Uzbekistan - Uzbekistan Super LeagueOKMK Sport MajmuasiDate actualizate la 14 octombrie 2026

Termez Surkhon - Xorazm: statisticile meciului

Argumentare:

Analiza completă și pontul în aplicație

Vezi analiza pentru pariuri, pontul, value bet-ul și argumentarea completă pentru acest meci.

Vezi analiza și pontul

Termez Surkhon - Xorazm: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Termez Surkhon joacă împotriva Xorazm în Uzbekistan Super League (Uzbekistan). Meciul este programat pentru 16 octombrie 2026. Stadion: OKMK Sport Majmuasi.

Forma actuală

Termez Surkhon: 2-2-1, 1.60 puncte/meci. Xorazm: 0-2-3, 0.40 puncte/meci.

Statistici goluri

Termez Surkhon marchează 0.83 si primește 1.22 goluri pe meci. Xorazm marchează 0.87 si primește 1.48. Media ligii: 2.71 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Termez Surkhon 43%, Xorazm 48%. Over 2.5: Termez Surkhon 39%, Xorazm 43%. Nivel liga: BTTS 55%, Over 2.5 55%.

xG, șuturi și stil

Termez Surkhon are xG mai mare: 1.27 față de 1.12. Termez Surkhon: 11.0 șuturi pe meci, Xorazm: 8.7.

Reprizele meciului

Termez Surkhon: conduce la pauză în 17%, goluri în repriza a doua 0.57. Xorazm: conduce la pauză în 22%, goluri în repriza a doua 0.39.

Goluri pe minute

Termez Surkhon: 76-90+ (8 goluri). Xorazm: 31-45+ (6 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Uzbekistan Super League: 2.71 goluri pe meci, BTTS 55%, Over 2.5 55%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 3 dueluri directe anterioare: 0-1-2. Medie goluri 2.33, BTTS 33%.

Inainte de meci

Cote 1X2

(-)
(-)
(-)

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

Termez SurkhonXorazm
0.83Goluri marcate / meci0.87
Termez SurkhonXorazm
1.22Goluri primite / meci1.48
Termez SurkhonXorazm
56%Posesie medie48%
Termez SurkhonXorazm
3.17Șuturi pe poartă / meci3
Termez SurkhonXorazm

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

11Șuturi pe meci8.65
Termez SurkhonXorazm
3.17Șuturi pe poartă3
Termez SurkhonXorazm
7.5%Conversia șuturilor10.1%
Termez SurkhonXorazm
56%Posesie48%
Termez SurkhonXorazm
1.27xG pentru1.12
Termez SurkhonXorazm
1.46xG împotrivă1.66
Termez SurkhonXorazm

Calitatea șuturilor

Termez Surkhon: EchilibratăXorazm: Echilibrată
Termez SurkhonXorazm
Precizie (șuturi pe poartă)29%35%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.120.13
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.260.29

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Termez Surkhon stă cu 300% mai bine la: forma ultimelor 5.

1.6 pct / meci - Termez Surkhon · 0.4 pct / meci - Xorazm

Termez Surkhon
DWLWD
Distribuția rezultatelor
30% V26% E43% I
Sezon (V-E-Î)
7-6-10
1.17 pct / meci · golaveraj -9
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-2-1
1.60 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
3-3-5
Ultimele 5 acasă
1-1-3
LLLDW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.6Goluri primite: 0.4xG: 1.25xG advers: 1.54BTTS: 20%Over 2.5: 20%
Xorazm
LLDLD
Fără victorie în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
22% V30% E48% I
Sezon (V-E-Î)
5-7-11
0.96 pct / meci · golaveraj -14
Ultimele 5 (V-E-Î)
0-2-3
0.40 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
1-5-6
Ultimele 5 în deplasare
0-2-3
LDLLD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.6Goluri primite: 1.4xG: 1.45xG advers: 1.90BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Xorazm stă cu 5% mai bine la: goluri marcate pe meci.

0.83 goluri / meci - Termez Surkhon · 0.87 goluri / meci - Xorazm

Termez Surkhon stă cu 21% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.22 goluri / meci - Termez Surkhon · 1.48 goluri / meci - Xorazm

Profil ofensiv Termez Surkhon: solid

Termez Surkhon marchează în 61% dintre meciuri (14 din 23 meciuri), iar Xorazm păstrează poarta curată în 26% (6 din 23 meciuri).

Profil ofensiv Xorazm: solid

Xorazm marchează în 65% dintre meciuri (15 din 23 meciuri), iar Termez Surkhon păstrează poarta curată în 35% (8 din 23 meciuri).

19Goluri marcate (sezon)20
Termez SurkhonXorazm
28Goluri primite (sezon)34
Termez SurkhonXorazm
2.04Media golurilor pe meci2.35
Termez SurkhonXorazm
3Goluri marcate (ultimele 5)3
Termez SurkhonXorazm
2Goluri primite (ultimele 5)7
Termez SurkhonXorazm

Cât de des marchează cel puțin...

61%1 gol65%
Termez SurkhonXorazm
17%2 goluri22%
Termez SurkhonXorazm
4%3 goluri0%
Termez SurkhonXorazm
0%4 goluri0%
Termez SurkhonXorazm

Cât de des primește cel puțin...

65%1 gol74%
Termez SurkhonXorazm
30%2 goluri48%
Termez SurkhonXorazm
17%3 goluri17%
Termez SurkhonXorazm
4%4 goluri4%
Termez SurkhonXorazm

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

55%
Media ligii

Tipare de goluri

4%BTTS la pauză26%
Termez SurkhonXorazm
0%BTTS în ambele reprize4%
Termez SurkhonXorazm
0%Gol în ambele reprize17%
Termez SurkhonXorazm

BTTS și numărul de goluri

35%Min. 3 goluri și BTTS39%
Termez SurkhonXorazm
4%Min. 3 goluri fără BTTS4%
Termez SurkhonXorazm
20%BTTS - ultimele 540%
Termez SurkhonXorazm

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

57%Min. 1 gol înainte de pauză70%
Termez SurkhonXorazm
13%Min. 2 goluri înainte de pauză35%
Termez SurkhonXorazm
4%Min. 3 goluri înainte de pauză9%
Termez SurkhonXorazm

Repriza 2

65%Min. 1 gol după pauză83%
Termez SurkhonXorazm
30%Min. 2 goluri după pauză30%
Termez SurkhonXorazm
22%Min. 3 goluri după pauză4%
Termez SurkhonXorazm

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Xorazm stă cu 18% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

0.96 pct / meci - Termez Surkhon · 1.13 pct / meci - Xorazm

Termez Surkhon - starea la pauză
17% conduce43% egal39% condusă
Xorazm - starea la pauză
22% conduce48% egal30% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

0.96Puncte pe meci (repriza 1)1.13
Termez SurkhonXorazm
0.26Goluri marcate (repriza 1)0.48
Termez SurkhonXorazm
0.52Goluri primite (repriza 1)0.7
Termez SurkhonXorazm
0.78Media golurilor (repriza 1)1.17
Termez SurkhonXorazm
57%Poartă intactă înainte de pauză48%
Termez SurkhonXorazm
83%Fără gol înainte de pauză57%
Termez SurkhonXorazm

După pauză (repriza 2)

1.3Puncte pe meci (repriza 2)0.96
Termez SurkhonXorazm
0.57Goluri marcate (repriza 2)0.39
Termez SurkhonXorazm
0.7Goluri primite (repriza 2)0.78
Termez SurkhonXorazm
1.26Media golurilor (repriza 2)1.17
Termez SurkhonXorazm
57%Poartă intactă după pauză39%
Termez SurkhonXorazm
57%Fără gol după pauză61%
Termez SurkhonXorazm

Termez Surkhon - rezultatele reprizei a 2-a

30% V39% E30% I
22
Puncte la pauză
6
Goluri la pauză
-6
Golaveraj (repriza 1)
30
Puncte în repriza a 2-a
-3
Golaveraj (repriza 2)
0.96
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului176%

Conduce la pauză în 17% dintre meciuri și câștigă 30%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.2

Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Xorazm - rezultatele reprizei a 2-a

22% V30% E48% I
26
Puncte la pauză
11
Goluri la pauză
-5
Golaveraj (repriza 1)
22
Puncte în repriza a 2-a
-9
Golaveraj (repriza 2)
1.13
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului100%

Conduce la pauză în 22% dintre meciuri și câștigă 22%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.1

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Termez Surkhon - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.201.80
Goluri marcate / meci0.20.4
Goluri primite / meci0.40.0
Media golurilor pe meci0.60.4
1 gol40%40%
2 goluri20%0%
3 goluri0%0%
Poartă intactă80%100%
Fără gol80%60%
Golaveraj-1+2
Pauză: 20% conduce - 60% egal - 20% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 60% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 1
Xorazm - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.200.40
Goluri marcate / meci0.60.0
Goluri primite / meci0.60.8
Media golurilor pe meci1.20.8
1 gol60%60%
2 goluri40%20%
3 goluri20%0%
Poartă intactă40%40%
Fără gol60%100%
Golaveraj0-4
Pauză: 20% conduce - 60% egal - 20% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 40% egal - 60% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 3

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Termez Surkhon
MarcatePrimite
3
6
0-15
1
2
16-30
2
4
31-45
2
5
46-60
3
4
61-75
8
7
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (8 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (7). Bilanț final (76-90): +1 - câștigă finalurile de meci.

Xorazm
MarcatePrimite
3
4
0-15
2
7
16-30
6
5
31-45
4
4
46-60
3
8
61-75
2
6
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (6 goals). Primește cel mai mult în 61-75 (8). Bilanț final (76-90): -4 - finalurile de meci sunt un punct slab.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.20
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.2 : 1.0
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
81%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
46%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
+6%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
40%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
14%
Risc de 0:0
circa 1 din 7 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Termez Surkhon

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.19
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.20
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+5.2 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.44
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.24
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
56%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
100%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.43
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.3
Goluri în final
42% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 16% vin în primul sfert de oră.
42%

Xorazm

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.54
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.07
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+4.3 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.25
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.18
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
71%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
100%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.56
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.1
Goluri în final
10% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 15% vin în primul sfert de oră.
10%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Uzbekistan Super League).

Echipele vs liga

Termez SurkhonLigaXorazm
Media golurilor pe meci▼ 2.042.71▼ 2.35
Ambele echipe au marcat▼ 43%55%▼ 48%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▼ 39%55%▼ 43%
Meciuri fără gol primit▲ 35%26%• 26%
Gol înainte de pauză▼ 57%68%▲ 70%
Gol după pauză▼ 65%77%▲ 83%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.71
Media golurilor pe meci
55%
Ambele echipe au marcat
55%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
26%
Meciuri fără gol primit
1.48
Goluri acasă / meci
1.22
Goluri în deplasare / meci
+21%
Avantajul gazdelor în atac
+18%
Avantajul gazdelor în apărare
+11%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
68%
1 gol
38%
2 goluri
11%
3 goluri
5%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
77%
1 gol
43%
2 goluri
19%
3 goluri
5%
4 goluri

Meciuri directe

Meciuri recente (3): Termez Surkhon 0 - 1 - 2 Xorazm. Media golurilor 2.33, ambele echipe au marcat in 33% meciuri.

Xorazm
1 : 0
Termez Surkhon
Xorazm FK Urganch
2 : 2
Termez Surkhon
Termez Surkhon
0 : 2
Xorazm FK Urganch

Întrebări frecvente

Când joacă Termez Surkhon și Xorazm?

Termez Surkhon întâlnește Xorazm pe 16 octombrie 2026 în Uzbekistan Super League pe OKMK Sport Majmuasi. Ora exactă în fusul tău orar este afișată în partea de sus a paginii meciului.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Termez Surkhon și Xorazm?

În ultimele 3 întâlniri directe Termez Surkhon a câștigat 0, Xorazm 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 2,33 goluri, ambele echipe marcând în 33%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Termez Surkhon - Xorazm?

Termez Surkhon marchează în medie 0,83 goluri pe meci, iar Xorazm 0,87. Media în Uzbekistan Super League este de 2,71 goluri, cu Over 2.5 în 55% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 43% din meciurile Termez Surkhon și 48% din cele ale Xorazm.

În ce formă sunt Termez Surkhon și Xorazm?

În ultimele 5 meciuri Termez Surkhon are un bilanț de 2-2-1 (1,60 puncte pe meci), iar Xorazm 0-2-3 (0,40 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Termez Surkhon - Xorazm?

Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.