Tampa Bay Rowdies - Rhode Island: statisticile meciului
Tampa Bay Rowdies - Rhode Island: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Tampa Bay Rowdies a jucat împotriva Rhode Island în USL Championship (Statele Unite). Meciul s-a jucat la data de 15 august 2026. Stadion: Al Lang Stadium. Scor final: 2:0.
Forma actuală
Tampa Bay Rowdies: 3-1-1, 2.00 puncte/meci. Rhode Island: 3-0-2, 1.80 puncte/meci.
Statistici goluri
Tampa Bay Rowdies marchează 1.89 si primește 1.00 goluri pe meci. Rhode Island marchează 1.59 si primește 1.12. Media ligii: 2.69 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Tampa Bay Rowdies 47%, Rhode Island 59%. Over 2.5: Tampa Bay Rowdies 47%, Rhode Island 47%. Nivel liga: BTTS 53%, Over 2.5 48%.
xG, șuturi și stil
Rhode Island are xG mai mare: 1.82 față de 1.77. Tampa Bay Rowdies: 15.7 șuturi pe meci, Rhode Island: 15.9.
Reprizele meciului
Tampa Bay Rowdies: conduce la pauză în 58%, goluri în repriza a doua 1.05. Rhode Island: conduce la pauză în 24%, goluri în repriza a doua 1.12.
Goluri pe minute
Tampa Bay Rowdies: 76-90+ (13 goluri). Rhode Island: 61-75 (8 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
USL Championship: 2.69 goluri pe meci, BTTS 53%, Over 2.5 48%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 5 dueluri directe anterioare: 1-1-3. Medie goluri 3.80, BTTS 60%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Tampa Bay Rowdies este liderul clasamentului meciurilor disputate acasă și, pe parcursul întregului sezon, a obținut 12 victorii, suferind doar 2 înfrângeri. În ultimele cinci partide, echipa este neînvinsă, cu un bilanț de 4 victorii și o remiză. Gazdele au marcat 14 goluri în această perioadă, în timp ce Rhode Island a înscris doar 5, ceea ce indică în mod clar eficiența ofensivă superioară a echipei din Tampa. Pe teren propriu, Rowdies generează în medie ocazii evaluate la 2,01 xG și expediază 18,22 șuturi pe meci, în timp ce oaspeții permit 1,38 xG în deplasare. Rhode Island și-a îmbunătățit recent defensiva, primind doar 2 goluri în cinci meciuri, însă în deplasare a pierdut 63% dintre partide și nu a înscris în 25% dintre acestea. Superioritatea gazdelor în posesie, cu o medie de 57% față de 47% pentru adversari, alături de forma lor ofensivă, fac din victoria celor de la Tampa scenariul cel mai probabil.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Selecția pentru BTTS este susținută ușor de indicatorii sezonieri ai ambelor echipe, care se ridică la 56% pentru Tampa Bay Rowdies și 63% pentru Rhode Island, față de media ligii de 53%. Gazdele sunt deosebit de puternice în ofensivă: marchează în medie 1,67 goluri, creează 1,89 xG pe meci, iar în ultimele cinci partide au înscris 14 goluri, adică 2,8 pe meci. Rhode Island are argumente pentru a răspunde cu un gol, deoarece generează în medie 1,74 xG și expediază 5,63 șuturi pe poartă pe meci, în timp ce Tampa Bay a primit câte 1,4 goluri în ultimele cinci meciuri. Riscul pentru scenariul „da” provine din apărarea foarte solidă a gazdelor, care în acest sezon încasează doar 0,78 goluri pe meci și au păstrat poarta intactă în 44% dintre partide, în timp ce Rhode Island a avut BTTS în doar 20% dintre ultimele cinci apariții. Cu toate acestea, superioritatea ofensivă a formației Tampa Bay și calitatea ocaziilor create de oaspeți oferă un ușor avantaj variantei în care ambele echipe marchează (GG), adică există gol de ambele părți.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Tampa Bay Rowdies au o bază ofensivă solidă: marchează în medie 1,67 goluri, generează un xG de 1,89 și expediază 5,67 șuturi pe poartă pe meci. Rhode Island primește în medie 1,50 goluri în deplasare, astfel că gazdele rămân favorite să înscrie cel puțin un gol, mai ales după cele 14 goluri marcate în ultimele 5 meciuri. În același timp, Rhode Island a primit doar 2 goluri în ultimele 5 partide, iar Tampa Bay le permite adversarilor doar 0,78 goluri și 1,00 xG pe meci în acest sezon. Istoric, 67% dintre meciurile gazdelor și 62% dintre partidele oaspeților s-au încheiat cu Sub 3,5 goluri, astfel că cel mai clar avantaj îl oferă pariul Sub 3,5.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Tampa Bay Rowdies a câștigat 4 din ultimele 5 meciuri, marcând în această perioadă o medie de 2,8 goluri, în timp ce Rhode Island a înscris doar 1,0 gol pe meci. Gazdele au fost în avantaj la pauză în 80% din ultimele cinci apariții și au marcat în medie 1,2 goluri înainte de pauză, în timp ce oaspeții au fost la egalitate după 45 de minute în nu mai puțin de 80% din aceste meciuri, marcând doar 0,4 goluri. Pe parcursul întregului sezon, Tampa Bay primește doar 0,78 goluri pe meci și păstrează poarta intactă în 44% din partide, în timp ce Rhode Island pierde 63% dintre meciuri și primește în medie 1,5 goluri. Superioritatea calitativă a gazdelor este evidentă și în xG: 1,89 în atac și 1,00 xG permis, față de 1,74 și 1,38 în cazul oaspeților. Prin urmare, cel mai probabil este scenariul în care Tampa Bay conduce la pauză și își menține avantajul până la fluierul final — 1 pauză / 1 final (1/1).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Tampa Bay Rowdies | Rhode Island | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 31% | 36% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.39 | 0.28 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Tampa Bay Rowdies stă cu 11% mai bine la: forma ultimelor 5.
2 pct / meci - Tampa Bay Rowdies · 1.8 pct / meci - Rhode Island
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Tampa Bay Rowdies stă cu 19% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.89 goluri / meci - Tampa Bay Rowdies · 1.59 goluri / meci - Rhode Island
Tampa Bay Rowdies stă cu 12% mai bine la: goluri primite pe meci.
1 goluri / meci - Tampa Bay Rowdies · 1.12 goluri / meci - Rhode Island
Tampa Bay Rowdies marchează în 95% dintre meciuri (18 din 19 meciuri), iar Rhode Island păstrează poarta curată în 29% (5 din 17 meciuri).
Rhode Island marchează în 82% dintre meciuri (14 din 17 meciuri), iar Tampa Bay Rowdies păstrează poarta curată în 47% (9 din 19 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Tampa Bay Rowdies
Over / Under - Rhode Island
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Tampa Bay Rowdies stă cu 55% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
2 pct / meci - Tampa Bay Rowdies · 1.29 pct / meci - Rhode Island
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Tampa Bay Rowdies - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 58% dintre meciuri și câștigă 63%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Rhode Island - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 24% dintre meciuri și câștigă 41%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.4 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.80 | 1.60 |
| Goluri marcate / meci | 0.8 | 1.8 |
| Goluri primite / meci | 1.4 | 0.8 |
| Media golurilor pe meci | 2.2 | 2.6 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 goluri | 60% | 80% |
| 3 goluri | 60% | 20% |
| Poartă intactă | 40% | 20% |
| Fără gol | 40% | 20% |
| Golaveraj | -3 | +5 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.20 | 1.60 |
| Goluri marcate / meci | 0.4 | 0.6 |
| Goluri primite / meci | 0.4 | 0.2 |
| Media golurilor pe meci | 0.8 | 0.8 |
| 1 gol | 40% | 60% |
| 2 goluri | 20% | 20% |
| 3 goluri | 20% | 0% |
| Poartă intactă | 80% | 80% |
| Fără gol | 60% | 60% |
| Golaveraj | 0 | +2 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (13 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (6). Bilanț final (76-90): +7 - câștigă finalurile de meci.
Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (8 goals). Primește cel mai mult în 46-60 (6). Bilanț final (76-90): +3 - câștigă finalurile de meci.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Tampa Bay Rowdies
Rhode Island
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (USL Championship).
Echipele vs liga
| Tampa Bay Rowdies | Liga | Rhode Island | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▲ 2.89 | 2.69 | • 2.71 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 47% | 53% | ▲ 59% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | • 47% | 48% | • 47% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 47% | 28% | • 29% |
| Gol înainte de pauză | ▲ 74% | 65% | ▼ 53% |
| Gol după pauză | • 79% | 78% | ▲ 82% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Oaspeți
Primul unsprezece
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (5): Tampa Bay Rowdies 1 - 1 - 3 Rhode Island. Media golurilor 3.80, ambele echipe au marcat in 60% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Tampa Bay Rowdies - Rhode Island?
Meciul din USL Championship s-a încheiat Tampa Bay Rowdies 2:0 Rhode Island. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Tampa Bay Rowdies și Rhode Island?
În ultimele 5 întâlniri directe Tampa Bay Rowdies a câștigat 1, Rhode Island 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 3,80 goluri, ambele echipe marcând în 60%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Tampa Bay Rowdies - Rhode Island?
Tampa Bay Rowdies marchează în medie 1,89 goluri pe meci, iar Rhode Island 1,59. Media în USL Championship este de 2,69 goluri, cu Over 2.5 în 48% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 47% din meciurile Tampa Bay Rowdies și 59% din cele ale Rhode Island.
În ce formă sunt Tampa Bay Rowdies și Rhode Island?
În ultimele 5 meciuri Tampa Bay Rowdies are un bilanț de 3-1-1 (2,00 puncte pe meci), iar Rhode Island 3-0-2 (1,80 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Tampa Bay Rowdies - Rhode Island?
Fundalul statistic pentru Tampa Bay Rowdies - Rhode Island — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


