Tatran Prešov - Zlaté Moravce: statisticile meciului
Tatran Prešov - Zlaté Moravce: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Tatran Prešov a jucat împotriva Zlaté Moravce în 2. Liga (Slovacia). Meciul s-a jucat la data de 5 septembrie 2026. Scor final: 0:1.
Forma actuală
Tatran Prešov: 2-1-2, 1.40 puncte/meci. Zlaté Moravce: 0-2-3, 0.40 puncte/meci.
Statistici goluri
Tatran Prešov marchează 1.50 si primește 1.67 goluri pe meci. Zlaté Moravce marchează 0.83 si primește 1.17. Media ligii: 2.83 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Tatran Prešov 83%, Zlaté Moravce 50%. Over 2.5: Tatran Prešov 67%, Zlaté Moravce 50%. Nivel liga: BTTS 57%, Over 2.5 59%.
xG, șuturi și stil
Zlaté Moravce are xG mai mare: 2.07 față de 1.67. Tatran Prešov: 12.7 șuturi pe meci, Zlaté Moravce: 16.2.
Reprizele meciului
Tatran Prešov: conduce la pauză în 17%, goluri în repriza a doua 1.00. Zlaté Moravce: conduce la pauză în 17%, goluri în repriza a doua 0.50.
Goluri pe minute
Tatran Prešov: 61-75 (3 goluri). Zlaté Moravce: 61-75 (3 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
2. Liga: 2.83 goluri pe meci, BTTS 57%, Over 2.5 59%.
Meciuri directe
Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Tatran Prešov are un bilanț net superior în acest sezon: au câștigat 3 din 6 meciuri, în timp ce Zlaté Moravce s-au impus doar o dată, iar în ultimele cinci partide au acumulat 7 puncte, față de cele 4 ale adversarilor. Gazdele rămân neînvinse pe teren propriu, înregistrând câte 50% victorii și remize, în timp ce oaspeții au pierdut 67% dintre meciurile disputate în deplasare. Prešov creează, de asemenea, mai mult pericol la poarta adversă, expediind în medie 18 șuturi, dintre care 8 pe poartă, pe meci, față de 15 și 6,67 în cazul celor de la Zlaté Moravce. Și calitatea ocaziilor indică, deși marginal, formația gazdă, al cărei xG mediu pe teren propriu este de 2,10, comparativ cu 1,94 xG în deplasare pentru oaspeți. Totuși, defensiva lui Tatran nu este ermetică, primind în medie 1 gol și nereușind să păstreze poarta intactă, astfel că victoria gazdelor nu ar trebui mizată cu un grad foarte ridicat de încredere.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Pontul pentru Ambele echipe marchează (GG): Da este ușor preferat, în principal datorită formei actuale a echipei Tatran Prešov, care a înregistrat GG în 80% dintre ultimele 5 meciuri, marcând și primind în medie câte 1,8 goluri. Zlaté Moravce are un procentaj GG mai scăzut în ultimele cinci partide, de 40%, însă nu a păstrat poarta intactă în 67% dintre meciurile sezonului și primește în medie 1,33 goluri. Ambele echipe creează suficiente ocazii: xG-ul mediu este de 2,20 pentru gazde și 1,94 pentru oaspeți, iar în ultimele cinci apariții oaspeții au atins chiar 2,43 xG. Defensiva lui Prešov a permis recent adversarilor un xG de 1,67 și a primit 1,8 goluri pe meci, ceea ce crește clar șansele oaspeților de a înscrie, în ciuda mediei lor de doar 0,8 goluri marcate în această perioadă. Procentajul sezonier GG al lui Tatran este de doar 33%, însă combinația dintre deschiderea sa actuală și procentajul de 67% GG al echipei Zlaté Moravce oferă un avantaj ușor scenariului cu gol de ambele părți.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Profilul situațional sugerează goluri, dar nu neapărat un meci deschis: Prešov produce în medie 2.20 xG, iar Zlaté Moravce 1.94 xG, însă eficiența șuturilor lor este de doar 4%, respectiv 7%. Gazdele expediază 17.33 șuturi pe meci, dintre care 7.00 pe poartă, dar pe parcursul întregului sezon au marcat doar 0.67 goluri pe partidă. În ultimele cinci apariții ale lui Prešov s-au marcat în medie 3.60 goluri în meciurile sale, însă adversarii au înscris atunci doar 0.80 goluri, iar apărarea lui Zlaté Moravce a permis în medie 1.00 gol. Linia Sub 3.5 are un avantaj, deoarece niciun meci al lui Zlaté Moravce nu a depășit acest prag, iar la Prešov acest lucru s-a întâmplat în doar 33% dintre partide; în plus, niciuna dintre echipe nu a avut un meci cu cinci goluri.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Tatran Prešov prezintă un semnal mai clar pentru prima repriză: în ultimele 5 meciuri, a fost în avantaj la pauză în 40% dintre partide, în timp ce Zlaté Moravce era condusă după 45 de minute în nu mai puțin de 60% dintre cazuri. Gazdele au marcat înainte de pauză în medie 0,8 goluri, iar oaspeții doar 0,4, concomitent cu media de 0,8 goluri primite de Zlaté Moravce în această parte a jocului. În ultimele 5 apariții, Prešov a înscris în medie 1,8 goluri pe meci, față de 0,8 în cazul adversarilor, și a câștigat mai frecvent, 40% față de 20%. Avantajul gazdelor este susținut de calitatea ocaziilor create: xG-ul lor mediu este de 2,20, în timp ce apărarea oaspeților permite un xG mediu de 1,37. Zlaté Moravce știe să păstreze rezultatul după pauză, remizând în reprizele secunde în 80% dintre ultimele 5 meciuri, însă avantajul lui Prešov înainte de pauză și potențialul ofensiv superior susțin cel mai mult scenariul în care gazdele conduc la pauză și obțin victoria finală, adică 1 pauză / 1 final (1/1).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Tatran Prešov | Zlaté Moravce | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 47% | 42% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.13 | 0.13 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.25 | 0.12 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Tatran Prešov stă cu 250% mai bine la: forma ultimelor 5.
1.4 pct / meci - Tatran Prešov · 0.4 pct / meci - Zlaté Moravce
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Tatran Prešov stă cu 81% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.5 goluri / meci - Tatran Prešov · 0.83 goluri / meci - Zlaté Moravce
Zlaté Moravce stă cu 43% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.67 goluri / meci - Tatran Prešov · 1.17 goluri / meci - Zlaté Moravce
Tatran Prešov marchează în 100% dintre meciuri (6 din 6 meciuri), iar Zlaté Moravce păstrează poarta curată în 33% (2 din 6 meciuri).
Zlaté Moravce marchează în 67% dintre meciuri (4 din 6 meciuri), iar Tatran Prešov păstrează poarta curată în 17% (1 din 6 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Tatran Prešov
Over / Under - Zlaté Moravce
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Tatran Prešov stă cu 41% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.17 pct / meci - Tatran Prešov · 0.83 pct / meci - Zlaté Moravce
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Tatran Prešov - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 17% dintre meciuri și câștigă 50%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.7 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Zlaté Moravce - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 17% dintre meciuri și câștigă 17%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.20 | 1.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.6 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 0.6 | 1.2 |
| Media golurilor pe meci | 1.2 | 2.0 |
| 1 gol | 60% | 100% |
| 2 goluri | 60% | 60% |
| 3 goluri | 0% | 20% |
| Poartă intactă | 60% | 20% |
| Fără gol | 60% | 40% |
| Golaveraj | 0 | -2 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.80 | 0.80 |
| Goluri marcate / meci | 0.4 | 0.4 |
| Goluri primite / meci | 0.8 | 0.6 |
| Media golurilor pe meci | 1.2 | 1.0 |
| 1 gol | 80% | 40% |
| 2 goluri | 20% | 40% |
| 3 goluri | 20% | 20% |
| Poartă intactă | 40% | 60% |
| Fără gol | 60% | 60% |
| Golaveraj | -2 | -1 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (3 goals). Primește cel mai mult în 61-75 (4). Bilanț final (76-90): 0.
Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (3 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (2). Bilanț final (76-90): 0.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Tatran Prešov
Zlaté Moravce
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (2. Liga).
Echipele vs liga
| Tatran Prešov | Liga | Zlaté Moravce | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▲ 3.17 | 2.83 | ▼ 2.00 |
| Ambele echipe au marcat | ▲ 83% | 57% | ▼ 50% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▲ 67% | 59% | ▼ 50% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 17% | 22% | ▲ 33% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 50% | 80% | ▼ 67% |
| Gol după pauză | ▲ 100% | 80% | ▼ 50% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Tatran Prešov - Zlaté Moravce?
Meciul din 2. Liga s-a încheiat Tatran Prešov 0:1 Zlaté Moravce. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Tatran Prešov - Zlaté Moravce?
Tatran Prešov marchează în medie 1,50 goluri pe meci, iar Zlaté Moravce 0,83. Media în 2. Liga este de 2,83 goluri, cu Over 2.5 în 59% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 83% din meciurile Tatran Prešov și 50% din cele ale Zlaté Moravce.
În ce formă sunt Tatran Prešov și Zlaté Moravce?
În ultimele 5 meciuri Tatran Prešov are un bilanț de 2-1-2 (1,40 puncte pe meci), iar Zlaté Moravce 0-2-3 (0,40 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Tatran Prešov - Zlaté Moravce?
Fundalul statistic pentru Tatran Prešov - Zlaté Moravce — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


