Uganda - Uganda Premier LeagueDate actualizate la 13 octombrie 2026

URA - Entebbe UPPC: statisticile meciului

Argumentare:

Analiza completă și pontul în aplicație

Vezi analiza pentru pariuri, pontul, value bet-ul și argumentarea completă pentru acest meci.

Vezi analiza și pontul

URA - Entebbe UPPC: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

URA joacă împotriva Entebbe UPPC în Uganda Premier League (Uganda). Meciul este programat pentru 15 octombrie 2026.

Forma actuală

URA: 1-0-3, 0.75 puncte/meci. Entebbe UPPC: 3-1-1, 2.00 puncte/meci.

Statistici goluri

URA marchează 0.75 si primește 1.75 goluri pe meci. Entebbe UPPC marchează 1.20 si primește 0.40. Media ligii: 2.05 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: URA 50%, Entebbe UPPC 20%. Over 2.5: URA 50%, Entebbe UPPC 40%. Nivel liga: BTTS 37%, Over 2.5 40%.

xG, șuturi și stil

Entebbe UPPC are xG mai mare: 1.59 față de 1.24. URA: 7.0 șuturi pe meci, Entebbe UPPC: 10.4.

Reprizele meciului

URA: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.50. Entebbe UPPC: conduce la pauză în 40%, goluri în repriza a doua 0.40.

Goluri pe minute

URA: 76-90+ (2 goluri). Entebbe UPPC: 31-45+ (2 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Uganda Premier League: 2.05 goluri pe meci, BTTS 37%, Over 2.5 40%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 0-1-1. Medie goluri 0.50, BTTS 0%.

Inainte de meci

Cote 1X2

(-)
(-)
(-)

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

0.75Goluri marcate / meci1.2
URAEntebbe UPPC
1.75Goluri primite / meci0.4
URAEntebbe UPPC
60%Posesie medie50%
URAEntebbe UPPC
2.75Șuturi pe poartă / meci4.6
URAEntebbe UPPC

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

7Șuturi pe meci10.4
URAEntebbe UPPC
2.75Șuturi pe poartă4.6
URAEntebbe UPPC
10.7%Conversia șuturilor11.5%
URAEntebbe UPPC
60%Posesie50%
URAEntebbe UPPC
1.24xG pentru1.59
URAEntebbe UPPC
1.3xG împotrivă1.13
URAEntebbe UPPC

Calitatea șuturilor

URA: EchilibratăEntebbe UPPC: Echilibrată
URAEntebbe UPPC
Precizie (șuturi pe poartă)39%44%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.180.15
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.270.26

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Entebbe UPPC stă cu 167% mai bine la: forma ultimelor 5.

0.75 pct / meci - URA · 2 pct / meci - Entebbe UPPC

URA
WLLL
Distribuția rezultatelor
25% V0% E75% I
Sezon (V-E-Î)
1-0-3
0.75 pct / meci · golaveraj -4
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-0-3
0.75 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
0-0-2
Ultimele 5 acasă
0-0-2
LL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.8Goluri primite: 1.8xG: 1.24xG advers: 1.30BTTS: 50%Over 2.5: 50%
Entebbe UPPC
WWLDW
Distribuția rezultatelor
60% V20% E20% I
Sezon (V-E-Î)
3-1-1
2.00 pct / meci · golaveraj +4
Ultimele 5 (V-E-Î)
3-1-1
2.00 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
1-1-0
Ultimele 5 în deplasare
1-1-0
WD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.2Goluri primite: 0.4xG: 1.59xG advers: 1.13BTTS: 20%Over 2.5: 40%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Entebbe UPPC stă cu 60% mai bine la: goluri marcate pe meci.

0.75 goluri / meci - URA · 1.2 goluri / meci - Entebbe UPPC

Entebbe UPPC stă cu 338% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.75 goluri / meci - URA · 0.4 goluri / meci - Entebbe UPPC

Profil ofensiv URA: mai dificil

URA marchează în 50% dintre meciuri (2 din 4 meciuri), iar Entebbe UPPC păstrează poarta curată în 60% (3 din 5 meciuri).

Profil ofensiv Entebbe UPPC: foarte solid

Entebbe UPPC marchează în 60% dintre meciuri (3 din 5 meciuri), iar URA păstrează poarta curată în 0% (0 din 4 meciuri).

3Goluri marcate (sezon)6
URAEntebbe UPPC
7Goluri primite (sezon)2
URAEntebbe UPPC
2.5Media golurilor pe meci1.6
URAEntebbe UPPC
3Goluri marcate (ultimele 5)6
URAEntebbe UPPC
7Goluri primite (ultimele 5)2
URAEntebbe UPPC

Cât de des marchează cel puțin...

50%1 gol60%
URAEntebbe UPPC
25%2 goluri40%
URAEntebbe UPPC
0%3 goluri20%
URAEntebbe UPPC
0%4 goluri0%
URAEntebbe UPPC

Cât de des primește cel puțin...

100%1 gol40%
URAEntebbe UPPC
25%2 goluri0%
URAEntebbe UPPC
25%3 goluri0%
URAEntebbe UPPC
25%4 goluri0%
URAEntebbe UPPC

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

25%BTTS la pauză20%
URAEntebbe UPPC
0%BTTS în ambele reprize0%
URAEntebbe UPPC
0%Gol în ambele reprize40%
URAEntebbe UPPC

BTTS și numărul de goluri

50%Min. 3 goluri și BTTS20%
URAEntebbe UPPC
0%Min. 3 goluri fără BTTS20%
URAEntebbe UPPC
50%BTTS - ultimele 520%
URAEntebbe UPPC

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

75%Min. 1 gol înainte de pauză60%
URAEntebbe UPPC
25%Min. 2 goluri înainte de pauză40%
URAEntebbe UPPC
25%Min. 3 goluri înainte de pauză0%
URAEntebbe UPPC

Repriza 2

75%Min. 1 gol după pauză60%
URAEntebbe UPPC
25%Min. 2 goluri după pauză0%
URAEntebbe UPPC
0%Min. 3 goluri după pauză0%
URAEntebbe UPPC

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Entebbe UPPC stă cu 620% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

0.25 pct / meci - URA · 1.8 pct / meci - Entebbe UPPC

URA - starea la pauză
0% conduce25% egal75% condusă
Entebbe UPPC - starea la pauză
40% conduce60% egal0% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

0.25Puncte pe meci (repriza 1)1.8
URAEntebbe UPPC
0.25Goluri marcate (repriza 1)0.8
URAEntebbe UPPC
1.25Goluri primite (repriza 1)0.2
URAEntebbe UPPC
1.5Media golurilor (repriza 1)1
URAEntebbe UPPC
25%Poartă intactă înainte de pauză80%
URAEntebbe UPPC
75%Fără gol înainte de pauză40%
URAEntebbe UPPC

După pauză (repriza 2)

1Puncte pe meci (repriza 2)1.6
URAEntebbe UPPC
0.5Goluri marcate (repriza 2)0.4
URAEntebbe UPPC
0.5Goluri primite (repriza 2)0.2
URAEntebbe UPPC
1Media golurilor (repriza 2)0.6
URAEntebbe UPPC
50%Poartă intactă după pauză80%
URAEntebbe UPPC
75%Fără gol după pauză60%
URAEntebbe UPPC

URA - rezultatele reprizei a 2-a

25% V25% E50% I
1
Puncte la pauză
1
Goluri la pauză
-4
Golaveraj (repriza 1)
4
Puncte în repriza a 2-a
0
Golaveraj (repriza 2)
0.25
PPG înainte de pauză
Apărarea după pauză-0.8

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Entebbe UPPC - rezultatele reprizei a 2-a

40% V40% E20% I
9
Puncte la pauză
4
Goluri la pauză
+3
Golaveraj (repriza 1)
8
Puncte în repriza a 2-a
+1
Golaveraj (repriza 2)
1.80
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului150%

Conduce la pauză în 40% dintre meciuri și câștigă 60%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză0.0

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

URA - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.251.00
Goluri marcate / meci0.30.5
Goluri primite / meci1.30.5
Media golurilor pe meci1.51.0
1 gol75%75%
2 goluri25%25%
3 goluri25%0%
Poartă intactă25%50%
Fără gol75%75%
Golaveraj-40
Pauză: 0% conduce - 25% egal - 75% condusă
Repriza 2: 25% câștigată - 25% egal - 50% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 25% - Total goluri la pauză: 1
Entebbe UPPC - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.801.60
Goluri marcate / meci0.80.4
Goluri primite / meci0.20.2
Media golurilor pe meci1.00.6
1 gol60%60%
2 goluri40%0%
3 goluri0%0%
Poartă intactă80%80%
Fără gol40%60%
Golaveraj+3+1
Pauză: 40% conduce - 60% egal - 0% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 40% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 4

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

URA
MarcatePrimite
1
1
0-15
0
1
16-30
0
3
31-45
0
2
46-60
0
0
61-75
2
0
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (2 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (3). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.

Entebbe UPPC
MarcatePrimite
1
0
0-15
1
1
16-30
2
0
31-45
0
0
46-60
1
0
61-75
1
1
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (2 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (1). Bilanț final (76-90): 0.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.05
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
0.6 : 1.5
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
100%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
35%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-76%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
30%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
20%
Risc de 0:0
circa 1 din 5 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

URA

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.06
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.94
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+1.1 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.49
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.45
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
62%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
208%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
0.00
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.3
Goluri în final
67% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 33% vin în primul sfert de oră.
67%

Entebbe UPPC

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.46
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.34
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-3.5 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.39
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.73
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
143%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
33%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
0.00
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.4
Goluri în final
17% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 17% vin în primul sfert de oră.
17%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Uganda Premier League).

Echipele vs liga

URALigaEntebbe UPPC
Media golurilor pe meci▲ 2.502.05▼ 1.60
Ambele echipe au marcat▲ 50%37%▼ 20%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 50%40%• 40%
Meciuri fără gol primit▼ 0%38%▲ 60%
Gol înainte de pauză▲ 75%56%▲ 60%
Gol după pauză▲ 75%67%▼ 60%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.05
Media golurilor pe meci
37%
Ambele echipe au marcat
40%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
38%
Meciuri fără gol primit
1.21
Goluri acasă / meci
0.84
Goluri în deplasare / meci
+44%
Avantajul gazdelor în atac
+31%
Avantajul gazdelor în apărare
+21%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
56%
1 gol
26%
2 goluri
9%
3 goluri
2%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
67%
1 gol
30%
2 goluri
9%
3 goluri
2%
4 goluri

Meciuri directe

Meciuri recente (2): URA 0 - 1 - 1 Entebbe UPPC. Media golurilor 0.50, ambele echipe au marcat in 0% meciuri.

Întrebări frecvente

Când joacă URA și Entebbe UPPC?

URA întâlnește Entebbe UPPC pe 15 octombrie 2026 în Uganda Premier League. Ora exactă în fusul tău orar este afișată în partea de sus a paginii meciului.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre URA și Entebbe UPPC?

În ultimele 2 întâlniri directe URA a câștigat 0, Entebbe UPPC 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 0,50 goluri, ambele echipe marcând în 0%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de URA - Entebbe UPPC?

URA marchează în medie 0,75 goluri pe meci, iar Entebbe UPPC 1,20. Media în Uganda Premier League este de 2,05 goluri, cu Over 2.5 în 40% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 50% din meciurile URA și 20% din cele ale Entebbe UPPC.

În ce formă sunt URA și Entebbe UPPC?

În ultimele 5 meciuri URA are un bilanț de 1-0-3 (0,75 puncte pe meci), iar Entebbe UPPC 3-1-1 (2,00 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru URA - Entebbe UPPC?

Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.