Sukhothai - Prachuap: statisticile meciului
Sukhothai prezintă o dispoziție solidă pe propriul stadion, cu 44% meciuri câștigate acasă și un golaveraj pozitiv (+3) în aceste partide. Gazdele au, de asemenea, avantaj la capitolul clean sheets (22%) și o medie mai mică de goluri primite (0.89) comparativ cu Prachuap în deplasare (2.14). Prachuap, în ciuda formei bune din ultimele cinci meciuri la general (2.6 PPG), se descurcă slab în deplasare, cu doar 14% victorii și lipsa meciurilor fără gol primit. Forma în deplasare a oaspeților (llddwll) și golaverajul negativ (-7) indică dificultățile lor în afara terenului propriu. Având în vedere avantajul gazdelor în meciurile de acasă și slăbiciunea celor de la Prachuap în deplasare, Sukhothai are șanse reale la victorie, deși remiza rămâne de asemenea probabilă datorită tendinței ambelor echipe de a împărți punctele.
Sukhothai - Prachuap: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Sukhothai a jucat împotriva Prachuap în Thai League T1 (Thailanda). Meciul s-a jucat la data de 17 ianuarie 2026. Scor final: 0:0.
Forma actuală
Sukhothai: 1-1-3, 0.80 puncte/meci. Prachuap: 1-2-2, 1.00 puncte/meci.
Statistici goluri
Sukhothai marchează 0.81 si primește 1.19 goluri pe meci. Prachuap marchează 1.41 si primește 1.53. Media ligii: 2.74 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Sukhothai 50%, Prachuap 59%. Over 2.5: Sukhothai 31%, Prachuap 41%. Nivel liga: BTTS 58%, Over 2.5 46%.
xG, șuturi și stil
Prachuap are xG mai mare: 1.50 față de 1.34. Sukhothai: 12.8 șuturi pe meci, Prachuap: 14.2.
Reprizele meciului
Sukhothai: conduce la pauză în 6%, goluri în repriza a doua 0.69. Prachuap: conduce la pauză în 29%, goluri în repriza a doua 1.00.
Goluri pe minute
Sukhothai: 76-90+ (5 goluri). Prachuap: 76-90+ (11 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Thai League T1: 2.74 goluri pe meci, BTTS 58%, Over 2.5 46%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 1 dueluri directe anterioare: 0-1-0. Medie goluri 0.00, BTTS 0%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Sukhothai prezintă o dispoziție solidă pe propriul stadion, cu 44% meciuri câștigate acasă și un golaveraj pozitiv (+3) în aceste partide. Gazdele au, de asemenea, avantaj la capitolul clean sheets (22%) și o medie mai mică de goluri primite (0.89) comparativ cu Prachuap în deplasare (2.14). Prachuap, în ciuda formei bune din ultimele cinci meciuri la general (2.6 PPG), se descurcă slab în deplasare, cu doar 14% victorii și lipsa meciurilor fără gol primit. Forma în deplasare a oaspeților (llddwll) și golaverajul negativ (-7) indică dificultățile lor în afara terenului propriu. Având în vedere avantajul gazdelor în meciurile de acasă și slăbiciunea celor de la Prachuap în deplasare, Sukhothai are șanse reale la victorie, deși remiza rămâne de asemenea probabilă datorită tendinței ambelor echipe de a împărți punctele.
Vezi prezentarea statisticăPe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Sukhothai | Prachuap | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 34% | 32% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.19 | 0.31 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Prachuap stă cu 25% mai bine la: forma ultimelor 5.
0.8 pct / meci - Sukhothai · 1 pct / meci - Prachuap
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Prachuap stă cu 74% mai bine la: goluri marcate pe meci.
0.81 goluri / meci - Sukhothai · 1.41 goluri / meci - Prachuap
Sukhothai stă cu 29% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.19 goluri / meci - Sukhothai · 1.53 goluri / meci - Prachuap
Sukhothai marchează în 56% dintre meciuri (9 din 16 meciuri), iar Prachuap păstrează poarta curată în 24% (4 din 17 meciuri).
Prachuap marchează în 76% dintre meciuri (13 din 17 meciuri), iar Sukhothai păstrează poarta curată în 19% (3 din 16 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Sukhothai
Over / Under - Prachuap
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Prachuap stă cu 41% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
0.88 pct / meci - Sukhothai · 1.24 pct / meci - Prachuap
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Sukhothai - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 6% dintre meciuri și câștigă 25%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.3 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Prachuap - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 29% dintre meciuri și câștigă 29%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.3 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.60 | 1.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.0 | 0.4 |
| Goluri primite / meci | 0.8 | 0.8 |
| Media golurilor pe meci | 0.8 | 1.2 |
| 1 gol | 40% | 60% |
| 2 goluri | 20% | 40% |
| 3 goluri | 20% | 20% |
| Poartă intactă | 60% | 40% |
| Fără gol | 100% | 80% |
| Golaveraj | -4 | -2 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.20 | 1.60 |
| Goluri marcate / meci | 0.2 | 1.4 |
| Goluri primite / meci | 1.4 | 1.0 |
| Media golurilor pe meci | 1.6 | 2.4 |
| 1 gol | 80% | 80% |
| 2 goluri | 40% | 80% |
| 3 goluri | 20% | 60% |
| Poartă intactă | 20% | 40% |
| Fără gol | 80% | 40% |
| Golaveraj | -6 | +2 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (5 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (7). Bilanț final (76-90): -2 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (11 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (9). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Sukhothai
Prachuap
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Thai League T1).
Echipele vs liga
| Sukhothai | Liga | Prachuap | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 2.00 | 2.74 | ▲ 2.94 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 50% | 58% | • 59% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 31% | 46% | ▼ 41% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 19% | 23% | • 24% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 38% | 64% | • 65% |
| Gol după pauză | ▼ 81% | 85% | ▲ 88% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meci anterior: Sukhothai 0 - 1 - 0 Prachuap. Media golurilor 0.00, ambele echipe au marcat in 0% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Sukhothai - Prachuap?
Meciul din Thai League T1 s-a încheiat Sukhothai 0:0 Prachuap. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Sukhothai - Prachuap?
Sukhothai marchează în medie 0,81 goluri pe meci, iar Prachuap 1,41. Media în Thai League T1 este de 2,74 goluri, cu Over 2.5 în 46% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 50% din meciurile Sukhothai și 59% din cele ale Prachuap.
În ce formă sunt Sukhothai și Prachuap?
În ultimele 5 meciuri Sukhothai are un bilanț de 1-1-3 (0,80 puncte pe meci), iar Prachuap 1-2-2 (1,00 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Sukhothai - Prachuap?
Fundalul statistic pentru Sukhothai - Prachuap — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


