Zhejiang FC - Shanghai SIPG: statisticile meciului
Zhejiang FC - Shanghai SIPG: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Zhejiang FC a jucat împotriva Shanghai SIPG în Chinese Super League (China). Meciul s-a jucat la data de 9 octombrie 2026. Scor final: 2:4.
Forma actuală
Zhejiang FC: 2-1-2, 1.40 puncte/meci. Shanghai SIPG: 3-2-0, 2.20 puncte/meci.
Statistici goluri
Zhejiang FC marchează 1.73 si primește 1.65 goluri pe meci. Shanghai SIPG marchează 1.54 si primește 1.27. Media ligii: 3.10 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Zhejiang FC 65%, Shanghai SIPG 69%. Over 2.5: Zhejiang FC 65%, Shanghai SIPG 58%. Nivel liga: BTTS 64%, Over 2.5 58%.
xG, șuturi și stil
Zhejiang FC are xG mai mare: 1.54 față de 1.46. Zhejiang FC: 13.7 șuturi pe meci, Shanghai SIPG: 11.9.
Reprizele meciului
Zhejiang FC: conduce la pauză în 31%, goluri în repriza a doua 0.96. Shanghai SIPG: conduce la pauză în 23%, goluri în repriza a doua 0.96.
Goluri pe minute
Zhejiang FC: 76-90+ (12 goluri). Shanghai SIPG: 46-60 (11 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Chinese Super League: 3.10 goluri pe meci, BTTS 64%, Over 2.5 58%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 3 dueluri directe anterioare: 0-2-1. Medie goluri 3.67, BTTS 67%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Zhejiang FC are un avantaj clar pe teren propriu: a câștigat 54% dintre meciurile disputate acasă și înscrie în medie 2,15 goluri, în timp ce Shanghai SIPG a câștigat 38% dintre partidele din deplasare și marchează 1,46 goluri pe meci. Gazdele creează și ocazii mai bune, cu un xG de 1,75 acasă, față de 1,13 pentru oaspeți în deplasare, iar media lor de 6,46 șuturi pe poartă este net superioară celor 3,54 ale adversarilor. Shanghai are de partea sa forma recentă — 4 victorii și o remiză în ultimele 5 meciuri, comparativ cu 2 victorii, o remiză și 2 înfrângeri pentru Zhejiang. Oaspeții au primit 5 goluri în această perioadă, față de 7 ale gazdelor, deși pe parcursul întregului sezon în deplasare încasează în medie 1,54 goluri, mai mult decât Zhejiang acasă (1,38). Avantajul gazdelor în privința ocaziilor create și a rezultatelor de pe teren propriu cântărește ceva mai mult decât seria recentă mai bună a lui Shanghai, astfel că victoria lui Zhejiang este cel mai probabil rezultat.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Ambele echipe au încheiat meciurile din sezon cu goluri de ambele părți în 69% dintre cazuri, peste media ligii de 64%. Zhejiang marchează în medie 1,62 goluri, iar Shanghai SIPG 1,46, ambele echipe nereușind să înscrie în doar 15% dintre meciurile disputate. Golul gazdelor este susținut de xG-ul lor de 1,78, comparativ cu xG-ul de 1,45 permis de oaspeți, în timp ce Shanghai poate profita de faptul că Zhejiang a primit în medie 1,4 goluri în ultimele cinci meciuri. În această perioadă, gazdele au marcat în medie 2,8 goluri, iar oaspeții 2,4, deși procentajul recent al meciurilor cu goluri de ambele părți a fost de 80%, respectiv 40%. Această discrepanță reduce gradul de certitudine al pronosticului, însă constanța sezonieră a ambelor echipe în fața porții susține selecția „Da” la piața Ambele echipe marchează (GG).
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
În meciurile lui Zhejiang se înscriu cel puțin 2 goluri în 85% dintre cazuri, iar în cele ale lui Shanghai SIPG, în 69%, ceea ce oferă cel mai puternic semnal pentru linia de 1,5 goluri. Ambele echipe au marcat în 85% dintre meciurile lor, iar Zhejiang a primit gol în 77% dintre partide, în timp ce Shanghai, în 85%. Gazdele înregistrează o medie de 1,78 xG, față de 1,45 xG permise de oaspeți, ceea ce susține contribuția lor la totalul golurilor. În ultimele 5 meciuri, Zhejiang a avut o medie de 4,2 goluri în total, iar Shanghai, de 3,4, deși procentele din sezon ale meciurilor cu cel puțin 3 goluri sunt mai mici: 54%, respectiv 62%. Prin urmare, Peste 1,5 goluri este o alegere mai sigură decât Peste 2,5, în pofida unei prognoze de aproximativ 3,2 goluri în meci.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Remiza la Pauză este cel mai probabilă: Zhejiang a încheiat prima repriză la egalitate în 46% dintre meciuri, iar Shanghai în 62%, cu o medie de 1,15, respectiv 1,08 goluri în total în această parte a jocului. După pauză, avantajul se înclină în favoarea gazdelor, care înscriu în medie 1,08 goluri și primesc 0,38, în timp ce oaspeții primesc 1,08 goluri. Zhejiang are și o medie xG mai ridicată pe întregul meci — 1,78 față de 1,13 pentru Shanghai — ceea ce susține scenariul unei victorii după o primă repriză echilibrată. Riscul acestui pronostic este sporit de forma oaspeților, care au câștigat 4 dintre ultimele 5 meciuri, astfel că scenariul X/2 rămâne o alternativă importantă. Cel mai puternic semnal individual rămâne însă combinația dintre remizele frecvente la Pauză și bilanțul mai bun al Zhejiang în reprizele secunde: gazdele nu au pierdut niciuna în eșantionul analizat, în timp ce Shanghai a pierdut 62%.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Zhejiang FC | Shanghai SIPG | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 38% | 35% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.12 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.33 | 0.37 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Shanghai SIPG stă cu 57% mai bine la: forma ultimelor 5.
1.4 pct / meci - Zhejiang FC · 2.2 pct / meci - Shanghai SIPG
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Zhejiang FC stă cu 12% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.73 goluri / meci - Zhejiang FC · 1.54 goluri / meci - Shanghai SIPG
Shanghai SIPG stă cu 30% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.65 goluri / meci - Zhejiang FC · 1.27 goluri / meci - Shanghai SIPG
Zhejiang FC marchează în 77% dintre meciuri (20 din 26 meciuri), iar Shanghai SIPG păstrează poarta curată în 19% (5 din 26 meciuri).
Shanghai SIPG marchează în 85% dintre meciuri (22 din 26 meciuri), iar Zhejiang FC păstrează poarta curată în 15% (4 din 26 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Zhejiang FC
Over / Under - Shanghai SIPG
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Zhejiang FC - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 31% dintre meciuri și câștigă 38%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.3 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Shanghai SIPG - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 23% dintre meciuri și câștigă 38%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 2.20 | 1.40 |
| Goluri marcate / meci | 2.0 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 0.4 | 1.0 |
| Media golurilor pe meci | 2.4 | 1.8 |
| 1 gol | 80% | 100% |
| 2 goluri | 80% | 60% |
| 3 goluri | 40% | 20% |
| Poartă intactă | 60% | 20% |
| Fără gol | 20% | 40% |
| Golaveraj | +8 | -1 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.60 | 2.60 |
| Goluri marcate / meci | 0.2 | 1.2 |
| Goluri primite / meci | 0.6 | 0.2 |
| Media golurilor pe meci | 0.8 | 1.4 |
| 1 gol | 60% | 80% |
| 2 goluri | 20% | 20% |
| 3 goluri | 0% | 20% |
| Poartă intactă | 40% | 80% |
| Fără gol | 80% | 20% |
| Golaveraj | -2 | +5 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (12 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (11). Bilanț final (76-90): +1 - câștigă finalurile de meci.
Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (11 goals). Primește cel mai mult în 0-15 (7). Bilanț final (76-90): +3 - câștigă finalurile de meci.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Zhejiang FC
Shanghai SIPG
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Chinese Super League).
Echipele vs liga
| Zhejiang FC | Liga | Shanghai SIPG | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▲ 3.38 | 3.10 | ▼ 2.81 |
| Ambele echipe au marcat | • 65% | 64% | ▲ 69% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▲ 65% | 58% | • 58% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 15% | 20% | • 19% |
| Gol înainte de pauză | ▲ 85% | 71% | ▼ 65% |
| Gol după pauză | ▲ 92% | 87% | ▼ 85% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Oaspeți
Primul unsprezece
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (3): Zhejiang FC 0 - 2 - 1 Shanghai SIPG. Media golurilor 3.67, ambele echipe au marcat in 67% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Zhejiang FC - Shanghai SIPG?
Meciul din Chinese Super League s-a încheiat Zhejiang FC 2:4 Shanghai SIPG. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Zhejiang FC și Shanghai SIPG?
În ultimele 3 întâlniri directe Zhejiang FC a câștigat 0, Shanghai SIPG 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 3,67 goluri, ambele echipe marcând în 67%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Zhejiang FC - Shanghai SIPG?
Zhejiang FC marchează în medie 1,73 goluri pe meci, iar Shanghai SIPG 1,54. Media în Chinese Super League este de 3,10 goluri, cu Over 2.5 în 58% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 65% din meciurile Zhejiang FC și 69% din cele ale Shanghai SIPG.
În ce formă sunt Zhejiang FC și Shanghai SIPG?
În ultimele 5 meciuri Zhejiang FC are un bilanț de 2-1-2 (1,40 puncte pe meci), iar Shanghai SIPG 3-2-0 (2,20 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Zhejiang FC - Shanghai SIPG?
Aici verifici cifrele dinaintea meciului Zhejiang FC - Shanghai SIPG: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.


