Varaždin - Rudeš: statisticile meciului
Varaždin - Rudeš: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Varaždin a jucat împotriva Rudeš în Prva HNL (Croația). Meciul s-a jucat la data de 29 august 2026. Stadion: Stadion Anđelko Herjavec. Scor final: 2:0.
Forma actuală
Varaždin: 3-0-1, 2.25 puncte/meci. Rudeš: 1-0-3, 0.75 puncte/meci.
Statistici goluri
Varaždin marchează 2.25 si primește 1.25 goluri pe meci. Rudeš marchează 1.50 si primește 3.25. Media ligii: 3.60 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Varaždin 75%, Rudeš 75%. Over 2.5: Varaždin 75%, Rudeš 100%. Nivel liga: BTTS 60%, Over 2.5 75%.
xG, șuturi și stil
Varaždin are xG mai mare: 1.33 față de 1.06. Varaždin: 12.3 șuturi pe meci, Rudeš: 9.3.
Reprizele meciului
Varaždin: conduce la pauză în 75%, goluri în repriza a doua 0.75. Rudeš: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 1.25.
Goluri pe minute
Varaždin: 16-30 (4 goluri). Rudeš: 46-60 (2 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Prva HNL: 3.60 goluri pe meci, BTTS 60%, Over 2.5 75%.
Meciuri directe
Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Varaždin a câștigat ambele meciuri disputate până acum pe teren propriu, marcând în medie 2 goluri și primind doar 0,5 goluri pe meci. În schimb, Rudeš a pierdut toate meciurile din deplasare, în care înscrie în medie doar 0,5 goluri și primește nu mai puțin de 3.00. Gazdele sunt mult mai eficiente: transformă în goluri 21% dintre șuturi, față de 7% în cazul oaspeților, iar Rudeš nu a marcat în 50% dintre meciurile disputate în deplasare. Diferența este confirmată și de calitatea ocaziilor create, deoarece Varaždin le permite adversarilor un xG de 1,48, în timp ce defensiva lui Rudeš permite un xG de până la 3,05. Deși Varaždin a primit 7 goluri în ultimele cinci meciuri, defensiva foarte slabă a oaspeților în deplasare și atacul acestora pledează clar pentru victoria gazdelor.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Pontul pentru Nu marchează (NG) este susținut de defensiva foarte slabă a ambelor echipe: Varaždin primește în medie 3,5 goluri, iar Rudeš 3,0 pe meci, ambele având un procent de 0% al meciurilor fără gol primit. Varaždin marchează acasă în medie 2,5 goluri și înregistrează Ambele echipe marchează (GG) în 100% dintre meciuri, în timp ce Rudeš a marcat în medie 1,8 goluri în ultimele cinci apariții. Oaspeții au un potențial ofensiv sezonier mai scăzut, de 0,5 goluri și un xG de 0,81, însă apărarea gazdelor le permite adversarilor un xG de 1,60, ceea ce le sporește șansele de a înscrie. În ultimele cinci meciuri, Ambele echipe marchează (GG) a fost înregistrat în 60% dintre partidele lui Varaždin și în nu mai puțin de 80% dintre cele ale lui Rudeš, iar oaspeții au primit 14 goluri în această perioadă. Superioritatea ofensivă a gazdelor în fața defensivei lui Rudeš, al cărei xG mediu împotriva sa este de 3,05, ar trebui să îi asigure un gol lui Varaždin, în timp ce apărarea vulnerabilă a gazdelor favorizează marcarea unui gol de către oaspeți.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
În meciurile disputate până acum de ambele echipe s-au marcat de fiecare dată cel puțin 2 goluri, iar linia de 2,5 a fost acoperită în 100% dintre partidele fiecărei formații. Varaždin înscrie în medie 2,5 goluri pe teren propriu, în timp ce Rudeš primește în deplasare nu mai puțin de 3,0 goluri și le permite adversarilor un xG mediu de 3,05. În ultimele cinci apariții, ambele echipe au marcat câte 1,8 goluri pe meci, însă Rudeš a primit în această perioadă 14 goluri, adică 2,8 pe partidă. De asemenea, media ligii, de 3,58 goluri, precum și 74% dintre meciuri cu minimum trei goluri înscrise susțin scenariul unui meci deschis. Cea mai solidă alegere rămâne totuși Peste 1,5 goluri, deoarece combină acoperirea integrală a acestei linii în datele ambelor echipe cu avantajul ofensiv clar al gazdelor în fața defensivei slabe a lui Rudeš.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Varaždin are un profil net superior pentru începutul meciului: în ultimele 5 partide, au fost în avantaj la pauză în 60% dintre cazuri, au marcat în medie 1,2 goluri înainte de pauză și au primit doar 0,2. În aceeași perioadă, Rudeš nu a condus niciodată după 45 de minute, a fost în dezavantaj la pauză în 60% dintre meciuri, iar bilanțul primei reprize a fost de 0,4 goluri marcate și 1,8 primite pe partidă. Gazdele expediază în medie 11,5 șuturi, dintre care 4 pe poartă, în timp ce oaspeții au cifre de 7,0 și, respectiv, 2,5, iar diferența în ceea ce privește calitatea ocaziilor este și mai mare: xG-ul lui Varaždin este de 1,32, în timp ce Rudeš are un xG primit mediu de nu mai puțin de 3,05. După pauză, gazdele au în continuare argumente, deoarece în datele sezonului marchează în medie 2,0 goluri în această repriză, în timp ce Rudeš nu a câștigat niciun meci și a pierdut toate partidele disputate în deplasare până acum. Prin urmare, cel mai probabil scenariu este ca Varaždin să conducă la pauză și să își mențină victoria până la final, respectiv 1 pauză / 1 final (1/1).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Varaždin | Rudeš | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 33% | 35% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.56 | 0.46 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Varaždin stă cu 200% mai bine la: forma ultimelor 5.
2.25 pct / meci - Varaždin · 0.75 pct / meci - Rudeš
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Varaždin stă cu 50% mai bine la: goluri marcate pe meci.
2.25 goluri / meci - Varaždin · 1.5 goluri / meci - Rudeš
Varaždin stă cu 160% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.25 goluri / meci - Varaždin · 3.25 goluri / meci - Rudeš
Varaždin marchează în 100% dintre meciuri (4 din 4 meciuri), iar Rudeš păstrează poarta curată în 0% (0 din 4 meciuri).
Rudeš marchează în 75% dintre meciuri (3 din 4 meciuri), iar Varaždin păstrează poarta curată în 25% (1 din 4 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Varaždin
Over / Under - Rudeš
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Varaždin stă cu 900% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
2.5 pct / meci - Varaždin · 0.25 pct / meci - Rudeš
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Varaždin - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 75% dintre meciuri și câștigă 75%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 1.3 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Rudeš - rezultatele reprizei a 2-a
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 2.50 | 1.25 |
| Goluri marcate / meci | 1.5 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 0.0 | 1.3 |
| Media golurilor pe meci | 1.5 | 2.0 |
| 1 gol | 75% | 75% |
| 2 goluri | 50% | 75% |
| 3 goluri | 25% | 50% |
| Poartă intactă | 100% | 25% |
| Fără gol | 25% | 50% |
| Golaveraj | +6 | -2 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.25 | 1.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.3 | 1.3 |
| Goluri primite / meci | 2.0 | 1.3 |
| Media golurilor pe meci | 2.3 | 2.5 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 goluri | 75% | 100% |
| 3 goluri | 25% | 50% |
| Poartă intactă | 0% | 25% |
| Fără gol | 75% | 25% |
| Golaveraj | -7 | 0 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (4 goals). Primește cel mai mult în 46-60 (2). Bilanț final (76-90): 0.
Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (2 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (5). Bilanț final (76-90): 0.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Varaždin
Rudeš
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Prva HNL).
Echipele vs liga
| Varaždin | Liga | Rudeš | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 3.50 | 3.60 | ▲ 4.75 |
| Ambele echipe au marcat | ▲ 75% | 60% | ▲ 75% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | • 75% | 75% | ▲ 100% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 25% | 20% | ▼ 0% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 75% | 90% | ▲ 100% |
| Gol după pauză | ▼ 75% | 85% | ▲ 100% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
- RudešCartonaș galbenKristijan Lovrić
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Varaždin - Rudeš?
Meciul din Prva HNL s-a încheiat Varaždin 2:0 Rudeš. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Varaždin - Rudeš?
Varaždin marchează în medie 2,25 goluri pe meci, iar Rudeš 1,50. Media în Prva HNL este de 3,60 goluri, cu Over 2.5 în 75% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 75% din meciurile Varaždin și 75% din cele ale Rudeš.
În ce formă sunt Varaždin și Rudeš?
În ultimele 5 meciuri Varaždin are un bilanț de 3-0-1 (2,25 puncte pe meci), iar Rudeš 1-0-3 (0,75 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Varaždin - Rudeš?
Aici verifici cifrele dinaintea meciului Varaždin - Rudeš: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.


