
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
0.0
Goluri în final
25% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 6% vin în primul sfert de oră.
25%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Eliteserien).

Echipele vs liga

StartLigaFredrikstad
Media golurilor pe meci▲ 3.313.04▼ 2.87
Ambele echipe au marcat▲ 69%55%▲ 60%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 63%61%• 60%
Meciuri fără gol primit▼ 6%24%▼ 7%
Gol înainte de pauză▼ 81%85%▼ 80%
Gol după pauză▲ 81%78%▲ 80%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

3.04
Media golurilor pe meci
55%
Ambele echipe au marcat
61%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
24%
Meciuri fără gol primit
1.77
Goluri acasă / meci
1.27
Goluri în deplasare / meci
+39%
Avantajul gazdelor în atac
+28%
Avantajul gazdelor în apărare
+21%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
85%
1 gol
46%
2 goluri
14%
3 goluri
3%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
78%
1 gol
51%
2 goluri
17%
3 goluri
8%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. FredrikstadGolGabriel WessehPasă decisivă: Samuel Holm
  2. StartSchimbareIntră: Deni DashaevIese: Ousmane Diallo Toure
  3. StartSchimbareIntră: Altin UjkaniIese: Erlend Dahl Reitan
  4. StartSchimbareIntră: Mikael UglandIese: James Ampofo
  5. FredrikstadSchimbareIntră: Salim LaghzaouiIese: Samuel Holm
  6. FredrikstadSchimbareIntră: Solomon OwusuIese: Isak Helstad Amundsen

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Meciuri directe

Meci anterior: Start 0 - 0 - 1 Fredrikstad. Media golurilor 3.00, ambele echipe au marcat in 100% meciuri.

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Start - Fredrikstad?

Meciul din Eliteserien s-a încheiat Start 0:1 Fredrikstad. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Start - Fredrikstad?

Start marchează în medie 1,00 goluri pe meci, iar Fredrikstad 1,07. Media în Eliteserien este de 3,04 goluri, cu Over 2.5 în 61% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 69% din meciurile Start și 60% din cele ale Fredrikstad.

În ce formă sunt Start și Fredrikstad?

În ultimele 5 meciuri Start are un bilanț de 1-0-4 (0,60 puncte pe meci), iar Fredrikstad 2-0-3 (1,20 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Start - Fredrikstad?

Fundalul statistic pentru Start - Fredrikstad — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.